Imperia Online Poland  
Kwiecień 28, 2024, 00:39:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ARMIA. Strategia tworzenia najlepszej, skutecznej w walce armii.  (Przeczytany 19396 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« : Maj 28, 2009, 09:00:35 »

Każdy z graczy w pewnym momencie gry staje przed możliwością werbowania wojska i budowania armii.  *guns*

Werbowanie armii jest naszym świadomym wyborem. Nie da się tylko przypadkowo kliknąć jak w przypadku budowli badań.
Podejmujemy decyzje co do ilości wojska, jego proporcji, czy późniejszej modernizacji.
Jest bardzo wielu graczy, którzy mają swoje sprawdzone metody budowania armii, dostosowanej do swoich potrzeb.


Zapraszam do podzielenia się wiedzą.  *beer*
Zapraszam zarówno tych co "ścierają" sie dziennie z armiami przeciwnika  *black_eye*, tych co walczą kilka razy w miesiącu, czy nawet raz na 1-2 miesiące. Zapraszam ekonomów, bo także werbują wojsko. *gamer* Zapraszam do dyskusji tych ca walczą od pierwszego do ostatniego tygodnia ery, jak i tych co rozpoczynają budowę armię po kilku miesiącach.

 *SCRATCH* *SCRATCH*
- Jak konfigurować armię.
- Przepis na odpowiednie proporcje jednostek z wykorzystaniem ich zalet.
- Jak najlepiej modernizować armię.
- Jak używać armii. Czy zawsze używam całej armii do ataku/obrony.
- Jakie mam spostrzeżenia, jakich błędów unikać.

Wątek tymczasowo zostanie przypięty do działu dyskusji,
Najwartościowsze wpisy przeniosę do działu strategie.  *HI*
Być może zostaną wykorzystane w instrukcji gry.  *HI*

Wpisy niezgodne z tematem lub nie wnoszące nic do dyskusji będę usuwał na bieżąco. Wink Smiley
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2009, 09:09:27 wysłane przez Konrad » Zapisane

Borghul
Szeregowiec
*

Karma: +19/-5
Offline Offline

Wiadomości: 47


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Maj 28, 2009, 09:22:52 »

Dużego doświadczenia nie mam ale IMHO proporcje
piki - łuki - gwardia - pale
powinny układać się mniej więcej jak:
4 - 1 - 2 - min.3 (piszę minimum bo jak wiadomo konnica najdroższa, więc nie zawsze jest możliwość nastukania odpowiedniej liczby).
Wprawdzie pikinierzy padają jak muchy ale kiedy mamy ich całe hufce to stanowią naprawdę poważną siłę przeciwko kawalerii. Warto w nich inwestować.

Co do konkretnych sytuacji to oczywście mamy "zasadę w myśl zasady" Smiley: miecznicy dobrze rozbijaja łuki i piki, kawaleria bierze wszystko oprócz pik, piki biorą konie, łuki biorą piki Wink Patrzymy na wojsko przeciwnika i układamy wojsko pod przeciwnika (oczywiście wspomagfając się kalkulatorem).

Muszę powiedzieć, że w późniejszym okresie gry i tak najczęsciej trzeba ruszać ze wszystkim Smiley
pzdr

Zapisane

chcesz podobać sie kobietom
twardy dla nich bądź jak beton
zapuść wąsy, z tyłu grzywę
kwiata kup, poczęstuj piwem!
~DySzCz~
Alhattal
Gość
« Odpowiedz #2 : Maj 28, 2009, 09:29:25 »

Ja uważam, że 5:2:3:2 jest najlepszejsze. Konie są w takim układzie najefektywniejsze, piki są tanie i szybko sie je robi. Łapiemy honoru dużo, konnica wroga pada jak muchy i wszystko ładnie się spisuje.
Zapisane
Nones
Gość
« Odpowiedz #3 : Maj 28, 2009, 10:18:47 »

ja jestem ekonomem armii nie posiadam Grin Grin Grin ale jak już tworzę to wariant jarasjana Embarrassed
Zapisane
morfinka14
Major
*****

Karma: +287/-343
Offline Offline

Wiadomości: 655


Kruki trzymaja sie razem, orzeł szybuje sam ...


