Imperia Online Romania  
Iunie 16, 2024, 02:47:01 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conţine codul de activare al contului?

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: imperiu si post comercial sau militar.  (Citit de 1011 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
canyx
Sergeant
**

Karma: +58/-13
Deconectat Deconectat

Mesaje: 78



Vezi Profilul
« : Martie 08, 2015, 05:40:22 »

Salve,ma uitam pe manual si am notat o discrepanta intre definitii si joc:
Definitia IMPERIU:

1. Toate proprietățile unui suveran, unitățile administrative de pe harta Imperială și Harta Globală.
iar tot dupa definitie:

,,Întemeierea unui post comercial
În scopul de a stabili un post comercial ai nevoie de cercetare Administrație comercială și Logistică comercială. Fiecare nivel al Administrației comerciale permite crearea unui post comercial. Primul nivel al logisticii comerciale extinde distanta de la imperiul pe care se poate crea un post comercial cu 5 puncte. Fiecare nivel este cu 8% mai eficient decât cel anterior. Prețul pentru fondarea unui post comercial este egal cu suma a clădirilor necesare la nivel de arhitectură 0..
     Intrebare:
este un bug faptul ca nu pot crea unu nou PC din alt PC sau PM?Sau ar trebui adusa o rectifica regulamentului?Mentionez ca daca intru din PM sau PC pe meniu ,,marcaje ''am logistica necesara Dar nu-mi permite intemeierea unui nou  PC,PM.. As dori o clarificare daca este posibil.Ori corectarea bugului,daca este,ori o notifica la regulament.

PS stiu ca este ,,un fel de scurtatura''dar dupa regulament se poate.In plus in ,,MARCAJE''distanta este diferita din provincii,fata de celelalte proprietati ale imperiului situate in afara zonei excluzive.
« Ultima modificare: Martie 08, 2015, 07:01:02 de către canyx » Memorat
Temistocles
Trusted Member
Lieutenant
*

Karma: +75/-6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 110


Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Martie 08, 2015, 07:10:46 »

Salve,ma uitam pe manual si am notat o discrepanta intre definitii si joc:
Definitia IMPERIU:

1. Toate proprietățile unui suveran, unitățile administrative de pe harta Imperială și Harta Globală.
iar tot dupa definitie:

,,Întemeierea unui post comercial
În scopul de a stabili un post comercial ai nevoie de cercetare Administrație comercială și Logistică comercială. Fiecare nivel al Administrației comerciale permite crearea unui post comercial. Primul nivel al logisticii comerciale extinde distanta de la imperiul pe care se poate crea un post comercial cu 5 puncte. Fiecare nivel este cu 8% mai eficient decât cel anterior. Prețul pentru fondarea unui post comercial este egal cu suma a clădirilor necesare la nivel de arhitectură 0..
     Intrebare:
este un bug faptul ca nu pot crea unu nou PC din alt PC sau PM?Sau ar trebui adusa o rectifica regulamentului?Mentionez ca daca intru din PM sau PC pe meniu ,,marcaje ''am logistica necesara Dar nu-mi permite intemeierea unui nou  PC,PM.. As dori o clarificare daca este posibil.Ori corectarea bugului,daca este,ori o notifica la regulament.

PS stiu ca este ,,un fel de scurtatura''dar dupa regulament se poate.In plus in ,,MARCAJE''distanta este diferita din provincii,fata de celelalte proprietati ale imperiului situate in afara zonei excluzive.

Salut. Distanta la care se poate intemeia un postmilitar/comercial sau colonie se bazeaza pe nivelul logisticii si distanta se calculeaza din capitala. Nu mai e valabil ce stiai tu, sa mergi din post sau colonie si sa dai de acolo un alt post.
Memorat
canyx
Sergeant
**

Karma: +58/-13
Deconectat Deconectat

Mesaje: 78



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Martie 08, 2015, 07:29:20 »

ok,asta am banuit,dar daca citesti ce scrie in manual,ai sa vezi ca nu este asa.Daca nu gresesc in a intelege limba romana,nu specifica nicaieri ca tt se masoara din capitala.In plus daca se masoara din capitala,de ce atunci cand deschid ,,marcajele '' din pm sau pc sau colonie,am distante diferite?
« Ultima modificare: Martie 08, 2015, 07:29:55 de către canyx » Memorat
BigAlinu
Mânuitor Suprem de mouse !
Global Moderator
Captain
*

Karma: +88/-13
Deconectat Deconectat

Mesaje: 342

Indisponibil!


Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Martie 09, 2015, 07:50:33 »

Salve,ma uitam pe manual si am notat o discrepanta intre definitii si joc:
Definitia IMPERIU:

1. Toate proprietățile unui suveran, unitățile administrative de pe harta Imperială și Harta Globală.
iar tot dupa definitie:

,,Întemeierea unui post comercial
În scopul de a stabili un post comercial ai nevoie de cercetare Administrație comercială și Logistică comercială. Fiecare nivel al Administrației comerciale permite crearea unui post comercial. Primul nivel al logisticii comerciale extinde distanta de la imperiul pe care se poate crea un post comercial cu 5 puncte. Fiecare nivel este cu 8% mai eficient decât cel anterior. Prețul pentru fondarea unui post comercial este egal cu suma a clădirilor necesare la nivel de arhitectură 0..
     Intrebare:
este un bug faptul ca nu pot crea unu nou PC din alt PC sau PM?Sau ar trebui adusa o rectifica regulamentului?Mentionez ca daca intru din PM sau PC pe meniu ,,marcaje ''am logistica necesara Dar nu-mi permite intemeierea unui nou  PC,PM.. As dori o clarificare daca este posibil.Ori corectarea bugului,daca este,ori o notifica la regulament.

PS stiu ca este ,,un fel de scurtatura''dar dupa regulament se poate.In plus in ,,MARCAJE''distanta este diferita din provincii,fata de celelalte proprietati ale imperiului situate in afara zonei excluzive.

salut

pentru a putea crea un nou PM dintr-un PM existent trebuie sa ai resursele necesare construirii acestuia in PM-ul existent
« Ultima modificare: Martie 09, 2015, 09:12:38 de către BigAlinu » Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!