Imperia Online Poland  
Czerwiec 16, 2024, 16:21:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: suuuper  (Przeczytany 1375 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
szczypior
Major
*****

Karma: +61/-19
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1051



Zobacz profil
« : Marzec 08, 2012, 20:10:57 »

no i znowu konserwacja...szkoda ze bulgarzy ne raczą nas o tym uprzedzic wczesniej....bo raczej ta pora to godziny "szczytu" wiekszosc wojsk stoi w domu a tu niespodzianka nie mozna sie zalogowac
Zapisane

Ferrou
Ex-IO Team Member
*

Karma: +446/-265
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3409


always look on the bright side of life


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Marzec 08, 2012, 20:18:33 »

prawdopodobnie padł serwer. Niestety w takich przypadkach ciężko o jakąkolwiek informację wcześniej.

Na chwilę obecną można się logować, ale strasznie muli się strona, okienka bardzo długo się otwierają.
Zapisane

NIEOBECNA

"w sieci każdy może mówić, co chce – nie może tego jedynie mówić, gdzie chce"
_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Marzec 08, 2012, 23:01:42 »

Mirek (MK33)  ma jakąś wojnę na interku to serwery nie wytrzymują  *hahaha*
A może to dlatego, że Bułgarzy tak intensywnie sprawdzają jego zgłoszony błąd  Wink

Poza tym to wystarczyłoby napisać "awaria serwera - przepraszamy za utrudnienia" , a nie zwalać winę na "konserwację"  Grin
Zapisane
snakepozna
Generalny Operator Czata chłopiec z Reymonta street
Global Moderator
*

Karma: +118/-31
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1834



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Marzec 08, 2012, 23:11:23 »

Główny informatyk się konserwował, stąd ta nazwa  *freak* *freak* *freak*
Zapisane

opis opisujący opisowość opisanego opisu ;-)
Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą...
...nie walczę z idiotami.... mają przewagę liczebną Smiley
_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Marzec 08, 2012, 23:15:46 »

Główny informatyk się konserwował, stąd ta nazwa  *freak* *freak* *freak*


To oni mają tam informatyków ?  *hihi*
A może to jakiś spóźniony moduł z prezentami na Dzień Kobiet  wprowadzają  Wink
Zapisane
Ferrou
Ex-IO Team Member
*

Karma: +446/-265
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3409


always look on the bright side of life


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Marzec 08, 2012, 23:24:20 »

Mirek (MK33)  ma jakąś wojnę na interku to serwery nie wytrzymują  *hahaha*
A może to dlatego, że Bułgarzy tak intensywnie sprawdzają jego zgłoszony błąd  Wink


Mirek poległ z morale, to mu wojo zwiało Tongue no ale oczywiście to błąd musi być, bo to takie nieprawdopodobne Tongue
Jutro będzie decyzja administracji bo jak to zgłosiłam to już nie było CM, więc bez sensu że poruszasz tutaj ten temat... No ale kto co lubi Tongue

Zapisane

NIEOBECNA

"w sieci każdy może mówić, co chce – nie może tego jedynie mówić, gdzie chce"
_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Marzec 09, 2012, 10:48:49 »

Mirek poległ z morale, to mu wojo zwiało Tongue no ale oczywiście to błąd musi być, bo to takie nieprawdopodobne Tongue

Nie rozumiem bo z tego co można wyczytać w poradniku to gdy wojsko ucieknie ze względu na morale to znaczy, że przegrywa. Mirek wygrał (wg. raportu) więc gdzie oni uciekli ? Kto uciekł jako pierwszy ? Miecznicy uciekli, a kawaleria (która nie atakuje murów) dokończyła dzieła czy jak to jest ?
Miecznicy atakują mury i spada morale ale nie spadło na tyle aby uciekli bo gdyby uciekli to przegrałby to oblężenie. No chyba, że to działa tak, że pewna grupa atakujących podchodzi do burzenia, ale spadło morale więc uciekli ale na ich miejsce podeszła nowa grupa do rozwalania tych murów tylko, że jeśli tak to działa to wypadałoby w poradniku o tym wspomnieć  Smiley

