Imperia Online Poland  
Kwiecień 28, 2024, 17:09:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: administracja czy lipa  (Przeczytany 10806 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Marzec 01, 2012, 21:35:55 »

No to się porobiło  Grin
Sylwester zafundował dobry temat. Nie ważne jak się zaczął ale ważne jak się zakończy ...  *hihi* (oby nie ostrzeżeniem)

Kilka mądrych głów (m.in. moja *crazy*) postanowiło się wkręcić w "sylwestrowy wir szaleństwa"  Wink
Wątek zaczyna przechodzić metamorfozę i z indywidualnej "tragedii Sylwka" zamienia się w powszechne  "wyrzuć to z siebie"  Grin
Niby każdy pamięta o Sylwestrowym problemie (chodź nie wiadomo co nim jest) ale już zaczynamy o kalkulatorach i pomocy (lub jej braku) innym.
Najłatwiej będzie określić to policyjnym żargonem - sprawa jest rozwojowa   *hahaha*  *hahaha*  *hahaha*
Zapisane
Tamasaki
Global Moderator
*

Karma: +828/-278
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5046



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Marzec 01, 2012, 21:36:34 »





Angel - plus i chyba nie trzeba nic więcej dokładac  Grin
Z Sylwestrem skontaktuje się na pw. Nie ma problemu.
Zapisane

_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Marzec 01, 2012, 21:38:26 »

Z Sylwestrem skontaktuje się na pw. Nie ma problemu.

Czuję się zdradzany  Embarrassed
Zapisane
Amen
Angel
Ex-IO Team Member
*

Karma: +250/-89
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2127


Vi Veri Veniversum Vivus Vici


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Marzec 01, 2012, 21:43:36 »

Czuję się zdradzany  Embarrassed

Moze Ferrou i Ciebie przytuli ... to pomaga  Embarrassed Grin
Zapisane

Na emeryturze Wink
chegewara
Major
*****

Karma: +181/-66
Offline Offline

Wiadomości: 630


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #34 : Marzec 01, 2012, 22:00:32 »

No to się porobiło  Grin
Sylwester zafundował dobry temat. Nie ważne jak się zaczął ale ważne jak się zakończy ...  *hihi* (oby nie ostrzeżeniem)

Kilka mądrych głów (m.in. moja *crazy*) postanowiło się wkręcić w "sylwestrowy wir szaleństwa"  Wink
Wątek zaczyna przechodzić metamorfozę i z indywidualnej "tragedii Sylwka" zamienia się w powszechne  "wyrzuć to z siebie"  Grin
Niby każdy pamięta o Sylwestrowym problemie (chodź nie wiadomo co nim jest) ale już zaczynamy o kalkulatorach i pomocy (lub jej braku) innym.
Najłatwiej będzie określić to policyjnym żargonem - sprawa jest rozwojowa   *hahaha*  *hahaha*  *hahaha*

nie kumam(chyba dlatego, że nie jestem żaba), o co chodzi z tym kalkulatorem. a wątek się rozwija tak (przynajmniej ja tak to widzę):
1) Sylwester ma problem i chce się wyżalić - do tej pory nie wiadomo o co
2) rico odsyła do team bułgaria, sugerując, że tam można uzyskać lepszą pomoc
3) ja neguję i odsyłam do filmiku na YouTube
4) Morguś kontruje mnie i rico, mi wypominając kalka a rico pisywanie donosów na forum team
5) zaczynają się (czy to kogoś dziwi) wycieczki osobiste
* w międzyczasie były żarciki, dowcipy itp, czyli nic na temat
Zapisane

_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Marzec 01, 2012, 22:04:51 »

nie kumam(chyba dlatego, że nie jestem żaba), o co chodzi z tym kalkulatorem. a wątek się rozwija tak (przynajmniej ja tak to widzę)

Chege z tym kalkulatorem to nic osobistego. Jakoś ostatnio często o nim można przeczytać w różnych wątkach i w tym również padło słowo "kalkulator" więc pozwoliłem sobie na wzmiankę o nim i w moim poście  Smiley


Moze Ferrou i Ciebie przytuli ... to pomaga  Embarrassed Grin
Myślisz, że jest choć cień szansy ? Nie byłem nigdy modem  *hahaha*
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2012, 22:13:12 wysłane przez _ARTUR_EK » Zapisane
chegewara
Major
*****

Karma: +181/-66
Offline Offline

Wiadomości: 630


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : Marzec 01, 2012, 22:13:04 »

Chege z tym kalkulatorem to nic osobistego. Jakoś ostatnio często o nim można przeczytać w różnych wątkach i w tym również padło słowo "kalkulator" więc pozwoliłem sobie na wzmiankę o nim i w moim poście  Smiley
ja nie czytam za wiele postów na forum, a jedyne wątki o jakich mi wiadomo związanych z kalkulatorem to ten i ten poświęcony kalkulatorowi, gdzie jeden z userów zapytał czy coś takiego istnieje. istniało, tylko było mocno przestarzałe a w miarę jak ulepszałem go i aktualizowałem, to starałem się informować o tym czytelników. prawdę mówiąc, jeżeli nie jesteś zainteresowany tym tematem, to możesz to ignorować. dla mnie to było istotne, bo po ponad roku musiałem włożyć sporo pracy w to, żeby kalk działał poprawnie, a formułki jakie zastosowali programiści, a w szczególności bonus z koloni z surowcami to jest jakiś sajgon. a gdyby jednak interesowało to kogoś to przy okazji powiem, że jest on tłumaczony właśnie na język rumuński

