Аутор Тема: 3. круг конкурса Приче о ИО  (Прочитано 1653 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже No.1

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 221
  • Углед: +13/-4
  • https://www.youtube.com/watch?v=I2ZPEW9X8MU
    • Погледај профил
Одг: 3. круг конкурса Приче о ИО
« Одговор #15 послато: мај 09, 2016, 09:40:08 пре подне »
Софија, 09.05.2016.година: Администрација Империје онлајн је синоћ после дуге и напете седнице одлучила да уведе измене у такмичењу „Инвазија номада“ .

Како јављају све светске агенције, до промена је дошло јер су администратори приметили да Номадски напади не могу ништа играчима и да се њихови напади завршавају неуспешно.

-Одржали смо састанак одмах по добијеним информацијама да номади не могу ништа играчима –каже Митко Иванов- Донели смо одлуку да извршимо неке промене у нападима номада а инспирисани недавним дешавањима у Србији. Мартина нам је рекла да у Србији постоји маскирана НН група која за пар сати под окриљем ноћи поруши нешто што годинама нико није могао . Због тога смо ми послали наш експертски тим  да купи лиценцу и направи Номадске нападе јачим и ефикаснијим.

У експертском тиму ИО са одушевљењем гледају на ову идеју и већ  ступили у контакт са непознатим лицима  са фантомкама на глави.

-   Промене ће се  састојати у томе да ће све опсаде које изводе Номади од сада бити у јутарњим  часовима између 02,00 и 05,00 часова- открива нам неке детаље Димче Димитров, вођа експертског тима- Номади ће бити маскирани фантомкама, деловаће у групама од по 30 са модификованим овновима и опсадним машинама које ће мало подсећати на радно моторно возило, познато у народу као „Багер“.- и додаје -Нећемо се зауставити само на томе јер ћемо увести тактику да товарна кола Номади искористе у блокади  царства које нападају док ће модификована опсада рушити исто а Номади под фантомкама спречити било какав отпор.


Ове промене се неће допасти играчима, као у осталом и све досадашње промене али ће морати да се прилагоде новонасталој ситуацији и пробати да открију која је најбоља тактика за заустављање фантомских номада.

-   Мени се до сада никада није десило да ме неко поруши – каже познати играч alliznhoj-
Чуо сам да је ова група номада веома опасна, да се појаве, поруше царство и нестане у ноћи, попут чувеног „суперхика“ који отима од сиромашних и даје богатим. Међутим видео сам да има промоција за дијаманте па планирам да купим још 4-5 највећих пакета и спремим одбрану.

Остаје нам да видимо да ли ће промене успети да задовоље очекивања администрације у томе да не остане ни једно царство које није порушено.

За вас из Софије извештава Бр.1
« Последња измена: мај 09, 2016, 09:44:19 пре подне No.1 »

Ван мреже srbhristov1

  • Редов
  • *
  • Поруке: 48
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: 3. круг конкурса Приче о ИО
« Одговор #16 послато: мај 10, 2016, 01:42:23 пре подне »
ИНТЕРВЈУ СА TODI123, такмичарем ИН XI ере

Улазимо у последњу трећину Инвазије Номада XI ере. Све сличности, идентичности и еквивалентности не могу дати потпуну слику о комплексности овог такмичења и разумевању истог, јер није довољно било коју ствар, а тиме и ИН, посматрати једнодимезионално. Зато сам се одлучио на интервју са једним такмичарем, како бисмо имали потпуну слику о догађајима  и дешавањима на терену. Представљам вам todi123, великог ратника по свим параметрима ;)

Srbhristov: " Todi123,  ти си дугогодишњи играч Империје Онлајн, али твоје искуство се најбоље показује на такмичењима као што је Инвазија номада. Какви су твоји утисци о овој Инвазији номада XI ера?"
Тodi123: " Шта рећи, потребно је доста труда и тактизирања, ако планираш да будеш у првих педесет играча. Можда делује наивно, али уопште није!"

