Аутор Тема: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci  (Прочитано 2931 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже MK110

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 222
  • Углед: +16/-15
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #15 послато: новембар 30, 2013, 19:08:31 поподне »
Ovako, u nasem savezu uhvacena je vojska igracu maximuzu i meni (s tim da meni nisu naneli neku preveliku stetu, da se podneti jer sam cak cast i medalju dobila  :D). Nas dvoje smo bili online svo vreme i odjednom ne moze se nista uraditi, niti otvoriti stranica imperije online. Mi smo bili budni do ne znam kog doba, slali smo poruke svima cije brojeve imamo da pokusaju da udju, niko nije mogao.
Da je bilo ko mogao, vojska ne bi bila ostavljena na izvolte jer mi vojsku u ratu ne ostavljamo u carstvu ni 5 minuta bez cuvanja.
Sada, vi kazete, mi nismo imali srece, odnosno, u ovom slucaju srecu nije imao igrac maximuszu.
Taj igrac ima dovoljno ratnog plena da se za dva dana povrati i pretekne sve u savezu, nije stvar u tome. Sta bi bilo da nema nikakav ratni plen, onda mora da ide ispocetka?
Prosta je stvar, nastao je problem, nanetaje steta, to treba da se ispravi. 300 dijamanata je cisto zamazivanje ociju, kase se samo podeliti dijamante nego vracati svima redom ono sto su izgubili.
Ako mi igraci kojima je naneta bilo kakva steta ili nepravda uvec cutimo, oporavljamo se, idemo dalje i ne bunimo se, ovakve stvari ce se desavati uvek. U ovom konkretnom primeru, svaki put kada nastane problem sa internet provajderom, svakome moze da bude spaljeno carstvo do temelja i vojska unistena, ali nema veze, oporavicemo se mi. Zar mi kao igraci nemamo pravo na adekvatnu odstetu, fer i postenu igru?

Pored svega ovoga, zelim da napomenem da ovo nije patetisanje i mogu me ucutkivati, izbaciti sa foruma ili sta god, istina ostaje a to je da je naneta steta mnogim igracima a da IO tim, osim smesne odluke o podeli 300 dijamanata, nije uradio nista drugo.

Vraticu se na onaj primer sa osiguranjem. Ako si ga uplacivala onda znas da postoje razne vrste osiguranja. Tebi se steta nadoknadjuje u onom iznosu koliko ti je osiguranje, a ne kolika ti je steta. Ti mozes da se izlomis i da ti treba 50.000 evra da platis lecenje da bi prezivela, a tvoje osiguranje iznosi 30.000. Ti ces 30.000 dobiti, ali kako ces doci do onih 20.000 to je vec tvoj problem.

To bi bio fazon da ti uplacujes neki novac i u slucaju da se desi ovako nesto ti dobijas odredjenu odstetu, pa ako je ne dobijes da se zalis... Dobro je da daju i tih 300. Mogu da kazu: "Nas internet provajder je zabrljao, nije to do nas, ne mozemo vam nikako pomoci."

Nije fer, ali tako je kako jeste. Ne mozes ti promeniti neciju odluku. Ti mislis da je njih briga ako par igraca prestane sa igrom? Mozes ti Martinino sanduce da spamujes, ali kako ona moze da ti pomogne? Ona je samo radnik, a ne vlasnik. Morate to razgraniciti. A ni mi nismo vlasnici tako da vam ni mi ne mozemo pomoci.

