Аутор Тема: Imperijanske jedinice  (Прочитано 2298 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Imperator9912

  • Редов
  • *
  • Поруке: 40
  • Углед: +4/-0
    • Погледај профил
Imperijanske jedinice
« послато: октобар 02, 2013, 20:26:24 поподне »
dali mozete da mi kazete sta vi mislite koje su najbolje imperijanske jedinice i kojih trebam da imam najvise ja imam balista puno i sad kad istrazm falange mislio sam i njih i koja je najbolja taktika za takve jedinice

Ван мреже SerbiaMaster

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 268
  • Углед: +47/-57
    • Погледај профил
Одг: Imperijanske jedinice
« Одговор #1 послато: октобар 02, 2013, 20:36:42 поподне »
Svakih 1k falangi ti donosi 1% u odbrani i tako do 100% :D
Ja gradim, kad sam imperijan, falange, paladine, strelce i baliste
maceve uopste ne

Ван мреже d.rose

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 240
  • Углед: +24/-3
    • Погледај профил
Одг: Imperijanske jedinice
« Одговор #2 послато: октобар 02, 2013, 20:43:43 поподне »
узми пропорцију 10к фаланги 3к стрела 2к паладина и 1к гардиана...супер комбинација али + балисте прескупо за одржавање у већим количинама

Ван мреже MK110

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 222
  • Углед: +16/-15
    • Погледај профил
Одг: Imperijanske jedinice
« Одговор #3 послато: октобар 02, 2013, 22:27:32 поподне »
узми пропорцију 10к фаланги 3к стрела 2к паладина и 1к гардиана...супер комбинација али + балисте прескупо за одржавање у већим количинама

Rose, ne bih se bas slozila sa tobom da on kao pocetnik treba da se mnogo bakce sa razmerom. Ja igram vec neko vreme, i jos uvek se ne bakcem sa tako necim, sve i zavisi od stila igre.

Prvenstveno se moja taktika sastoji u sledecem:

1) Razvijanje ekonomije i odbrane - paralelno:

Pod ekonomijom podrazumevam prirast stanovnistva (farme, medicina), porezi (hramovi - daju +2 zadovoljstva, tvrdjave - daju +1 zadovoljstva, univerzitet daje +1 zadovoljstvo na svaka tri nivoa i naravno najvaznije je da na svaka 24 casa pokreces malu proslavu - efekat po satu, ona daje onoliko zadovoljstva koliki je nivo gradskog trga; vojska takodje procentualno daje zadovoljstvo) i naravno dizem rudnike; ako si pocetnik koristi sekiricu (u desnom cosku malo ispod one krune sto oznacava premijum) i imas tu neko dugme optimalno nesto i kada kliknes automatski ce ti seljaci biti rasporedjeni, kako budes ucio i razvijao se videces koliko kojih resursa najvise odgovara tvojoj igri.

Odbranu sastavljam iz dve celine, u ranoj fazi igre mi je bitno da mi glavna tvrdjava ne moze biti probijena te se trudim da do negde 15.000 poena vec budem na tvrdjavi 6, tvrdjavu 5 ja najcesce imam vec sa 4000 - 5000 poena; to je moj stil igre. Glavnu provinciju napunim sa strelcima i balistama (kada ih istrazim) i sve resurse tu drzim; mozda nije pametno da ti tako neprestano stoje te ih ili trosi ili dizi vojnu arhitehturu - ona povecava kolicinu garnizonovanih jedinica i fortifikaciju - ona povecava zivotne bodove tvrdjave te je vrlo verovatno da te igraci u x2 dometu nece napadati ili ako napadnu da ce se "zakucati."

Za odbranu je najbitnije da imas spremne strelce, ali kako igra napreduje spremas i odbranu polja. Nomadski ratnici najcesce razvijaju konjicu, stoga kopljanici bilo koje vrste su tvoj glavni adut, ali posto njih strele tuku k'o lude, nemoj zanemariti ni paladine, po osnovnoj moci su paladini jaci od katafrakata, ali katafrakti u gomili dobijaju bonuse, ipak oni ne mogu da se mere sa mocju falangi, tako da u sred rata, gde se retko salje sva vojska, docekati neprijateljsku konjicu sa falangama je fenomenalno.

2) Posle razvijas napad, a za napad ti je najbitnija konjica. Kako su tvoji macevi kao imperijanski veoma jaki, ne moras sa njima preterivati, jer mnogo lakse ruse utvrde od nomada i tu ne bi trebao da nailazis na velike probleme.

