Аутор Тема: 9. круг конкурса: Инвазија Номада ера 10 - Приче о ИО  (Прочитано 2037 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
9. круг конкурса: Инвазија Номада ера 10 - Приче о ИО
« послато: децембар 01, 2015, 11:18:20 пре подне »
ПРИЧЕ О ИО!
Тема 9. круга конкурса у 2015. години:

Инвазија Номада ера 10


Овај круг конкурса посвећен je Инвазији Номада ера 10

За више информација о Инвазији Номада ера 10 кликните овде.
« Последња измена: децембар 01, 2015, 11:40:06 пре подне Martina »


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже No.1

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 221
  • Углед: +13/-4
  • https://www.youtube.com/watch?v=I2ZPEW9X8MU
    • Погледај профил
Одг: 9. круг конкурса: Инвазија Номада ера 10 - Приче о ИО
« Одговор #1 послато: децембар 02, 2015, 13:17:58 поподне »
Инспирисани дешавањима у Србији око државног удара, власници ИО су одмах покренули такмичење Инвазија Номада.

Пропзиције такмичења су сличне као и код државног удара. Постоје неке хорде које покушавају да поруше ваше царство и тако вас дестабилизују у даљем такмичењу и приближавању вашем циљу да сељанима буде боље за две године.

Пре него што кренете да градите фабрике, то јест руднике, пилане, каменоломе, у којима ћете запослити сељане, морате обезбедити јаке војне снаге које ће спречити Номаде да изврше државни удар на ваше царство. За успех вашег царства је битно да привучете што више страних инвеститора (тетку из Немачке, ујака из Америке итд) који ће инвестирати у ваше царство куповином неког пакета дијаманата који ће бити на акцији.

Што више страних инвестиција веће су шансе да ваше царство напредује на међународној листи добрих владара коју прави стручан тим  ИО. Осим страних инвестиција потребно је да обезбедите да се те инвестиције уложе у капиталне пројекте као што су централизације и истраживања, а да се спречи ненаменско трошење плавих каменчића познатих у народу као дијаманти.

Циљ турнира је да се играчи одбране од што више државних удара којих ће бити укупно 26 а који ће ударати на сваких 18 сати. Ако је ваше царство јаче тако ће и државни удари бити јачи а ако успете да спречите државни удар добићете као награду приход у виду 50% реса од побијене војске Номада. Победник турнира је онај ко има највише бодова на листи успешних владара.

ИО позива племените владаре да крену храбро и одлучно у реформу свог царства користећи дијаманте и да ће им они у томе пружити сву могућу помоћ и подршку.

Ван мреже dadolp

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 88
  • Углед: +0/-1
    • Погледај профил
Одг: 9. круг конкурса: Инвазија Номада ера 10 - Приче о ИО
« Одговор #2 послато: децембар 04, 2015, 19:10:50 поподне »
Инвазија номада

На путу из школе имао сам неки чудан осећај.Осећај новости.Путем сам пуно пута чуо реч “ИНВАЗИЈА“.Дошао сам кући и испред врата ме чекала куверта.Отворио сам је.Затекао сам се у неком другом свету,као да сам се вратио у прошлост.

Ходао сам тим чудноватим светом.Одједном сам се нашао између 4 ступа,у средини је горела ватра.Људи су плесали.Покрај тог силног весеља промарширао је конвој армије.Прво су појурили коњи,људи су почели да скандирају „ПАЛАДИНИ“.Убрзо су муњевито потрчали и мачеваоци и копљаници.Све је излегадало као бајка.Права средњовековна бајка.Наставио сам шетњу,свратио сам до тржишта у купио пар милиона жељеза и дрва,малопре ми је један рекао да се с тим гради армија и ...

