Imperia Online Poland  
Kwiecień 26, 2024, 08:05:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Błędy w tłumaczeniu - zgłoszenia  (Przeczytany 29687 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MACIEK.
Porucznik
***

Karma: +40/-16
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



Zobacz profil
« Odpowiedz #120 : Sierpień 10, 2009, 14:41:35 »

Błąd na PL1...
należy to przetłumaczyć na język polski  Tongue

i w innych jednostkach także to pisze...po Angielsku...zrobiłem tylko jednego screena bo reszta podobna  Embarrassed  Smiley liczę na poprawienie tego  Wink
ja czasmi mam to po polsku a czasami po angielsku  Shocked
Zapisane

life is brutal and full of zasackas and kopas w dupas but sa chwile dla ktorych warto life
Araxon
Szeregowiec
*

Karma: +9/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #121 : Sierpień 14, 2009, 21:10:11 »

Witam.Gram dopiero od wczoraj ale już zauważyłem parę błędów w pisowni oto one:

1)Po tym jak klikniemy na uniwersytet->wojsko->konnica.Pisze się miesiące a nie miesiace.
2)Uniwersytet->wojsko->pancerz->Jest tam zdanie "Twoją głowę jest czynnikiem, jakiego nie można niedoceniać. "Nie doceniać" piszemy osobno.
3)Uniwersytet->wojsko->taktyka.Tutaj są 4 błędy w słowach: szybkość,mobilność,najważniejszą,żałowałbyś.Jak już piszecie z "ogonkami" to chociaż piszcie dokładnie WSZYSTKIE SŁOWA.
4)Uniwersytet->wojsko->fortyfikacje.Tutaj są "tylko" 3 błędy w słowach:niezdobyta jest (niezdobta),twoimi jest (Twoimy) i po prostu a jest (porstu)
5)Uniwersytet->wojsko->akademia wojskowa.2 błędy słowa:najważniejszą i zacząć.A jest "naważniejszą" i "zaczac"
6)Uniwersytet->wojsko->architektura wojskowa.Tutaj jest 6 błędów! Oto one:zaakceptowania jest (zaackeptowania),mogą jest (moga),fortyfikacji jest (forytfikacji),zazdrość jest (zadzrość),wojsku jest (wosjku) i na pewno jest (na pewno) Piszemy OSOBNO!
7)Uniwerytet->wojsko->medycyna wojskowa.A tutaj 5 błędów.Oto one:znaleźć jest (znaleść),ciętą jest (cietą),kutą a jest (kłutą),roztrzaskaną a jest (rozstrzaskaną),modlitwie a jest (modltwie)
8)Uniwersytet->wojsko-> 1 błąd.Jest tam słowo (prawdopodobność) a musi być prawdopodobieństwo.
9)Uniwersytet->wojsko->posterunki graniczne.2 błędy.Słowa właśnie a jest (wlasnie,chodzi o brak "ogonka") i szpiegów a jest (szpeigów)
10)Uniwersytet->wojsko->kartografia.2 błędy ale tylko brak "ogonka".Słowa (podróżować i będziesz) jest  (podrózować i bedziesz).
11)Uniwersytet->wojsko->stowarzyszenia.3 błędy:słowa najbardziej jest (Najbarzdiej),członkami jest (czlonkami) i i mogą jest (moga)
12)Uniwersytet->GOSPODARKA->biurokracja.3 błędy,oto one"populacji jest (polulacji),danych jest (dancyh) i ekonomię a jest (ekonimię)
13)Uniwersytet->gospodarka->architektura.4 błędy.Departament jest (departement),wieśniaków jest (wieśnieków),i 2 razy ten sam błąd słowo zmniejsza jest (zmiejsza)
14)Uniwersytet->gospodarka->handel.3 błędy.Podobni jest (podbni),sprzedaży jest (sprzedazy) i możliwy a jest (sprzedazy)
15)Uniwersytet->gospodarka->kredyt/bakowość.1 błąd pisze się następujące a nie (nastepujące)
16)Uniwersytet->gospodarka->stowarzyszenia.3 błędy słowa najbardziej a jest (Najbarzdiej),członkami a jest (czlonkami) i mogą jest (moga)

Na razie to wszystko bo nie mam jeszcze odkrytych wszystkich opcji bo jak pisałem wcześniej gram od wczoraj.Ale z tego co widzę to w samych opisach budynków już kilka naliczyłem ale to zadanie dla informatyków bo nie chce mi się wszystkiego wypisywać ale ludzie zróbcie coś z tym bo to nie są 1 czy 2 błędy ale tego jest PEŁNO! To aż wstyd.Niektórzy mogą się przyczepić że wypisałem słowa które nie miały ą,ę,ś,ć,ż itd ale to jest też ważne.   Pozdrawiam mam nadzieję że to naprawicie. 
Zapisane
Araxon
Szeregowiec
*

Karma: +9/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #122 : Sierpień 18, 2009, 18:40:48 »

Witam was dzisiaj troszkę mi się nudziło to poszukałem parę błędów...

