Аутор Тема: Kakvi su vasi utisci o ratu za prevlast  (Прочитано 1994 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже DusanNS

  • Редов
  • *
  • Поруке: 47
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Kakvi su vasi utisci o ratu za prevlast
« послато: август 26, 2015, 11:30:07 пре подне »
Voleo bih da vidim koji su vasi utisci o ovoj novoj igri na Imperiji?

Ja licno sam strasno razocaran ... Ovo sa savezima iz kojeg ne mozes da nikoga izbacis ili da predjes iz jednog u drugi je lepo zamisljeno ali je na delu smehoteka bioskop ... Ja licno sam ubo savez ko nosem u g.... Jedina bitka za prevlast koju sam video je lik iz Saudijske Arabije koji se od pocetka tj formiranja saveza kandidovao evo do sada 3 put za vodju ... Formiranje savezne armije gde su potrpali laku vojsku ... Rat koji evo traje 10-ak sati gde nijedan od vodja se ne pojavljuje ni komandira a saveznu vojsku nam delju likovi iz agresorske armije koji imaju stotinak hiljada bodova a mi koji smo online samo mozemo da gledamo ... Inace sam usao cisto da probam i eto samo sam se poceo nervirati jer sam imao srecu da sam kanda upao u neko obdaniste i samo cekam da se odnekud pojavi i ISIS pored ovog saudijca a mi ostali da krenemo u emigraciju ... Mozda sam ovo trebao da napisem i u konkursu za pricu jer se traze duhovite price na ovu tematiku no ovo je ipak ispalo tuzno za one moje sapatnike u savezu koji iole nesto zele da igraju ... Od svog rata ja samo vidim rat za mesto vodje i prevlast u savezu no tako je to valjda kad imas nekog sa tog podrucja gde se kokaju i na live i odsecaju glave za banalnije stvari ...
Srecnu zenu muskarac prevari sa drugom, a nesrecnu sa drugim ...

Ван мреже brankobope

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 46
  • Углед: +8/-1
    • Погледај профил
Одг: Kakvi su vasi utisci o ratu za prevlast
« Одговор #1 послато: август 26, 2015, 12:06:07 поподне »
Ево ти моје запажање.
Такмичење јесте лепо замишљено, приметио сам да су се у доста Савеза кандидовали за лидера  други играчи који су активнији од системски постављеног вође. Такође сам приметио да има доста сложних играча који су међусобно поделили чуваре налога како би што више допринели савезу у којем су распоређени. Тако сте могли и ви а можете још увек , да се договорите вас неколико и да преузмете контрилу над Савезом уколико мислите нешто да постигнете. Још увек није касно.
« Последња измена: август 26, 2015, 12:09:26 поподне brankobope »
Краљеви поданици, њих 10-оро, сваке године краљу донесу сваки по 10 Полуга злата од којих је свака тешка по 1кг, значи сваки треба да Преда 10кг.
Шпијун је обавесто краља да неко од  поданика прави 100 г лакше полуге. Све полуге изгледају исто, разлика је само у густини Злата.
Краљ је мудар човек и само једним мерењем на ваги, сазнао је који поданик закидао на полугама.
Загонетка гласи, како је то Краљ знао само једним мерењем?

Ван мреже DusanNS

  • Редов
  • *
  • Поруке: 47
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: Kakvi su vasi utisci o ratu za prevlast
« Одговор #2 послато: август 26, 2015, 12:14:26 поподне »
Ево ти моје запажање.
Такмичење јесте лепо замишљено, приметио сам да су се у доста Савеза кандидовали за лидера  други играчи који су активнији од системски постављеног вође. Такође сам приметио да има доста сложних играча који су међусобно поделили чуваре налога како би што више допринели савезу у којем су распоређени. Тако сте могли и ви а можете још увек , да се договорите вас неколико и да преузмете контрилу над Савезом уколико мислите нешто да постигнете. Још увек није касно.