Нетко ми је ставио руку на раме,био је то мој отац.У трену сам се вратио у стварност.У рукама сам држио позивни за Инвазију номада,одмах сам се сетио што је.То је турнир и један од најећих особних постигнућа које играч може да

Ван мреже dadolp

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 88
  • Углед: +0/-1
    • Погледај профил
Одг: 9. круг конкурса: Инвазија Номада ера 10 - Приче о ИО
« Одговор #3 послато: децембар 05, 2015, 21:09:29 поподне »
Био једном један мудар,храбар али и злоћудан старац.Живео је преко 100 лета и сви су га тражили савете.Ођедном је добио задатак да мора да створи подручје и његовог владара.Мучио се,размишљао али на крају и успео.

Створео је једно подручје крви жедно,где су људи стално ратовали,назвао га је Балкански Империј.Народ се почело да одваја на скупине,једна група је увек одскакала од других,по   спремности,спретноси,домишљатоси,храбрости и много чему другом.Били су изванредни освајачи,друге су поразили кад год би пожелели.И старац је одлучио да тај народ прозове Србима,а њихову земљу Србијом.На целом свету су се одржавале игре у које се бирало 30 најбољих.Игре су се звале Светско првенство.Србија није била богата колико и друге земље али је увек показивала сложност,братство и јунаштво и били су једни од најбољих.

Након тих игара старац је организирао још једне,индивидуалне,где се сватко бори за себе и свој успех али и част својег представника,у овом случају орла.Те игре је прозвао Инвазија номада,на то такмичење су отишли најбољи срби,иако је такмичење још у теку једно се зна,српски такмичари су једни од најбољих,најчаснијих и зато браћо,главе горе и будите у свима ноћне море

Ван мреже SrpskiVitez007

  • Reporter
  • *
  • Поруке: 370
  • Углед: +20/-4
    • Погледај профил
Одг: 9. круг конкурса: Инвазија Номада ера 10 - Приче о ИО
« Одговор #4 послато: децембар 07, 2015, 22:46:03 поподне »
На пропланку покрај источне шуме стајала је коњица. Јахачи су били мирни и сталожени гледајући повремено на леви бок пешадије који се налазио са западне стране клисуре испод њих. Ту је стајао војни свирач, онај који подиже трубу и даје знак за покрет.

 Гледали су у њега али је и даље држао трубу спуштену...али онда је подигао руку, прислонио полако трубу својим уснама и дао до сада већ свима познат звук.

 Звук који је означавао почетак, исти онај звук који их је пре неколико месеци испратио у једну од најкрвавијих битака које је њихова јединица иако десеткована преживела и извојевала победу.

 Сада их је знатно мање али се не боје, једнако су храбри и поносни као и увек до сада. Са истом дозом равнодушности крећу ка номадским копљима и у сусрет њиховим многобројнијим коњаницима.


Не боје се смрти,,,не боје се да за свој грб, своју заставу и свој народ дају живот, предају своју душу својим потомцима да о њима говоре као њиховим јунацима који су животе положили бранећи њихову будућност. Не боје се, већ јуришају са мачем у руци.


Први удар је био силовит, неочекиван, доста копаља непријатеља је завршило у њима, први ред је потпуно пао у непријатељске ровове. Ипак то остале није уплашило, није поколебало...већ је у њима пробудило задњи атом храбрости и воље. Да победе да истрају,,,

Тако је и било, пробили су први ред номадске пешадије, прескочили њихове добро утврђене ровове и утрли пут јединицама које су ишле за њима....Номади су и овај пут савладани....
Име у игри:Камен_323008 http://prntscr.com/6g5rwd
''Наше ће сjeне ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу...''

