Imperia Online Poland  
Kwiecień 29, 2024, 08:51:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Atak analfabetów - czat i reklamy  (Przeczytany 4095 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dabros
♫ Ten Muzyczny ♫
Ex-IO Team Member
*

Karma: +480/-305
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2310


Nie zawahaj się do mnie napisać


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : Luty 11, 2009, 17:32:40 »

jeśli o dv chodzi to dzięki niemu zacząłem uważać na błędy Smiley

ja też i nie tylko na swoje  Tongue
Zapisane

Tamasaki
Global Moderator
*

Karma: +828/-278
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5046



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Luty 11, 2009, 20:52:32 »


PS. To, że ktoś ma papierek nie zwalnia go z niczego, nie usprawiedliwia ani nie daje żadnych specjalnych przywilejów.



Zależy gdzie ale na forum i czacie nie toleruję tego. Niektórzy mają chore podejście do życia bo uważają że mając papierek (jezeli w ogóle go mają) mogą pisać jak im się podoba i gdzie im się spodoba a tak wcale nie jest, a przynajmniej nie powinno być
Zapisane

rafi
Kapitan
****

Karma: +174/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 307



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Luty 12, 2009, 00:33:27 »

To wam powiem coś tylko się nie śmiejcie. Wiadomo, że gdzie trzeba pisać poprawnie to trzeba i każdy będzie to respektował. Ale pisanie z błędami świadczy o nas samych. Najgorsze dla mnie jest jak piszę z kimś na gg lub na jakimś czacie, gdy zobaczę jakiś błąd który napisałem to jest mi  wstyd. I to mnie motywuje. Najbardziej mi wstyd jak klikam z jakąś dziewczyna  Embarrassed Trudno się ustrzec błędów pisząc szybko i nie czytając tego co się napisało, w pewnym momencie naciskamy Enter i koniec albo się udało bez błędu albo ... poszło.
Zapisane
Nones
Gość
« Odpowiedz #18 : Luty 12, 2009, 01:10:43 »

Wypraszam sobie  Grin

Oni potem będą mieli problemy jak będą na studiach (strach jeżeli już byli ...) albo będą pisać podanie o pracę  *freak*
Ci którzy chociaż trochę czytają albo próbują pozbyć się dysleksji widać że próbują ... a jak powtarzałem komuś że się piszę "będzie" a nie "bendzie" a ten się tylko śmiał i mnie wyzywał no to .... jego problem  *xxx*

... he he he wtedy to już mój problem  >Grin >Grin >Grin
Zapisane
BoleslawW
Kapitan
****

Karma: +110/-38
Offline Offline

Wiadomości: 351



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Luty 14, 2009, 14:48:57 »

Oto mój typ na rekordzistę:

14:42:47 ‹zalacznik[IO][65]› hój

2 błędy w 3 literowym wyrazie  Grin Grin Grin
Zapisane


Nowa Era!
KANT
Ograniczeni w prawach Forum
*

Karma: +12/-18
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 25


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Luty 14, 2009, 15:09:00 »

nie ma się z czego śmiać bo każdy popełnia błędy ale można się poprawić, jednak nam chodzi o takich dla których zamachem na ich życie jest fakt, że ktoś ich poprawia.  Cool

CZE, bez urazy - ale z tego co ja widzę to ty częściej wyzywasz ludzi od anafabetów niż wkładasz wysiłek w poprawianie błędów...
Ot taka smutna dygresja. Wiem o czym mówię bo mnie też zwyzywałeś - a choć robię błędy to nie robie ich na potęgę. Częściej zdaża mi się nie odbity klawisz (zbyt lekkie uderzenie w klawisz), stukniety inny klawisz lub zmieniony szyk liter (gdy piszę kilka palców na raz leci do klawiszy i czasem dochodzą nie w tej kolejnosci, czasem trzepnę klawisz obok... zadarza się i nie jest to zbrodnia przeciw ludzkosci).
Zapisane
Tamasaki
Global Moderator
*

Karma: +828/-278
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5046



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Luty 14, 2009, 21:45:57 »

Oto mój typ na rekordzistę:

14:42:47 ‹zalacznik[IO][65]› hój

2 błędy w 3 literowym wyrazie  Grin Grin Grin

Coby było jakby zrobił 3  *xxx* *hahaha*
Zapisane

sorso
Ograniczeni w prawach Forum
*

Karma: +33/-31
Offline Offline

Wiadomości: 142


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Luty 15, 2009, 01:33:26 »

Zostałem ostatnio zainspirowany czatem do stworzenia tego wątku. Można się śmiać z takich osób, ale ich ilość oraz błędy jakie popełniają po nie jest śmieszne, jest tragiczne...

