Imperia Online Poland  
Czerwiec 16, 2024, 13:14:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obuchem po łbie, czyli walka z wiatrakami IO  (Przeczytany 1216 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mirgon
Gość
« : Maj 23, 2012, 14:23:57 »

Kopnął mnie zaszczyt doświadczenia na własnej skórze, zmiany w IO, zmiany dość istotnej bo decydującej o wygraniu/lub przegraniu wojny jeśli się o danej zmianie nie wiedziało.

Ale po kolei;
wyobraźcie sobie sytuację gdzie jedziecie drogą, ograniczenie do 80km/h - więc jedziecie te 80km/h, nagle zatrzymuje was policja i mówi że jedziecie 40km/h za dużo... no ale jak, przecież był znak 80 ... a policjant wam mówi że i owszem, był znak ale właśnie go zdjęli i go nie ma i obowiązuje 40... bronicie się, że widzieliście 80... i jaka odpowiedź? co z tego, teraz jest 40 i jest to dobra zmiana i nie trzeba jej nigdzie ogłaszać... będzie mandat

No to ja podobnie się o zmianie dowiedziałem...

Chodzi o czas przemieszczania wojska z prowincji do prowincji w trakcie ataku gracza z którym jesteście w trakcie wojny. Zawsze było 10 minut, a nikt tej zmiany na 5 minut nigdzie nie ogłosił - a jeśli ogłosił to albo skrzętnie ukrył żeby polscy gracze nie wiedzieli albo zrobił to po tym jak fakt zmiany zgłosiłem i nim zacząłem podejrzewać bogu ducha winną obrończynię o szwindel (no może nie do końca taką niewinną, bo nie podzieliła się ze mną wiedzą, że może przenieść swoją armię z prowincji do prowincji w 5 minut i dlatego wtopiłem atak, a gdyby się okazało że obrończyni ma konszachty z administracją to byłbym skłonny o teorię spiskową bo takie czasy mamy).
Tutaj link do zmiany w IO o której mówię
http://forum.imperiaonline.org/pl/index.php?topic=17345.0
a tu wprowadzono zmianę po mojej interwencji i po tym jak się boleśnie przekonałem, że zmiana jest w użyciu ponoć już od kilku miesięcy...?!!! jak miło, że każdy kto wiedział wolał to trzymać w tajemnicy... (kiedyś pisałem dlaczego osoby z TEAMu Polska IO nie powinny grać na polskich światach, zdanie podtrzymuję, bo czasami mam wrażenie że wolą swoją wiedzę wykorzystywać do wygrywania z innymi graczami i pastwienia się nad nimi w grze niż do tego aby pomóc zwykłym graczom dowiedzieć się więcej o IO, bo gra ma dużo tajemnic).

Więc jak grać w grę gdzie zmiany dotyczące kupna diamentów walą po oczach na każdym kroku a ważna zmiana o czasie przemieszczania wojsk nie została nawet wspomniana w Wiadomościach?  
A co na to TEAM?
Czekam na oficjalną odpowiedź. Czekam na zrobienie ze mnie idioty, że przecież powinienem być jasnowidzem i sam o tej zmianie sobie z kart wywróżyć.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oficjalnie - żegnam się z Wami imperiowicze. Przez ciągłe lagi i takie problemy jak ten wyżej, przez stosunek Teamu (z którym parę razy próbowałem walczyć ...) do nas zwykłych graczy i przez stosunek (stosunek to tutaj dobre słowo) administracji IO do graczy... ale szalę przeważyło jedno zdanie, jednej osoby z TEAMu i sprawiło, że nie chcę już brać udziału w tej grze.
Tylko chłopaków z sojuszu żal, bo fajne i porządne chłopy i z dużym dystansem do siebie i do IO...
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2012, 15:57:01 wysłane przez mirgon » Zapisane
Ferrou
Ex-IO Team Member
*

Karma: +446/-265
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3409


always look on the bright side of life


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Maj 23, 2012, 14:47:23 »

Heh..
przykro mi że odchodzisz, ale rozumiem to...

Niestety, poraz kolejny przeinaczyłeś fakty...

Team Forum IO dowiedział się o tej zmianie dokładnie  4 maja 2012 roku, zatem niedawno... Ja się wtedy o tym dowiedziałam... i to nie od administracji, ale z własnej autopsji... więc nieprawdą jest, że ta zmiana jest w obiegu od kilku miesięcy, przynajmniej mi o tym nic nie wiadomo... ostatni raz wojnę prowadziłam ... w grudniu - styczniu i wtedy normalnie przemarsz wojska trwał 10min.. ni krócej, ani nie dłużej.