Ван мреже SrbHristov

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 319
  • Углед: +11/-4
    • Погледај профил
Одг: 9. круг конкурса: Инвазија Номада ера 10 - Приче о ИО
« Одговор #5 послато: децембар 08, 2015, 01:20:26 пре подне »
ЕКСКЛУЗИВНИ ИНТЕРВЈУ
Велика ми је част приложити вам интервју какав сигурно нисте очекивали. Наиме ради се о томе да је наш репортер SrbHristov успео да дође на место, на које је до сада нико није могао да дође, да дође до човека до ког нико није могао да приђе. SrbHristov је успео да се приближи самом вођи Номада који издаје заповести у овогодишњој Инвазији. То је Хаос, потомак монголског краља Џингис Кана! Хаос је прилично био расположен за разговор, што није ни чудно с обзиром да га је западна цивилизација фасцинирала због тих новинарских слобода које су недостајале у његовом припростом народу. Једини проблем био је преводилац, али Хаос је одмах позвао једног мулти-лингвисту, који је чак, порд српског, одлично знао и све дијалекте и акценте. О падежима да не причамо. Иако је разговор дуго трајао, уз сва могућа егзотична јела, егзотичне плесове монголкиња и егзотичну музику, издавајамо само део онога што би наше читаоце занимало.

SrbHristov: «Ваше величанство, велика ми част причати са Вама.»
Хаос: «Та зүгээр л уулзах цэг хүртэл шулуун явах сайхан.»
(И мени је драго, само пређи одмах на ствар.)

SrbHristov: «Инвазија коју предводите, сваке године, увек је усмерена према Западу.»
Хаос: «Тиймээс хаана би явж байна вэ? Дорнодод вэ? Би Дорнодын байна Тиймээс төрсөн. А цухалдуулах намайг болон pampered Барууны. Энэ нь асуудал юм ... би ovi` Оросын хэд хэдэн харуулууд нь орчин үеийн цэргийн технологи, зарим нь лазер, зарим удирдамж өгсөн байна, бид сэлэм, жад, сум.»
(Па где да идем? На Исток? Па ја сам на Истоку, рођени. А и нервирају ме улицкани западњаци. Имам мало стра` од ови` Руси, имају неку савремену војну технологију, неке ласере, нека навођења, а ми мачеве, копља, стреле... То је изазов.)

SrbHristov: «Кренули сте на 2.746 владара. То јесте изазов. Различите националности, различити менталитети, различит приступ одбрани од Ваше инвазије. Имате ли посену тактику, посебну стратегију?»
Хаос: «Мэдээж хэрэг. Бид тэднийг хөгжүүлэх хэрхэн хүртэл анх удаа дайралт, сул дорой байх болно. Ямар сайн хөгжил, сайн эдийн засаг, миний халдлагууд нь илүү хүчтэй байх болно. Өө, мөн өлгий, бүх авч өлгий үед ачаа тээвэрлэхэд ямар ч арми цэвэрлэж, та нарт хэлье. Одоо бид одоо бид илүү хүчтэй, маш хүчтэй байдаг.»
(Наравно. Први напади ће бити слабији, док не видимо како се развијају. Што бољи развој, боља економија, моји напади ће бити јачи. Е да, то да ти кажем, чиста војска, без товарних колица, кад пленимо, пленимо, све узимамо. Сада смо много јаки, сада смо много најјачи.)

SrbHristov: «Како објашњавате то што ти владари неће имати колонија, игре на срећу, светска чуда, одмор модула, празничне заштите, точка среће, мрачне тврђаве и лобање изобиља...»
Хаос:«Хар хүү, тэр нь тэдний асуудал биш юм. Би төлөвлөгөө нь таны зорилго юм. Дээрэмдэн, бүслэлтийг, талбай дээр тулаан. Сонгомол, та мэдэх үү?»
(Пази, сине, то је њихов проблем не мој. Ја има свој план, свој циљ. Пљачке, опсаде, битке на пољу. Класика, разумеш?)

