Аутор Тема: Kolonije  (Прочитано 1243 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Imperator9912

  • Редов
  • *
  • Поруке: 40
  • Углед: +4/-0
    • Погледај профил
Kolonije
« послато: септембар 30, 2013, 17:33:56 поподне »
jos nedelju dana otprilike i stizem do moje prve kolonije i voleo bi  da mi kazete nesto vise o kolonijama jer sam procitao da ne mogu da se prave vojnici ni da se prave resursi sem zlata isl moze neko ko zna da mi kaze nesto vise o kolonijama

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: Kolonije
« Одговор #1 послато: септембар 30, 2013, 17:52:16 поподне »
jos nedelju dana otprilike i stizem do moje prve kolonije i voleo bi  da mi kazete nesto vise o kolonijama jer sam procitao da ne mogu da se prave vojnici ni da se prave resursi sem zlata isl moze neko ko zna da mi kaze nesto vise o kolonijama

Шта је то Колонија?
Територијално проширење царства на Глобалној мапи. Главна предност Колонија су: терени специјалних сировина, који Вам омогућавају бонусе за цело Царство и још један начин да сачувате војску и ресурсе, с' обзиром да је једини начин да се пронађе Колонија ручна претрага Глобалне мапе.
Како је 5 пута већи играч од мене могао да нападне моју Колонију?
Напади на Колоније специјалних сировина немају лимит у домету економских бодова. Могу бити нападнути и уништени од стране било кога без казни.
Како да транспортујем сировине у и из Колоније?
Колонијални транспорт захтева да су товарна кола распоређена на пољу у провинцији/Kолонији из које желите да транспортујете ресурсе. Идите у провинцију/Kолонију у коју желите да пошаљете ресурсе. Отворите картицу Колонијални транспорт у згради Транспортна Станица. Ако има товарних кола на пољу у провинцији/Kолонији из које желите да пошаљете ресурсе, систем ће Вам дозволити да пошаљете расположиви износ који стаје у укупни капацитет товарних кола.
Колико бодова се добија за оснивање Колоније?
9191 нето економских бодова.
Како тражити специјалне сировине на Глобалној мапи?
Једини начин је ручно тражење на мапи. Не постоји начин брзе претраге.
Како да тражим колоније других играча?
Једини начин је ручно тражење на мапи. Не постоји брз начин тражења непријатељских колонија, постоји само за колоније савезника.
Да ли колоније утичу на просечно задовољство и да ли учествују у миграцијама?
Не.
Шта је боље - припојити провинцију или колонизација?
Није могуће упоређивати их. Припојене провинције ће Вам омогућити више сировина, Колоније - глобалне бонусе. Ваш циљ би требало да буде да припојите све провинције и да имате што више Колонија на специјалним ресурсима, то боље.
Престао сам да добијам бонус од Колоније. Зашто?
Ваша колонија је у немирима или се побунила. Добићете бонусе поново када подигнете Задовољство изнад 50.
Зашто имам тако велику казну на Задовољство у Колонији? Како могу да поправим то?
Што је Колонија удаљенија од Вашег Царства, већа ће бити и казна на Задовољство. Не можете буквално да поправите. Можете, изградњом неколико нивоа Храмова и Тврђава, преместите војску тамо, ставите порезе на 0, правите Прославе сваки дан и активирајте Премијум, како би смањили казну.
Како могу да уништим моју Колонију?
Идите у Колонију. Отворите Глобалну мапу. Кликните на Колонију и изаберите опцију "Уништи колонију". Уништавање Колоније враћа Вам 50% становништва назад у провинцију из које је основана, и одузимају Вам се економски бодови за ресурсе уложене у Колонију.
Пробудио сам се ујутрo без Колоније. Зашто?
Колонија је уништена када остане без Тврђаве. Свака успешна Опсада тврђаве смањује ниво Тврђаве за 1. Када Тврђава у Колонији дође до нивоа 0, Колонија аутоматски нестаје са Глобалне мапе, ослобађајући 50% становништва и 90% војске, који су били у Колонији, и који се враћају директно у провинцију из које је Колонија основана.
Моја колонија је управо уништена. Војска ми путује сатима назад. Зашто?
Зато што путује са 50% становништва, која има основну брзину.
Да ли је одржавање војске скупље у колонијама?
Да. Нормално одржавање х1.5.
Како могу да градим руднике и запослим раднике у Колонији?
Колоније немају руднике и не можете запослити раднике тамо. Становништво колоније плаћа порез у једној од сировина, злато, дрва, камење, гвожђе.
Како могу да регрутујем војску у Колонији?
Колоније не поседују касарне, не можете регрутовати војску тамо нити је можете распустити.
Ако поставим војску на повлачење, да ли ће се и војске у појачању такође повући?
Не. Оне ће се борити.
Ко плаћа одржавање војске у појачању?
Власник те војске.
Војска ми је била у појачању и вратила се сама. Нисам је опозвао. Зашто?
Или је власник колоније послао назад у Ваше царство или је колонија уништена, је Ваша војска поражена у одбрани - када војска у појачању изгуби битку, она се сама аутоматски враћа у Ваше главно Царство.


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: Kolonije
« Одговор #2 послато: септембар 30, 2013, 17:53:27 поподне »


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже Imperator9912

  • Редов
  • *
  • Поруке: 40
  • Углед: +4/-0
    • Погледај профил
Одг: Kolonije
« Одговор #3 послато: октобар 01, 2013, 17:01:02 поподне »
hvala  :)

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: Kolonije
« Одговор #4 послато: октобар 02, 2013, 09:56:02 пре подне »


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org