Srbhristov: " Интересантно је да је овогодишњи турнир привукао велики број играча. Чак 4152. Претходни турнир је имао 2746. Шта је по теби разлог скоро дуплираног броја играча на садашњем такмичењу?"
Тodi123: " Играчи постепено прелазе са верзије 5 на верзију 6. Ту је наравно и велики број награда и медаља. То је по мени највећа мотивација. Све то утиче на посећеност овог турнира. "

Srbhristov: " У Инвазији Номада има поесбних правила игре. Играчи су ускраћени за добијање одређених вештина/талената: Миљеник народа, Логистичар, Колонизатор, Тајни агент, Трговац сировинама, Стручњак за транспорт, Мајстор шпијунаже, Стручњак за опсаду, Медицински научник, Нападач, Бранилац, Убица генерала, Поробљивач, Пленилац, Управник војне станице. Колико то одмаже играчу у савладавању номадских напада? "
Тodi123: " У суштини не одмаже ни мало. Имамо све потребне вештине да се одбранимо од инвазије. Напомињем опет - само је битна добро осмишљена тактика."

Srbhristov: " Многи фанови ИН и ИО уопште коментаришу успех појединих играча у зависности од количине дијаманата које поседују, тј користе? Да ли дијаманти имају толики значај и, ако имају, колики?"
Тodi123: " Наравно да имају значај, као и увек. Првенствено за инстант истраживање, јер номадски напади расту експоненцијално."

Srbhristov: " Приметно је да у врху ранг листе игрча се налазе појединци као што су alliznhoj, risaris,... Понекад буду изненађења као што је британац loshotia. Које је твоје мишљење о тим позиционирањима и изненађењима?"
Тodi123: " Мислим да сви играчи који се пласирају у првих 50 треба да захвале alliznhoj, јер им је омогућио коефицијент производње х10. Довољно да развију своја царства. Да alliznhoj није драстично подигао економске бодове после пар дана, завршница би била неизвесна. Потпуно је доминантан у овим такмичењима и са правом заслужује медаљу Шампиона XI ере."

Srbhristov: " Сада улазимо у последњу трећину турнира када су напади номада све јачи. Очигледно је да ће alliznhoj бити првак турнира. Које су твоје прогнозе за друго и треће место?"
Тodi123: " То ће бити неизвесно до самог краја. Risaris и loshotia за сада воде бору за друго и треће место, али ја не бих подценио ни ivicakum. Он може да буде пријатно изненађење на овом турниру."

Srbhristov: " Обзиром на твоје дугогодишње искуство, да ли имаш неке предлоге у вези са Инвазије Номада? Шта би могло да се одузме, да се дода или нека иновација која ће побољшати игру и привући нове такмичаре? "
Тodi123: " Нова Инвазија Номада је направљена на основу ових BLITZ Masters светова. То су још увек нови светови и доста тога треба да се избалансира. Како се они буду кориговали, тако ће и ИН. Верујем да ће стручни тим ИО одрадити тај део посла и да ће нам приредити праву забаву."

Srbhristov: " Хвала ти пуно на свим одговорима, коментарима и кратким и јасним анализама."
Тodi123: " Нема на чему и само 1 питање: А ћу изађем на телевизор?" :D
« Последња измена: мај 10, 2016, 01:51:06 пре подне srbhristov1 »

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: 3. круг конкурса Приче о ИО
« Одговор #17 послато: мај 10, 2016, 15:07:38 поподне »
Проглашење победника након 3. пресека 3. круга конкурса!
Кликните овде!