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Maj 28, 2009, 15:11:59 »

wedlug mnie proporcja wojska jaka wysylamy na wroga zalezy od tego jakim wojskiem dysponuje dany gracz ...
poza ty zalezy tez od tego czy jak napisal Alhattal idziemy nie tylko na rozwalke klijenta ale tak ze po honor
czy tez chcemy zadac maxymalne straty ale jak najmniejszym kosztem wlasnym ...

jak dla mnie kazda ta opcja ma zupelnie inny sklad i ilosc jednostek jaka wysylamy do walki ....
ja do kazdego wyslanego ataku zawsze dobieram wojsko wedlug potrzeby  Embarrassed
Zapisane



The Best Battle on R26E1 - PL3
The Best Battle on R20E2 - PL2
narta
Major
*****

Karma: +328/-473
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1381


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Maj 28, 2009, 15:25:42 »

tak jak pisał alh,
ale to później

przy walkach na początku gry (pierwsze wojsko) nasza podstawa powinni być miecznicy, w miarę kiedy budujemy pierwsze tarany- pozostałe wojska, wtedy na lekkich honoru nie zdobędziesz więc polecam ustawienie 1000 mieczy, 500 konnych oraz po 500 łuków i włóczni  przypadające na każde 10-20 taranów
potem juz trwa wyścig do ciężkiego, pierwsze żelazo wydajemy na łuki i włócznie w stosunku 2-1 demobilizując lekkie oddziały, jak najszybciej należy wymienić tarany na katapulty, z konnicą i miecznikami już nie ma takiego pośpiechu, kiedy budujemy ciężkie to już łatwiej nam się wbić do twierdzy, więc miecze już nie są tak ważne, teraz stosunek myślę że powinien być taki, zaraz dokończe
Zapisane

Lana
Ex-IO Team Member
*

Karma: +266/-303
Offline Offline

Wiadomości: 2141


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Maj 28, 2009, 15:29:51 »

Samo utworzenie armii w takich czy innych proporcjach nie wystarczy. Trzeba też pomyśleć o utrzymaniu takiej armii.  Undecided
Utworzenie armii wg schematu Alhattala może i jest dobre do ataku ale niekoniecznie do obrony. Uważam że powinno być o wiele więcej łuków.

No i kwestia utrzymania takiego wojska. Należy stworzyć drugą armię, składającą się z lekkiego i ciężkiego wojska, taniego w utrzymaniu, które będzie latać na skarbonkach nawet na bardzo duże odległości. Tongue Grin
Zapisane


PL1E3--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP2 net worth
PL6E1--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP6 net worth;9 medals

NA EMERYTURZE Smiley
rafi
Kapitan
****

Karma: +174/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 307



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Maj 28, 2009, 15:56:53 »

ja jestem ekonomem armii nie posiadam Grin Grin Grin ale jak już tworzę to wariant jarasjana Embarrassed

Co to jest wariant Jarasjana?? Co do samej armii to często, czym innym jest szkolenie wojska i czymś innym wysyłanie do walki. Przecież nie zawsze wysyłamy wszystko. Wiec szkolić można według jakichś proporcji a atakować lub bronić tylko częścią armii dostosowując do potrzeb w danym momencie. Podsumowując: Im więcej tym lepiej, żeby mieć w czym wybierać  Grin Grin Nie będę tu pisał o konieczności utrzymania armii, o tym wie każdy.
Zapisane
Dabros
♫ Ten Muzyczny ♫
Ex-IO Team Member
*

Karma: +480/-305
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2310


Nie zawahaj się do mnie napisać


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : Maj 28, 2009, 16:36:19 »

narta tarany ?  Grin
stały się bez użyteczne na nowych światach (dużo noobów)

a co do armii na interach (R4)

- Przepis na odpowiednie proporcje jednostek z wykorzystaniem ich zalet.

5:2:5:4 to taktyka dla ekonoma wielu napaleńców na początku R4 uzbraja się w włócznie oraz konnice potrzebne jest to do plądrowania
4:1:4:5 trzeba się przedstawić na większą ilość konnicy powód: wiele osób tworzy miecze które zdobywają twierdze
5:3:4:4 trzeba tworzyć dużo pików z powodu rosnącej ilości paladynów, oraz wiecej łuków z powodu pustych twierdz (jeśli obsadzi się tw.5 to nikt nie będzie chciał atakować)

lecz to tylko moje zdanie
 
- Jak konfigurować armię.

