Аутор Тема: 1. круг конкурса Приче о ИО  (Прочитано 1288 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
1. круг конкурса Приче о ИО
« послато: јануар 26, 2016, 15:48:29 поподне »
ПРИЧЕ О ИО!
Тема 1. круга конкурса у 2016. години:

Моје медаље из рата



Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже dadolp

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 88
  • Углед: +0/-1
    • Погледај профил
Одг: 1. круг конкурса Приче о ИО
« Одговор #1 послато: јануар 26, 2016, 21:58:34 поподне »
...По целом свету сакупљале су се најбоље дружине и радиле алијансе од најјачих ратника.Беше то у земљи Србији,где је сваки ратник носио велику вредност,тежине њихових тољага биле су импресивне а њихова снага и издржљивост помешана са жељом за победом,непобедива.
Био је ведар дан.Небо се отворило,мрачне зраке спуштале су се са небеског свода,сунце се напросто угасило,са небеских висина појавио се траг налик на црвени тепих и по њему је ходао човек са страшном маском.Кад се приближио,сви су га препознали.Био је то он,исти онај који се заветовао да никад неће да иде у рат с другом,него сам,као вук самотњак рекли би неки.Муње су севале,громови су сарали по тој бескрајној тами.У ваздуху је треперио страх.Он о којему се толико причало,изабрао је баш Србију као земљу из које ће да окупи најбоље ратнике да их поведе са собом.О њему су врвеле многе легенде,да је у једном другом свету сам срушио све војске.Сишао је међу народ.

Храбре ратнике је сама енергија његовог долазка привукла да се окупе.Дошао је до њих.Изабрао је 5 људи и дао им нова имена;првог је назвао Храброст,да симболизира и промовише храброст његовог клане и своје родне груде,другог је назвао издржљивост јер требао му је нетко тко може да носи бреме целе екипе.Остала три и имена заувек су остала тајна,он је волео да их зове Три Мушкетира.Кренуо је с њима у крваве походе,освајао Лиге првака,Инвазије номада те још многа друга такмичња.Али онда је дошла борба за превласт,борба за медаљу,између његовог клана и клана његовог бившег заповедника који га је издао и оставио га на рубу понора без дна.

Тек сад им је открио своје име,звао се Дадолп.Повео је своје војнике храбро и без премца преко свих душмана које су већ поразили.И ово је наравно била брза победа.Своје медаље предао је својој екипи јер је желео да наставе његов пут а себи је оставио ову последњу,овај доказ освете и доказ да нитко неможе да се уздигне или падне без одређене цене.

Зато устајте јунаци и борите се!

Ван мреже Mozambi

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 122
  • Углед: +7/-4
    • Погледај профил
Одг: 1. круг конкурса Приче о ИО
« Одговор #2 послато: јануар 27, 2016, 14:28:16 поподне »
Одакле почети.Најбоље од почетка,зар не? Да се вратимо кроз време,само да упалим времеплов,нешто кочи ових дана,морам му средити механизам...нема ми друге.
Чекај само да га лупим по глави мало,не претерано јако,само са благом дозом ошамућивања,БАМ БАМ БУМ тррррр...и да ево га ради,идемо шест година уназад,узмите кокице.
Први савез у којем сам био ратник је Снаке Емпире наш вођа је био змија,тако су га звали,али верујте ми није био тако хладнокрван био је веома страствен у вези само игре и велики ратник.
Од њега сам највише научио,краљ је био из Београда...после годину дана сам отишао до тог белог града и нашао се са њим,империја спаја људе,и гради пријатељства,па да.
Сви смо у савезу имали слике змија,ја сам имао велику црну мамбу,која је плашила суседна краљевства,и својим отровом у јутарњим,поподневним и касним сатима демолирала војске.
Јесте ли појели кокице? Полако грицкајте,има још доста тога да видите.
Долазимо до првог рата.Давид против Голијата.Змије мали савез,против моћних имперских тврђава и номадске вештине,први савез на ранг листи.Али змије су ратници прави били.
Држали смо се до последњег дана рата,и онда да би преломили у нашу корист,јер је много реса било у питању,Змија и ја одлучисмо да будемо будни до јутра и покушамо да добијемо рат.
Први напад у 4 после поноћи,Змија удара за њим и ја.Преокрећемо у нашу корист.Пијем десету кафу и нападам у пола седам Импера,знам да је негде сакрио фаланге али ризикујем,и успевам!
Рат је добијен,одлазим у кревет у 8 сати,тресем се цео. :D Али Давид је победио Голијата.
Касније те ере смо прешли у БРЕЕД и узели златну медаљу.Завршио сам еру са три медаље,за мало да поплавим.Следеће ере у Хратско-Српском свету Змије није било самим тим ни савеза.
Основао сам свој савез и ратовао,опет нисам успео да поплавим и узмем 4 медаље,али сам стигао до чина бригадног генерала.
Пролазиле су ере и ере,тај свет се распадао,све мање играча,све више свађа,потражио сам нови свет Тактикал 129 где са другарицом играм већ пету еру,узели смо злато прошле ере са БАЛКАНОМ.
Ове ере новитети на ИО,медаље су у горњем десном углу,лепо је видети да људи раде да побољшању саме игре.
У тактикал 129 сам успео да поплавим хаха и то две ере,али нисам успео тих 9 медаља да узмем,може се рећи да ми је још то остало да остварим у ИО свету.
Трррр...тррр.тр..тр.рр...времеплов се опет квари,али надам се да сте уживали у неким мојим ратним данима.Следећег пута бесплатне кокице за све!!! И сок,не газирани.
« Последња измена: јануар 27, 2016, 14:33:35 поподне Mozambi »