Slazem se da nije fer, ali pogledaj samo situaciju u Srbiji. U njoj nista nije fer pa ti ne ides Nikolicu da se zalis, a i da se zalis, sta njega briga za par osoba...
« Последња измена: новембар 30, 2013, 19:10:14 поподне MK110 »

Ван мреже d.rose

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 240
  • Углед: +24/-3
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #16 послато: новембар 30, 2013, 21:12:49 поподне »
jeste uvek bili i ostali :D eno sale u savezu indijanaca ono savez mrtvaka tursko groblje sta vec :D :D :D i samo da kazem sto se tice int provajdera .. nepravedno je to sto jednima proradi drugima ne .. i onda kao zasluzeno pobedili .. kur moj zasluga se dobija kad je sve kako treba i ispravno a ne eto zahvaljuujuci greski provajdera i jos nekih tamo lelemuda ..
саги  :D ај сад ти искрено одговори да ти губиш рат и да ти се деси таква ситуација?? ништа..стиснуо би Х на налог и кулирао би уз тв?  :) или ево питам сваког..како би реаговао..небитно губиш,не губиш рат...немојте људи...

Ван мреже Vorena

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #17 послато: новембар 30, 2013, 21:57:59 поподне »
jeste uvek bili i ostali :D eno sale u savezu indijanaca ono savez mrtvaka tursko groblje sta vec :D :D :D i samo da kazem sto se tice int provajdera .. nepravedno je to sto jednima proradi drugima ne .. i onda kao zasluzeno pobedili .. kur moj zasluga se dobija kad je sve kako treba i ispravno a ne eto zahvaljuujuci greski provajdera i jos nekih tamo lelemuda ..
Pa mozes onda misliti koliko je neprijatelj "zaradio" ratnog plena kada je pukao mog saveznika za vreme problema sa internet provajderom?? S obzirom na to da je na njemu zaradio oko 60 000 vojnih bodova. :o
 U ratu su imali 30 000 vojnih bodova, a posle tih bitaka 92 000. (Tu negde dodju i one bitke gde su mene pukli, ali to je sitno u odnosu na ovo).

Ван мреже Vorena

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #18 послато: новембар 30, 2013, 22:06:13 поподне »
MK  :D Razumem ja tebe. Ne moras ponavljati primere dva puta, imam osecaj da ces treci put pokusavati sa crtezima.  :-[

Ван мреже MK110

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 222
  • Углед: +16/-15
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #19 послато: децембар 01, 2013, 14:34:00 поподне »
MK  :D Razumem ja tebe. Ne moras ponavljati primere dva puta, imam osecaj da ces treci put pokusavati sa crtezima.  :-[

Jao a ja bas spremila crteze za slucaj da me ne razumes... Skenjala sam se sada. :(

Ja verujem da je to nepravedno, ali vam javna tema ne moze pomoci. To jedino da taj tvoj igrac pise Martini i da objasni da usled svega toga 300 dijamanata nije dovoljno, pa ako moze nesto vise da se ucini moze, ako ne, a verovatno da nece moci, uplatite vi sami sebi dijamante da sustignete razliku - to je ono sto Bugari od vas ocekuju.  ;D

Ван мреже Vorena

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #20 послато: децембар 01, 2013, 16:59:38 поподне »
Jao a ja bas spremila crteze za slucaj da me ne razumes... Skenjala sam se sada. :(

Ja verujem da je to nepravedno, ali vam javna tema ne moze pomoci. To jedino da taj tvoj igrac pise Martini i da objasni da usled svega toga 300 dijamanata nije dovoljno, pa ako moze nesto vise da se ucini moze, ako ne, a verovatno da nece moci, uplatite vi sami sebi dijamante da sustignete razliku - to je ono sto Bugari od vas ocekuju.  ;D
Nema ko nije slao poruke Martini i Tigeru, na glavu smo im se popeli.  ??? Medjutim, nije do njih, ne mogu oni odluku da promene i ja to razumem.
A da im kupujem dijamante, to mi tek ne pada na pamet.  8) Ko zeli neka kupuje, svako ima pravo na svoj izbor, po meni je to bacanje para.

Ван мреже MK110

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 222
  • Углед: +16/-15
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #21 послато: децембар 01, 2013, 18:38:10 поподне »
Nema ko nije slao poruke Martini i Tigeru, na glavu smo im se popeli.  ??? Medjutim, nije do njih, ne mogu oni odluku da promene i ja to razumem.
A da im kupujem dijamante, to mi tek ne pada na pamet.  8) Ko zeli neka kupuje, svako ima pravo na svoj izbor, po meni je to bacanje para.