Ma kakvi ovde za vreme rata gori dve lampice od 30 clanova i nijedna od vodecih ili komandira ... Nas par kaze da ne formiraju saveznu vojsku oni to urade ... Eno sada u ratu dodje lik sam lupa po njima i tamani a nema ko ni da je skloni ... Tu je debelo greska u zamisli da to ide ovako ... Ima cak i napustenih carstva koja ne mozes da izbacis a vojska im na polju
Srecnu zenu muskarac prevari sa drugom, a nesrecnu sa drugim ...

Ван мреже brankobope

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 46
  • Углед: +8/-1
    • Погледај профил
Одг: Kakvi su vasi utisci o ratu za prevlast
« Одговор #3 послато: август 26, 2015, 12:17:59 поподне »
То ти кажем, требали сте да поделите међусобно чуваре јер је сваки члан савеза битан поготово у Рату. Напиши тамо свима приватне поруке да се поделе чувари , није битно ко је ко само да имате контролу над савезном војском ако мислите нешто да постигнете на такмичењу.
А то што ће те да изгубите Рат може да остане по страни и да се усресредите на наставак игре.
Краљеви поданици, њих 10-оро, сваке године краљу донесу сваки по 10 Полуга злата од којих је свака тешка по 1кг, значи сваки треба да Преда 10кг.
Шпијун је обавесто краља да неко од  поданика прави 100 г лакше полуге. Све полуге изгледају исто, разлика је само у густини Злата.
Краљ је мудар човек и само једним мерењем на ваги, сазнао је који поданик закидао на полугама.
Загонетка гласи, како је то Краљ знао само једним мерењем?

Ван мреже Sofronijevic

  • http://prntscr.com/7yhqdw
  • Наредник
  • **
  • Поруке: 70
  • Углед: +7/-3
  • http://prntscr.com/7yhqdw
    • Погледај профил
Одг: Kakvi su vasi utisci o ratu za prevlast
« Одговор #4 послато: август 26, 2015, 13:01:21 поподне »
Sta da se radi kada ne pazite vojisku nmg odoleti :D a sto se tice saveza da su savezi lose formirani to ne moze niko da ospori :( , kod mene igra nas 10 i to kako kad, a ostali su prava katastrofa... :(
« Последња измена: август 26, 2015, 13:02:27 поподне Sofronijevic »

Ван мреже No.1

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 221
  • Углед: +13/-4
  • https://www.youtube.com/watch?v=I2ZPEW9X8MU
    • Погледај профил
Одг: Kakvi su vasi utisci o ratu za prevlast
« Одговор #5 послато: август 26, 2015, 20:05:57 поподне »
Ajd da i ja izjavim nesto za dnevnik. ;)
Mapa je ogromna a putovanje se racuna kao u svetovima x4. Daj boze da si imao 3-4 igraca u dometu na 100 milja.
Da nisam ovo igrao ne bih znao koliko ljudi ne zna da igra ovu igricu. Slatko sam se ismejao nekim situacijama a koje su mnogo gore od onih kad neko posalje u pljacku kola i opsadu. Koliko vidim svuda je aktivno po 7-10 igraca, tacnije razvijaju se ekonomski ali samo napadaju nezavisne gradove. Oko uticaja i saveznog dvorca nemam zamerku.
Malo o spijunima, ono sto sam negde napisao. Imali smo dva rata sa istim savezom, uvek su napadali igrace koji su of. Udjem kod Rusa kome cuvam nalog preko pass a ide napad, vojska na polju, pogledam mobilizaciju a ono sve teska vojska. Rekoh sebi "Brale sad ima da ga otkines samo se pravi mrtav i ne pomeraj se." Oci uprete u monitor i vreme, ruka koja se znoji na misu. Kad ono,  on vrati napad. Shvatim da je proslo vise od 2,30 i da se upalila zelena lampica.
Celokupni utisak, slaba dvojka ( da nije bilo onih smesnih situacija bila bi 1).
I konacno naziv Rat za prevlast nema veze sa ovim turnirom.
Evo jedan predlog koji ce vecina igraca prihvatiti. Organizujte turnir gde ce se samo ratovi bodovati, tacnije vojni bodovi. Onda moze amerikanac da napravi sta hoce sa svojim dijama ali rat moze da izgubiti.
 ;D ;)
« Последња измена: август 26, 2015, 20:35:27 поподне No.1 »