SrbHristov: «Прича се да ће на крају Инвазије бити додељене титуле одређеним владарима: Непобедив, Најкрвавији ратник, Ратник над ратницима и владари који су се прилично добро рангирали. Ваш коментар?»
Хаос: «Сайн байна уу, зээ, энэ нь нүүдэлчин довтлох биш, харийн довтолгоо юм. Тиймээс би эдгээр лазер ба удирдамж нь таны орос хэл дээр биш. Хүртэл урах болно 2,746 эсрэг цөөхөн гэж юу вэ?»
(Ало, синовче, то је Инвазија Номада, не Инвазија ванземаљаца. Па нисам ти ја рус са ти ласери и та навођења. Шта је тих неколико спрам 2.746 које ћу да поцепам?)

SrbHristov: «Још једно питање за овај први део разговора: Знате ли неког од тих владара који су кандидати за те престижне награде и титуле?»
Хаос: «Санааг Ne`am, би шоконд биш. Хахахахахха»
(Не`ам ти појма, не гледам ког ударам. Хахахахахха)

SrbHristov: «Ваше Величанство, опростите на слободи, али неодољиво ме подсећате на једног мог сународника, Србина из Друлана.»
Хаос: «Дурлан? Дурланац бодоод үз л дээ? Өө, би түүнийг сайн мэдэхгүй вэ. Тэр ямар байна вэ? Тэр яаж амьдрах вэ? Та бид цоорох дамжуулан холбоотой гэдгийг мэдэх үү. AW, хүү, олон бид түүнийг мэндлэх, надтай хамт ирсэн гэж хэлсэн юм.»
(Дурлан? Мислиш на Дурланца? Оооооо, како да не знам њега. Како је он? Како живи? Знаш ли ти да смо ми у сродству, преко неког курајбера. Ау, сине, много да ми га поздравиш и да му кажеш да дође код мене.)

SrbHristov: «Хоћу, Ваше Величанство! Пренећу поздраве и Ваш позив.»

Крај првог дела Ексклузивног интервјуа
Велика захвалност мулти-преводиоцу Гу-гл Кан мана.


Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: 9. круг конкурса: Инвазија Номада ера 10 - Приче о ИО
« Одговор #6 послато: децембар 08, 2015, 11:41:00 пре подне »
Проглашење победника након 1. пресека 9. круга конкурса!
Кликните овде!


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже dadolp

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 88
  • Углед: +0/-1
    • Погледај профил
Одг: 9. круг конкурса: Инвазија Номада ера 10 - Приче о ИО
« Одговор #7 послато: децембар 14, 2015, 21:06:22 поподне »
Година 2056

Отац и син разговарају.Отац прича а дете слуша.“Док сам био у твојим годинама играо сам једну игрицу.Империја.Тамо смо се борили за част свој заставе,овог орла који нам се на крову виори.Борили смо се кроз бројне ратове и светове,склапали смо многа познанства,неке с игрице сам уживо и упознао“ 

Дете је позорно слушало а отац је наставио:
„Дошао је један елитни турнир,звао се инвазија номада и појавио се по десети пут.Ја и пар другова одлучили смо да се пријавимо на то.Многи људи бацали су много пара на то.Али не и ми,бар на почетку.Били смо у топ 50 иако нисмо користили дијаманте.Наше знање и искуство довело нас је до тог.Убрзо смо добили жељу да сви будемо први.Сви смо почели много да трошимо.Ја сам успео да дођем на треће место два дана пре краја света.Напао ме један бивши другар који ме и натерао да купим дије.Питао сам га зашто,рекао је да сам Србин.Рекао сам му да јесам и да се тога не срамим.Позајмио сам нешто пара од другара и био први у свету,Напао сам тог бившег другара који је био другопласирани и распустио војску тако је опет он дошао на прво место.Питао ме зашто сам то направио унаточ свему шта ми је направио.Одговорио сам му да прво желим да будем човек а тек онда добар играч и да ме он научио да није све лепо како изгледа,као шта каже бајка“

Ван мреже SrbHristov

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 319
  • Углед: +11/-4
    • Погледај профил
Одг: 9. круг конкурса: Инвазија Номада ера 10 - Приче о ИО
« Одговор #8 послато: децембар 14, 2015, 23:54:07 поподне »
Промоција ИНВАЗИЈЕ НОМАДА и кратка дескрипција ере 10

Интересантно је да велики број играча ИО годинама игра ову јединствену стратешку онлајн игру, а да нису чули за такмичење које се, ево 10 ера до сада организује. Зато сам одлучио да, путем овог конкурса кроз причу и анализу актуелне ере 10, играчима приближим овај веома занимљив турнир.