Stoga kao zakljucak i sazetak sveka, ako te je mrzelo da citas, ako si uopste stigao dovde, je da su ti glavne jedinice strelci, pa kopljanici, pa konjica. :) Isto je kao i sa nomadima, to je licno moje misljenje, neko ne mora da se slozi sa mnom, ali dobro, ja na ovaj nacin igram, mozda sam zato ocajan igrac, ko ce ga znati.  ;D

Ван мреже SerbiaMaster

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 268
  • Углед: +47/-57
    • Погледај профил
Одг: Imperijanske jedinice
« Одговор #4 послато: октобар 02, 2013, 23:20:56 поподне »
Rose, ne bih se bas slozila sa tobom da on kao pocetnik treba da se mnogo bakce sa razmerom. Ja igram vec neko vreme, i jos uvek se ne bakcem sa tako necim, sve i zavisi od stila igre.

Prvenstveno se moja taktika sastoji u sledecem:

1) Razvijanje ekonomije i odbrane - paralelno:

Pod ekonomijom podrazumevam prirast stanovnistva (farme, medicina), porezi (hramovi - daju +2 zadovoljstva, tvrdjave - daju +1 zadovoljstva, univerzitet daje +1 zadovoljstvo na svaka tri nivoa i naravno najvaznije je da na svaka 24 casa pokreces malu proslavu - efekat po satu, ona daje onoliko zadovoljstva koliki je nivo gradskog trga; vojska takodje procentualno daje zadovoljstvo) i naravno dizem rudnike; ako si pocetnik koristi sekiricu (u desnom cosku malo ispod one krune sto oznacava premijum) i imas tu neko dugme optimalno nesto i kada kliknes automatski ce ti seljaci biti rasporedjeni, kako budes ucio i razvijao se videces koliko kojih resursa najvise odgovara tvojoj igri.

Odbranu sastavljam iz dve celine, u ranoj fazi igre mi je bitno da mi glavna tvrdjava ne moze biti probijena te se trudim da do negde 15.000 poena vec budem na tvrdjavi 6, tvrdjavu 5 ja najcesce imam vec sa 4000 - 5000 poena; to je moj stil igre. Glavnu provinciju napunim sa strelcima i balistama (kada ih istrazim) i sve resurse tu drzim; mozda nije pametno da ti tako neprestano stoje te ih ili trosi ili dizi vojnu arhitehturu - ona povecava kolicinu garnizonovanih jedinica i fortifikaciju - ona povecava zivotne bodove tvrdjave te je vrlo verovatno da te igraci u x2 dometu nece napadati ili ako napadnu da ce se "zakucati."

Za odbranu je najbitnije da imas spremne strelce, ali kako igra napreduje spremas i odbranu polja. Nomadski ratnici najcesce razvijaju konjicu, stoga kopljanici bilo koje vrste su tvoj glavni adut, ali posto njih strele tuku k'o lude, nemoj zanemariti ni paladine, po osnovnoj moci su paladini jaci od katafrakata, ali katafrakti u gomili dobijaju bonuse, ipak oni ne mogu da se mere sa mocju falangi, tako da u sred rata, gde se retko salje sva vojska, docekati neprijateljsku konjicu sa falangama je fenomenalno.

2) Posle razvijas napad, a za napad ti je najbitnija konjica. Kako su tvoji macevi kao imperijanski veoma jaki, ne moras sa njima preterivati, jer mnogo lakse ruse utvrde od nomada i tu ne bi trebao da nailazis na velike probleme.

Stoga kao zakljucak i sazetak sveka, ako te je mrzelo da citas, ako si uopste stigao dovde, je da su ti glavne jedinice strelci, pa kopljanici, pa konjica. :) Isto je kao i sa nomadima, to je licno moje misljenje, neko ne mora da se slozi sa mnom, ali dobro, ja na ovaj nacin igram, mozda sam zato ocajan igrac, ko ce ga znati.  ;D
Ana, mislim da govorim u ime većine kada kažem, izvuci suštinu :D

Ван мреже MK110

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 222
  • Углед: +16/-15
    • Погледај профил
Одг: Imperijanske jedinice
« Одговор #5 послато: октобар 02, 2013, 23:33:30 поподне »
Ana, mislim da govorim u ime većine kada kažem, izvuci suštinu :D

Da si procitao video bi da je sustina izmedju ostalog izvucena: http://prntscr.com/1uvicl

Nemoj sada da ti lupam minuse za pametovanje, to je moja oblast, ne mesaj se u nju! :D

Ван мреже Imperator9912

  • Редов
  • *
  • Поруке: 40
  • Углед: +4/-0
    • Погледај профил
Одг: Imperijanske jedinice
« Одговор #6 послато: октобар 06, 2013, 15:10:34 поподне »
hvala na odgovorima