Jak już z ciebie taki ścigacz to może byś ścignął tych co tłumaczą i wpisują w okienkach na IO? Bo ja na przykład chciałbym wiedzieć jaki dysortograf pisze banadia i skrabiec. Może byś zaczął od własnego podwórka zanim zaczniesz po czatach wyszukiwać błędów ortograficznych!?
Zapisane

Bo taki głupi to ja już nie jestem . Może głupi ale taki to już nie
KANT
Ograniczeni w prawach Forum
*

Karma: +12/-18
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 25


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Luty 15, 2009, 05:48:37 »

Jak już z ciebie taki ścigacz to może byś ścignął tych co tłumaczą i wpisują w okienkach na IO? Bo ja na przykład chciałbym wiedzieć jaki dysortograf pisze banadia i skrabiec. Może byś zaczął od własnego podwórka zanim zaczniesz po czatach wyszukiwać błędów ortograficznych!?

względem "banadia" to nic nie wiem,
względem "skrabiec" to własnie tak się nasywa skarbiec w sojuszacz (literówka w tłumaczeniu)
kolejna skucha to "garnizowanie" zamiast garnizonowanie ... i tak oto "garnizon" to "garniza". (słowotwór w tłumaczeniu - ktoś chciał mieć wyraz pasujacy do rozmiaru zakładki i się postarał  *freak*)
Zapisane
zbiku90
Szeregowiec
*

Karma: +1/-4
Offline Offline

Wiadomości: 18


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Luty 15, 2009, 11:15:52 »

Tłumaczenie w ogóle pozostawia dużo do życzenia, co chwile można natknąć sie na jakiś błąd albo nieścisłość. Mam nadzieje że zostanie to wkrótce naprawione bo czasem mam wrażenie jakby to była beta wersja polskiej wersji językowej.
Zapisane
keøs
Kapitan
****

Karma: +108/-18
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 414


Jak nie Ty to kto ?


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Luty 15, 2009, 11:21:19 »

szymon111: hu. w Smiley wszystkim graczom Smiley)))))))))))

 Shocked Shocked Shocked
Zapisane


'To dzieje sie codziennie...
Dzień w dzień w każdym mieście w tym poj.banym kraju'
KANT
Ograniczeni w prawach Forum
*

Karma: +12/-18
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 25


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Luty 15, 2009, 11:46:00 »

szymon111: hu. w Smiley wszystkim graczom Smiley)))))))))))

 Shocked Shocked Shocked

to chłopak ma małą wyobraźnię, text powinien brzmieć:
"wiatr w oczy i chu* w dup* ...itd"   *freak*
bo jak dokładac do pieca to solidnie !! *dance*
Zapisane
DeathVenom
Ten Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać ;) Status: ZAPRACOWANY W REALU więc NIEOBECNY NA FORUM
Ex-IO Team Member
*

Karma: +381/-112
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 631


"Byle jak pisać - to byle jak myśleć."- A. Tołstoj


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : Luty 15, 2009, 13:08:56 »

Szkoda że DV wypadł z obiegu, kilka plusów jeszcze by u mnie nazbierał Wink

Święte słowa. Wypadłem z obiegu i długo do niego nie wrócę  *WALL* *suicide* Co nie znaczy, że nie zaglądam na forum by się pośmiać z ludzi i błędów jakie robią, a które w niektórych przypadkach zakrawają na absurd literowo-gramatyczno-ortograficzny. Cóż, jeśli ktoś uważa się za "pępek świata" i myśli, że błędy które robi nic nie znaczą to ja taką osobę olewam. Życie ich nauczy pokory, a papierek od "konowała" nie zwalnia od prób zrozumienia podstawowych zasad ortografii. Nawet mój 6 letni siostrzeniec zna już takie podstawy jak ta, że pisze się w ogóle, a nie w ogóle.