Инвазија номада (у даљем тексту ИН) као такмичење је јединствено по томе што играчи као награду добијају ваучер за дијаманте, који могу искористити у било ком свету ИО. Сви знају за значај дијаманата и за квалтетну и бољу игру коришћењем истих. Брже се економски и војно развија царство, тј. брже се напредује у свим сегментима игре. О томе не треба нешто посебно причати. Само треба поменути да за ово такмичење ИО је спремила 50.000 дијаманата и то:
-   12.500 за прво место по нето економским бодовима;
-   7.500 за друго место по нето економским бодовима;
-   5.000 за треће место по нето економским бодовима;
-   и по 500 дијаманата за првих 50 рангираних играча.

Уз то свако од њих добија и медаљу која ће красити њихов профил у свим световима. Некима је то мање важно, али некима итекако значи, јер је то ознака која пружа личну сатисфакцију која нема цену :D ознака којом се могу поносити. Поред ових медаља, а које такође немају цену :D јесу и плакете за прва 3 места, али посебне награде, односно одликовања у виду плакета, које ће бити додељене у три категорије:
-   «Непобедив» - прва 3 играча по нето економским бодовима која нису изгубила ниједан живот;
-   «Најкрвавији ратник» - играч који има највише медаља за битке дана;
-   «Ратник над ратницима» - играч који има највише војних бодова.
Свакако гледајући награде, ваучери за дијаманте су свакако најпримамљивији. Поред ових награда, оно што ИН чини јединственим јесте и то што се за те дијаманте не бориш са реалним играчима, већ виртуелним, што додатно, с једне стране, игру олакшава такмичарима. У том смислу такмичари имају само једну бригу: како одбарнити своје царство, своје провинције од опсада, становништво од пљачки, своју војску од битке на пољу. Дакле нема савезних ратова, нема индивидуалних напада, тј. међусобих напада са реалним играчима (једно од правила такмичења); дакле што би млади рекли :D нема цимања ноћу када се спава :D не морају да користе аларме када их неко напада, или скрипте за шетање војске кроз провниције, или што год од тих хакерских новотарија :D . Једина брига је развити царство и одбранити га од 26 номадских таласа. Изгледа прилично једноставно, зар не? :D Обзиром да се таласи смењују на сваких 18 часова, играч има сасвим довољно времена и за развитак царства, али (што је најбитније) да се добро припреми за одбрану царства. У томе ће показати своје знање, способности и вештине које је стекао искуством. Ко је имао прилике да игра Квалификације за СП, ово такмичење је врло слично томе.
Наравно, као и свако такмичење, тако и ово, постоје ограничавајући фактори, који би развитак царства учинили лакшим: нема колонија, светских чуда, точка среће, мрачне тврђаве, лобање изобиља и осталих правила о којима можете детаљније прочитати на страници сајта http://nomads.imperiaonline.org/rs/rules/
Али и поред тога, није немогуће да се оствари циљ овог такмичења, имати што више нето економских бодова.

