Imperia Online Poland  
Kwiecień 28, 2024, 16:22:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Który wybrać?  (Przeczytany 4562 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dawidreal
Szeregowiec
*

Karma: +1/-4
Offline Offline

Wiadomości: 44


Zobacz profil
« : Luty 23, 2012, 21:29:10 »

który lepszy? http://allegro.pl/show_item.php?item=2111188727 vs http://allegro.pl/show_item.php?item=2113563021  Grin
Zapisane
mcmate
Ex-IO Team Member
*

Karma: +255/-148
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1594



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Luty 23, 2012, 21:44:25 »

Ja bym wybrał pierwszego. Dobry procek, ram 4gb to już podstawa, 500 gb dysk wystarczy. Wszystko po przystępnej cenie. Choć osobiście polecam laptopy. Duża wygoda. Można filmy pooglądać leżąc w łóżku, wbudowana kamera i mikrofon (w nowych to już w każdym jest) pograć też można wystarczy dokupić mysz.
Zapisane

dawidreal
Szeregowiec
*

Karma: +1/-4
Offline Offline

Wiadomości: 44


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Luty 23, 2012, 22:08:49 »

ja wlasnie chce stacjonarny komp.
Zapisane
rico
Mistrz IO
Major
*****

Karma: +327/-456
Offline Offline

Wiadomości: 544


kaabooooom?


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Luty 23, 2012, 23:33:34 »

myślę, że pierwszy. Ma lepszą grafikę. W obu mało RAMu i wolne dyski. Proponowałbym przejść się do małego sklepu komputerowego i poprosić o złożenie komputera u nich. Nie ulegaj magii wielkich liczb.
Co do lapcioków... NIE. Są niewygodne, mają mały, jeden ekranik, niewygodną klawiaturę i są wolniejsze (porównując modele w tej samej cenie). Jeżeli nie musisz komputera wozić ze sobą (student, praca z komputerem w terenie), to stacjonarny będzie lepszym rozwiązaniem i na pewno ekonomiczniejszym.
Szybki dysk, to fajna sprawa, bardzo podnosi komfort pracy. Duży monitor też podnosi atrakcyjność pracy i zabawy z komputerem. takie 22-24 cale... super sprawa.
Zapisane

stop cenzurze w sieci!
dawidreal
Szeregowiec
*

Karma: +1/-4
Offline Offline

Wiadomości: 44


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Luty 23, 2012, 23:41:27 »

w tym momencie posiadam komp Pentium Dual-Core CPU ES300 2.6 GHz, 2,0GB RAM, NVIDIA GeForce 9500 GT, Win 7 Home Premium 32-bit. Co o tym sądzicie? Nie znam wiecej informacji ale jak cos jeszcze was interesuje to sprawdze.
Zapisane
mcmate
Ex-IO Team Member
*

Karma: +255/-148
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1594



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Luty 24, 2012, 00:00:00 »

Nie powiedziałbym, że laptopy są wolniejsze i niewygodne. Mając komputer stacjonarny nie będziesz mógł położyć się w łóżku i oglądać filmów, czatować z przyjaciółmi czy choćby grać w IO  Tongue. Czy 17-19 cali nie wystarcza? bo tyle mogą mieć laptopy. Jeżeli chcesz mieć ogromny monitor to może lepiej kupić telewizor? i dzięki łączu HDMI podłączyć go do laptopa lub stacjonarnego. Dwa w jednym monitor pod pc i tv. Ta opcja nie jest głupia. W dzień możesz podłączyć tv do laptopa i korzystać ze wspaniałości ogromnego wyświetlacza. A wieczorem gdy masz ochotę się położyć odłączasz laptop od tv i iść do łóżka. Rico nie wiem po co ci kilka kilka ekranów do komputera, ale w dzisiejszych czasach można je podłączyć do laptopa za pomocą odpowiedniej przejściówki, wolniejsze? kiedyś może tak, teraz na pewno nie. Niewygodna klawiatura? wystarczy kupić bezprzewodowy zestaw do laptopa (mysz i klawiatura). Droższe? śmiem nawet powiedzieć iż niekiedy są tańsze.
Zapisane

