Imperia Online Poland  
Kwiecień 27, 2024, 15:57:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ARMIA. Strategia tworzenia najlepszej, skutecznej w walce armii.  (Przeczytany 19393 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
szym2455
Porucznik
***

Karma: +54/-64
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 236



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #60 : Styczeń 18, 2010, 19:52:40 »

Zauważ że to jest pomysł pokazania optymalizacji doboru armii "pod konkretną sytuacje na świecie". Czyli za tą samą cenę można wygrać  Wink co pięknie pokazał Demeskinos. Szkoda tylko że raporty z kalkulatora znikają po dniu czy innym niewiele dłuższym okresie buforowania.

Pieta Achilesowa. Ja nie neguje jego sposobu ja tylko zaznaczam co nizej napisałem nie bede sie powtarzał ,a Dostał odemnie pochwałke "+" wiec ocochodzi bo nie rozumiem ...
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów
wazery
Gość
« Odpowiedz #61 : Styczeń 18, 2010, 20:03:27 »

Chodzi o to że dostosowujesz armię do przeciwnika i twoja uwaga jest jak najbardziej słuszna ale tak samo trzeba zauważyć iż musimy mierzyć siły na zamiary jak już robimy armię w proporcjach 4:1:1:1 to powinniśmy wystrzegać się tych którzy mają 2,5 i więcej raza łuków od nas bo to się staje mocno ryzykowne. Pozdrwaiam Wink
Zapisane
Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Styczeń 18, 2010, 22:00:11 »

Postaram się przedstawić  symulacje prezentujące błędy popełniane przez graczy i to co można uzyskać takim samym nakładem kosztów
Na pierwszy ogień pójdzie świeża walka z Armagedonu na pl1 ,gdzie większa flanka przegrała (specjlnie dla przedmówcy)
magister [WARHAMMER] Vs. Jagoda [Alhambra]
http://www25.imperiaonline.org/imperia/game_v4a/_addons/dokladi/?path=bitki/13/2010_1_14/13097621_13090744_293033


Wywołany do tablicy...   (jako przedmówca) Grin Grin Grin

Mówiłem że większa flanka ma znaczenie. Nie zawsze decydujące ale ma główne znaczenie. Ponieważ w bitwie w polu w większości przypadków pozostałe jednostki wykruszają się wcześniej. Natomiast kawaleria potrafi walczyć masakrycznie długo i czesto wygrywa ta armia której konnica przetrwała najdłużej.  *freak* *freak*

Dlatego uważam że flanka ma duże znaczenie.

Jako zagadkę/rebus  Grin Mam zapytanie podchwytliwe.
Mianowicie zaatakowałem gościa, który miał minimalnie więcej paladynów niż ja. Miał minimalnie mniej gwardii niż ja. Miał ponad 2x więcej pikinierów niż ja. Miał ponad 2x mniej e.łuków niż ja.
Zaatakowałem go w górach. Podkreślam, zaatakowałem go w górach. Czyli on miał +20% do obrony.  Smiley
Mimo to wynik walki był zaskoczeniem, a z raportu wynika że większa flanka przechyliła szalę zwycięstwa.

Dwa asy w rękawie przesądziły o zwycięstwie. Jakie??  Smiley
Zapisane

olki
Major
*****

Karma: +197/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 675



Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : Styczeń 18, 2010, 22:06:06 »

a ja wiem...ja wiem *rose* Grin
Zapisane
Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Styczeń 18, 2010, 22:06:48 »

a ja wiem...ja wiem *rose* Grin

Olki cicho  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Gracze z Shy_Girl nie biorą w tym udziału.

Dla ułatwienia lub utrudnienia dodam że wartość mojej armii wyniosła 35265100 a przeciwnika (w górach) 34132350. Czyli różnica drobna.  Tongue
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2010, 22:09:32 wysłane przez Konrad » Zapisane

wazery
Gość
« Odpowiedz #65 : Styczeń 18, 2010, 22:07:28 »

Skory Ty czyli masz pewnie w rękawie bardzo duże morale początkowe i może jeszcze cosik tam z ciężkiego wojska?

__________________________
Parę postów wyżej pisał o ciężkich koniach, ma mniej pików i pali a flankę większą czyli tylko ciężkie a poza tym jest chyba liderem rankingu honoru na pl3 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2010, 22:23:06 wysłane przez wazery » Zapisane
DeathVenom
Ten Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać ;) Status: ZAPRACOWANY W REALU więc NIEOBECNY NA FORUM
Ex-IO Team Member
*

Karma: +381/-112
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 631


"Byle jak pisać - to byle jak myśleć."- A. Tołstoj


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #66 : Styczeń 18, 2010, 22:10:43 »

Jako zagadkę/rebus  Grin Mam zapytanie podchwytliwe.
Mianowicie zaatakowałem gościa, który miał minimalnie więcej paladynów niż ja. Miał minimalnie mniej gwardii niż ja. Miał ponad 2x więcej pikinierów niż ja. Miał ponad 2x mniej e.łuków niż ja.
Zaatakowałem go w górach. Podkreślam, zaatakowałem go w górach. Czyli on miał +20% do obrony.  Smiley
Mimo to wynik walki był zaskoczeniem, a z raportu wynika że większa flanka przechyliła szalę zwycięstwa.

Dwa asy w rękawie przesądziły o zwycięstwie. Jakie??  Smiley

Miałeś 2x więcej łuków, a w prowincji z górami łucznicy mają bonus +20% do ataku, czyli dwukrotna przewaga pikinierów na nic mu się zdała bo ich wyciąłeś łukami Wink Dodatkowo musiałeś mieć wyższy poziom badania pancerz oraz atak  Grin
Zapisane

You've got to ask yourself one question:
'Do I feel lucky?'
Well, do ya, punk?
Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : Styczeń 18, 2010, 22:11:55 »

Skory Ty czyli masz pewnie w rękawie bardzo duże morale początkowe i może jeszcze cosik tam z ciężkiego wojska?