Ово је промотивни део текста, који ће, надам се, побудити веће интересовање за учешће на овом такмичењу код дугогодишњих играча са искуством, али и оних који се сада прикључују највећој и најмасовнијој онлајн стратешкој игри. То чиним из разлога, обзиром да на службеној веб страници такмичења стоји да је пријављено 2.746 играча, што је по неком мом скромном мишљењу мали број. Мислим да регистрација за такмичење од 20 дијаманата није велики издатак ако се погледају награде.
Тренутна ситуација на ранг листи ИН ере 10, након друге трећине такмичења, показује да је већ сада Шампион хрватски играч alliznhoj, које чврсто држи прво место са скоро 20М нето економских бодова. Борба за друго и треће место, како би освојили вредне ваучере, наставиће се до краја такмичења између играча који се налазе у Топ 10 на ранг листи. Њихови бодови се крећу од 2М – 3М, тако да је сада врло тешко прогнозирати ко ће на грудима носити сребрну и бронзану медаљу.
Да упоредимо alliznhoj са тим играчима, односно њихове бодове и толику разлику у бодовима.

1.   alliznhoj - 19,9M
2.   risaras - 3,2M
3.   samas233 - 2,9M
4.   Arina90 - 2,8M
5.   Saran4a - 2,4M
6.   _Beco_ - 2,2M
7.   franco8a - 2,2M
8.   dilauroimpianti - 2,1M
9.   josepe6363 - 2,0M
10.   iliacrush - 2,0M
   
Аlliznhoj сигурно није без коришћења дијаманата успео да оствари толики бодовни скок. То сигурно раде и играчи у првих 10. Једно једноставније размишљање и логика: «Зашто да не купим 5К дија и дигнем царство у небеса, а као награду добијем 12.5К дија?» Исплативо! Може бити! Можда су тако, али скромније размишљали и првих 10 играча.
То су већ претпоставке, али свакако једна тема више за размишљање, коју препуштам вама. За сада остаје да сачекамо блиски крај такмичења и онда дамо ову дескрипцију уобличимо у конкренту генералну анализу.

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: 9. круг конкурса: Инвазија Номада ера 10 - Приче о ИО
« Одговор #9 послато: децембар 15, 2015, 16:19:29 поподне »
Проглашење победника након 2. пресека 9. круга конкурса!
Кликните овде!


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже dadolp

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 88
  • Углед: +0/-1
    • Погледај профил
Одг: 9. круг конкурса: Инвазија Номада ера 10 - Приче о ИО
« Одговор #10 послато: децембар 20, 2015, 17:53:20 поподне »
Једном давно беше један одважан ратник,путовао је светом,у сваком краљевству тражио је најбоље ратнике те се борио с њима.Нитко га није ни изблиза поразио,увек је побеђивао.Нитко није знао од куда долази,тко је јер се борио са повезом на очима.Његов коњ био је хитар и прелеп.Након дуго јахања дошао је у Краљевину Србију.Чекао га је пун ред изазивача и божанствено лепих жена.

Борио се са свима њима те најбоље одабрао да пођу с њим и рекао:"Ово је најлепша земља у којој сам икад био.Овде ме дочекао најхрабрији народ и најјачи ратници свих временена.Овако мала а јака земља има велики потенциал и обећавам да ћу га испунити"

Дуго је са својим српским сапутницима тумарао светом и рушили су све редом,освајали.Увек су се враћали у Србију доносећи мноштво блага али и даље нигде није нашао ратнике као тамо.Запазио је да их је на целом путу пратила једна птица,један орао,са великим кљуном и оштрим канџама придружио се њиховој убојитој скупини.Убрзо су управо по том орлу постали препознатљиви.Ођедном орао је одлетио а они су похитали за њим.Довео их је до једне литице.На другој страни писало је:"Игра за најхрабрије,тзв. Инвазија номада."Вратили су се,узели залет с коњима,склопили очи и кренули прескочит дубок,бескрајан понор.Нашли су се на другој страни,ношени на орловим крилима без иједне огреботине.Игра је почела.Земља се затресла а према њима је долазила велика сенка,сенка дива.Борба је кренули,окружили су дива,нападали га са свих страна а он их је само бацао,ипак након дуге борбе успели су га поразити,али онај храбри ратник био је тешко рањен.Затражио је своје сапутнике да му се приближе те им тихим гласом рекао:"До сада нисам знао од куд вучем корене,али сада знам,и поносно то кажем,Србин сам!Ви сте најбољи ратници икад,сада вратите се у Спрски империј и неки тако буде назван,то ми је последња жеља"

Сви су склопили очи а он је нестао.Убрзо су кренули пут Србије.Тамо су их дочекали као истинске хероје.И променили су назив у "Српски империј"

Онај ратник,нашао се окружен белим светлом и зачуо је глас који му је рекао да има право на још једну жељу која ће му се испунити,Изабрао је то да се једна поруке пренесе његовим суборцима.