Ван мреже AleksandarJeremic

  • Редов
  • *
  • Поруке: 30
  • Углед: +5/-1
    • Погледај профил
Одг: Imperijanske jedinice
« Одговор #7 послато: јануар 27, 2014, 15:33:20 поподне »
Nisam neki naročito ratnički raspoložen igrač, ali imam da dodam par reči na diskusiju. Naime, niko ovde nije pomenuo da strategija pojedinca u mnogome zavisi od strategije protivnika. Ne postoji savršen sastav vojske kojim ćete se odbraniti, ili pobediti svakog igrača u x2 dometu bodova. Onaj ko je skoro duplo jači od vas verovatno može da vas prošpijunira i verovatno ima vojsku dovoljno veću da odabere najpovoljniji sastav svoje armije i napadne vas za sigurnu pobedu. O sastavu vojske, dakle, vredi razmišljati samo kada Ste sa brojem bodova jako blizu protivniku.
Za sve ostale slučajeve strategija mora biti određena u odnosu na snagu i položaj protivnika. Nije, na primer, pametno napasti igrača slabijeg od Vas ako je član saveza koji može i hoće da Vam uhvati vojsku u povratku. U tom slučaju nije pametno napasti ni jačeg igrača iz jakog saveza, čak iako možete da ga pobedite. Nemojte zbog kratkotrajnog uzbuđenja da žrtvujete svoju vojsku.
Najbolja strategija Vam je, po meni, da u svakom trenutku u svakoj pripojenoj provinciji imate najjače tvrđave koje možete da obezbedite, da ne ostavljate resurse preko noći i vojsku kod kuće kad niste tu. Sve ostalo je stvar slučaja i o tome ne vredi teoretisati. :)

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: Imperijanske jedinice
« Одговор #8 послато: јануар 27, 2014, 16:09:04 поподне »
Не слажем се. ;)
Постоји пуно играча  који са дупло мање бодова побеђују јаче,ствар је тактике. ;)

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

Ван мреже AleksandarJeremic

  • Редов
  • *
  • Поруке: 30
  • Углед: +5/-1
    • Погледај профил
Одг: Imperijanske jedinice
« Одговор #9 послато: јануар 27, 2014, 20:26:13 поподне »
Postoji taktika da zanemariš svoju proizvodnju i sva ekonomska istraživanja, da pljačaš i štancuješ vojsku i da izađeš iz dometa svim jačim igračima, a da imaš vojsku jaču nego oni. Ta taktika zahteva 20 sati dnevno igre, što većina igrača sebi ne može da priušti. Ja govorim o allround igračima i njihovom razmišljanju o strategiji. Pri tom moram da pomenem da strategija i taktika nisu isto. :D Taktika je praktična primena strategije. :)

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: Imperijanske jedinice
« Одговор #10 послато: јануар 27, 2014, 23:17:32 поподне »
Postoji taktika da zanemariš svoju proizvodnju i sva ekonomska istraživanja, da pljačaš i štancuješ vojsku i da izađeš iz dometa svim jačim igračima, a da imaš vojsku jaču nego oni. Ta taktika zahteva 20 sati dnevno igre, što većina igrača sebi ne može da priušti. Ja govorim o allround igračima i njihovom razmišljanju o strategiji. Pri tom moram da pomenem da strategija i taktika nisu isto. :D Taktika je praktična primena strategije. :)
Војна тактика и састав војске је најважнији за битке.Има велики број активних играча који живе од ратова и ресурса слабије активних играча. ;)

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

Ван мреже AleksandarJeremic

  • Редов
  • *
  • Поруке: 30
  • Углед: +5/-1
    • Погледај профил
Одг: Imperijanske jedinice
« Одговор #11 послато: јануар 28, 2014, 14:43:04 поподне »
Kada kažemo "taktika" mislimo na postojanje nekog plana koji sistematično sprovodimo u određenom vremenskom periodu radi postizanja nekog cilja. Kada dođe do napada, tj. kad vojska već krene u napad, mehanizam igre IO ostavlja toliko uzan manevarski prostor da ni o kakvoj taktici ne možemo govoriti. Svaki iole iskusan isgrač neće napasti ako nije siguran da će pobediti i jedino što mi možemo je da sklonimo vojsku. To nije taktika.
O planiranju razvoja na duži rok možemo govoriti samo u kontekstu perioda pred bitku, tj. o planiranju preventivnih aktivnosti koje bi sprečile jače da napadaju, ili pripremanju vojske za napad na osnovu špijunskih izveštaja o protivniku. Tu se vraćam na prethodnu poruku; po meni ne postoji sastav vojske koji je podjednako dobar za svaku situaciju. Ne možemo računati da će nas jedan isti sastav vojske uspešno braniti od skoro duplo jačeg igrača, obarati tvrđave goldera, pljačkati stanovništvo protivnika i sl.
Da bi se opredelili za sastav vojske koju ćemo napraviti potrebno je da se prethodno opredelimo za neku strategiju. Ili ćemo biti farmeri sa mnogo mačeva i opsadnih sprava sposobni da srušimo tvrđavu svakom, ili ćemo biti napadači sa mnogo konjice, ili ćemo se braniti sa dosta kopljanika. To ne zavisi samo od nas, već i od toga na kakve saveznike možemo da računamo, koliko su nam jaki protivnici. To je već strategija, jer uzima u obzir faktore na koje ne možemo uvek da utičemo :)