Demeskinos
Ex-IO Team Member
*

Karma: +229/-30
Offline Offline

Wiadomości: 1219


Nie jestem księciem z bajki


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Luty 24, 2012, 00:06:45 »

MC nie bierzesz ważnego czynnika pod uwagę - potworki , przez niektórych nazywane dziećmi
Te małe niszczycielskie stworzonka są w stanie zmieść z powierzchni ziemi wszystko w zasięgu swych raczek, buzi...
Nawet jak podrosną nie daje to ukojenia ,bo są bardziej  pomysłowe w niesieniu apokalipsy .  
łatwiej wymienić klawiaturę ,myszkę niż całego lapka
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2012, 00:08:34 wysłane przez Demeskinos » Zapisane

rico
Mistrz IO
Major
*****

Karma: +327/-456
Offline Offline

Wiadomości: 544


kaabooooom?


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Luty 24, 2012, 00:07:57 »

Droższe, bo sprzęt do lapcioka jest optymalizowany pod względem rozmiarów i zużycia prądu. U mnie np sama karta graficzna ma moc w stresie około 300 wat i nie mieści się w standardowej obudowie midi tower (taka zwykła jak wszystkie). Można kupić podobny sprzęt do lapcioka, ale on będzie droższy...
Dalej... kup klawiaturę bezprzewodową do lapcioka (100 zł lekko), kup monitor (kolejne 5-6 stówek)... i cena już się zwiększa mocno.
Po co więcej niż jeden monitor? Spróbuj pracować na komputerze z dwoma-trzema monitorami, to się przekonasz. Po kilku dniach nie będziesz mógł sobie wyobrazić jak wcześniej pracowałeś na jednym, małym monitorku.

Dalej będe twierdzić, że jeżeli nie potrzebujesz mobilności, to stacjonarny sprzet jest lepszy pod względem cena/szybkość oraz pod względem możliwości rozbudowy zestawu o nowe elementy (np druga karta graficzna za rok w sli/cf, dodatkowych kości RAM czy wymiany dysku na większy/szybszy. Laptopa masz i... już.
Zapisane

stop cenzurze w sieci!
dawidreal
Szeregowiec
*

Karma: +1/-4
Offline Offline

Wiadomości: 44


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Luty 24, 2012, 00:20:57 »

No ja się zgadzam z riko jednak lapciok jest wolniejszy. Ja mam 2.6 GHz procek a tata ma lapcioku taki sam i jest wolniejszy. A moze pomozecie i poszukacie na allegro jakies kompy do 3 tys ? Ja sie na tym troche malo znam niestety  :Smiley
Zapisane
Demeskinos
Ex-IO Team Member
*

Karma: +229/-30
Offline Offline

Wiadomości: 1219


Nie jestem księciem z bajki


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Luty 24, 2012, 00:25:02 »

No ja się zgadzam z riko jednak lapciok jest wolniejszy. Ja mam 2.6 GHz procek a tata ma lapcioku taki sam i jest wolniejszy. A moze pomozecie i poszukacie na allegro jakies kompy do 3 tys ? Ja sie na tym troche malo znam niestety  :Smiley

a tak w sumie napisz do czego ma służyć ,czy np. Cada ,Corela ... nowych gier ... a moze tylko do filmów i neta Wink
Zapisane

dawidreal
Szeregowiec
*

Karma: +1/-4
Offline Offline

Wiadomości: 44


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Luty 24, 2012, 00:29:03 »

no na pewno net i IO  Grin do gier (ten co mam to raczej nie uciagnalby battlefield 3) nie wiem jaki. Grin no mowie jestem slaby w te klocki i nie wiem. z tymi kartami grafy to wgl. tak do 3 tys zeby byl jakis dobry zebym mial chociaz 2 lata spokoju Wink
Zapisane
mcmate
Ex-IO Team Member
*

Karma: +255/-148
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1594



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Luty 24, 2012, 00:30:19 »

Można zawsze wymienić elementy laptopa tak samo jak stacjonarnego. Choć laptopa nie ulepszysz. Ze stacjonarnym da się to zrobić. Jest wiele możliwości. Rico wspominał o szybkim dysku. Zawsze można połączyć kilka dysków w macierz dyskową  Wink

Pamiętać też trzeba by dobrać odpowiedni system operacyjny pod dany komputer. Masz średni komputer? wgraj xp bądź win 7 32 bity, lepszy? wgraj win7 64 bity.