Порука је гласила овако:Ваше боје нека буду црвена,за сву крв коју сте пролили бранећи своју земљу.Плава,због неба које је сироко,пространо и без граница као и наша слобода.А бело је знам млека којим нас мајке хране да би постали велики јунаци и још већи људи.Орао означава витештво и властелу,нека има две главе окренута једна од друге да се зна, да србин србину чува леђа.

Порука је стигла и као шта се види и дан данас та застава стоји и означава доба тог ратника.


-СВИ ЛИКОВИ И ДОГАЂАЈИ СУ ИЗМИШЉЕНИ И ОВО НИЈЕ СТВАРНА ПОВЕСТ

Ван мреже SrbHristov

  • Капетан
  • ****
  • Поруке: 319
  • Углед: +11/-4
    • Погледај профил
Одг: 9. круг конкурса: Инвазија Номада ера 10 - Приче о ИО
« Одговор #11 послато: децембар 22, 2015, 06:37:21 пре подне »
Посредством најновијих технологија и убрзаног повезивања људи који су удаљени имаперијалним миљама и миљама, успели смо да остваримо контакт између 2 човека, чији ће нам разговор бити од великог значаја за разумевање овог врло интересантног такмичења ИНВАЗИЈА НОМАДА. Наиме, разговор се одвија преко сателита, а помоћу најновијих Iphone S6 апарата, једног који је у рукама Хаоса и другог који је у рукама нама већ познатог Дурланца. Напомена: разговор се одвијао преко Вибера илити Вајбера, јербо и један и други користе све могуће опције комумикационих технологија, а један од тренутно најактуелнијих и најзаступљенијих је већ поменути.


Дурланац: «Ало, рођаче, да ли ме видиш? :D»

Хаос: «Е, рођени, па чујем те као да си ми иза леђа, ал` те не видим. А бре Срб, где се овде гледа???»

СрбХристов: «Ваше височанство, окренете лице телефона према себи. Oвако Дурланац гледа степску траву.»

Хаос: «Па то сам и урадио...Ало Дурла, видим те сад. Па где си ми ти? Не јављаш се, нема те да дођеш, да свратиш на ламин гулаш са номадским варивом и на домаће вино од степског грожђа.»

Дурланац: «Нема се времена, шта да ти кажем, а да не слажем. Ваљам неку робу, стално сам под неки дилови, а време је новац.»

Хаос: «Аааа, много си се ти убацио у те западњачке послове....А Срб, шта кажеш? Он ваља неку робу, а ја ту робу пљачкам :D Иста ствар. Тачно се види да смо повезани преко наших курајбера. :D»

Дурланац: «Него рођаче, како теби иде ова инвазија? Слабо нешто великана има које нападаш.»

Хаос:
«Слабо, слабо, не знам да л` је то због Нове године или због овог што руси нападају исламску државу. Ма страшно виде ли ти то? Ау, опасни руси, ма нису нормални. Овај путин прети с` неке нуклеране бомбе.»

Дурланац: «Хахаха, па то ти је сад модерно! А ти бацаче копља, катапулти... заостао си ти много у развоју ратне опреме.»

Хаос: «Па шта ће ми друго? Видиш, минимална улагања, да израдимо оружје користимо то из наше средине, а имамо велику корист. Па јеси видео колико пљачки, опсада имам? Шта је теби?»

Дурланац: «Па читам најновије вести из Вечерњих новости. Ма јеси ти видео што је Срб изашао у један текст. :D:D:D На првој страни један од главних наслова.»

