Imperia Online Poland  
Maj 29, 2024, 09:32:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ataki na twierdze  (Przeczytany 16305 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
swistak34
Porucznik
***

Karma: +29/-77
Offline Offline

Wiadomości: 189



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 02, 2014, 20:22:23 »

Panowie  ale traktujmy temat na poważnie i nasze podejście niech też takowe będzie Wink
zbierajmy błedy i poczekamy na decyzję Wink bez uszczypliwości  Wink
a ile można czekać??? wiem beta ale no już k.... bez przesady v6 to totalna pomyłka pomysł fajny ale wymkną się z pod kontroli jak obcy 4  Grin
starblade i Ulvhedin w grobie się przewracają widząc ten burdel Huh?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2014, 20:31:44 wysłane przez swistak34 » Zapisane
Demeskinos
Ex-IO Team Member
*

Karma: +229/-30
Offline Offline

Wiadomości: 1219


Nie jestem księciem z bajki


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Kwiecień 02, 2014, 22:38:08 »

mój atak na skarbonke  Shocked




Cześć
Samymi mieczami bardzo ciężko jest pokonać obstawioną twierdzę t7
Powiem coś niepopularnego - zabrakło Tobie morala


W oblężeniu twierdzy nie biorą udziału wszystkie miecze od razu tylko x3 podstawowy garnizon. W tym wypadku 3x3200. Reszta czeka Wink
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2014, 22:41:32 wysłane przez Demeskinos » Zapisane

Demeskinos
Ex-IO Team Member
*

Karma: +229/-30
Offline Offline

Wiadomości: 1219


Nie jestem księciem z bajki


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Kwiecień 02, 2014, 22:46:44 »

Przyłączam się... szkoda słów
http://prntscr.com/366ibf

odpowiedź od suportu typu "spadły Panu morale" mnie nie satysfakcjonuje...!
tym samym wojskiem bez problemu niszczyłem T8

Pozdrawiam i liczę na naprawienie "błędu globalnego"


Nie wiem jakie parametry ma twierdza.
W tej wersji gry jest odmienianie niż w v5 z maszynami - one mają limit


"Miecznicy oraz Włócznicy są jedynymi jednostkami, które oprócz machin wojennych, zadają obrażenia murom twierdz. Liczba żołnierzy atakujących w tym samym czasie mury jest 3 razy większa niż wielkość maksymalna garnizonu (podstawowa, nie wlicza się bonusu z architektury militarnej). W pierwszej kolejności miecznicy, natomiast w drugiej włócznicy z tym, że najpierw zaczynają najciężsi. Pozostali żołnierze pierwszej linii czekają w rezerwie by zastąpić umierających z atakującej grupy.

Liczba taranów jest ograniczona przez tę samą regułę, ale ich kwota jest liczona oddzielnie, co oznacza, że nie zajmują miejsc piechoty. Liczba dozwolonych taranów, strzelających do twierdzi jest równa liczby piechoty, która jest podzielona przez liczbę osób, potrzebnych do wyprodukowania taranu.

Przed każdą rundę formuje się grupa, która będzie atakowała mur (tarany, miecznicy i włócznicy). Potem ta grupa posuwa się naprzód. Przed dojściem do muru, grupa jest ostrzelana przez łuczników obrońcy i ci, którzy ocaleją, walczą by zdobyć mur.

W następnej rundzie, na miejscu straconych jednostek pojawiają się nowe, które też są poddane atakowi łuczników zanim dojdzie do walki o zdobycie muru. To oznacza, że jeżeli łucznicy zdążą zabić całą grupę, nie dojdzie do zniszczenia muru, mimo że rezerwy czekają żeby dołączyć do walki.

Tarany dostają obrażenia równocześnie z piechotą. Obrażenia rozkładają się równomiernie, zgodnie z tym ile do rekrutacji 1 taranu było potrzebne ludności.

Liczba machin oblężniczych (bez taranami), które strzelają przeciwko murom twierdzy, zależy od poziomu twierdzy. Nawet jeśli wyślesz więcej machin, będą oni strzelać tyle, ile pozwala im poziom twierdzy. Każdy następny poziom pozwala większej liczbie machin strzelać. Maksymalna liczba machin, które mogą strzelać przeciwko 1 poziomem twierdzy to 4. Mogą one być tego samego rodzaju lub różnego. Jeśli wyślesz większą liczbę niż dozwoloną dla tego poziomu twierdzy, w oblężeniu będą uczestniczyć machiny mające największą siłę ataku. Trebuszety mają największą siłę ataku - 8 000, potem katapulty - 4 000, a najsłabsze jednostki to balisty - 3000. Czyli w oblężeniu najpierw będą uczestniczyć: 1. trebuszety, 2. katapulty, 3. balisty. Ograniczenie, odnoszące się do liczebności nie jest ważne dla taranów.