Ipak, moras priznati, mi smo jedini koji imamo konkurse gde se dobijaju dijamanti. :) Nemoj to zaboraviti. :)

Ван мреже Sagittarius82nbg

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 85
  • Углед: +22/-6
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #22 послато: децембар 01, 2013, 18:42:58 поподне »
ljudi mnogo vi ... za male pare . svuda greske same igre provajdera il koga vec snosi sama igra... nadoknada kako jednima tako i drugima ravnopravno a ne po nacionalnoj osnovi... ne moze vama ni janko ni marko ni martina da pomomgne ona moze da prosledi vas problem i oni velikani tamo da odluce dal ce tebi njemu ili onome da vrati.. ako nisi dao 10k dijamanata dobices da ne kazem sta .. ako si dobar kupac.. onda ce tvoj zahtev odraditi i tako u krug.. a sto se tice napustanja igre .. jbg i ti farmeri sa milion dilja ce se smoriti kad nebudu imali sa kime da igraju,jer svi neki igraci tu i tamo ce kad tad napustiti igru,jer ova igra zahteva dosta vremena,paznje ,brige i nerviranja ,pa eto kad mu dodje iz dupeta u glavu recice ej kretenu pa izgubi zivce zbog igre idi bre u pab napi se bole te ... starca ja ratove retko kad gubim , nisam igrac al sam duh tima :)) i cesto sam zrrtvovao u v5 svoju vojsku da bih se navatala mnogo veca i jaca :D svi pomeraju vojsku sklanjaju itd ja ne evo v6 nikad nisam pomerio vojsku negde :) stoji maltene od samog pocetka na dobroj razdaljini  sam al eto i mnogo sam online :D pa eto ako se nekome isplati da se drnda sa budalom nek izvoli jedan je napustio igru :D smarao par dana i cim sam dosao do neke vojske bilo je caoo zdravo :D  . puskice nemoj porediti zabe i babe .. tacnije ta zivotna osiguranja i osiguranja kola ... kao sto rekoh ovo je igra i treba ravnopravno nadoknaditi stetu ako se dogodila greskom igre .. jer i taj sam provajder je deo igre .. igra snosi njegovu gresku jer da je drugi provajder u pitanju mozda do te greske ne bi ni bilo tj problema.. sve u svemu tu surutable burutaspirin ne poznajem dobro rapten ka : D  arrivederci  afro
Lako je prutu da se sokoli,dok bije decu njega ne boli :D

Ван мреже starca

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 244
  • Углед: +15/-3
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #23 послато: децембар 01, 2013, 22:14:04 поподне »
a sta si ti meni sagi sad hteo da kazes  :o

Ван мреже Sagittarius82nbg

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 85
  • Углед: +22/-6
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #24 послато: децембар 02, 2013, 00:40:04 пре подне »
da mi das 100 e :D pa nek ide zivot :D
Lako je prutu da se sokoli,dok bije decu njega ne boli :D

Ван мреже starca

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 244
  • Углед: +15/-3
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #25 послато: децембар 02, 2013, 01:24:54 пре подне »
more kosku ti !!!!  >:(

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #26 послато: децембар 02, 2013, 07:16:58 пре подне »
 :D :D :D

Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

Ван мреже mrki88

  • Редов
  • *
  • Поруке: 12
  • Углед: +5/-8
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #27 послато: децембар 03, 2013, 00:22:01 пре подне »
Vorena, zaguši ti oba foruma sa "problemom"...  ;)
opusti se, ne vrijedi se nervirat... igra je.. a pad servera i blokada napada se događa od početka v5 verzije, sada će ih samo biti još više, a samim tim i čudnih nestajanja vojske, ishoda ratova itd...
samo nemoj pare trošit i sve će biti ok... :)

nekada je ova igra bila među boljima u tom žanru... i to nije bilo tako davno, prije dvije, tri godine.... kada si trebao računati na komadu papira vremena putovanja vojske, voditi bilješke o pojedinim igračima ili savezima, pratiti ih dva, tri dana prije objave rata, da vidiš kako "dišu", kada rade 6h off-a, tražiti im RUČNO kolonije, uživati kada mu uništiš vojsku dok on mirno spava... jednostavno uživati u igri...