CZE, bez urazy - ale z tego co ja widzę to ty częściej wyzywasz ludzi od anafabetów niż wkładasz wysiłek w poprawianie błędów...
Ot taka smutna dygresja. Wiem o czym mówię bo mnie też zwyzywałeś - a choć robię błędy to nie robie ich na potęgę. Częściej zdaża mi się nie odbity klawisz (zbyt lekkie uderzenie w klawisz), stukniety inny klawisz lub zmieniony szyk liter (gdy piszę kilka palców na raz leci do klawiszy i czasem dochodzą nie w tej kolejnosci, czasem trzepnę klawisz obok... zadarza się i nie jest to zbrodnia przeciw ludzkosci).

Błędy ortograficzne, a literówki to dwie odrębne sprawy. Ale jeśli już coś się pisze to powinno się też po napisaniu sprawdzić to co się napisało by uniknąć takowych wpadek, a i przy okazji sprawdzić błędy ortograficzne.
Druga sprawa to polskie "ogonkowe" litery. Jeśli już się używa takich liter to powinno się używać je non stop lub zrezygnować z nich całkowicie.

nie ma się z czego śmiać bo każdy popełnia błędy ale można się poprawić, jednak nam chodzi o takich dla których zamachem na ich życie jest fakt, że ktoś ich poprawia.  Cool

Nikt nie lubi gdy się go poprawia. Sztuką jest przyjąć taką uwagę i podziękować, a następnie starać się nie powtarzać błędów. Ale wielce "dorośli" z wąsami pod nosem od matczynego mleka dopóki niedostaną porządnie w dupę od życia nie zrozumieją tego. Ale wtedy może być już za późno.

Ale się rozpisałem  *WRITE*  *pardon*,

Hasło tygodnia: Ludzka głupota przechodzi ludzkie pojęcie  Wink Grin
Zapisane

You've got to ask yourself one question:
'Do I feel lucky?'
Well, do ya, punk?
KANT
Ograniczeni w prawach Forum
*

Karma: +12/-18
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 25


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Luty 15, 2009, 14:00:15 »


Błędy ortograficzne, a literówki to dwie odrębne sprawy. (1)Ale jeśli już coś się pisze to powinno się też po napisaniu sprawdzić to co się napisało by uniknąć takowych wpadek, a i przy okazji sprawdzić błędy ortograficzne.
Druga sprawa to polskie "ogonkowe" litery. (2)Jeśli już się używa takich liter to powinno się używać je non stop lub zrezygnować z nich całkowicie.


Skoro podkreslasz kontekst - podkreśl wszystkie jego elementy  *freak*
<CIACH>
[...]Wiem o czym mówię bo mnie też zwyzywałeś - a choć robię błędy to nie robie ich na potęgę. Częściej zdaża mi się [...]
</CIACH>

ad 1.) Miło że mimo porażenia ortografem udało Ci się pojąć treść  ;D
ad 2.) Na maszynach zwykle chodzi więcej toolsów niż fylko browser, a niektóre z nich mają przemapowane hot-keysy co sprawia iz jedne ogonki da się postawić a inne nie (to taki przykład z życia wzięty... u mnie też czasami biegają takie toosy), inna rzecz jest taka że nie poprawiam literówek których istnienie nie zmienia sensu zdania.. przykładowo:
"zrob mi te laske i idz sobie" ma inny sens w języku polskawym, i nie trzeba wstawiac wszystkich ogonów by ten sens zmienic - w takim przypadku poprawił bym literówkę w jednym tylko miejscu : "zrob mi te łaske i idz sobie".

Pewnie mnie zaraz objedziecie że olałem pozostałe ogonkowe literki - jednak lubię promować ergonomię użycia klawiatury (z której tu staram się rezygnowac by zaspokoić prózność waszych gustów  >Grin)

Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!