Аутор Тема: Vojska i mehanizacija  (Прочитано 1004 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже okati

  • Редов
  • *
  • Поруке: 1
  • Углед: +0/-0
    • Погледај профил
Vojska i mehanizacija
« послато: јул 22, 2016, 20:47:16 поподне »
Zanima me koji je najbolji odnos. Pokusacu da objasnim sta me interesuje.
Imam transportna kola i ovnove.
Ako imam 50 lakih macevaoca i 50 konjanika i idem na osvajanje tvrdjave, koliko da povezem ovnova i transportnih kola. ne mogu jedna kola nositi 7500 golda ili mogu. Isto tako i ovnove, na koliko vojnika dodje jedan ovan, ili on ima vec vojsku uza se.
Npr.
Napadao sam tvrdjavu sa svom vojskom i dobio sam mizerno poena, a imao sam sva transportna i ovnove koje sam imao u jedinici.
Poslije posaljem 50 macevaoca, 50 konjanika, 10 kola i 5 ovnova i dobijem 10x vece bodove od mog prvog najjaceg tima,
U cemu je fora? Ovo nikako da provalim.
« Последња измена: јул 22, 2016, 20:53:36 поподне okati »

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: Vojska i mehanizacija
« Одговор #1 послато: јул 25, 2016, 11:57:13 пре подне »
Не постоји пратећа војска за опсадне машине и снабдевна кола у верзији 6. То правило је давно уклоњено.

- Мачеваоци и копљаници су једине јединице, осим опсадних машина, који оштећују зид тврђаве. Број дозвољених јединица у нападу на тврђаву је 3 пута већи (5 пута против поседа савеза) од гарнизона тврђаве(основног, не узима се у обзир војна архитектура). Прво се бирају мачеваоци, па копљаници, увек почевши прво од најтежих јединица. Остале једнице прве линије чекају у резерви како би попуниле места погинулих војника из нападачке групе.

Опсадни овнови су ограничени на исти начин, али се њихова квота рачуна посебно, па не заузимају места за пешадију. Њихов број је једнак броју места за пешадију подељеним са потребним бројем људи за регрутацију овнова.

Број опсадних машина (без опсадних овнова), који учествују у нападу и рушењу зида по рундама, зависи од нивоа тврђаве. Чак и ако пошаљете више опсадних машина, само број дозвољен од нивоа тврђаве ће нападати. Што је ниво тврђаве виши, више опсадних машина може пуцати на зид. Број опсадних машина које могу напасти један ниво тврђаве, је 4.

Кликните овде!

Погледајте следећу таблицу:


За више информација кликните овде!
* Део ''Опсада тврђаве''
« Последња измена: август 16, 2016, 10:22:10 пре подне Martina »


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже brankobope

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 46
  • Углед: +8/-1
    • Погледај профил
Одг: Vojska i mehanizacija
« Одговор #2 послато: јул 25, 2016, 12:23:48 поподне »
Svaka vojna jedinici ima svoju nosivost :
1 laki strelac = 35 zlata
1 laki mačevaoc = 25 zlata
1 laki kopljanik = 30 zlata
1 laki konjanik = 60 zlata
1 transporta kolica = 2000 zlata

Prilikom izrade transportnih kolica i onova potrebna je sledeca populacija :
1 transportna kolica  zahteva 5 seljaka
1 ovan  zahteva 35 seljaka


Predpostavljam da si napao nezavisni grad koji ima po 7500 svakog resursa (drvo , gvozdje, kamen i zlato) , to je ukupno 30 000 resursa.
Kad spijuniras nezavisni grad mozes da vidis koliko ima resursa u istom, nakod udara resursi se oduzimaju ali tokom vremena se opet puni dok ne dostigne maksimum  za svoj nivo.  Ako si poslao napad na nezavisni grad koji je bio u procesu punjenja sa sirovinama  vrlo je verovatno da si oduzeo trenutne sirovine,    moguće da je taj nezavisni grad već ranije bio napadnut od tebe ili nekog drugog igraca.

Краљеви поданици, њих 10-оро, сваке године краљу донесу сваки по 10 Полуга злата од којих је свака тешка по 1кг, значи сваки треба да Преда 10кг.
Шпијун је обавесто краља да неко од  поданика прави 100 г лакше полуге. Све полуге изгледају исто, разлика је само у густини Злата.
Краљ је мудар човек и само једним мерењем на ваги, сазнао је који поданик закидао на полугама.
Загонетка гласи, како је то Краљ знао само једним мерењем?