Jutro będzie decyzja administracji bo jak to zgłosiłam to już nie było CM, więc bez sensu że poruszasz tutaj ten temat... No ale kto co lubi Tongue

Asiu nie wiem dlaczego wg. Ciebie to że poruszam ten temat tutaj jest bez sensu  Huh? W dziale dyskusje pojawił się wątek o rzekomej "konserwacji", której tak naprawdę nie było (sama pisałaś, że to padł serwer). Skoro IO nie potrafi napisać, że mają zapyziałe serwery i każda awaria starych serwerów wg. nich to "konserwacja" to ja postanowiłem być uszczypliwy wobec takiego zachowania  Wink

Żeby wszystko było jasne to dodam, że gracze nie są winni temu, że w Bułgarii są stare i mocno awaryjne serwery. Śmiem twierdzić, że to właściciele tych serwerów są winni i za wszelkie nieudogodnienia z tego powodu oni odpowiadają. W tym przypadku nie chcą odpowiadać tylko wolą ściemniać o "konserwacji". Ktoś kto porusza się w sieci po różnych grach, portalach, serwisach zauważy dość szybko, że "konserwacje" na IO zdarzają się wyjątkowo często  Tongue
Zapisane
Ferrou
Ex-IO Team Member
*

Karma: +446/-265
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3409


always look on the bright side of life


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Marzec 09, 2012, 12:39:09 »

Artur, w v5 jest tak, że wojsko jest podzielone na oddziały i każdy z nich ma swoje osobne morale. W czasie walki każde z tych morale osobno spada, jednych oddziałów szybciej, innych wolniej. na pewno to zauważyłeś obserwując nie jedną walkę. Jest tak, że któryś z oddziałów może uciec z pola walki, a reszta dalej walczy. Tak wygląda mechanika walki. Tym się różni min v5 od v4, w v4, całe wojsko ma jednakowe morale i jak uciekają to wszyscy i jest przegrana, tutaj tak nie ma, o czym wydaje mi się, bardzo dobrze wiesz.  Wyjaśniłam sprawę Mirkowi w wątku który założył, moje wyjaśnienia były wg niego niewystarczające, dlatego dałam walkę do sprawdzenia, będę miała odpowiedź administracji to ją podam. "Bez sensu" to w tym względzie, że nie wiem po co akurat w tym wątku poruszasz ten temat... bo on nie wnosi nic do "dyskusji"... i warto zauważyć emotki, które stosuję...

Natomiast jeżeli chodzi o wczorajszą konserwację. Nigdzie nie napisałam, że padł serwer, napisałam że prawdopodobnie padł, a to duża różnica. Mogę tylko wnioskować to po tym, że kilka światów nagle nie działało. A mogło być całkiem inaczej, ktoś szedł, potknął się o kabel i wyłączył serwer z gniazdka.... mógł też być implementowany nowy moduł, np moduł zamków, że można je atakować...nie wiem, nie mam na chwilę obecną informacji o tym, co takiego się stało.. Natomiast Twoje uwagi, nie znając przyczyny, są moim zdaniem nie na miejscu. bo np nie masz informacji o serwerach.. no chyba że czegoś nie wiem... Wydaje mi się, że serwery nie są stare, są one wymieniane, są dokupowane nowe (co można np zauważyć podczas logowania obserwując na jakim się jest serwerze, np 62).

wiem, że gracze nie są winni, wczorajsza konserwacja także mnie dotyczyła, bo jednak przez 40min nie mogłam się zalogować na grę, a akurat chciałam.. ale nie powinniśmy pisać rzeczy, które nie do końca są prawdziwe..

Artur, nie wiem do czego ma służyć ta dyskusja.. ja już się troszkę pogubiłam...
Zapisane

NIEOBECNA

"w sieci każdy może mówić, co chce – nie może tego jedynie mówić, gdzie chce"
_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Marzec 09, 2012, 15:08:24 »

Artur, w v5 jest tak, że wojsko jest podzielone na oddziały i każdy z nich ma swoje osobne morale. W czasie walki każde z tych morale osobno spada, jednych oddziałów szybciej, innych wolniej. na pewno to zauważyłeś obserwując nie jedną walkę. Jest tak, że któryś z oddziałów może uciec z pola walki, a reszta dalej walczy.