PS nie czuję się urażony i nie staram się Ciebie urazić
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2012, 22:16:29 wysłane przez chegewara » Zapisane

Ferrou
Ex-IO Team Member
*

Karma: +446/-265
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3409


always look on the bright side of life


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Marzec 01, 2012, 22:16:44 »

Myślisz, że jest choć cień szansy ? Nie byłem nigdy modem  *hahaha*

jakaś tam szansa jest Wink
Zapisane

NIEOBECNA

"w sieci każdy może mówić, co chce – nie może tego jedynie mówić, gdzie chce"
Amen
Angel
Ex-IO Team Member
*

Karma: +250/-89
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2127


Vi Veri Veniversum Vivus Vici


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Marzec 01, 2012, 22:18:35 »

nie kumam(chyba dlatego, że nie jestem żaba), o co chodzi z tym kalkulatorem. a wątek się rozwija tak (przynajmniej ja tak to widzę):
1) Sylwester ma problem i chce się wyżalić - do tej pory nie wiadomo o co
2) rico odsyła do team bułgaria, sugerując, że tam można uzyskać lepszą pomoc
3) ja neguję i odsyłam do filmiku na YouTube
4) Morguś kontruje mnie i rico, mi wypominając kalka a rico pisywanie donosów na forum team
5) zaczynają się (czy to kogoś dziwi) wycieczki osobiste
* w międzyczasie były żarciki, dowcipy itp, czyli nic na temat

6) Amen proponuje otworzyc paczke paluszkow i piwko i zobaczyc jak sie watek rozwinie *pardon* Moze wejdziemy na jakies powazne tematy typu sens istnienia, wiara itd

PS. Arturek szansa zawsze jest ... zloz podanie moze akurat Ciebie przyjma jak beda potrzebowali kogos  Wink

« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2012, 22:20:52 wysłane przez Amen » Zapisane

Na emeryturze Wink
_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Marzec 01, 2012, 22:25:10 »

istniało, tylko było mocno przestarzałe ...

Istniało i nie było przestarzałe dlatego odesłałem tego gracza na PW do Ferrou

prawdę mówiąc, jeżeli nie jesteś zainteresowany tym tematem, to możesz to ignorować
"tym" czyli tym obecnym czy "tym" czyli tematem kalka ? poza TYM ...  mogę ale pozwól, że to ja będę decydował co ignoruję a co nie  Smiley

gdyby jednak interesowało to kogoś to przy okazji powiem, że jest on (Kalkulator - przyp. dziennikarzyna) tłumaczony właśnie na język rumuński

I to się nazywa międzynarodowe zaangażowanie  *HI*
Chege napisze jeszcze raz ... doceniam Twoją pracę odnośnie kalkulatora, a to, że wspomniałem o nim w tym temacie w moim poście ma się nijak do tego co napisałeś powyżej  Smiley


PS. Arturek szansa zawsze jest ... zloz podanie moze akurat Ciebie przyjma jak beda potrzebowali kogos  Wink

Żartowniś się znalazł  Tongue

« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2012, 22:34:07 wysłane przez _ARTUR_EK » Zapisane
chegewara
Major
*****

Karma: +181/-66
Offline Offline

Wiadomości: 630


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #40 : Marzec 01, 2012, 22:31:42 »

Istniało i nie było przestarzałe dlatego odesłałem tego gracza na PW do Ferrou
"tym" czyli tym obecnym czy "tym" czyli tematem kalka ? poza TYM ...  mogę ale pozwól, że to ja będę decydował co ignoruję a co nie  Smiley

I to się nazywa międzynarodowe zaangażowanie  *HI*
Chege napisze jeszcze raz ... doceniam Twoją pracę odnośnie kalkulatora, a to, że wspomniałem o nim w tym temacie w moim poście ma się nijak do tego co napisałeś powyżej  Smiley



TYM - czyli tematem kalka, i nie narzucam ani Tobie ani nikomu innemu co czytać a co ignorować, to tylko sugestia/propozycja. a pisząc o tym, że był tylko przestarzały miałem na myśli swojego starego kalka, ponieważ jak możesz zauważyć, nawet jeżeli ktoś, chyba nawet Ty o ile pamiętam, wspomniał o kalku od Ferrou ale ona sama się nie odezwała w tej kwestii
Zapisane

_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Marzec 01, 2012, 22:40:57 »

TYM - czyli tematem kalka, i nie narzucam ani Tobie ani nikomu innemu co czytać a co ignorować, to tylko sugestia/propozycja. a pisząc o tym, że był tylko przestarzały miałem na myśli swojego starego kalka, ponieważ jak możesz zauważyć, nawet jeżeli ktoś, chyba nawet Ty o ile pamiętam, wspomniał o kalku od Ferrou ale ona sama się nie odezwała w tej kwestii

Nie chcę tu być niczyim adwokatem ale zainteresowaną osobę pokierowałem na PW do Ferrou więc sprawa znalazła pewnie finał właśnie na PW  Smiley
Choć nie bylem świadkiem przekazania/odbioru to jestem pewien, że  Ferrou dostarczyła działający kalkulator temu użytkownikowi.