TUTAJ WIADOMOŚCI MOJE DO ADMINISTRACJI:
podróż wojska między prowincjami jak jest atak trwa 5min!!! jak nie ma ataku to normalnie 10min. Kiedy ta zmiana została wprowadzona i czemu nie było powiadomienia o tym w grze??
I znowu administracja bułgarska bawi się w mydlenie oczu?? ten czas był w czasie pokoju, wojny żadnej nie mam............... pięknie.... robicie takie zmiany a nikt nikogo nie informuje, pięknie...............


TUTAJ MOJE ODPOWIEDZI DO CIEBIE NA PW:
nie, to nie było ogłaszane.
Sama to zauważyłam i się zaczęłam pytać. Na początku zrobili że przerzut woja podczas ataku trwał 5 min nie ważne czy pokój czy wojna. Potem zmienili że w czasie pokoju zostaje 10min, a w czasie wojny 5min. Na pytanie czemu nie ma ogłoszenia, że to bardzo poważna zmiana... dostałam odp że jest to pozytywna zmiana i administracja stwierdziła że nie ma potrzeby ogłaszać...
to nie dawno weszło.. w instrukcji tego nie ma, bo nie aktualizowałam... nie nadążam za zmianami... nie nadążam przejrzeć wszystko i poprawić..., bardzo prawdopodobne że w poradniku jest.
nikt ci nie cofnie niestety... :/

rozumiem twoje rozgoryczenie.... ale niestety tak administracja podchodzi do gry i do graczy.. część zmian jest ogłaszana, a część nie.. :/ tak naprawdę to sama nie wiem co powinno być ok, a co nie.. gdyby nie fakt że sama to zauważyłam i zgłosiłam jako bug to bym nic nie wiedziała...

(cytuję tylko swoje wypowiedzi, bo nie jestem upoważniona do zacytowania wiadomości drugiej strony...Ale chyba można się domyślić...)

dla mnie to też było zdziwienie, gdy czekam do 10min do ataku, aby przerzucić wojsko do atakowanej prowincji, a tu nagle wyskakuje mi 5 min. Co więcej to miało miejsce w czasie pokoju, bo żadnej wojny nie toczyłam. Więc tak czy siak atak bym obroniła. Później się dowiedziałam, że ta zmiana 5 min będzie tylko w czasie wojny...

Przykro mi, ale tak samo jak Ty, byłam zaskoczona tą zmianą i oburzona sposobem jej wprowadzenia w życie - czyli bez jakiejkolwiek informacji w grze. Nie mam na to wpływu żadnego, nie dostaję listy zmian wprowadzanych, sama się o nich dowiaduję grając........ tak samo jak reszta graczy. Rozmawialiśmy wczoraj na PW i pisałam swoje odczucia na ten temat, zgodne ze swoim sumieniem...

Po tej rozmowie, postanowiłam dać informacje na forum w instrukcji, aby gracze o tym wiedzieli.. Ten wątek, do którego dałeś link, powstał wczoraj dopiero... czemu wcześniej nie dałam..? hmm.. mój błąd pewnie, wyjazd, dużo zajęć w realu i ogólne zniechęcenie do IO jak i do forum... Poza tym, też chyba nie jestem od tego.... no  i liczyłam że informacja pojawi się w grze, w poradniku... itp... Ale nie ma... jedyna informacja o przemarszu wojska jest u nas na forum...

To tyle chciałam wyjaśnić. Nie mam nic do ukrycia... a tym bardziej nie wykorzystuję jakiejś tam wiedzy do swojej gry...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2012, 15:04:44 wysłane przez Ferrou » Zapisane

NIEOBECNA

"w sieci każdy może mówić, co chce – nie może tego jedynie mówić, gdzie chce"
Demeskinos
Ex-IO Team Member
*

Karma: +229/-30
Offline Offline

Wiadomości: 1219


Nie jestem księciem z bajki


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Maj 23, 2012, 15:12:32 »

Cześć.
Wiele zmian jest wprowadzanych na partyzanta ... pierw zmian ,a później info w grze jak miało to miejsce z honorem ,albo wcale jak z sanktuariami.
Nie jest to tak ,ze szanowni Bułgarzy informują  o swych planach ... wręcz na odwrót ... często trzeba łopatologiczne walczyć o swą racje .
Wiele zgłoszeń w PoP jest niezłą zagwozdką i dopiero wtedy wychodzą zmiany meden in Sofia
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!