Аутор Тема: tvrdjava obnova-izgradnja  (Прочитано 311 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже brankobope

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 46
  • Углед: +8/-1
    • Погледај профил
tvrdjava obnova-izgradnja
« послато: август 31, 2014, 10:37:13 пре подне »
Pozdrav. Evo ovakva je situacija.... pokrenuo sam visi nivo tvrdjave i do kraja izgradje je ostalo nekih sat vremena a u medju vremenu je srusena. Moje pitanje je, koja je procedura... da li tvrdjava mora da se obnovi da bi se izgradio visi nivo ili ne, tj da li ce se izgraditi visi nivo ako je predhoni porusen. Hvala
Краљеви поданици, њих 10-оро, сваке године краљу донесу сваки по 10 Полуга злата од којих је свака тешка по 1кг, значи сваки треба да Преда 10кг.
Шпијун је обавесто краља да неко од  поданика прави 100 г лакше полуге. Све полуге изгледају исто, разлика је само у густини Злата.
Краљ је мудар човек и само једним мерењем на ваги, сазнао је који поданик закидао на полугама.
Загонетка гласи, како је то Краљ знао само једним мерењем?

KILLERUBICA

  • Гост
Одг: tvrdjava obnova-izgradnja
« Одговор #1 послато: август 31, 2014, 12:03:25 поподне »
Pozdrav. Evo ovakva je situacija.... pokrenuo sam visi nivo tvrdjave i do kraja izgradje je ostalo nekih sat vremena a u medju vremenu je srusena. Moje pitanje je, koja je procedura... da li tvrdjava mora da se obnovi da bi se izgradio visi nivo ili ne, tj da li ce se izgraditi visi nivo ako je predhoni porusen. Hvala
У случају када Вам поруше тврђаву у провинцији не губите ни један ниво твђаве већ само плаћате поправку тврђаве, за разлику од колоније или војне станице где свака успешна опсада смањује ниво тврђаве. Потребно је само да пре завршетка вишег нивоа тврђаве поправите већ срушени ниво како не би сте плаћали цену поправке тог нивоа који тек треба да се заврши.

Ван мреже brankobope

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 46
  • Углед: +8/-1
    • Погледај профил
Одг: tvrdjava obnova-izgradnja
« Одговор #2 послато: август 31, 2014, 13:01:31 поподне »
jasno je,  bolje da se plati manje  :)... hvala
Краљеви поданици, њих 10-оро, сваке године краљу донесу сваки по 10 Полуга злата од којих је свака тешка по 1кг, значи сваки треба да Преда 10кг.
Шпијун је обавесто краља да неко од  поданика прави 100 г лакше полуге. Све полуге изгледају исто, разлика је само у густини Злата.
Краљ је мудар човек и само једним мерењем на ваги, сазнао је који поданик закидао на полугама.
Загонетка гласи, како је то Краљ знао само једним мерењем?