Imperia Online Poland  
Kwiecień 26, 2024, 02:17:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przyrost ludnosci  (Przeczytany 4650 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Marsel78
Sierżant
**

Karma: +10/-0
Offline Offline

Wiadomości: 75


Hefalump


Zobacz profil
« : Luty 26, 2012, 16:47:38 »

Witam serdecznie. Dawno nie utrudniałem życia kochanym Modom no to postanowiłem pogrzebac w grze i znaleść coś co pozwoli im sie nie nudzic . Mam taki mały problem. Od kilku dni w prowincji (9) nam bardzo dziwny a w sumie znikomy przyrost ludności. Wstawiam screena by było jasne o czym mówie . Informuje ze mam spichlerz na takim samym poziomie i wszedzie sporo wolnego miejsca na rosnaca ludnosć. Chciał bym zauwarzyć ze 9 i 14 prowincja to góry z takim samym spichlerzem. Taka samą farmą i podobna iloscia ludnosci .  Ludnosć w 9 przebadałem. Choroby weneryczne wykluczam na Inwitro zawczesnie. Prosze o pomoc Grin
Zapisane



Uploaded with ImageShack.us
mcmate
Ex-IO Team Member
*

Karma: +255/-148
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1594



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Luty 26, 2012, 17:30:15 »

A zwalniałeś wojsko w 9 prowincji?
Zapisane

Marsel78
Sierżant
**

Karma: +10/-0
Offline Offline

Wiadomości: 75


Hefalump


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Luty 26, 2012, 17:43:02 »

Tak zwalniałem tam 280 trybków bo podnosiłem poziom twierdzy a troszke mi brako .W sumie to faktycznie od momętu zwolnienia trybków ten przyrost jest jakis dziwny
Zapisane



Uploaded with ImageShack.us
mcmate
Ex-IO Team Member
*

Karma: +255/-148
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1594



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Luty 26, 2012, 17:54:06 »

Nie pamiętam na jakiej zasadzie to działało, ale gdy przybędzie nam sporo wieśniaków poprzez zwolnienie wojska to przyrost spada.
Zapisane

Marsel78
Sierżant
**

Karma: +10/-0
Offline Offline

Wiadomości: 75


Hefalump


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Luty 26, 2012, 17:56:39 »

 Shocked troszke mało wyczerpujaca ta odpowiedz ,ale dziekuje za nia. skoro to nie bład w grze przetrzymam ten niż demograficzny ewentualnie sam bede odwiedzał wiesniaczki  Grin
Zapisane



Uploaded with ImageShack.us
mcmate
Ex-IO Team Member
*

Karma: +255/-148
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1594



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Luty 26, 2012, 18:20:05 »

Shocked troszke mało wyczerpujaca ta odpowiedz ,ale dziekuje za nia. skoro to nie bład w grze przetrzymam ten niż demograficzny ewentualnie sam bede odwiedzał wiesniaczki  Grin
Nie potrafię udzielić lepszej. Pamiętam, iż u mnie to samo miało miejsce. Zwolniłem sporo wojska a potem przyrost był nędzny.
Zapisane

Marsel78
Sierżant
**

Karma: +10/-0
Offline Offline

Wiadomości: 75


Hefalump


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Luty 26, 2012, 18:27:24 »

Spoko nie mam pretensji:) Jak to mówił Ferdek Kiepski " są na tym świecie rzeczy które sie fizjionomom nie sniły" Mądre głowy z mojego sojuszu wytłumaczyły mi już ze przyrost jest uzależniony od limitów ludności i po przekroczeniu zwalnia. Nawet jakis wzór  na obliczanie dostałem . Ja podejrzewałem misjonarzy w 9 prowce ze wstrzemięzliwość seksualną nakazali pod grozbą kary piekielnej haha
Zapisane



Uploaded with ImageShack.us
rico
Mistrz IO
Major
*****

Karma: +327/-456
Offline Offline

Wiadomości: 544


kaabooooom?


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Luty 26, 2012, 19:36:18 »

A ile masz ludzi w ogóle w prowincji?