1)Budynek Magistracki->gospodarka->kamieniołom.3 błędy,słowo "hojnego" jest (chonjego) "wydobyć" jest (wydobyc) i "nie zważając" jest (Niezważając)
2)Budynek Magistracki->gospodarka->Karawana towarowa.2 błędy,słowa "krzyczą" jest (krzycza) i "każdy" jest (kazdy)
3)Budynek magistracki->gospodarka->kopalnia żelaza.1 mały błąd słowo "już" a jest (juz)
4)Budynek magistracki->WOJSKO->Koszary piechoty.5 błędów.Słowo (pantagon) może chodziło o panteon? Bo takiego słowa nie ma.Słowo "wyposażonych" jest (wyposarzonych),słowo "naoliwiona" jest (naoliwonna),słowo "wystarczający" jest (wystrczająco) i "umożliwia" jest (umozliwia)
5)Budynek magistracki->wojsko->Koszary strzelców.1 błąd słowo "ilość" jest (iłość)
6)Budynek magistracki->wojsko->Koszary kawalerzystów.4 błędy.Słowo "rodzaje" jest (rodzaja),słowo "ilość" jest (iłość),słowo "są" jest (sa) i słowo "jeden" za (jedny)
7)Budynek magistracki->wojsko->Warsztat oblężniczy.1 dziwny błąd jest ''słowo" jeśli można to tak nazwać (anizeli) przed ostatnie zdanie.Może powinno tam być (a nie jak)
8)Budynek magistracki->wojsko->Zapasy.Jest tam słowo (zeskładowane),chociaż wydaje mi się ze pisze się "ze składowane" czyli osobno.

Na razie to wszystko.   
 
Zapisane
Achilles
Sierżant
**

Karma: +29/-4
Offline Offline

Wiadomości: 51


Zobacz profil
« Odpowiedz #123 : Sierpień 26, 2009, 15:42:16 »

Właśnie wróciłem z długiego urlopu, więc dopiero teraz zająłem się poprawkami.
Maciek z błędem który znalazłes jest kłopot, bo faktycznie tłumaczenie jest zrobione, tylko nie wiem dlaczego raz jest po angielsku a raz po polsku, najważniejsze, że i tak wiadomo o co chodzi  Cool
GueRRieR jeżeli chodzi o błąd a w zasadzie brak tłumaczenie z Bułgarskiego, to niestety ja tego nie mogę poprawić, bo operuję tylko językiem angielskim, nawet jakbym chciał to i tak nie znajdę tej cyrylicy w programie Huh?
Dabros twojego Rycerza nie mogę namierzyć, ale postaram się to poprawić, jak będę miał więcej czasu.
Wszyscy wyżej wymienieni macie ode mnie + ponadto jeszcze Araxon za swój wysiłek dostał +.
Czekam na Wasze dalsze podpowiedzi.
Zapisane
Ven
Szeregowiec
*

Karma: +2/-0
Offline Offline

Wiadomości: 9


Zobacz profil
« Odpowiedz #124 : Wrzesień 12, 2009, 11:22:03 »

Wydaje mi się, że nie było tego przed update`m



Na raportach z walk, czy też z kalkulatora (jak powyżej) jest parę byków (jest tak na na pl8, ale i pewnie na pozostałych światach).

- nieskiego
- straconotraci
- oblęźnicze
Zapisane
Tamasaki
Global Moderator
*

Karma: +828/-278
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5046



Zobacz profil
« Odpowiedz #125 : Wrzesień 12, 2009, 11:56:59 »

Wydaje mi się, że nie było tego przed update`m



Na raportach z walk, czy też z kalkulatora (jak powyżej) jest parę byków (jest tak na na pl8, ale i pewnie na pozostałych światach).

- nieskiego
- straconotraci
- oblęźnicze

Powinno być jakoś tak :
Cytuj
Wojsko zbiegło z pola bitwy z powodu niskiego morale
Dodatkowo stracono 20% żołnierzy podczas ucieczki
Atakujący traci wszystkie machiny obl. z powodu przegranej
Smiley
Albo jakoś podobnie
Zapisane

rico
Mistrz IO
Major
*****

Karma: +327/-456
Offline Offline

Wiadomości: 544


kaabooooom?