Przykład: Jeśli wysyłasz na oblężenie 200 żołnierzy, 5 trebuszetów, 1 katapultę i 1 balistę aby zaatakować twierdzę poziomu 1 to tylko 4 trebuszety, które mają największą siłę ataku będą atakowały jako pierwsze. Jeżeli jeden z nich zostanie zniszczony wówczas piąty (rezerwowy) trebuszet zajmie jego miejsce o ponownie 4 trebuszety będą atakować. Jeśli stracisz kolejny trebuchet to katapulta zajmie jego miejsce bo ma większą siłę ataku niż balista i atakowały będą 3 trebuszety + 1 katapulta. Następnie, jeśli albo trebuchet lub katapultę to balista zajmie wolne miejsce.

Zapisane

Demeskinos
Ex-IO Team Member
*

Karma: +229/-30
Offline Offline

Wiadomości: 1219


Nie jestem księciem z bajki


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Kwiecień 02, 2014, 23:01:48 »


A teraz najciekawsze. Przeliczyłem kilka walk. Wszystko mi wychodzi prawidłowo . Walka paco wygrana ,chociaż u niego przegrana
Znalazłem powód tych rozbiezności wyników wcześniejszych i dzisiejszych

Zapisane

macben
Szeregowiec
*

Karma: +1/-0
Offline Offline

Wiadomości: 9


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Kwiecień 02, 2014, 23:52:41 »

 przystępując do oblężenia miałem 130 morale, i dalej twierdze że powinienem to wygrać, dolicz do tego badania np walka wręcz
mając morale 106 rozwalałem zniszczone tw8 18k mieczami która miała 22M punktów 

i jeszcze jedno jak coś wklejasz to przetłumacz to proszę, bo rozumiem że to polskie forum, ja nie piszę w języku którego nie znasz.
Zapisane
Demeskinos
Ex-IO Team Member
*

Karma: +229/-30
Offline Offline

Wiadomości: 1219


Nie jestem księciem z bajki


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Kwiecień 03, 2014, 09:26:01 »

przystępując do oblężenia miałem 130 morale, i dalej twierdze że powinienem to wygrać, dolicz do tego badania np walka wręcz
mając morale 106 rozwalałem zniszczone tw8 18k mieczami która miała 22M punktów 

i jeszcze jedno jak coś wklejasz to przetłumacz to proszę, bo rozumiem że to polskie forum, ja nie piszę w języku którego nie znasz.


Cześć
Przedstawiłeś walkę w której atakowałeś obstawioną twierdze z łukami w środku
Zrobiłem symulacje.  Dałem tobie badania po 20 , premium ... ,a przeciwnikowi badania po 1. W takim skrajnie naegatywnym dla obroncy wypadku wygrywasz dopiero z moralem 34. (poniżej 50 istnieją szanse na przegraną )









W oblężeniu istotne są limity ilości atakującego równocześnie wojska wynosząca 3xgarnizon podstawowy
Morale startowe 106 , 18k  cięzkich mieczy ,podstawowe badania
t8 ma podstawę garnizonu 6400 ,czyli jednocześnie atakować 18k mieczy . 18000*atak (40)= 720 000
t7 ma podstawę garnizonu 3200 ,czyli jednocześnie atakować 9,6k mieczy   9600*atak (40)= 384 000


Każda atak na pustą twierdzę to zmniejszanie morala o 4.
Przy moralu 106 możemy wykonać bezpiecznie 14 rund (106-14*4=50)
przy ataku na t8 możemy zadać ponad 10m obrażeń
przy ataku na t7 możemy zadać ponad 5,36 m obrażeń

Jak widać ilość obrażeń zadawanych twierdzy nie zależy tylko od ilości wojska.
Należy indywidualnie podchodzić do każdej walki i liczyć ją w kalkulatorze.


ps
Jeżeli coś nie działa waszym zdaniem w kalkulatorze , zgłaszajcie
Ale do dyskusji z Bułgarami trzeba mieć argumenty i czasem o zgrozo łopatologicznie to tłumaczyć ....