Przyrost zależy od ilości ludzi, medycyny, spichlerzy, stowarzyszeń i prowincji. Szybkość przyrostu można sobie zobrazować na podstawie funkcji kwadratowej z ramionami w dół. Po przekroczeniu maksimum, przyrost zaczyna spadać. 280 trebów to 21k ludzi - to dużo. Mogłeś już przekroczyć maksimum i przyrost będzie ciągle spadać.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2012, 19:39:45 wysłane przez rico » Zapisane

stop cenzurze w sieci!
Marsel78
Sierżant
**

Karma: +10/-0
Offline Offline

Wiadomości: 75


Hefalump


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Luty 26, 2012, 20:51:50 »

Tak zrozumiałem funkcje przyrosty. Problem miałem ze zrozumieniem a w  sumie mam do tej pory jak jest możliwe by 2 prowincje w tym samym terenie(góry ) o tym samym poziomie farm (29) i tych samych poziomach spichlerza(10level) miały az taka róznice w przyroscie wieśniaków. W 9 prowincji mam przyrost 11 ludzi w 14 to 53 na godzine . Dodam ze w 9 prowincji mam 203k ludnosci limit 220k a w 14  198k limit 220k wiec różnica nie jest spora a współczynnik X4 do przyrostu . troche załuje ze ruszyłem ten temat bo to już chyba 20 raz dzisiaj tłumacze:)
Zapisane



Uploaded with ImageShack.us
rico
Mistrz IO
Major
*****

Karma: +327/-456
Offline Offline

Wiadomości: 544


kaabooooom?


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Luty 26, 2012, 21:00:07 »

Po pierwsze... farmy i limity ludności nie graja tutaj roli. oczywiście, jeżeli nie ma miejsca, to ludzie nie przyrastają.. ale gdy jest miejsce, nie ma to wpływu.
Po drugie. Skąd Ci wyszedł współczynnik do przyrostu x4 nie mam pojęcia, nie ma takie czegoś. Różnica wynika z różnej ilości mieszkańców, bo to decydujący czynnik tutaj. W pewnym momencie przyrost się zatrzyma.
Zapisane

stop cenzurze w sieci!
Marsel78
Sierżant
**

Karma: +10/-0
Offline Offline

Wiadomości: 75


Hefalump


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Luty 28, 2012, 18:45:58 »

rico X4 wyszło z tego ze w jednej prowincji mam przyrost 11 wieśniaków na godzine a w drugiej 53 . Chodziło mi o to że w drugiej mam czterokrotnie wyższy przyrost ludnosci mimo tych samych farm i podobnej ilości ludnosci.  Co do różnicy w liczbie ludnosci to popatrz kolego ze wpisalem ilosci i różnica to 5k wieśniaków przy stanie 200k Aby sprawdzić czy to aż tak wpływa na róznice to wynajołem w prowincji 5k woja i teraz mam prawie taka sama ilośc ludnosci . Zmiana przyrostu na chwile obecna. (9) prowincja 10 ludzi  obecnie mam 199670 . W (14) prowincji przyrost to 52 ludzi przy stanie 198845 . Inaczej tego nie zobrazuje Smiley
Zapisane



Uploaded with ImageShack.us
jabi
Kapitan
****

Karma: +70/-43
Offline Offline

Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Luty 28, 2012, 19:24:08 »

Hef  a może w tej co jest niższy przyrost to kolonizowales prowincje jako pierwsza i masz tam po prostu starsze społeczenstwo a w drugiek młodszych ludków? Wiesz że emerytom ciezej sie rozmnażać.
Zapisane
mimir
Szeregowiec
*

Karma: +13/-2
Offline Offline

Wiadomości: 45


LIKURG


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Luty 28, 2012, 19:59:47 »

Wszystkiemu winień Balcerowicz......... *freak* *freak*  On musi odejsć


acha już ktoś inny jest.... a nieważne *freak* *freak* niech on też odejdzie:P
Zapisane


Piłeś, nie strzelaj. Nie piłeś..................to się napij, a jak masz multi to się wal na ryj
chegewara
Major
*****

Karma: +181/-66
Offline Offline

Wiadomości: 630


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : Luty 28, 2012, 21:35:54 »

dalej nikt na to nie odpowiedział poprawnie i wątek nie został zamknięty? no proszę Was
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!