Podsumowując:

Laptop: Mały, poręczny, zawsze można go zabrać ze sobą, wygodniejszy, ma wbudowaną kamerę, mikrofon i wifi. Natomiast ceny części są droższe niż u stacjonarnych. Choć nie jest to przepaść.
Stacjonarny: Możliwość ogólnych modyfikacji. Tańszy od laptopów.

Oczywiście istnieje tyle możliwości ile człowiek może sobie wymarzyć. Mały monitor? dokup większy lub od razu tv, wtedy łączysz tv z pc za pomocą kabla HDMI, niewygodna klawiatura (ograniczenie przez kabel) - kup zestaw bezprzewodowy (polecam kupić akumulatorki i ładowarkę do nich) Chcesz zwiększyć szybkość odczytu i zapisu dysku? Połącz kilka dysków w macierz dyskową. Jest masa możliwości, jedynym ograniczeniem je cena i ilość pieniędzy jaką posiadamy.

Ja osobiście mam laptopa, telewizor 47 cali, zakupione łącze HDMI, zestaw bezprzewodowy i jestem zadowolony. Gdy chce coś obejrzeć na wielkim ekranie podłączam tv pod laptop i jest super Smiley

Pytanie było który komputer lepszy. Moim zdaniem pierwszy, ale posłuchaj rico. Udaj się do jakiegoś sklepu komputerowego. Podaj kwotę jaką możesz przeznaczyć na komputer, wielkość monitora, a oni postarają się wynaleźć kilka ciekawych opcji. Następnie porównaj je z tymi dostępnymi na ofertach z allegro i wybierz najkorzystniejszą ofertę.
Zapisane

rico
Mistrz IO
Major
*****

Karma: +327/-456
Offline Offline

Wiadomości: 544


kaabooooom?


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Luty 24, 2012, 00:32:30 »

1. Intel Core i5 2300 2,80 GHz BOX
749 zł           749 zł   
 
2. Gigabyte GA-H61MA-D3V
Zawiera: karta sieciowa, karta muzyczna
259 zł           259 zł   
 
3. Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1333MHz CL9 Red
199,90 zł           199,90 zł   
 
4. Radeon 6770 Asus Direct CU 1GB DVI&HDMI&D-SUB (PCI-E)
509 zł           509 zł   
 
5. OCZ Agility 3 SSD 2,5" 60GB 525 MB/s 475 MB/s 80k IOPs
369 zł           369 zł   
 
6. Seagate 500 GB Barracuda (16MB, Serial ATA III)
319 zł           319 zł   
 
7. be quiet! Pure Power L7-350W
189,90 zł           189,90 zł   
 
8. iBox Force 2106 czarno-czerwony piano - bez zasilacza
85,90 zł           85,90 zł

Konfigurowane w drogim sklepie internetowym na "k". 2,7K brutto. Uniwersalny, z markowych podzespołów. Do zestawu dobrze jest dokupić inny wentylator procesora, opcjonalnie oczywiście. Standardowy jest dość głośny.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2012, 00:36:03 wysłane przez rico » Zapisane

stop cenzurze w sieci!
dawidreal
Szeregowiec
*

Karma: +1/-4
Offline Offline

Wiadomości: 44


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Luty 24, 2012, 00:34:49 »

mcmate no po czesci masz racje, ale mnie bardziej interesuje stacjonarny jednak.
Zapisane
mcmate
Ex-IO Team Member
*

Karma: +255/-148
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1594



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Luty 24, 2012, 00:37:54 »

Najlepiej udaj się do specjalistycznego sklepu komputerowego i popytaj. Jest tyle możliwości, że nie starczyłoby dnia by wszystko opisać. Co chwile zostają wprowadzone kolejne ulepszenia, nowe standardy. Najlepiej spytaj kogoś (w sklepie komputerowym) kto w tym siedzi i zarabia na tym. Powinien dobrze doradzić. Niech przygotuje ci parę "składaków", weź tą listę i pokaż ją nam, a my postaramy się coś doradzić.
Zapisane

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!