Ван мреже No.1

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 221
  • Углед: +13/-4
  • https://www.youtube.com/watch?v=I2ZPEW9X8MU
    • Погледај профил
Одг: 1. круг конкурса Приче о ИО
« Одговор #3 послато: јануар 29, 2016, 15:12:29 поподне »
Империја онлајн из Бугарске одликовала је медаљом за храброст Brankobope због изузетних дела приказаних на бојном пољу.
Brankobope заслугу за овај орден зарадио је у ратној зони близу деветог квадранта, где је поред изванредне војне тактичности, показао и велики ниво хуманости тако што је из зоне под војним дејством извукао милионе радника и два кученцета.

- Велико ми је задовољство да видим да имамо овако способне младе људе јер, сваки пут када упознам неког овако изванредног војника, знам да је лепа будућност пред Српском репрезентацијом на Светском првенству- изјавила је српска администраторка Мартина.

Из канцеларије Империје онлајн саопштено је да ово није први пут да  се Brankobope показао на бојном пољу, он је између осталог, импресивне резултате забележио и на Светском првенству 2014. године, где је на месту команданта успео да освоји један дворац  а касније га успешно одбрани од више напада Бразила.
Brankobope је изјавио да је сво своје ратно знање стекао преко филмова Бате Живојиновића и Љубише Самарџића као и из филма „Косовки бој“ (Жарко Лаушевић) и да би резултати били бољи да је до краја одгледао филмове „Храбро срце“ и „Господар прстена" али га је у томе спречила мама, која га је због крвавих сцена отерала раније у кревет.
« Последња измена: јануар 29, 2016, 15:15:02 поподне No.1 »

Ван мреже ManUnited12345

  • Редов
  • *
  • Поруке: 10
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Одг: 1. круг конкурса Приче о ИО
« Одговор #4 послато: фебруар 01, 2016, 22:42:59 поподне »
Некада давно, преко седам мора и планина, живела су двојица другара који су играли империју годинама. Они су се стално свађали ко игра
боље,ко ће да узме медаљу, ко ће бити бољи. Због империје када би се посвађали нису причали месецима и када би се срели у граду. Имали су
пуно слабих оцена у школи због играња империје преко целог дана. Једног дана, смучило им се и договорили су се да одиграју последњу еру
у истом свету и ко узме више медаља од битки дана, тај је победник. Након тога су планирали престати са игром. Тако је и било, почели су
играти, на почетку лежерно, лагано су се развијали да стигну до катафракта што пре. Када су дошли до катафракта почео је рат између
њих двојице. Нападали су се нон-стоп, и дању и ноћу, чак нису ишли ни у школу причајући да су болесни да би могли бити активни 24 часа.Тако
дан за даном дошао је и последњи дан ере. Обојица су имали по шест медаља у биткама дана, један од њих је узео сребро а други злато на
крају ере. Њихов договор да је победник онај ко има више медаља у биткама дана дао је нерешен резултат. Због тога они су смислили нови
договор и почели играти опет.  Ево и дан-данас прича се да се не могу одрећи империје и да још играју. САда су елитни играчи, руше све пред
собом и узимају медаље
као од шале.

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: 1. круг конкурса Приче о ИО
« Одговор #5 послато: фебруар 02, 2016, 15:43:35 поподне »
Проглашење победника након 1. пресека 1. круга конкурса!
Кликните овде!