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже Mozambi

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 122
  • Углед: +7/-4
    • Погледај профил
Одг: 3. круг конкурса Приче о ИО
« Одговор #18 послато: мај 16, 2016, 14:03:42 поподне »
Сунце буди брезе и липе док се врбе протежу,искре сунчеве светлости умивају врапце док,пак неколико искрица успева да се пробије,
кроз густе крошње зелених јела падајући на веверице које ужурбано скупљају лешнике и жиреве.Сунце полако обасјава долину пробија се кроз те прекрасне шуме огромног царства.
Доле низ долину чује се жубор воде,не толико мирна река али довољно умирујућа за дугоноге чапље које оговарају галебове док се туширају.
Рибе пливају мало даље да не би случајно ометале.Једна посебна мала риба волела је да плива у близини царског моста.Њена пераја су била златна.
Ипак та рибица није испуњавала жеље али је била врло лепа и прави симбол златног царства.
Волела је тако да гледа мост,посебно ујутру да запази рђу на ланцима са којима се ветар играо,велике дрвене плоче и чврсте стубове који су водили до саме тврђаве.
А сама тврђава беше саткана од много камена,исклесаног,јаког,непробојног.При уласку у царство отварала су се велика дрвена врата која беху окована челиком.
Док би се врата затворила сакрила би сву буку унутар њих.Са леве стране самог уласка налазили су се разни трговци.Велике корпе малина,купина,рибизли и смокви,до њих
плетене корпе од прућа које су удомиле мале јорговане,трешње и вишње.Мало испод њих налазили су се разни зачини,неки су донешени и са запада
некакав кари и ким,становници су били знатижељни.Насмејанe усне и мимика лица водила су до малих гица,патки,козијег млека и сира,овчије вуне и белих кока.
Наравно рибица је видела само спољашни део али унутрашњост није могла,тако да јој је белоглави орао сваки дан причао приче иза зидина.
Рибица је волела највише да слуша о цару,па је орао детаљно проматрао цара.
Народ га је много волео,извајао је велике победе,царство је било богато,бранио се од Инвазије Номада и побеђивао сваки пут.
Тим Номадима је испадало злато,војници су га купили цар је то дозвољавао.Волео је цар да истражује нова места,склапао је договоре свуда по свету.
Његово царство је било имућно као и његово име,сви су желели да тргују са њим.Једног дана орао запази цара како дрема на балкону.Цар скочи,пробуди се из сна и хитро отрча у двор.
Сањао је неки кошмар који ће постати јава,био је толико упечатљив и обистинио се,заиста...Тло се тресло под ногама Номада
који су храбро корачали ка тврђави,огромна војска,тако велика да се цар забринуо,народ је ушао у уточишта а царева војска је стала у војну формацију одбране.Стелци у гарнизонима,балисти спремни.
На пољу елитна коњица по боковима док су у средини копљаници,за сваки случај цар је поставио и шаку стрелаца иза њих.Велика беше битка,испадало је злато Номадима,али царева војска није марила,
водила се опасна битка...цар није оклевао већ је давао моралну подршку и војска као да је експлодирала,Номади се разбежаше и цар освоји још једну битку.Народ је скандирао живео цар! живео цар!
Ушао је у легенду.
Рибица запраћка задовољно репом и заплива узводно да јави вест целој реци а орао залепрша крилима до шума у којима су га сви са нестрпљењем чекали.
« Последња измена: мај 16, 2016, 14:08:04 поподне Mozambi »

Ван мреже srbhristov1

  • Редов
  • *
  • Поруке: 48
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: 3. круг конкурса Приче о ИО
« Одговор #19 послато: мај 17, 2016, 03:08:05 пре подне »
ИДЕНТИЧНОСТ vs ЕКВИВАЛЕНТНОСТ

Управо сам се вратио са комеморације палим жртвама ИОБ (империо-ослободилачке борбе). Махнито сам улетео у кућу и легао на тросед у својој радној соби. Жена ме је усплахирано погледала и панично питала „Шта ми је? Да ли сам добро?“ Одговорио сам: „Остави ме на миру. Имам визију. Ишчезни.“

Моје мисли су се вратиле на онај пређашњи „минут ћутања“ за људе који су своје животе дали против агресије, против свих моћних терористичких напада, који су бранили част и образ своје отаџбине, своје породице, својих комшија, али и комшика, свастика...

Ово што сада доживљавам, желим да поделим са вама. Ово што ми се сада разоткрива као највећа медијска тајна и маркетиншка мистерија... Људи моји! Сада је све много јасније, кристално јасније као кап мајске росе на маслачку. Све оне сличности, све оне идентичности, из мојих ранији теорија и анализа, а сада и еквивалентности треба посматрати на исти начин, само из контра смера.