Mój angielski jest słaby ,dlatego wkleiłem screen z inter forum bez podjęcia sie tłumaczenia

Zapisane

paco
Trusted Member
*

Karma: +15/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Kwiecień 03, 2014, 10:05:46 »

Demeskinos chyba coś poknociłeś
tw8
Punkty życia            43,4M
Maksymalny garnizon   14 080

pamiętaj że wymagana jest architektura i fortyfikacja 12 Smiley

podstawowy garnizon który podałeś z tabeli jest do tw7 a nie tw8
z tabeli którą podałeś wynika że tw7 to w ver6 tw8 a tw8 to tw9...
Zapisane
Demeskinos
Ex-IO Team Member
*

Karma: +229/-30
Offline Offline

Wiadomości: 1219


Nie jestem księciem z bajki


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Kwiecień 03, 2014, 10:18:08 »

Demeskinos chyba coś poknociłeś
tw8
Punkty życia            43,4M
Maksymalny garnizon   14 080

pamiętaj że wymagana jest architektura i fortyfikacja 12 Smiley

podstawowy garnizon który podałeś z tabeli jest do tw7 a nie tw8
z tabeli którą podałeś wynika że tw7 to w ver6 tw8 a tw8 to tw9...



Wszystko jest jak należy. Do obliczeń zawsze bierzemy podstawową wartość pojemności twierdzy bez architektury wojskowej
Atak mieczy jest bez uwzględnienia badań niezbędnych do szkolenia - po prostu przykład poglądowy
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2014, 10:22:22 wysłane przez Demeskinos » Zapisane

macben
Szeregowiec
*

Karma: +1/-0
Offline Offline

Wiadomości: 9


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Kwiecień 03, 2014, 10:36:42 »



t7 ma podstawę garnizonu 3200 ,czyli jednocześnie atakować 9,6k mieczy   9600*atak (40)= 384 000




To policz mi jeszcze proszę ile będzie wynosił atak z walka wręcz na 20 lvl ( mam wyższy ale niech będzie ) bo każdy lvl daje 5% do ataku,
czyli 20lvl powninien dać 100% więcej ataku,  co daje 384000 x2 = 768 000 na runde
moje obleżenie trwało 22rundy pomnożyć to przez 768000 = 16896000
twierdza miała niecałe 16,5M życia pomimo to rozwaliłem tylko połowe
Zapisane
Demeskinos
Ex-IO Team Member
*

Karma: +229/-30
Offline Offline

Wiadomości: 1219


Nie jestem księciem z bajki


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Kwiecień 03, 2014, 11:19:14 »

To policz mi jeszcze proszę ile będzie wynosił atak z walka wręcz na 20 lvl ( mam wyższy ale niech będzie ) bo każdy lvl daje 5% do ataku,
czyli 20lvl powninien dać 100% więcej ataku,  co daje 384000 x2 = 768 000 na runde
moje obleżenie trwało 22rundy pomnożyć to przez 768000 = 16896000
twierdza miała niecałe 16,5M życia pomimo to rozwaliłem tylko połowe


Duch waleczności żołnierzy, który zależy od wyborów dokonanych przez gracza.

Bazowy morał w ataku i w obronie anektowanych prowincji i w koloniach jest 100. W stolicy podstawowa wartość morału to 110. Jeśli gracz zaatakuje innego gracza poza zasięgiem punktowym x2, wtedy poziom morału spada, ponieważ gracz nie walczy z równym przeciwnikiem. Za każdą różnice w poziomie 0,1 (powyżej albo poniżej x2) morał armii spada progresywnie o 1,67 pkt.

Po zakończeniu bitwy armia odnawia swój podstawowy morał.

Podstawowa wartość morału może być zwiększona badając trening, gdzie każdy następny poziom dodaje 1 morału. Jeżeli gracz jest w sojuszu i jest oficerem głównodowodzącym otrzymuje podstawowy bonus w wysokości +10 punktów morale, ale całość tego bonusu zależy od stanu lojalności w sojuszu.

Dwie armie rozpoczynają walkę z globalnym poziomem morału - 100 przeciwko 100.

Po każdej rundzie morał spada z powodu zmęczenia (o 4 +/-3pkt). Jeśli armia zadaje więcej obrażeń niż przeciwnik, morale pierwszego gracza wzrastają, natomiast morale przeciwnika obniżają się, zgodnie z następującą formułą:

    20-50% różnica w odpowiedniku straconej armii w złocie = 1 pkt. morału różnicy
    51-150% różnica = 2pkt. morału różnicy
    Wszystko powyżej 150% różnicy - korekta 3 pkt morale

Różnica w spadku morału pomiędzy każdą rundą może wynieść od 1 do 7 pkt, co uniemożliwia przypadkowe przegranie bitwy.