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже Mozambi

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 122
  • Углед: +7/-4
    • Погледај профил
Одг: 1. круг конкурса Приче о ИО
« Одговор #6 послато: фебруар 04, 2016, 13:08:03 поподне »
Ћао другари и другарице.Или ти,што би друг Тито говорио здраво другови и другарице,где су вам црвене мараме?
Био сам упалио времеплов,сређивао сам га пар дана...баш сам се нарадио око њега али отпутово сам до 1978 и причао са Брозом о великој Империји.
Причао сам му о Светском Првенству и о томе како су наши јунаци најбољи ратници,али због недостатка плавих дијаманата не могу да се носе са осталима.
Друг Тито је био одушевљен будућношћу и рекао ми да би требало финансирати наше репрезентативце и отворити фирму у Србији која би запошљавала више људи него Бугарска компанија.
Отворити академије и плаћати играче за успехе,организовати турнире...И тако смо причали пуна два сата време је исцурело као да су била два минута,пили смо вино из његовог винограда.
Поздравио сам се са господином и вратио се у дане када сам освајао силне медаље,велики ратник,частан,поштован,па да...прича о мозију,спремите се полећеемоо.
28 мај.2013 игра мачке и миша,краљ Оток напада данима цара Мозија,али безуспешно,пљачка и руши.Склањао сам војску,слао и ја њему пљачке док ми из његовог тима нису послали контру али каснили су 7 секунди.
Пребацио сам некако војску у провинцију два,имао сам среће.Четврти дан,поноћ.Војска ми је на мобилизацији,катафракти чекају.Отока нема.....војска ми је на пољу,пола један после поноћи.Помислио сам да је схватио моју тактику.
Али таман кадa сам хтео да пошаљем војску на офф,ето га Оток,напада.Никада нећу то заборавити,бројао сам 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1 среећна нооваа годинаа,Оток се закуцао и уместо да ми честита,недолично се понашао преко порука,морао сам да га игноришем.
Непријатељ је био љући него икад,али и мој савез се пробудио и сада смо ми били мачке а они мишеви.Ехх...та ера је протекла у знаку ратова и само ратова.Некада су они односили победе,некада  ми,мало више ми додуше хаха.
На отоку сам те ере узео две медаље.
Само да променим уље мом времеплову па идемо две године уназад.Упознајем варкија из Сплита,много добар човек који је са супругом водио царство.И дан данас се чујем са њим и ако не играмо заједно.Научио сам о економији и о неким стратегијама,није срамота питати,
срамота је правити се да знаш,нешто што не знаш,па да...Ту еру сам завршио са само једном медаљом и то туђом грешком,не мојим знањем свакако.Напао сам,послао опсаду у нади да ћу ресе покупити,али краљ је поставио своју војску и изгубио.
Хвала му на медаљи вероватно му је то била добра лекција.Свако од нас мора да прође то.Ту еру сам мало више економски играо али нисам ја за такву игру,волим да нападам и тако ће бити докле год градим царство за царством.тррр...трр.рр.ттрр.р.р опет ме времеплов зеза.
Мораћу следећи пут да понесем са собом довољно златних струна,чим се једна прекине не ради како треба,али средићемо то.
Приметио сам да нисте узели кокице,па нисам вас ни понудио,заборавио сам,следећи пут ће бити и торта да прославимо годишњицу мог краљевства.Ево бар сокић,ако се ожеднели од оволиког пута,не знам за вас али ја сигурно јесам,Снага и част јунаци.
« Последња измена: фебруар 04, 2016, 22:42:05 поподне Mozambi »

Ван мреже bobankuc

  • Редов
  • *
  • Поруке: 11
  • Углед: +0/-0
  • "Micika, šećeru"
    • Погледај профил
Одг: 1. круг конкурса Приче о ИО
« Одговор #7 послато: фебруар 06, 2016, 03:10:23 пре подне »
U jednu ruku rakija, a u drugu ksalol, pa da vidimo taj sjaj inspiracije.
Ništa novo, do novih dijamanata u ponudi, što u poklonima na novim profilima, što u snovima - da se 'jutru i jastuk ovlaži držeći mi zazubice Imperija Online poklonima!
Šta je to što igrača povuče nazad i kad krene na daleki put odvikavanja od igrice?