Наиме, док смо одавали пошту онима који нису више међу нама и са нама, мој немирни, истраживачки и увек радознали дух посматрао је лица великана. Прво питање које ми се наметнуло: СВИХ ВЕЛИКАНА? Зар нико тада није приметио да су сви били присутни, да нико није недостајао, да ниједан није отишао у вечна ловишта? Сви су били потпуно живи и потпуно здрави! Без иједног недостатка, ране или модрице! Даље, њихова фацијлна експресија, та невербална комуникација говорила је много тога. Потпуно одсуство било каквог сетног расположења, без и мало саосећајности са члановима породица жртава. Њихове челично ледене очи као глечери језера Мичиген зуриле су само у једну тачку. Свако ко то није видео, тај стакласти поглед змије би прокоментарисао као стање шока, безизлазности и немоћи да се помогне. Али НЕ! Потребно је лично присуство да се дух великана осети и види свеколика подмуклост и лицемерје. И коначно, када је alliznhoj као највећи великан одржао беседу, тзв. опроштајни говор, било је готово све разоткривено. Говорио је о храброј борби, о значају одбране Империје за даљи развој привреде и друштва, ... дакле све оно што скрупулу чини правом флоскулом. Али последњи пасус, последње речи скинуле су његову маску: „Господо номади, ћераћемо се ми још!“

„ЋЕРАЋЕМО СЕ МИ ЈОШ!“ ? ? ? ? ?

Тај свети минут ћутања, тај величанствени тренутак последњег поздрава са јунацима, прекинуле су ове надасве препознатљиве речи. Као гром из ведра неба, као страховита муња, удариле су мој бритки интелект и поразиле сва моја дотадашња созерцавања, све моје контемплације, размишљања и схватања стварности и каузално-последничних веза у гео-политичким и социјалним релацијама.


Све сличности у предизборној кампањи, све идентичности у јеку дешавања и међусобних уједања, ескалирале су заједно са Инвазијом, у целој својој еквивалентности. Медијски маганти су обмањивали прост народ, тежиште позорности пребацујући на другу страну, као што се то обично ради. Дакле, све своје темпераменте, карактере, хтења и жеље, трпали су у уста номадима и њиховим вођама, нарочито Великом Кану. А у ствари, то су били сами назови „великани“. Они су се борили за себе, за дијаманте, за сатисфакције и ситне привилегије. Погледајте колико су људи жртвовали да би остварили своје егоистичне циљеве. Само alliznhoj je жртвовао преко 13М људи,  ivicakum преко 11M и loshotia преко 7М, и остали у складу са својом кампањом процентуално мање. А када говоримо о процентима: дакле прво место alliznhoj preko 51,6%, затим вице-шампионска места ivicakum око 19,2% (друго место), loshotia прибилжно 10% (треће место), што је прилично завидан успех, обзиром да због судких процеса у Трибуналу није био дуже времена био присутан на политичкој сцени. Остали који су се огребали за свој део колача (читај „дијаманте“) сасвим су задовољни својим резултатом, односно својим преласком цензуса са сумњивим процентом жртвовања својих људи. Еквивалентност је очигледна!

Драги моји, овде се не ради о наградама, овде се ради о обмањивању људи, о жртвовању милиона душа и унесрећивању њихових породица. Овде се ради о махинацијама, лоповлуку, лажирању свега, чак и идентитета, само зарад мало славе и мало моћи. Где ли ће им душе, ако и сва царства у Империји задобију? Желим да говорим искрено и отворено. Нисам отпораш, нисам анти-глобалиста или анонимус. Ја сам само обичан журналист, који је разоткрио оно што се заиста дешава. Знам да ћу овим разоткривањем угрозити свој живот и живот своје породице (жену и дете сам препустио помало феминизираном шураку, да их одведе на неко сигурно место за које ни ја не знам). Ово је прослеђено свим људима сељачке памети и сељачке логике преко YT и FB.

Још само ово, сетимо се рок`ен`рол стихова: „За идеале гину будале“

Зато прст на чело, не будите будале!

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: 3. круг конкурса Приче о ИО
« Одговор #20 послато: мај 17, 2016, 11:42:48 пре подне »
Проглашење победника након 4. пресека 3. круга конкурса!
Кликните овде!


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org