Jeśli chcesz tworzyć armię to twórz tak aż ci eko padnie inaczej staniesz się głównym celem
nie warto trzymać armii w koszarach bo i tak widać że jesteś online (co innego pl oraz 10)

- Jak używać armii. Czy zawsze używam całej armii do ataku/obrony.

Wysyłać minimum wojska które się przebije, unikniemy wtedy strat zawsze mieć raport w razie nie pewności zaatakować boczne prowincję
 
- Jakie mam spostrzeżenia, jakich błędów unikać.

podczas wojny dać wrogowi się przyzwyczaić do masowego atakowania jeden prowincji wieloma oddziałami powód: osoba która się przyzwyczaj i atakowania po raz 6 tej samej prowincji zacznie wysyłać armie bez taranów (szybciej dojdzie), pewnego dnia zwiększyć lvl posterunków i wsadzić kilkuset łuczników do twierdzy...
najgorszę na 4 miesięcznikach jest poziom kartografii czyli nie większy niż 6 (ciężko sejwować wojo)
Zawsze znajdować cen do sejwu, jeśli wysyłamy sejwa to z taranem oraz bitwę w polu
polecam też aby wybierać ofiarę mądrze i regularnie zapisywać jej ruchy np. na stronie :http://www.codegrrrl.com/imperia/index.php?a=timecharts
cały sojusz może wtedy go zobaczyć wystarczy wpisać kod ofiary
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2009, 16:52:32 wysłane przez Dabros » Zapisane

_OrmBywaly
Porucznik
***

Karma: +28/-18
Offline Offline

Wiadomości: 181


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Maj 28, 2009, 18:50:12 »

To   ja   kompletnie   grać,  nie potrafię, bo  zawsze  myślałem,   że  armię  dostosowuje się do   prowincji  w której ma  atakować  lub  się   bronić.
Zapisane
Dabros
♫ Ten Muzyczny ♫
Ex-IO Team Member
*

Karma: +480/-305
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2310


Nie zawahaj się do mnie napisać


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : Maj 28, 2009, 18:51:26 »

To   ja   kompletnie   grać,  nie potrafię, bo  zawsze  myślałem,   że  armię  dostosowuje się do   prowincji  w której ma  atakować  lub  się   bronić.

hehe... fakt
ale nie mam zamiaru dostosowywać armii do prowincji wroga  *hihi*
Zapisane

narta
Major
*****

Karma: +328/-473
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1381


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Maj 28, 2009, 18:55:36 »

dostosowywanie do wroga jest również bezsensu bo po co dostosowywać się do 9 na raz, lepiej mieć armię uniwersalną

zdobycie samej tw nie jest problemem, więc nie powinniśmy rozróżniać armi do ataku i obrony

im mniej wojska tym większe straty dabros Smiley
Zapisane

Dabros
♫ Ten Muzyczny ♫
Ex-IO Team Member
*

Karma: +480/-305
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2310


Nie zawahaj się do mnie napisać


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : Maj 28, 2009, 18:58:10 »

im mniej wojska tym większe straty dabros Smiley

tak, tak dąbrosek to wie ale jeśli chcesz mieć "średnia" armie na R4 to w przeciągu 2 dni cie upolują nie wiem jak jest na innych interach np. 25 ale bywają tacy co lubią niszczyć armii i nie ważne czy im się to opłaca 
Zapisane

_OrmBywaly
Porucznik
***

Karma: +28/-18
Offline Offline

Wiadomości: 181


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Maj 28, 2009, 19:09:08 »

hehe... fakt
ale nie mam zamiaru dostosowywać armii do prowincji wroga  *hihi*


czyli  nie sprawia  Ci  różnicy  czy  atakowany  przez  Ciebie  kolo  ma 200k   elit łuków  na  płaskiej  8  ,  czy  w  czystych  górach
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2009, 02:41:19 wysłane przez _OrmBywaly » Zapisane
Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Maj 28, 2009, 19:22:40 »

No też zauważyłem że prowincje też trochę mieszają w dobrej konfiguracji armii.

Obecnie na pl3 zamknąłem prowincję w górach. Natomiast większość moich przeciwników trzyma kasę i wojo na równinach.
Kawaleria na równinach ma bonus +20% do ataku co cieszy, natomiast wracając do siedziby w górach bonus spada do -20%.

Praktycznie 40% różnicy  *xxx*

 
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!