Imperia Online Poland  
Kwiecień 27, 2024, 19:08:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ARMIA. Strategia tworzenia najlepszej, skutecznej w walce armii.  (Przeczytany 19394 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dabros
♫ Ten Muzyczny ♫
Ex-IO Team Member
*

Karma: +480/-305
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2310


Nie zawahaj się do mnie napisać


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : Maj 28, 2009, 19:28:00 »

hmm...  *crazy* nigdy nie myślałem o prowincjach jako porządnej obronie chyba że w krzyżu, czyli trzeba patrzeć na bonusy w górach   *hihi*
Zapisane

rafi
Kapitan
****

Karma: +174/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 307



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Maj 28, 2009, 19:30:49 »

To prawda. Ostatnio liczyłem na kalkulatorze wynik walki pomiędzy mną i moim przeciwnikiem. Moja armia składała się z wszystkich jednostek a jego 50/50 paladynów i gwardii. Bitwę w polu u mnie w prowincji w górach wygrywałem a u niego na równinach gdzie jego paladyni mieli przewagę zawsze przegrywałem. Oczywiście zakładałem, że mamy podobne badania i podobne morale, nie będę wnikał w szczegóły.
Zapisane
_OrmBywaly
Porucznik
***

Karma: +28/-18
Offline Offline

Wiadomości: 181


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Maj 29, 2009, 02:12:24 »

To prawda. Ostatnio liczyłem na kalkulatorze wynik walki pomiędzy mną i moim przeciwnikiem. Moja armia składała się z wszystkich jednostek a jego 50/50 paladynów i gwardii. Bitwę w polu u mnie w prowincji w górach wygrywałem a u niego na równinach gdzie jego paladyni mieli przewagę zawsze przegrywałem. Oczywiście zakładałem, że mamy podobne badania i podobne morale, nie będę wnikał w szczegóły.

Jeżeli kolo  ma  50  /50  gwardii i  paladynów, na  płaskiej 8  to  musisz  zgromadzić    minimum : polowe  jego  paladynów ,, polowe   jego  gwardii  i  i  co najmniej o  50%  więcej  pików  niż  przeciwnik posiada  koni,(  sprawdż na kalku  może  ciut  więcej),  sztuka  polega  na tym  ,że powinieneś  doprowadzić do takiej  sytuacji w której  ilość Twojej  konnicy  przesuniętej na  skrzydła  będzie  większa  od  ilości  konnicy  przeciwnika (  konie na  skrzydłach  posiadają  bonus  oskrzydlenia podczas  wszystkich  rund  walki,  natomiast  pozostawione w centrum mają bonus  szarży  tylko  w  pierwszej  rundzie  walki)   masz  przewagę  na skrzydłach  , połowa ilości  jego gwardii  potrzebna  Ci  jest  po to  aby  utrzymać  pozycje   przed  gwardią  przeciwnika,  a  Twoja  przewaga  w  pikach  w  centrum  doprowadza  do tego że  jego  pozostałe  konie  walczą   z przeciwnikiem   który  je wybija (  jest  4  krotnie bardziej  efektywny kosztowo, w  języku  gry)  po  dwóch ,trzech  rundach  mimo  jakościowej  przewagi    na wskutek  strat  ponoszonych w   najcięższych jednostkach ( system  liczy  straty  jako koszty  wojska),  jego  armia  zaczyna szybciej tracić morale  i  po  następnych  3-4  rundach następuje  załamanie  frontu,  niewolno  Ci  zabierać  na  te  wyprawę łuków 
Zapisane
rafi
Kapitan
****

Karma: +174/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 307



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Maj 29, 2009, 10:02:08 »

Wszystko co Orm napisałeś potwierdzał kalkulator. Ja niestety musiałem zabrać na tą wyprawę łuki. Potrzebowałem kilku dodatkowych jednostek bo trwała wojna i czas naglił. Wygrałem bitwę i może za kilka dni wkleję raport jeżeli zgodzi się przeciwnik.
Zapisane
River013
Mistrz IO
Major
*****

Karma: +157/-177
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 596



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Maj 31, 2009, 16:51:11 »

jak dla mnie 9-2-4-5 to zestaw z którego można wybierać     

Jako że każdy ma dużą ilość kawalerii (wiadomo - bez koni armia jest słaba) duża ilość pik to bardzo ważna rzecz     łucznicy dosłownie padają jak kaczki   1 runda i kawaleria ich wyzeruje   ogółem są tylko dla niektórych sytuacji  miecznicy zaś są  idealni do oblężeń - i w polu czasem też pomagają

Jednak u mnie to wygląda tak   
Na początku 2miecze 1 koń

Gdy możemy się spokojnie rozwijać te proporcje są doskonałe  -  do łupienia skarbonek   

Gdy wchodzą walki tak jak wcześniej pisałem    Dążyć do 9-3-4-6      Piki dadzą dużą swobodę manewrowania - gdy na wojnie wysłane na nas zostaną plądrowania z samą konnicą dobrze jest użyć ich by złapać jego armie        Pale są potężni ale drodzy w utrzymaniu      zapełniaj nimi wszystkie twierdze gdy jesteś online ^^ dużo na tym zaoszczędzisz      miecze można porozdzielać i wysyłać na oblężenia bez maszyn   
Zapisane

Ważne jest by brać prawdę za autorytet, nie autorytet za prawdę
Morglith
Ex-IO Team Member
*

Karma: +377/-75
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1788


Pióro może być okrutniejsze od miecza.


