Imperia Online Poland  
Kwiecień 19, 2024, 20:56:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Imperia cudów?  (Przeczytany 1726 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
speedks
Szeregowiec
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17


Zobacz profil
« : Marzec 20, 2013, 16:23:46 »

Pierwsza sprawa to ataki na skarbonkę, a pytanie brzmi: Jakim cudem przegrałem to oblężenie ---> XXXX , skoro nieco wcześniej wygrałem  sporo mniejszym wojskiem Huh? ---> XXXX
Zabronione jest umieszczanie walk przed upływem tygodnia.
Kolejny cud, to fakt, ze na mapie WSZYSTKIE góry z lasem i góry mam na obrzeżach mapy, co automatycznie uniemożliwia mi opcję postawienia mocnego krzyża. Jest na to sensowna odpowiedź?

Cudów ciąg dalszy. Dlaczego od dwóch er mam wrogów prawie dokładnie w tej samej odległości?

I następny. Dlaczego jedno odświeżenie strony dało mi przyrost złota 11, a kolejne 15?

Z góry dziękuję za sensowne odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2013, 17:57:49 wysłane przez mcmate » Zapisane
mcmate
Ex-IO Team Member
*

Karma: +255/-148
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1594



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Marzec 20, 2013, 17:55:11 »

Sprawa walk, spójrz na morale końcowe. W jednym ataku miałeś szczęście w drugim już nie, walka trwała wielu rund i morale szybko spadło. Atakowałeś tw5, a na nią potrzeba już większej siły ognia, może zaopatrz się w maszyny? Każdą walkę licz na kalkulatorze umieszczonym w grze.

Mapa generuje się losowo. Raz mamy więcej gór, raz więcej równin. To czysty przypadek.

Przyrost złota, to kwestia odświeżenia strony w odpowiednim momencie. Uwierz wszystko działa poprawnie. Sam możesz sprawdzić. Odświeżaj strony o pełnych godzinach np 10:40:00 potem 10:45:00 potem 10:50:00 i wszystko będzie ok.

Wrogowie. Te same nicki w tej samej odległości jak w poprzednich erach?
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2013, 18:00:36 wysłane przez mcmate » Zapisane

speedks
Szeregowiec
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Marzec 20, 2013, 18:24:06 »

Dzięki za odpowiedzi, chodź stwierdzam, że nie do końca mnie satysfakcjonujące.
Ad1    Parametry tw. na skarbonce się nie zmieniły, mało tego, wojska przybyło, więc przegrana lub wygrana podlegała zasadom "szczęścia", a nie konkretnym regułom kierującym grą Huh? Moim zdaniem skoro raz wygrałem, to tym bardziej powinienem następnym razem ze sporo większą liczbą mieczników wygrać tym bardziej, bez żadnego "ale". Jestem nadal przekonany, że to jakiś błąd i chyba mogę zapomnieć, że kogoś to zainteresuje.

Ad2    Nie pisałem, ze brakuje mi gór i gór z lasem, tylko pisałem o tym, że wszystkie one są ustawione na brzegach mapy prowincji tak, że nie mogę żadnej z nich zabudować w krzyżu.   

Ad3    Tak, od dwóch er mam te same nicki, w tych samych odległościach.


Pozdrawiam. Krzysiek
Zapisane
mcmate
Ex-IO Team Member
*

Karma: +255/-148
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1594



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Marzec 20, 2013, 18:33:25 »

Wszystko jest na forum, trzeba użyć funkcji szukaj, morale końcowe poniżej 50 (czerwone) sprawia iż nasi żołnierze mogą uciec z pola walki, wtedy walka przegrana. http://forum.imperiaonline.org/pl/index.php?topic=6435.0

Mapka. Mówiłem, losowanie. Miałeś pecha.

Kwestia odległości. Nie jestem pewien, lecz możliwe iż konta z poprzednich er nie zmieniają swego położenia na mapie. Popytam jeszcze.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2013, 13:00:37 wysłane przez mcmate » Zapisane

speedks
Szeregowiec
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Marzec 21, 2013, 13:08:19 »

Hmmm...chyba wciąż się nie możemy zrozumieć...  W moim przypadku na przykładzie było tak:  1000 żołnierzy zaatakowało twierdzę w skarbonce, oblężenie zostało wygrane. Następny atak: już nie 1000, tylko 1700 żołnierzy parę godzin później atakuje dokładnie tą samą opuszczoną twierdzę i przegrywa oblężenie. Pytanie: Co się zmieniło? Na pewno nie uległy zmianie parametry twierdzy, znacznie za to zwiększyła się tylko siła atakującego wojska. Jaki powinien być wynik??? 100%-towa wygrana, a jednak...."szczęście mi nie dopisało"? Może jestem za głupi żeby żeby ten bezsens zrozumieć, a żaden post logicznie tego nie wyjaśnia. Wynika z tego, ze gra ma swój charakter, humorki i nastroje? Tak jak napisałem -"imperia cudów"
Zapisane
mcmate
Ex-IO Team Member
*

Karma: +255/-148
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1594



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Marzec 21, 2013, 14:04:16 »

Hmmm...chyba wciąż się nie możemy zrozumieć...  W moim przypadku na przykładzie było tak:  1000 żołnierzy zaatakowało twierdzę w skarbonce, oblężenie zostało wygrane. Następny atak: już nie 1000, tylko 1700 żołnierzy parę godzin później atakuje dokładnie tą samą opuszczoną twierdzę i przegrywa oblężenie. Pytanie: Co się zmieniło? Na pewno nie uległy zmianie parametry twierdzy, znacznie za to zwiększyła się tylko siła atakującego wojska. Jaki powinien być wynik??? 100%-towa wygrana, a jednak...."szczęście mi nie dopisało"? Może jestem za głupi żeby żeby ten bezsens zrozumieć, a żaden post logicznie tego nie wyjaśnia. Wynika z tego, ze gra ma swój charakter, humorki i nastroje? Tak jak napisałem -"imperia cudów"

Patrz morale końcowe. Zawsze patrz na morale końcowe. Podeślij mi te walki na pw (prywatna wiadomość).
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!