Аутор Тема: Zadovoljstvo  (Прочитано 220 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Strahor

  • Редов
  • *
  • Поруке: 1
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Zadovoljstvo
« послато: јануар 04, 2014, 14:10:29 поподне »
Do sada sam shvatio da visina poreza zavisi od zadovoljstva u provinciji. A mene sad interesuje kako da u provincijama povecam zadovoljstvo da bih samim tim mogao da povecam i porez? Mogu ja i sad da povecam porez ali mi je u interesu da mi zadovoljstve bude u plusu tj. da ne opada.

Ван мреже madjasrbija

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 471
  • Углед: +91/-18
    • Погледај профил
Одг: Zadovoljstvo
« Одговор #1 послато: јануар 04, 2014, 14:24:13 поподне »

    Показује колико је становништво задовољно владавином господара.
    Основно Задовољство и лимит Задовољства на свим царским територијама је 100*, осим у престоници која има бонус +20**.

    * Ово ограничење може бити прекорачено за 10 бодова Задовољства у случају контроле над тереном Специјалне сировине са том врстом бонуса, у позитивном или негативном смеру, у зависности од модификатора Задовољства који је условљен положајем провинције у односу на провинцију бр.1 (више о круговима провинције и каратеристикама, сазнајте одласком у Економија> Проширење Царства> Освајање).

    ** Ако промените престоницу, 20 бодова бонуса ће аутоматски такође променити место.
    Израчунава се и ажурира уживо. Дневни модификатори, бонуси и порески минуси (наведени у наставку) се пропорцијално дистрибуирају сваке минуте (као и сам начин добијања сировина). На пример, ако имате минус 5 Задовољства као резултат веома ниске пореске стопе, +5 Задовољства од Тврђаве нивоа 5, +4 од Универзитета нивоа 12, +10 од Храма нивоа 5, +20 бонус Престонице (ако је провинција Престоница), онда ћете добијати ~ 0,0237 Задовољства по минути. Јединократни модификатори, бонуси и минуси (такође наведени у наставку) се обрачунавају одмах и њихов ефекат на Задовољство је тренутан и у потпуности се примењује одједном.
    Главни ефекат Задовољства - емиграција или имиграција. Сваке минуте, формирају се групе одређеног броја Царстава (активних у последњих 168 сата и са једнаким или приближно једнаким бројем нето економских бодова). Након тога се рачуна просечни ниво Задовољства, према следећој формули:

    становништво провинције бр.1 х Задовољство провинције бр.1 + становништво провинције бр.2 х Задовољство провинције бр.2 (итд, ако има више провинција) / целокупно становништво Царства = просечан ниво Задовољства у Царству

    Затим долази израчунавање укупне просечне вредности Задовољства целе групе - индивидуалне просечне вредности Задовољства се додају и одузимају на број царстава које су део групе. Царства изнад укупног просека Задовољства добијају становништво а она царства испод просека губе становништво. За сваки 1 бод Задовољства разлике се 0,2% становништва добија или губи. Информације о губитку или добијеном становништву услед миграције могу се видети у Фармама.