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Maj 31, 2009, 21:47:13 »

czytam cały wątek i nie ma uniwersalnej armii dostosowujemy armie pod realia gry w danym czasie nie dasz rady pojechać ustawiasz obronę pod tych co mogą cie pojechać płotki się nie liczą poza kamikaze  Tongue bo to najgroźniejsza bron i nie ma przed tym obrony choćby armia była bardzo dobrze zbudowana  Cool  Huh?
Zapisane

olki
Major
*****

Karma: +197/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 675



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Czerwiec 01, 2009, 09:05:32 »

a ja tam nie mam żadnej formuły Embarrassed Grin
ale jeśli zaczynam masowe zbrojenia, najpierw robię max ilość koników(zakładając, że mam jakieś miecze na sejwa Embarrassed) następnie 2,5k trebów.
Później zaczynam werbować gwardię, zbliżona proporcja do koników Smiley
następnie dokładam piki i łuki, tak aby max wyciągnąć flanke Smiley
na r40e1, walczyłem systemem 2,5k 1k 1,2k 1,5k(około) i to był świetny system do łapania honoru Grin

podsumowując, nie da się ułożyć idealnej proporcji...bo albo eko może na to nie pozwolić, albo trzeba dostosować się pod przeciwnika Smiley
 *beer*
Zapisane
River013
Mistrz IO
Major
*****

Karma: +157/-177
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 596



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Czerwiec 01, 2009, 09:11:37 »

Nie wiem czy ktoś z was zwrócił na to uwagę ale jk chcecie tanio umocnic konnice (zakładam że paladynów) to szkolcie lekkie włucznie żeby posłać ich na flanki  *HI*       15 włóczników wzmocni kawalerie o 1.5 paladyna a kosztuje nieco wiecej niz 1 pal     *hahaha*     tylko kto może wcielić do armii 4000 000 włóczników  *freak*
Zapisane

Ważne jest by brać prawdę za autorytet, nie autorytet za prawdę
_OrmBywaly
Porucznik
***

Karma: +28/-18
Offline Offline

Wiadomości: 181


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Czerwiec 01, 2009, 20:40:58 »

Parę  uwag   do  powyższych postów.
Gracz  który  buduje  tarany,  jest  graczem  niedoświadczonym--pomyślcie  jak nic  nie  wymyślicie  to rozwinę  temat.
Gracz  który   do  końca  ery  nie używa  ZWYKŁYCH  WŁÓCZNI  ( najbardziej  wszechstronnej  jednostki w  tej grze )--  wyrzuca  surkę  w  błoto.
Gracz  który  twierdzi ,  ze  do  obrony  i ataku  powinien używać  tej samej  armii  powinien spędzić 12  godzin przy  kalku  by  zapoznać  się  z  wynikami symulacji i  zmienić  zdanie ,ponadto zaprzecza  sam  sobie (żeby  nie powiedzieć hipokryta)  bo  prawie na pewno  trzyma  łuki  (ewentualnie  konie)    w  twierdzy  przez co  zmienia  skład swoich sił w  obronie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2009, 20:54:20 wysłane przez _OrmBywaly » Zapisane
River013
Mistrz IO
Major
*****

Karma: +157/-177
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 596



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Czerwiec 01, 2009, 21:25:05 »

Ale wiesz jakie straty w morale produkuje armijka takich włóczników    nie mówie już o stracie populacji ?     i czy kto powiedział że do obrony i do ataku stosuje sie to samo??    Co do taranów to fakt ^^     raczej się ich nie stosuje
Zapisane

Ważne jest by brać prawdę za autorytet, nie autorytet za prawdę
narta
Major
*****

Karma: +328/-473
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1381


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Czerwiec 01, 2009, 21:38:52 »

nie ma zróżnicowania armii na atak i obronę, oprócz wyjątków gdy np. nie możemy powstrzymać wroga przed tw lub mamy za mało morale
Zapisane

Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Czerwiec 01, 2009, 21:47:34 »

Jednak u mnie to wygląda tak   
Na początku 2miecze 1 koń

Ja obecnie zatrzymałem rozwój na poziomie 14-18k pkt.