Ван мреже T-IMBE

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 97
  • Углед: +4/-5
    • Погледај профил
Одг: Kakvi su vasi utisci o ratu za prevlast
« Одговор #6 послато: август 26, 2015, 22:00:26 поподне »
Da turnira ima mnogo rupa-ima ih, ali mislim da postoji dobra zamisao samo je treba "izbrusiti". Treba motivisati ljude na rat(besplatne objave i slično) a i mogla bi kartografija da bude x10 a ne x4...stvarno mi je truba da tučem 3 igrača nedelju dana (jedan kupio mnooogo dija pa će mene izgleda). Inače je mnogo malo igrača sa "pedigreom", nisam prepoznao 30-ak nika. Verovatno ispituju teren...

Ван мреже Sofronijevic

  • http://prntscr.com/7yhqdw
  • Наредник
  • **
  • Поруке: 70
  • Углед: +7/-3
  • http://prntscr.com/7yhqdw
    • Погледај профил
Одг: Kakvi su vasi utisci o ratu za prevlast
« Одговор #7 послато: август 27, 2015, 16:29:22 поподне »
Meni je ovaj turnir propast ziva ... :) Ocena od mene je nula.

Ван мреже Sofronijevic

  • http://prntscr.com/7yhqdw
  • Наредник
  • **
  • Поруке: 70
  • Углед: +7/-3
  • http://prntscr.com/7yhqdw
    • Погледај профил
Одг: Kakvi su vasi utisci o ratu za prevlast
« Одговор #8 послато: август 27, 2015, 18:38:13 поподне »
Kakav je ovo "rat" za prevlast ? Koliko vidim vodeci savez nije dosada imao nijedan rat, vodja je potrosio brdo dija i to je to, bolji naziv bi bio dije za prevlast, jer ovde ratovi nisu u prvom planu ... :) vodeci savez ukupno nema 5k vojnih bodova ako se saberu svi vojni bodovi svih clanova. Objasnite mi kakav je ovo rat za prevlast ?

Ван мреже T-IMBE

  • Наредник
  • **
  • Поруке: 97
  • Углед: +4/-5
    • Погледај профил
Одг: Kakvi su vasi utisci o ratu za prevlast
« Одговор #9 послато: август 28, 2015, 09:39:54 пре подне »
Loš prevod je u pitanju. Moglo bi bolje selekcionisanje igrača...možda iz dve etape

Ван мреже Martina

  • Trusted Member
  • *
  • Поруке: 2864
  • Углед: +785/-54
  • Српски администратор
    • Погледај профил
    • http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online
Одг: Kakvi su vasi utisci o ratu za prevlast
« Одговор #10 послато: август 28, 2015, 11:00:50 пре подне »
Не бих рекла да је лош превод.  :o


Martina
Srpski Community Manager

Кликните овде како бисте прочитали правила форума и  овде како бисте видели ко може да вам одговара на питања. Молимo, немојте пријављивати играче јавно већ слањем е-поруке на support_rs@imperialsupport.org

Ван мреже No.1

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 221
  • Углед: +13/-4
  • https://www.youtube.com/watch?v=I2ZPEW9X8MU
    • Погледај профил
Одг: Kakvi su vasi utisci o ratu za prevlast
« Одговор #11 послато: август 28, 2015, 14:21:40 поподне »
Не бих рекла да је лош превод.  :o
Prevod nije loš, ali koncepcija igre i naziv turnira se ne podudaraju.
Možda ste mislili na ratove savezne vojske, ali tom vojskom upravlja nekoliko igrača. Prevlast ratovima između saveza na turniru ne može ništa da se postigne, osim lične satisfakcije.