Oczywiście nie chcę czegokolwiek ujmować Tobie i nadal uważam, że Twoja praca przy kalku nie poszła na marne ponieważ następnym razem nie będzie tyle niewiadomych  Smiley

Ps. Co jest z Sylwestrem ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2012, 22:52:09 wysłane przez _ARTUR_EK » Zapisane
Ferrou
Ex-IO Team Member
*

Karma: +446/-265
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3409


always look on the bright side of life


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Marzec 01, 2012, 23:03:24 »

TYM - czyli tematem kalka, i nie narzucam ani Tobie ani nikomu innemu co czytać a co ignorować, to tylko sugestia/propozycja. a pisząc o tym, że był tylko przestarzały miałem na myśli swojego starego kalka, ponieważ jak możesz zauważyć, nawet jeżeli ktoś, chyba nawet Ty o ile pamiętam, wspomniał o kalku od Ferrou ale ona sama się nie odezwała w tej kwestii

przeczytaj jeszcze raz ten wątek.
http://forum.imperiaonline.org/pl/index.php?topic=17173.msg108337#msg108337
nawet jest tam podziękowanie Kamila, że mu udostępniłam kalkulator.

I jeszcze raz napiszę, kalkulator był napisany dla mnie, roboczo, tak aby mi pasował i był dla mnie użytkowy, pisałam go na szybko, wykorzystując tam jakąś moją podstawową wiedzę z excela. Wzory musiałam wyprowadzać sama, koledzy z sojuszu bardzo mi pomogli, bo sprawdzali, nakierowywali mnie na konkretny tor.  Nigdy, tak jak ty, nie pisałam go po to aby go dalej udostępniać... nie dlatego że nie chciałam itp, tylko dlatego że nie mam jakiejś dużej wiedzy aby napisać go tak jak Ty, aby był dostępny i użytkowy dla każdego. Wszyscy chyba jesteśmy wdzięczni Ci za to, że poświęciłeś swój czas aby pomóc innym graczom i stowrzyłeś taki kalkulator, który każdy będzie mógł uruchomić. Do mojego kalka to potrzebna jest instrukcja obsługi Grin Formuły są rozbudowane, gdzieś tam jakieś pomocnicze obliczenia w tle itp.. ogólnie nie jest ten kalkulator jakoś dopracowany, ale miał on po prostu działać. Dodatkowo nie każdy ma excela i kilka osób które ten kalk otrzymały po prostu nie mogły go otworzyć. A to że kolejne osoby chciały z niego korzystać, bo było takie zapotrzebowanie, to wysyłałam mailowo, bo mi na żaden serwer nie chciał się plik załadować.

« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2012, 23:05:19 wysłane przez Ferrou » Zapisane

NIEOBECNA

"w sieci każdy może mówić, co chce – nie może tego jedynie mówić, gdzie chce"
chegewara
Major
*****

Karma: +181/-66
Offline Offline

Wiadomości: 630


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #43 : Marzec 01, 2012, 23:16:52 »

droga Pani Ferrou, owszem wspomina Pani o swoim kalku w odniesieniu do faktu sprawdzania poprawności działania mojego, po tym jak ja zacząłem odgrzebywać swojego kalka. a wspomniane podziękowania są a owszem ale za poświęcony czas a nie za udostępnienie. nie ujmuję nic Pani kalkowi, ja sam gdybym miał potrzebę korzystania z kalkulatora prędkości i nie miał dostępu do mojego to z przyjemnością korzystałbym z kalka made by Ferrou, bo jest dobry i funkcjonalny.ja sam zaś nie posiadam jakiejś szczególnej wiedzy w zakresie programowania, po prostu korzystam z narzędzi jakimi są programy wspomagające tworzenie witryn, oprogramowanie napisane przez innych ludzi i szerokie wsparcie internetu. no i spora ilość czasu
Zapisane

_ARTUR_EK
Major
*****

Karma: +142/-28
Offline Offline

Wiadomości: 1258


Król IO


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Marzec 01, 2012, 23:22:42 »

droga Pani Ferrou, owszem wspomina Pani o swoim kalku (...)

Dear chegewara
enough ...

Sorry ale bez sensu jest ciągnąć "kalkulator" w momencie kiedy Sylwester cierpi. Obawiam się, że zabłądził myślowo jednakże (nieświadomie) łącze się z nim w bólu i cierpieniu  *hihi*
Dajesz Sylwek ... wyrzuć to z siebie  Grin
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!