Duże morale początkowe dobrze trafione. Jeden as rozszyfrowany. Natomiast ciężkiego woja nie miałem wcale. On miał tylko troszkę ciężkich koni ale to nieistotny szczegół.

Miałeś 2x więcej łuków, a w prowincji z górami łucznicy mają bonus +20% do ataku, czyli dwukrotna przewaga pikinierów na nic mu się zdała bo ich wyciąłeś łukami Wink Dodatkowo musiałeś mieć wyższy poziom badania pancerz oraz atak  Grin

Łuki były języczkiem uwagi nawet mimo bonusu w górach. Badania te same, założyłem nawet że badania militarne (walka wręcz, na dystans i pancerz) ma o 1 lvl wyżej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2010, 22:16:14 wysłane przez Konrad » Zapisane

olki
Major
*****

Karma: +197/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 675



Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : Styczeń 18, 2010, 22:58:24 »

Badania te same, założyłem nawet że badania militarne (walka wręcz, na dystans i pancerz) ma o 1 lvl wyżej.

ja tam jak licze to dodaje przeciwnikowi zawsze +2 lub +3 do moich, to zalezy od tego w jakim soju jest, ile pkt i inne czynniki ktorych mozna sie domyslec przegladajac co nieco Wink

to byl off
 *offtopic*

co tak dlugo myslicie? Tongue Konrad sam napisal o co kaman, a Wy jeszcze tego nie rozszyfrowaliscie *hihi*
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2010, 23:01:20 wysłane przez olki » Zapisane
szym2455
Porucznik
***

Karma: +54/-64
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 236



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #69 : Styczeń 21, 2010, 20:05:01 »

A ja sie pochwale taka walka ... http://statika.imperiaonline.org/imperia/game/_addons/dokladi/?path=bitki/46/2010_1_18/46001850_46000010_221911 Jest to PL 6 i to moja strategia ale nie podam jak to zrobiłem bo jeszcze za wczas Wink
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów
olki
Major
*****

Karma: +197/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 675



Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : Styczeń 21, 2010, 21:35:09 »

szym, forty *freak* mogles mu jeszcze odpalic twierdze przed nosem Tongue Grin
Zapisane
szym2455
Porucznik
***

Karma: +54/-64
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 236



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #71 : Styczeń 22, 2010, 19:59:22 »

szym, forty *freak* mogles mu jeszcze odpalic twierdze przed nosem Tongue Grin

Jak by mnie nie jechali dwa razy dziennie to moze i bym uzbierał na tw 5
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów
Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : Marzec 17, 2010, 14:57:59 »


Zaatakowałem go w górach. Podkreślam, zaatakowałem go w górach. Czyli on miał +20% do obrony.  Smiley
Mimo to wynik walki był zaskoczeniem, a z raportu wynika że większa flanka przechyliła szalę zwycięstwa.

Dwa asy w rękawie przesądziły o zwycięstwie. Jakie??  Smiley

Do załatwienia mam jeszcze kilka spraw na forum, więc co jakiś czas zaglądnę i skrobnę.

W powyższej sprawie rozwiązaniem zagadki są wysokie morale jak słusznie zauważył wazery oraz flanka którą zapewnili mi tani i szybcy w produkcji włócznicy.

Mimo że atakowałem góry przeciwnika (+20 do obrony dostał przeciwnik), a moja armia tyle samo warta co armia przeciwnika. To wygrałem. Badania sojuszu te same albo ja miałem gorsze.
http://www22.imperiaonline.org/imperia/game_v4a/_addons/dokladi/?path=bitki/26/2010_1_18/26028102_26028350_185574

Od mniej więcej 10 rundy w polu już praktycznie walczą same konie w tym głównie flanka.
Mając włócznie ustawiłem tanim kosztem większą flankę na samym początku walki, a zysk z tej operacji zebrałem na koniec walki.
Dużo koni (szczególnie na flance) pozwala przy porównywalnych walkach długo rozgrywać bitwę, co w połączeniu z wysokim morale atakującego jest decydującym o zwycięstwie elementem. Po prostu obrońca wcześniej wchodzi z morale w "strefę śmierci" czyli poniżej 50 morale.

Zalety włóczni docenili już też inni gracze. Któż by inny jak nie jeden z najlepszych graczy IO czyli fikimiki  Grin
http://statika.imperiaonline.org/imperia/game/_addons/dokladi/?path=bitki/40/2010_1_25/40003394_40021868_561833

Czy ferrou
http://www22.imperiaonline.org/imperia/game_v4a/_addons/dokladi/?path=bitki/40/2010_1_30/40022132_40021874_586373

Dodatkowo włócznie dają ten uragniony honor, przydatny w kolejnych walkach. Ale to temat na inny wątek.

P.S. do mojej walki.
Można powiedzieć że walka poszła bardzo po krawędzi. Mogła przechylić na moją niekorzyść.  Poszło po krawędzi, bo jeszcze kilka rund i bym przegrał walkę tracą konie. Niestety w końcówce widać jak bonus prowincji górskiej jest bezlitosny dla atakującego. W rundach gdy walczą same konie, tracę w każdej rundzie więcej na flance i wcześniej straciłbym wojsko. Ale na szczęście przeciwnik wcześniej stracił morale.  *YEEES!*

Właśnie te wszystkie niuanse i szczególiki, sprawiają że ta prosta z pozoru gra jest taka piękna.  Grin Wink
Pozdro.

« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2010, 15:04:40 wysłane przez Konrad » Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!