Zobacz profil
« Odpowiedz #126 : Wrzesień 12, 2009, 13:15:20 »

ja bym dał tak:

z powodu niskiego morale Twoi żołnierze zbiegli z pola bitwy
tracisz wszystkie maszyny oblężnicze i dodatkowe 20% żołnierzy


krótko, zwięźle i treściwie
Zapisane

stop cenzurze w sieci!
Ven
Szeregowiec
*

Karma: +2/-0
Offline Offline

Wiadomości: 9


Zobacz profil
« Odpowiedz #127 : Wrzesień 12, 2009, 13:41:07 »

A ja tak:   Smiley

[Nazwa Gracza] z powodu niskiego morale zbiegł z pola bitwy
Podczas ucieczki stracono dodatkowo 20% żołnierzy.
Stracono również wszystkie machiny oblężnicze.


Tak jest prościej z punktu widzenia programu, bo w wyniku przegranej walki w polu nie tracisz maszyn, więc ostatnia linijka nie wystąpi.
Zapisane
rico
Mistrz IO
Major
*****

Karma: +327/-456
Offline Offline

Wiadomości: 544


kaabooooom?


Zobacz profil
« Odpowiedz #128 : Wrzesień 12, 2009, 15:15:40 »

też wystąpi, jak przegrywasz w polu też tracisz maszyny oblężnicze (jeżeli je wziąłeś, np do opóźnienia marszu)
Zapisane

stop cenzurze w sieci!
olki
Major
*****

Karma: +197/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 675



Zobacz profil
« Odpowiedz #129 : Grudzień 02, 2009, 19:20:37 »

nie wiedziałem do jakiego watku podpiąć tego screena, ale mam nadzieje, że nie ma nikt tego za zle *kissgirl*



po pierwsze, to raz może wrócić
po drugie dlaczego ma prawo do 4?  Huh? dalej jest poprawnie napisane, że do 10 ale...poczatkujacych to może oszukac *hmm*

dlaczego jest to napisane razem pod stare wersje i V4a?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2009, 19:37:21 wysłane przez Kruk » Zapisane
Dabros
♫ Ten Muzyczny ♫
Ex-IO Team Member
*

Karma: +480/-305
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2310


Nie zawahaj się do mnie napisać


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #130 : Grudzień 02, 2009, 20:47:54 »

Bo Programiści zastosowali w tym jeden i ten sam STRing
Spróbuje coś zdziałać
Zapisane

olki
Major
*****

Karma: +197/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 675



Zobacz profil
« Odpowiedz #131 : Grudzień 03, 2009, 23:02:37 »

Bo Programiści zastosowali w tym jeden i ten sam STRing
Spróbuje coś zdziałać
wypadalo by *SCRATCH*
mi to wsio rybka, ale dla poczatkujacychto jest nie do zrozumiena *hmm* przez to stracilem goscia w soju na pl6 *hmm* *WALL*
Zapisane
Syberianus
Sierżant
**

Karma: +19/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


..:: Pragniesz pokoju ... szykuj sie do wojny!::..


Zobacz profil
« Odpowiedz #132 : Grudzień 08, 2009, 13:41:20 »

Cytuj
Stowarzyszenia

To najbardziej wpływowe jednostki w każdym Imperium. Najbardziej wyszkoleni,najlepsi profesjonaliści, najbardziej okrutni wojownicy i najwierniejsi obrońcy Imperium twojego są członkami Stowarzyszeń. Zwykli obywatele ich szanują. Często zwracają się do nich z prośbą o pomoc w ciężkich chwilach. Niekiedy Stowarzyszenia mogą posiadać większą moc niż sam władca, mogą wpływać na imperialną politykę i ulepszać ją.

- Daje ci możliwość użycia Stowarzyszeń, żeby wpływać na zwykłych obywatelach. Możesz wybierać pośród 4 rodzajów Stowarzyszeń:

1. Stowarzyszenie Rzemieślników - każdy poziom daje ci 1% bonus dochodu
2. Stowarzyszenie Uzdrawiaczy - każdy poziom daje ci 1% bonus wzrostu ludności

- Najwyższy poziom zbadania Stowarzyszeń to 10.
- Raz zaktywizowane, używanie Stowarzyszeń nie może być zatrzymane przed upływem 48 godzin.

chyba wszystko jasne
Zapisane


Dabros
♫ Ten Muzyczny ♫
Ex-IO Team Member
*

Karma: +480/-305
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2310


Nie zawahaj się do mnie napisać


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #133 : Grudzień 08, 2009, 16:17:44 »

chyba wszystko jasne

już masz /+
Zapisane

olki
Major
*****

Karma: +197/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 675



Zobacz profil
« Odpowiedz #134 : Grudzień 13, 2009, 00:00:59 »

Otrzymaj swoją darmową 2 godziną produkcję

hmm, wg.mnie to powinno być "dwugodzinną" no i godzinną ;D
   
            
   
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!