I jeżdżę podobną armią. Mam nawet około 1-1 c.miecze do c.koni i katapulty, a dokładnie około 10k c.mieczy 10k. c. koni i 100 katapult.
Praktycznie dziennie niszczę jakąś mniejszą armię.

Większość ofiar jest w zasięgu x2 ma maksymalnie tw5 i 8-15k lekkiego woja. Które wręcz masakrowane jest przez ciężkie wojsko.
To moja armia ofensywna.

Natomiast w tw trzymam jeszcze około 10 c. włóczni i 3k c. łuków. Nie używam ich do ataku bo szybko się wykruszają. Natomiast gdy dochodzi do połączenia "chodzącej" armii z czekającą w tw, to siła obrony rośnie (większa flanka i większe zagrożenie dla konnicy przeciwnika).
Zapisane

_OrmBywaly
Porucznik
***

Karma: +28/-18
Offline Offline

Wiadomości: 181


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Czerwiec 01, 2009, 23:11:37 »

Tak   wiem,  jeżeli  chodzi  o  morale,  w  armii  z  wlóczniami,  dlatego  pisałem tam  o  aspekcie   ekonomicznym ,  ponieważ  używam ich  do farmienia,  do   szybkiego  wzrostu  ludności, do   przesunięcia   na flankę  jeżeli to  się  opłaci ,,do   walki  tylko  jeżeli nie mam  wyjścia  , lub  zostaję  zaskoczony. 
Narta ,  pomyśl,,po drugim  miesiącu  nowej  ery  to  atakujący  ma  przewagę  nad obrońcą  (  dużo  wyższe  morale,  znajomość  armii,twierdzy i ukształtowania  terenu)  i  jak  nie widzisz  różnicy  pomiędzy  atakiem a obroną  to  zobaczysz  jak pojedzie  Cie  kolo  mniejszą  armiią, ale lepiej  dostosowaną  do  ataku na  Twoja prowincję  niż  Twoja  armia  do  obrony na  niej---  a  co  do dostosowania  armii do prowincji  ,,  jak nie masz możliwości  na  okrzyżowanie  gór  to  co  robisz   ,budujesz  bazę  na  wzgórzach(okrzyżowanych)  ,  budujesz  w  Górach   bez krzyża  ,,  czy   zostajesz  na  płaskiej  8.
 i  jeszcze  mi napisz  że  do  każdej  z  tych  trzech  możliwości  zastosujesz tę samą  armię ,  to  roześmieję ci  się  w  twarz.

River  przeczytaj  co  napisał Konrad,  nikt  Ci  nie każe  atakować armią  zawierającą  400k  pików tw8 z  30k  łuków,  ale  możesz  je  mieć  w  bazie  gdzie  są  Ci  najbardziej potrzebne,  a  do  walki  wysyłasz to  co  spełnia  Twoje  wymagania.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2009, 23:38:54 wysłane przez _OrmBywaly » Zapisane
River013
Mistrz IO
Major
*****

Karma: +157/-177
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 596



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Czerwiec 02, 2009, 09:51:24 »

Nie było mowy o pikach tylko o lekkich włóczniach na stare farmy  Grin     Ja ich nie stosuję  ^^   ja stosuję lekkich mieczników na NOWE farmy  *freak*     nowe farmy mają łuczników w twierdzach    Zależnie od rodzaju gry rodzaj wojska jest inny ;]       Wniosek   


Fruwasz po nowych farmach   miej gotowych mieczników na około 8 ataków jednocześnie i kawalerie na odpowiednie cargo

Atakujesz graczy to skup się na kawalerii bo wiele na tym wojska zaoszczędzisz   nie musisz mieć tylu mieczy   popatrz jakie armie ma większość potencjalnych fundatorów i dobierz się do nich

Na stare farmy najlepsze są włócznie ze względu na szybkość i cene produkcji + cargo   *rose*   

 Cool może być ?  Cool



Ja stosuję prawie zawsze tę samą armię ^^   dominuje u mnie kawaleria    nawet w górach jest ona bardzo skuteczna
Choć zawsze przed atakiem dokładnie wyliczam ile wojska (i jakiego) powinienem wysłać by maksymalnie zminimalizować straty
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2009, 09:56:22 wysłane przez River013 » Zapisane

Ważne jest by brać prawdę za autorytet, nie autorytet za prawdę
owsiakus
Agent Specjalnej Troski
Ex-IO Team Member
*

Karma: +240/-63
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1198



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Czerwiec 03, 2009, 00:00:30 »

Hmmm, wytłumaczcie mi proszę, czemu tak upieracie się na włóczniach do farmienia ?? Ja tam trzymam lekką jazdę i ślę ją na farmy z gwardią cargo + siła przebicia.
Zdaje to egzamin.
Zapisane

Nie mam dostepu do polskiej klawiatury i przegladarek z zainstalowanym slownikiem. Prosze wziasc to pod uwage zanim wyglosicie uwagi o poprawnej polszczyznie!!!
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!