no, onda je došla jedna od najgorih ljudskih osobina u ured Imperie Online.... POHLEPA... pohlepa za zaradom preko noći.. bez obzira na posljedice prema onima od kojih žive.. igrača...
instant trening vojske, završavanje građevina i istraživanja, škrinje, bonusi pri kupnji određenog paketa dijamanata...
sve je to polako počelo uništavati ono zbog čega smo većina bili tu, a njima stoji u opisu... "srednjovjekovna ratna strategija"...

najnoviju verziju sam vidio... i to je sve... ne planiram šetati ovce, krave, konje po svome carstvu... nisam zbog toga počeo igrati ovo prije 4,5 godina...
u želji za što većom zaradom, izbacili su taj jadni poluproizvod, pun nedostataka, problema, bugova i tko zna čega sve ne... igrače nitko nije pitao tokom razvijanja v6 za mišljenje ili savjet kako igru učiniti zanimljivijom i privlačnijom igračima, a ne samo izmišljati na šta sve staviti opciju "instant"...

tako da.. Vorena, ne moraš trošiti tipkovnicu i pisati žalbe bilo kome... ti si samo jedan mali miš za njih, kao i svi mi...

chill out.. afro

Ван мреже Beloglavi.Sup.

  • Поручник
  • ***
  • Поруке: 185
  • Углед: +28/-11
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #28 послато: децембар 03, 2013, 00:55:52 пре подне »
Objasnio covek...

Ван мреже Vorena

  • Редов
  • *
  • Поруке: 8
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: Problem sa internet provajderom i osteceni igraci
« Одговор #29 послато: децембар 03, 2013, 01:29:52 пре подне »
Vorena, zaguši ti oba foruma sa "problemom"...  ;)
opusti se, ne vrijedi se nervirat... igra je.. a pad servera i blokada napada se događa od početka v5 verzije, sada će ih samo biti još više, a samim tim i čudnih nestajanja vojske, ishoda ratova itd...
samo nemoj pare trošit i sve će biti ok... :)

nekada je ova igra bila među boljima u tom žanru... i to nije bilo tako davno, prije dvije, tri godine.... kada si trebao računati na komadu papira vremena putovanja vojske, voditi bilješke o pojedinim igračima ili savezima, pratiti ih dva, tri dana prije objave rata, da vidiš kako "dišu", kada rade 6h off-a, tražiti im RUČNO kolonije, uživati kada mu uništiš vojsku dok on mirno spava... jednostavno uživati u igri...

no, onda je došla jedna od najgorih ljudskih osobina u ured Imperie Online.... POHLEPA... pohlepa za zaradom preko noći.. bez obzira na posljedice prema onima od kojih žive.. igrača...
instant trening vojske, završavanje građevina i istraživanja, škrinje, bonusi pri kupnji određenog paketa dijamanata...
sve je to polako počelo uništavati ono zbog čega smo većina bili tu, a njima stoji u opisu... "srednjovjekovna ratna strategija"...

najnoviju verziju sam vidio... i to je sve... ne planiram šetati ovce, krave, konje po svome carstvu... nisam zbog toga počeo igrati ovo prije 4,5 godina...
u želji za što većom zaradom, izbacili su taj jadni poluproizvod, pun nedostataka, problema, bugova i tko zna čega sve ne... igrače nitko nije pitao tokom razvijanja v6 za mišljenje ili savjet kako igru učiniti zanimljivijom i privlačnijom igračima, a ne samo izmišljati na šta sve staviti opciju "instant"...

tako da.. Vorena, ne moraš trošiti tipkovnicu i pisati žalbe bilo kome... ti si samo jedan mali miš za njih, kao i svi mi...

chill out.. afro
Lepo receno. :)