Tak wiem, że każdy oddział ma osobne morale ale skoro Mirka miecznicy uciekli ze względu na niskie morale to kto rozwalił mury Huh? maszyn i włóczni tam nie miał. Poza tym napisałaś też coś o tym , że jego miecze uciekły sekundę po rozbiciu murów ... jak ? Skoro rozbili mury to po co uciekli ? Walki w polu już nie było bo twierdza od samego początku była pusta.  Co było przyczyną ucieczki mieczników po rozbiciu murów ? Na pewno nie morale bo po rozbiciu murów bitwa się kończy i morale już nie spada. Kolejna sprawa to to, że z raportu wynika , że nie tylko miecznicy uciekli - straty były również w konikach, a przecież one nie biorą udziału w oblężeniu i miały chyba odpowiednie morale aby nie uciekać.


Wyjaśniłam sprawę Mirkowi w wątku który założył, moje wyjaśnienia były wg niego niewystarczające, dlatego dałam walkę do sprawdzenia, będę miała odpowiedź administracji to ją podam. "Bez sensu" to w tym względzie, że nie wiem po co akurat w tym wątku poruszasz ten temat... bo on nie wnosi nic do "dyskusji"... i warto zauważyć emotki, które stosuję...

Wg. mnie Twoje wyjaśnienia również są niewystarczające odnośnie tego zdarzenia i bardzo dobrze, że dałaś to do sprawdzenia (choć wiadomo jak najczęściej kończą się takie sprawy) Smiley
Pech chciał, że krótko po tym zgłoszeniu nastąpiła konserwacja więc w wątku o "awario-konserwacji" nawiązałem do błędu zgłoszonego przez Mirka ... i to tyle w temacie Smiley
Warto zauważyć jakie emotki stosowałem łącząc konserwację ze zgłoszonym błędem Wink

A mogło być całkiem inaczej, ktoś szedł, potknął się o kabel i wyłączył serwer z gniazdka.... mógł też być implementowany nowy moduł, np moduł zamków, że można je atakować...nie wiem, nie mam na chwilę obecną informacji o tym, co takiego się stało.

No właśnie za dużo niewiadomych. Jak coś się dzieje to nikt nic nie wie. Czy w taki sposób ma wyglądać komunikacja między właścicielami gry, a spragnionymi gry użytkownikami ? Druga sprawa to to, że zdarzenie losowe ("ktoś szedł, potknął się o kabel i wyłączył serwer z gniazdka") jest zupełnie czymś innym od zaplanowanej przerwy technicznej ("mógł też być implementowany nowy moduł, np moduł zamków, że można je atakować").  Jeśli był to implementowany moduł lub konserwacja to POWINNI W PRZYSZŁOŚCI INFORMOWAĆ O TYM GRACZY TROCHĘ WCZEŚNIEJ  i przydałoby się im zwrócić na to uwagę. Jeśli to była zwyczajna awaria  to NIE POWINNI PISAĆ O KONSERWACJI chcąc uniknąć wstydu za stare serwery.

Artur, nie wiem do czego ma służyć ta dyskusja.. ja już się troszkę pogubiłam...

Każda dyskusja służy do wymiany poglądów czy choćby rozwiewania jakichś wątpliwości.
W tej dyskusji przedstawiłem jak ja spostrzegam zachowanie się właścicieli gry w stosunku do graczy i do Was czyli do ludzi, którzy są w pewnym sensie ich przedstawicielem i pośrednikiem w rozmowie z graczami. Podsumowując jak ja to widzę:
X: Jest błąd ?
Y: Nie ma błędu, a jak jest to go nie uznajemy (przykład mirgona z ładowaniem się danych w kalku)
X: Dlaczego nie informujecie wcześniej o konserwacji ?
Y: Bo to nie konserwacja tylko awaria
X: eee to macie stare serwery
Y: Mamy najnowsze, najszybsze i najlepsze

 Grin Grin Grin

Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!