"Igrica? KAŽEŠ?" - Pitaju me roditelji. Rekoh da, igrica! Čuvam vojsku od protivnika, što bugara, što albanaca, preko turaka, do naših Srba.
"Koliko to već traje?" - Ma nije mnogo 2 godine, ali imao sam pauzu 6 meseci, držim se za sada, igram sporije svetove - lažem.
Raspored isti, a u njemu tabela gde jasno piše: "proveravaj čuvare kad krene rat, računaj koliki ti je minus vojske na sat, prebroj svu vojsku na regrutaciji, napravi opsadu za sutra, premesti vojsku u vojnoj stanici, i ne daj je nikom do novog jutra" - ubi me tabela kad se pomeša sa lozovačom!
Mrzno ja odgovaram na sva pitanja, ne razumeju oni taj svet stradanja konjice, te teške, te  paladina.
Gledaš kako se griva kreće mapom, a na konju general sa veštinama stečenim inatom prema novim pravilima igrice...
Trči konj, kas mu se na daleko čuje, nosi general zastavu maše poljem žustro. Molim se u sebi pobedi, sve dok mi neki bugar novom nadogradnjom od +8 urodjenih sličica ne otruje generala/Cara - tu poludim, pa se smirim, pitam sebe: "Čemu? Igrica je to!"
U svakom savezu kažu ima po jedan drčni, a u svakom mom savezu po 3 takva člana, svi bi medalju očas posla, zašto ovo uopšte i počinjem da pišem?! Živeli! Nazdravlje... 'Ajmo dalje:
Zato što je to glavni razlog opstanka u ovoj igrici, počinješ da se boriš pismom na forumu nagradjivanja, konkursu u kome je Mozambi neprikosnoven u insipiraciji priča, samo da dodješ do dijamanata a iz zemlje smo besposličara, studenata, i sl., upravo to novo poznanstvo uzrokuje lepo iskustvo, doduše: Jedno je loše, Drugo je preteško za tebe, Treće može da dovede do osnivanja porodice sa suprotnim polom, Čevrto igra radi lečenja stresa, a po neko igra radi lečenja kompleksa - kakve god nacionalnosti da si - ljudi komuniciraju, i piju kafu sa tobom na 500km udaljenosti, kao što je to moj slučaj bio dok sam šetao primorjem, i dok su saigrači dolazili u moj grad.
Nisam ni znao da "google translate" ima 91 različit jezik, i svaki je u nekom trenutku potreban da bi se upoznao, prozborio, kako ko i opsovao po srpski onog tamo, sa te druge neke ADSL, SBB ili neke druge veze...
Ne verujete da sam brojao do 91? Ne verujem ni ja, al znam da sam se kod "Igbo" nasmejao jer ne znam čiji je to jezik, a kod 39 sledeća cifra mi je bila 34 - broj ponovo! Da u pravu ste, lažem. Ili ne, kako god...
No, da nastavimo gde smo stali, a da, kod "komunikacije". 05. 02. 2016. god. (juče) oko podne, zvoni poštar, budim se mamuran od neprespavane noći, nakanio sam sebe da učim šaljući napade na ove sporije svetove - sporije od MegaBlica, kaže on: "Dobar dan" ja njemu istim pozdravljam i daje mi kesu veličine A4 formata rekao bih, i u njoj nešto meko, poput pamuka. Sredim sa poštarom šta imam udjem u kuću, kad sam otvorio kesu u njoj majica koja sa naličja ima logo Imperije Online, a s prednje strane saveznog avatara. Ja u čudu - opčinjen i sludjen.
01.07.2015. - što Mozambi kaže turno on vremeplov, kreće odbrambena borba osvojenih 5 dvoraca u MegaBlicu, savez divan pun istomišljenika i boraca koji doniraju i miniraju svako polje oko dvorca, iskače obaveštenje komandira: Bobane, ako osvojiš ove ere medalju dobićeš od mene 3 dana na toj i toj planini, u tom i tom hotelu, za 2 osobe! Iznenadjenje pre gore ispričanog iznenadjenja, i u neverici ostaje moj um par dana dok nisam dobio zvanični sertifikat, kako se to kaže o iskorišćavanju ta 3 dana u periodu tom i tom leti, i zimi - u zavisnosti od mog odabira.
 :o Šta uraditi u takvom trenutku nego pozvati švalerku, pardon, devojku: "Maco, kuco idemo?", "Idemo"- veli ona... Tako i bi 3 dana divljine na minus 10 celzijusovih stepeni od postojeće u tvom gradu gde inače živiš i traćiš dane na Imperiji.

Naravoučenije: Igraj igricu, dok ne naučiš da čuvaš dvorce, i okačiš medalje posle neprespavanih 50 sati + veći deo meseca, u nekom trenutku neki dobri ljudi znaće da cene tvoj doprinos svetu da zastava tvoje zemlje ima par medalja kao grb posvećenosti nečemu. Zvoni mi telefon moram da idem...
 

« Последња измена: фебруар 06, 2016, 03:33:02 пре подне bobankuc »

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: 1. круг конкурса Приче о ИО
« Одговор #8 послато: фебруар 09, 2016, 16:44:48 поподне »
Проглашење победника након 2. пресека 1. круга конкурса!
Кликните овде!


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org