Imperia Online Poland  
Kwiecień 29, 2024, 03:38:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: błąd bitwy  (Przeczytany 1376 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
qwerix
Szeregowiec
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 13


Zobacz profil
« : Październik 06, 2007, 10:26:21 »

Na kalkulatorze wychodzi z parametrami ustawionymi na korzyść przeciwnika na 10 obliczeń dziesięć wygranych obrońcy rzeczywistość jednak była inna, czy aby to nie jest błąd?
http://statika.imperiaonline.org/imperia/game/_addons/dokladi/?path=bitki/4/2007_10_6/2198685_2261419_58458
Proszę o szybką odpowiedź ponieważ ta bitwa przeważa losy całej wojny.
Zapisane
Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Październik 06, 2007, 10:43:32 »

Na kalkulatorze wychodzi z parametrami ustawionymi na korzyść przeciwnika na 10 obliczeń dziesięć wygranych obrońcy rzeczywistość jednak była inna, czy aby to nie jest błąd?
http://statika.imperiaonline.org/imperia/game/_addons/dokladi/?path=bitki/4/2007_10_6/2198685_2261419_58458
Proszę o szybką odpowiedź ponieważ ta bitwa przeważa losy całej wojny.


Możliwe, tak naprawdę nigdy nie znamy wszystkich parametrów na 100%.

Jeżeli w symulacji morale atakującego spadną poniżej 50 pkt., to zawsze jest szansa że może przegrać w każdej następnej turze, bo wtedy każda tura bazuje na rachunku prawdopodobieństwa, gdzie w każdym losowaniu może być tak lub nie (wygra, przegra).

Jeżali w walce jest dużo łuczników i pik na symulatorze mogą wychodzić duże rozbieżności w morale na końcu bitwy.

Jeżeli masz dane na 99% dobre i jak na 20,30 losowań wychodzi że morale nie spadnie poniżej 50 pkt, to posyłaj. Oczywiście, pod warunkiem że twierdzy nie podwyższy na 1 min. przed atakiem.
Zapisane

Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Październik 06, 2007, 11:30:13 »

Przypominam ze oprocz podwyzszenia poziomu twierdzy mozna zwiekszyc fortyfikacje co tez wplywa na bitwe.

Takze nie wszystkie jednostki sa widziane przez napastnika - jednostki ktore sa w barakach gotowe do mobilizacji sa niewidzialne do momentu jak sie ich nie zmobilizuje - czyli np na 5 sekund przed walka... To samo z wojskami w "ruchu" Smiley

A jak nie chce sie przegrywac to trzeba puscic duzo symulacji i miec pewnosc ze nawet przy zawyzonej liczbie zolnierzy wroga+wiekszych fortyfikacjach niz nam sie wydawac by moglo = konczymy walke powyzej 50 punktow morale w kazdej z przeprowadzonych symulacji.

Osobiscie stoczylem ponad 1500 bitew z czego ofensywnych przegranych mialem tylko z 10-15. Na szczescie nigdy nie wtopilem armii - tylko armie do farmowanie jak np zle spojrzalem na poziom zamku ale wyslalem nie na te prowincje co trzeba... *freak* - zdarza sie kazdemu Smiley
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
qwerix
Szeregowiec
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Wiadomości: 13


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Październik 06, 2007, 16:00:25 »

Panowie ale ja nie mówię o ofensywnej walce  tylko o defensywnej, o obronie bo chodzi o to, że to wręcz nie możliwe wygrać ofensywnie ta bitwę jednakże na 50 ten jeden raz wychodzi na wygrana i chyba właśnie to ten mój. Jednakże chodzi mi o sprawdzenie czy to nie jest błąd systemu czy porostu szczęście i przypadek atakującego. Jeśli mój błąd to mam nauczkę i tyle. A wy jako bardziej doświadczeni możecie się na ten temat wypowiedzieć. Pozdrawiam
Zapisane
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Październik 06, 2007, 18:20:00 »

wszystko jest oki - twoje wojsko ucieklo podczas walki w polu a przeciwnik szybko i "bezbolesnie" rozwalil zamek. Wszystko jest zgodnie z zasadami Smiley

Jedno mi sie nie podoba w tej walce ale to musze wyjasnic z adminami... Smiley

Oki - wyjasnilem - niestety wciaz nie dziala klikniecie na polska flage Cry - ale tak to wszystko z bitwa oki Smiley
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2007, 18:32:39 wysłane przez Star Blade » Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!