Аутор Тема: 2 pitanja  (Прочитано 835 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже VupaUmagi

  • Редов
  • *
  • Поруке: 24
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
2 pitanja
« послато: фебруар 24, 2014, 14:10:38 поподне »
Otvara mi mogucnost da prebacim savezniku samo zlato ne i sirovine, da li je izvodljivo slati i njih? Verujem da postoji neka fora sa onom riznicom a to je drugo pitanje. Porez koji postavljam je porez za sve clanove koliko posto svojih materijala automatski se odvaja u riznicu. Ili to oni sami mora da urade? I dali iz te riznice mogu svi da uzimaju?

Ван мреже banostar

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 180
  • Углед: +21/-7
    • Погледај профил
Одг: 2 pitanja
« Одговор #1 послато: фебруар 24, 2014, 14:15:33 поподне »
porez  je  za  sve  isti  i  iz  riznice  nemoze  da se  uzima afro

Ван мреже Normal

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 1057
  • Углед: +584/-36
    • Погледај профил
Одг: 2 pitanja
« Одговор #2 послато: фебруар 24, 2014, 14:15:50 поподне »
Не можете послати савезнику сировине, само је могућ пренос злата. Што се тиче пореза, у односу на проценат који одредите тај проценат се аутоматски одваја од свих чланова савеза и складишти у ризницу, сировине које се налазе у ризници служе за савезна истраживања и грађевине . Не могу чланови узимати сировине из ризнице.

Правила!

Normal
Srpski Global Moderator

Ван мреже VupaUmagi

  • Редов
  • *
  • Поруке: 24
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: 2 pitanja
« Одговор #3 послато: фебруар 25, 2014, 00:16:14 пре подне »
Ako se automatski odvaja gde se to moze videti koliko imamo u riznici jer kod nas pise da imamo sve nule iako imamo porez vec nekoliko dana ima samo donacija od 1000 kamena koju sam dao da vidim nesto.

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: 2 pitanja
« Одговор #4 послато: фебруар 25, 2014, 00:49:42 пре подне »
Ako se automatski odvaja gde se to moze videti koliko imamo u riznici jer kod nas pise da imamo sve nule iako imamo porez vec nekoliko dana ima samo donacija od 1000 kamena koju sam dao da vidim nesto.
Отворите иконицу савеза и идите на картицу ризница.
Пише вам расположиво ресурса у ризници и стопа пореза колико је процената.
Испод тога вам се налазе корисничка имена чланова савеза и са десне стране у процентима колико је ко донирао ресурса у ризницу.

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

Ван мреже VupaUmagi

  • Редов
  • *
  • Поруке: 24
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: 2 pitanja
« Одговор #5 послато: фебруар 25, 2014, 15:13:05 поподне »
Jesam ja to sve video Ivane razumem sta mi pricas ali nije mi jasno ako kazu da se porez odvaja automatski a mi u riznici nemamo nista sem donacije koju sam das. Taj porez je ono sto mi nije jasno. Koliko god da je mali porez u riznici bi trebalo da imamo bar po jedan novcic,drv, kame ili gvozdje ali nema nista sem 1000 kamena koja sam ja dao da vidim kako to sve funkcionise. Hvala unapred na odgovorima koje mi dajete jer mi dosta pomazu.

Ван мреже VupaUmagi

  • Редов
  • *
  • Поруке: 24
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: 2 pitanja
« Одговор #6 послато: фебруар 25, 2014, 16:51:18 поподне »
U riznici ne mogu da vidim koliko imamo cega ali u istrazivanjima saveza kad stanem da nesto izgradim vidim koliko mi cega fali pa prema tome znam koliko sta imam. Jedino tako mogu videti :-)

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: 2 pitanja
« Одговор #7 послато: фебруар 25, 2014, 17:08:06 поподне »
U riznici ne mogu da vidim koliko imamo cega ali u istrazivanjima saveza kad stanem da nesto izgradim vidim koliko mi cega fali pa prema tome znam koliko sta imam. Jedino tako mogu videti :-)
Да ли сте ставили висину пореза ?
Пошаљите нам слику да можемо видети о чему се ради.

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

Ван мреже VupaUmagi

  • Редов
  • *
  • Поруке: 24
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: 2 pitanja
« Одговор #8 послато: фебруар 25, 2014, 21:05:30 поподне »
Poslao sam sliku tj prilozio sam je i pise da nece biti objavljena dok je urednik ne odobri. Sta oznacava "kvota saveza" u riznici i kako se povecava broj mesta u okviru saveza jer trenutno nemamo vise mesta za nove clanove.

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: 2 pitanja
« Одговор #9 послато: фебруар 25, 2014, 23:07:59 поподне »
Poslao sam sliku tj prilozio sam je i pise da nece biti objavljena dok je urednik ne odobri. Sta oznacava "kvota saveza" u riznici i kako se povecava broj mesta u okviru saveza jer trenutno nemamo vise mesta za nove clanove.
Квота у ризници се односи на  дониране дијаманата колико цео савез или поједини члан може да подигне из ризнице.
За пријем нових чланова у савез потребна вам је савезна администрација,после завршененог истраживања можете повећати број чланова за 5.
Подигните порез у ризници да би могао да скупите ресурсе потребне за савезна истраживања.

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

Ван мреже VupaUmagi

  • Редов
  • *
  • Поруке: 24
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: 2 pitanja
« Одговор #10 послато: фебруар 26, 2014, 20:12:40 поподне »
Hvala puno !  :)

Ван мреже SAJONAC

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 123
  • Углед: +8/-1
    • Погледај профил
Одг: 2 pitanja
« Одговор #11 послато: фебруар 28, 2014, 00:09:09 пре подне »
mogli ste jos da smanjite dije a cenu da povecavate znate sad kad ce ljudi kupiti nesto nikad mesto da se poveca ono se smanjuje igra vise gubi svaki smisao  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Ван мреже Normal

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 1057
  • Углед: +584/-36
    • Погледај профил
Одг: 2 pitanja
« Одговор #12 послато: фебруар 28, 2014, 11:12:44 пре подне »
Разлог промене количине дијаманата у пакетима:

Промена количине дијаманата је настала због курсних разлика између различитих валута на годишњем нивоу, што је резултирало ажурирање количине дијаманата по пакетима. Другим речима, ако је вредност 1 еура прошле године била ''X'', ове године је ''Y ''. У складу са променама у вредностима валута, дошло је до ажурирања количине дијаманата по пакетима.

Правила!

Normal
Srpski Global Moderator

Ван мреже SAJONAC

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 123
  • Углед: +8/-1
    • Погледај профил
Одг: 2 pitanja
« Одговор #13 послато: фебруар 28, 2014, 15:09:27 поподне »
pustite vi kurs na euro sad treba se upravljati prema kupovne moci igraca a ne na euro ovak ste izgubili i one koji uzimaju preko dopune samo jos jedna kap u moru da se jos vise napusti ionako prazna igra  >:(

Ван мреже SAJONAC

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 123
  • Углед: +8/-1
    • Погледај профил
Одг: 2 pitanja
« Одговор #14 послато: фебруар 28, 2014, 15:15:25 поподне »
evo ti primer ja sam uzimo preko moba po 70 komada i to je malo a sad nemam nameru da bacim 700 dinara za 56 komada nema sanse ima da odem u kafanicu i da se ubijem od piva  ;D ;D ;D