Po osiągnięciu 50 punktów morale, Twoja armia może uciec z pola bitwy (49 punktów morale = 2% szansę ucieczki każdej z jednostek).

Armia w garnizonie nie ma morale - oni nie mogą nigdzie uciec.

Jeśli armia uciekła z pola bitwy, automatycznie traci 20% pozostałych żołnierzy. Reszta armii wraca do prowincji, z której została wysłana.

Jeśli armia ucieknie podczas zdobywania murów, automatycznie traci 10% pozostałych żołnierzy.

Jeśli atakujący próbuje zaatakować otoczoną prowincję (czyli taka, która jest otoczona przez wszystkie inne, z którymi graniczy), traci 20 pkt morale. Prowincje nie mogą być dwukrotnie otoczone.



Cześć
macben ciężko jest mi się wypowiadać na temat walki której nie widzę.
Mój przykład dotyczył walki z pustą twierdzą.
Jak wcześniej napisałem walka bez maszyn z twierdzą obstawioną łucznikami jest bardzo trudna
Oblężenie zaczyna się od ataku łuków , katapult , balist ... - wojsko z twierdzy odpowiada
Strata morala zależy od stosunku zadane/ otrzymane straty.
W następnej kolejności  do oblężenia podchodzą miecznicy i tarany.


Jeśli możesz zrób symulacje swojej walki zakładając dla przeciwnika adekwatne do punktów badania (tak żeby siła murów wynosiła 16,5 m)
Przejrzyj swoją walkę i zobacz jak kształtuje się strata morala w kolejnych turach
Warto zapoznać się z poradnikiem
http://www82.imperiaonline.org/imperia/game_v6/game/help/?section=military&lang=pl&speed=4

W razie kolejnych wątpliwości napisz;)
 
Zapisane

Demeskinos
Ex-IO Team Member
*

Karma: +229/-30
Offline Offline

Wiadomości: 1219


Nie jestem księciem z bajki


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Kwiecień 03, 2014, 11:41:30 »

Zgłosiłem Bug morala
Zapisane

macben
Szeregowiec
*

Karma: +1/-0
Offline Offline

Wiadomości: 9


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Kwiecień 03, 2014, 11:55:11 »

a czy moją bitwę też zgłosiłeś czy może ogólnie bo dzisiaj od suportu dostałem takie info, i nie chce mi sie już tłumaczyć o tym błędzie ,

Witam,

Informuję Pana że w konkretnej bitwie przyczyna do przegrania jest bardzo niski morał Pana armii, jak widać tego na drugim i czwartym zrzucie ekranowym. Zawsze jak morał jest pod 50 jest możliwość przegrać walki.

Zapisane
Demeskinos
Ex-IO Team Member
*

Karma: +229/-30
Offline Offline

Wiadomości: 1219


Nie jestem księciem z bajki


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Kwiecień 03, 2014, 12:28:09 »

a czy moją bitwę też zgłosiłeś czy może ogólnie bo dzisiaj od suportu dostałem takie info, i nie chce mi sie już tłumaczyć o tym błędzie ,

Witam,

Informuję Pana że w konkretnej bitwie przyczyna do przegrania jest bardzo niski morał Pana armii, jak widać tego na drugim i czwartym zrzucie ekranowym. Zawsze jak morał jest pod 50 jest możliwość przegrać walki.



Licząc Twoja walkę zauważyłem pewną nieprawidłowość ,ale Twoja bitwa kończyła się zawsze poniżej 50 Sad
Zgłosiłem problem globalny.
Zobaczymy co wyjdzie
Zapisane

paco
Trusted Member
*

Karma: +15/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Kwiecień 03, 2014, 14:19:13 »

Demeskinos dziękuję za pomoc w temacie Smiley

twoje podejście do sprawy  jest wręcz oszałamiające  *hahaha*  Wink

Zapisane
Demeskinos
Ex-IO Team Member
*

Karma: +229/-30
Offline Offline

Wiadomości: 1219


Nie jestem księciem z bajki


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Kwiecień 03, 2014, 18:05:23 »

Demeskinos dziękuję za pomoc w temacie Smiley

twoje podejście do sprawy  jest wręcz oszałamiające  *hahaha*  Wink



Pięknie. Pomóż Tutaj takiemu tmowi ,a tu niby dziękuje i oczywiście  hahaha .... co za element bułgarsko zdemoralizowany Grin


Jeżeli ktoś ma problem , niech udziela się w wątku.
Może kiedyś w końcu kalkulator będzie dobrze działać
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!