    Задовољство испод 50 - постоји шанса, која се повећава постепено за 2% по боду задовољства(пример: на 49 задовољства за 2%, на 48 задовољства за 4% и.т.д), за немире , који воде до блокаде узимања пореза док се задовољство не повећа.
    Задовољство испод 20 - постоји шанса , која се прогресивно повећава за 2% по боду задовољства (пример: на 19 задовољства 2%, на 18 задовољства за 4% итд.), за побуну, која може довести до престанка производње, немогућности регрутације и изградње грађевина, док се задовољство не повећа.
    Дневни модификатори Задовољства:
        Позитивни:
            пореска стопа 0 - +5
            Присуство војске у провинцији - војни проценат од становништва провинције једнак је проценту обрачунатог Задовољства, међутим, ако војска представља више од 20% становништва, Задовољство се престаје стварати.
            Ниво тврђаве у провинцији: 1. ниво – 1; 2. ниво – 2; 3. ниво – 3; 4. ниво – 4; 5. ниво – 5; 6. ниво – 6; 7. ниво – 7; 8. ниво – 8; 9 ниво – 10.
            Храм - сваки ниво ствара +2 Задовољства.
            Универзитет - свака 3 нивоа ствара 1 Задовољства за све у Царству. Максималан бонус од нивоа Универзитета - 10.
            Престоница Царства има дневни бонус +20 бодова Задовољства.
            Контрола над тереном лоцираним на специјалној сировини. (Сазнајте више о бонусима специјалних сировина у Економија > Проширење Царства > Колоније > Терени Специјалних сировина).
            Активирање Путујућих Вашара исплаћеног у дијамантима добија се 10 бонуса Задовољства дневно у свим провинцијама.
            Високи нивои Владареве Части - сваких 200 Части даје 1 Задовољства. Лимит - 5.
            Под утицајем једног од ваших Двораца Савеза - +5 Задовољства сваки дан.
        Негативни:
            Порези - што су виши, већи губици Задовољства ће бити. (Научите више о узајамној вези између стопе Пореза и вредности Задовољства у Економија > Показивачи > Порез)
            Негативна Владарева Част - минус 5 Задовољства у случају од 100 или више бодова негативне части.
            Закључана провинција - минус 5 Задовољства са ефектом на све Царске територије.
            Под утицајем непријатељског Дворца Савеза (током рата) - минус 5 Задовољства са ефектом на све Царске територије.
    Једнократни модификатори Задовољства:
        Позитивни:
            Изградња Тврђаве - од 1. до 3. нивоа - 5 Задовољства; од 4. до 6. - 10; од 7. до 9. - 20.
            Изградња Фарми - сваки ниво даје 1 Задовољства.
            Организовање једнократних прослава на Градском Тргу - мала се плаћа у злату и кошта 20% становништва провинције а основни ефекат је +1 Задовољства, али ако покренете масу малих Прослава у свим провинцијама, платићете упола цене. Велика прослава се плаћа у дијамантима, кошта 5 дијаманата за прву, 4 за другу, 3 за трећу, 2 за четврту, 1 за пету (рачуна се за цело царство, не само за једну провинцију). Ако покренете масу великих прослава у свим провинцијама, платићете тај износ упола цене. Прославе су ограничене на 1 сваких 24 сата, али основни ефекат се може повећати изградњом нивоа Градског Трга. Сваки ниво даје 1 бонус задовољства за малу прославу и 2 за велику. Максимални ниво - 10.
            Заустављање пљачки са победничком битком у одбрани - +10 бодова Задовољства али само за прву Пљачку током периода од 24 сата.
            Расформирање војске - војни проценат од становништва провинције једнак је проценту добијеног Задовољства. Међутим, овај ефекат има свој лимит - ако расформирана војска представља више од 20% провинцијског становништва, Задовољство се престаје стварати.
            Победнички рат - +10 бодова Задовољства за сваког члана.
            Поправка Тврђаве (само када је поправљена први пут током периода од 24 сата) - +5 Задовољства.
            Новоприпојена или колонизована провинција (врши утицај на цело Царство) - +20.
        Негативни:
            Регрутација војске - проценат регрутованих новајлија од становништва провинције једнак је проценту Задовољства који је изгубљен.
            Опљачкана провинција - проценат опљачканог становништва једнак је одузетим бодовима Задовољства. Максималан губитак Задовољства у овом случају је 30.
            Изгубљена битка - општих -5 Задовољства али само за прву изгубљену битку у периоду од 24 сата.
            Изгубљен Рат - минус 10 Задовољства (са утицајем на целокупно царство).
            Објава Рата - минус 10 Задовољства.
            Изгубљена опсада Тврђаве (за први губитак током периода од 24 сата) - минус 5 Задовољства.
            Изгубљена колонија - минус 10 Задовољства са ефектом на све Царске територије.

Ван мреже madjasrbija

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 471
  • Углед: +91/-18
    • Погледај профил
Одг: Zadovoljstvo
« Одговор #2 послато: јануар 04, 2014, 14:28:04 поподне »
Do sada sam shvatio da visina poreza zavisi od zadovoljstva u provinciji. A mene sad interesuje kako da u provincijama povecam zadovoljstvo da bih samim tim mogao da povecam i porez? Mogu ja i sad da povecam porez ali mi je u interesu da mi zadovoljstve bude u plusu tj. da ne opada.
u kratko,dizi  pre svega hramove,svakim levelom dobijas +2 na zadovoljstvo,takodje tvrdjave,+1 za svaki level,male proslave daju ti takodje + u zavisnosti koji ti je level trg...univerzitet na svakih 3 levela dobijas +1,ako imas premijum automatski dobijas +10 u svakoj provinciji,koloniji...i ako posedujes koloniju dragulje takodje dobijas +10 na svaku provinciju koloniju...od visoke casti,sa svakih 200 bodova casti imas +1 na zadovoljstvo.....ako si pod uticajem nekog dvorca u vlasnistvu tvog saveza ili saveza sa kojim ste u fed takodje dobijas +5 na zadovoljstvo...ili ako neki clan tvog saveza poseduje cudo takodje +5.....
« Последња измена: јануар 04, 2014, 14:32:37 поподне madjasrbija »