Ван мреже DusanNS

  • Редов
  • *
  • Поруке: 47
  • Углед: +1/-0
    • Погледај профил
Одг: Kakvi su vasi utisci o ratu za prevlast
« Одговор #12 послато: август 28, 2015, 15:43:14 поподне »
То ти кажем, требали сте да поделите међусобно чуваре јер је сваки члан савеза битан поготово у Рату. Напиши тамо свима приватне поруке да се поделе чувари , није битно ко је ко само да имате контролу над савезном војском ако мислите нешто да постигнете на такмичењу.
А то што ће те да изгубите Рат може да остане по страни и да се усресредите на наставак игре.

Moj druze na pitanje koje smo postavili vodji iz saudijske arabije zasto ga nema vise od 10 sati na nalogu a njegovog prvog oficira vise od 17 sati dobili odgovor - Srbi su evropske svinje ....

Igrom slucaja moj savez je bio u ratu sa savezom u kojem je Sofronijevic gde je vodja iz Srbije ... Vodja saudijac je proglasio za spijuna lika koji je iz Srbije kao i sve nas ostale koji smo isto u savezu ... A mi smo bili online a nemamo ovlascenje da maknemo saveznu vojsku sem da kukamo na tribunu dok sofronijevic i ostali peglaju po nasoj saveznoj vojsci a nama nema ni vodja ni oficira ni komandira ... Ja u smesnijem i bednijem ratu nisam bio sedis i gledas kako te neko pegla ... Inace kod nas u savezu je i dalje izborno stanje vec sam zaboravio koje po redu od kako je po serveru formiran ...
Srecnu zenu muskarac prevari sa drugom, a nesrecnu sa drugim ...

Ван мреже Ivan-dark

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 1147
  • Углед: +342/-15
    • Погледај профил
Одг: Kakvi su vasi utisci o ratu za prevlast
« Одговор #13 послато: август 29, 2015, 01:05:04 пре подне »
Морамо се сви сложити да је уложен велики труд у отварање оваквог света, као и у сваком почетку постоје ствари које се хоће и морају исправити. ;)
Тема је одлична и требало би свако од нас да изнесе своје мишљење и да укаже на ствари које нису биле по вољи играча.

-похвалан је велики број играча који се нашао на једном месту
-није добар  одабир и распоред по савезима јер последица неактивности поједних вођа и чланова врха савеза онемогућен је развој играча

-када је већ био аутоматски одабир чланова савеза могао је категорисати играче према земљамо из које су пријављени, то би личило на светско првенство.. ;)
-могло се после аутоматске поделе савеза и постављање вођа дозволити вођама да сами креирају савезе бар на тим битним местима.

Ово је укратко моје мишљење. ;)


Правила!

Ivan-dark
Srpski Global Moderator V6

Ван мреже No.1

  • Global Moderator
  • *
  • Поруке: 221
  • Углед: +13/-4
  • https://www.youtube.com/watch?v=I2ZPEW9X8MU
    • Погледај профил
Одг: Kakvi su vasi utisci o ratu za prevlast
« Одговор #14 послато: август 29, 2015, 23:25:45 поподне »
http://prntscr.com/8ad20l  http://prntscr.com/8ad2de
kako čovek da ne popizdi. Držimo dvorac i molimo igrače da doniraju vojsku a oni ništa. Ovo je oficir izgradnje koga Bosanac i ja (koji smo i osvojili dvorac) ubeđujemo da diže tvrdjavu jer vodje nema kao ni prvog oficira a on ništa. Sad u ratu ostavio čovek vojsku da mu je pobiju. Kad bi mogao da izadjem iz saveza da ga i ja ispeglam par puta. Jebem ti turnir i kud poče da ga igram. Samo da se nervira čovek.