Хаос: «А па видео сам то. То ли ове Вечерње новости од прошли пресек? Знам, бре, па добијам ја по 1 број од свих новина. Добар је, гледао сам му клипове. Него ко је бре овај хрват alliznhoj? Бре много се развио, преко 40 милки бодова. То преко неки канали од руса купио дије? Још ми појачава напади?!?!?! Ма није нормалан!»

Дурланац: «А па он ти је дијамантос. Јес`! Он ће бити шампион ове ере. Нема шта ту... Он ти је био и најјачи играч на Светском Првенству. Много троши дије. Ма тетка му оставила неко наследство, неки ланац хотела на приватним острвима. Разбија се човек! То су авиони, камиони, милиони, билиони, трилиони.»

Хаос: «Па видим :( Није изгубио ниједан живот. Додуше нису изгубили ни ови други risaras, samas233, _Beco_, Saran4a и franco8a. Ал` овај га претера са ови бодови. Него јеси приметио, у врху су 2 литванца. И не само то, него у првих 10 само 1 је из Латино Америке, неки колумбијац, ове све остало европејци.»

Дурланац: «Да, а ето за то треће место се бугарин _Beco_ бори. Није да није. Европејци су ти одвајкад ратовали. Е сад не знам шта Путин планира с том нуклеарком, али, рођаче, буди опрезан. Мислим оно, ипак си се нафатирао нападима на друге великане.»

Хаос: «А не, моја је задња. Мој је последњи талас, увек је тако било и сада биће. Па брате, не мог` се зајеб... мислим зезају (је л` на ово мож да се псује и говоре ружне речи?)»

Дурланац:
«Ма слободно причај :D То ће Срб да коригује за конкурс.»

Хаос: «Па то ти причам, ја последњи ударам, најјачи талас. Мислим ја увек преживим... Па ко ће догодине да организује ову багру. За сад ће имамо све, да презимимо зиму. Набавио сам и Нес 3 у 1, не да је добар, само много емулгатори има.»

Дурланац: «Рођени, свака ти част, ти знаш за шта живиш. Ајд` ће се чујемо кад ти прође инвазија, али на привате, овај разговор ионако сви читају.»

Хаос: «Ма шта да се чујемо? Има да дођеш, имам сушени вратови од бели тигрови, сланину од панде, ал` ове што нису заштићене. Па и ми имамо култивацију и наше животиње имају нека своја права. Е а не да сам спремио чварци од кинески прасићи. Ао, па то мора пробаш.»

Дурланац: « :D Важи, рођаче. Чувај се!»

Чули смо разговор дугогодишњег вође Инвазије Номада Хаоса и његовог рођака Дурланца, дугогодишњег верног пратиоца свих дешавања на Империји Онлајн. Видели смо ко тренутно има највише нето економских бодова и ко ће засигурно бити шампион ове ере, обзиром да се по нето економским бодовима одлучује Шампион. То је хрвати великан alliznhoj. Такође смо видели да Хаос има мало већу фрку у вези са њим, оје су његове оправдане сумње у стивању тих бодова (да тргује дијамантима са русима). Борбу за треће место на својски начин покушава да освоји бугарин _Beco_, али и то да су 2 литванца на другој и трећеој поуицији. Исто тако видимо да најактивнији и најквалитетнији великани долазе из Европе. То је за поштовање. Остаје нам само да сачекамо званични извештај Империје Онлајн и онда опесераваторно дамо преглед добитника ваучера са дијамантима, шампионских медаља и плакета за најбоље ратнике, али и да проанализирамо коначну ранг листу.

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: 9. круг конкурса: Инвазија Номада ера 10 - Приче о ИО
« Одговор #12 послато: децембар 22, 2015, 11:05:53 пре подне »
Проглашење победника након 3. пресека 9. круга конкурса!
Кликните овде!


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org