Imperia Online Poland  
Wrzesień 28, 2024, 21:02:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: prezenty  (Przeczytany 9029 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jabi
Kapitan
****

Karma: +70/-43
Offline Offline

Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Grudzień 12, 2010, 00:42:14 »

no bez przesady, kapitalna sprawa z tymi prezentami, prezent na gwiazdke -miła rzecz, a i rozwinąć sie bedzie można , jak ktos podaruje surowce itd - tylko fajna rzecz dla tych co mają dużo diamentów, najlepiej darmowych, ciekawe kto je posiada?
Zapisane
Amen
Angel
Ex-IO Team Member
*

Karma: +250/-89
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2127


Vi Veri Veniversum Vivus Vici


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Grudzień 12, 2010, 00:51:21 »

W IO nie graja tylko katolicy. Zawieszenia atakow na swieta nie bedzie - natomiast na sylwka juz tak z tego co wiem. Prezenty to juz indywidualna sprawa kazdego gracza - jak chcecie to wysylajcie, jak nie to nie. Co do diamentow no to tam moze kilku hojnych by sie znalazlo  Embarrassed Jakis "zestaw malego moderatora" pod choinke  *SCRATCH*
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2010, 00:53:26 wysłane przez Amen » Zapisane

Na emeryturze Wink
Ferrou
Ex-IO Team Member
*

Karma: +446/-265
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3409


always look on the bright side of life


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Grudzień 12, 2010, 01:47:10 »

Tutaj się mylisz Ferrou , dwa trzy lata temu ataki ataki na święta Bożego Narodzenia były automatycznie zawieszane , lecz pewnego pięknego dnia gracze z Turcji zgłosili swoje zastrzeżenia ponieważ nie obchodzą tych świąt, od tego czasu ataki w świeta  są zatrzymaywane . Co do prezentów pomysł świetny  Smiley Kto obchodzi i ma ochote to prezent da tutaj nikt nikogo nie obraża ( chodzi mi o uczucia religijne )

Ulvie mój Drogi Wink

Może się zagolopowałam stwierdzając że "nigdy się nie zgadzała", ale od kiedy tutaj jestem, to się nie zgadzała Wink Jeżeli prawdą jest, a sądzę że prawdę mówisz, że przestali się na to zgadzać, bo inne wyznania się obruszyły, to tym bardziej nie powinni czegoś takiego wprowadzać, aby nie faworyzować katolików.

Poza tym, nie mam żadnych przeciwwskazań co do prezentów, taj jak napisałam na początku swego poprzedniego postu fajna rzecz, dawać i przyjmować Grin Ale... to właśnie to ale psuje to wszystko.
Bo jeżeli poszły oficjalne życzenia bożonarodzeniowe do wszystkich graczy, to jest to moim zdaniem niewłaściwe. Bo... tutaj teoretyzuję... niech będę muzułmanką... jak mam się poczuć czytając takie rzeczy? i teraz poproszę o życzenia na Aszurę Grin O to tutaj chodzi. Że w imię zarobienia trochę kaski, twórcy IO wrzucili wszystkich do jednego worka, katolickiego worka. Bo nie oszukujmy się.. prezenty w tym momencie są związane z tradycją bożonarodzeniową, jeszcze w mailu jest napisane, że można je  najwcześniej otworzyć 25grudnia. nawet żeby być poprawnie politycznie nie napisali konkretnej daty, tylko że w boże narodzenie... I teraz inne wyznania mogą (wręcz powinny) czuć się zaniedbane (aby mocniejszego słowa nie użyć Wink )

Tak jak piszę, są to moje odczucia... i moim zdaniem, teraz powinniśmy napisać odpowiednie pismo do twórców aby zatrzymali ataki na święta, bo jeżeli w celach komercyjnych  wykorzystują święta, to niech dadzą nam jakiś prezent od siebie Wink taki prawdziwy prawdziwy Wink

Aniołku, no właśnie... w IO nie grają sami katolicy, aby oficjalnie słać do wszystkich, bo sądzę że do wszystkich poszło, nikt mnie przed rejestracją nie pytał o wyznanie, życzeń bożonarodzeniowych. Super, że pamiętali o katolikach, a co z innymi wyznaniami?

Zapisane

NIEOBECNA

"w sieci każdy może mówić, co chce – nie może tego jedynie mówić, gdzie chce"
ikma
Porucznik
***

Karma: +88/-30
Offline Offline

Wiadomości: 108


PL:teściowa -Cz szpetna maminka


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Grudzień 12, 2010, 02:05:48 »

Wez wielki kredyt a sianko do mnie prosze Embarrassed
Zapisane

Czeski :
W liście do Koryntian - Hymn o miłości: "Miłość się nie obraża i gniewem nie unosi" - "Laska se ne wpina i ne wydyma sa"
Forest
Gość
« Odpowiedz #19 : Grudzień 12, 2010, 02:22:25 »

Ulvie mój Drogi Wink

Może się zagolopowałam stwierdzając że "nigdy się nie zgadzała", ale od kiedy tutaj jestem, to się nie zgadzała Wink Jeżeli prawdą jest, a sądzę że prawdę mówisz, że przestali się na to zgadzać, bo inne wyznania się obruszyły, to tym bardziej nie powinni czegoś takiego wprowadzać, aby nie faworyzować katolików.

Poza tym, nie mam żadnych przeciwwskazań co do prezentów, taj jak napisałam na początku swego poprzedniego postu fajna rzecz, dawać i przyjmować Grin Ale... to właśnie to ale psuje to wszystko.
Bo jeżeli poszły oficjalne życzenia bożonarodzeniowe do wszystkich graczy, to jest to moim zdaniem niewłaściwe. Bo... tutaj teoretyzuję... niech będę muzułmanką... jak mam się poczuć czytając takie rzeczy? i teraz poproszę o życzenia na Aszurę Grin O to tutaj chodzi. Że w imię zarobienia trochę kaski, twórcy IO wrzucili wszystkich do jednego worka, katolickiego worka. Bo nie oszukujmy się.. prezenty w tym momencie są związane z tradycją bożonarodzeniową, jeszcze w mailu jest napisane, że można je  najwcześniej otworzyć 25grudnia. nawet żeby być poprawnie politycznie nie napisali konkretnej daty, tylko że w boże narodzenie... I teraz inne wyznania mogą (wręcz powinny) czuć się zaniedbane (aby mocniejszego słowa nie użyć Wink )

Tak jak piszę, są to moje odczucia... i moim zdaniem, teraz powinniśmy napisać odpowiednie pismo do twórców aby zatrzymali ataki na święta, bo jeżeli w celach komercyjnych  wykorzystują święta, to niech dadzą nam jakiś prezent od siebie Wink taki prawdziwy prawdziwy Wink

Aniołku, no właśnie... w IO nie grają sami katolicy, aby oficjalnie słać do wszystkich, bo sądzę że do wszystkich poszło, nikt mnie przed rejestracją nie pytał o wyznanie, życzeń bożonarodzeniowych. Super, że pamiętali o katolikach, a co z innymi wyznaniami?





Ferrou  jeśli Ci nasi islamscy przyjaciele nie są terrorystami i dążą inne religie szacunkiem i akceptacja to przyjmą te życzenia z poklaskiem i nie będą robić z igły widły  Wink natomiast ty szukasz dziury w całym  Tongue  jeśli poczułaś się tym urażona  to napisz mi na priv jakiego jesteś wyznania a ja poproszę osobiście kogoś odpowiedniego aby pomyślał nad życzeniami świątecznymi dla wyznawców innych Religi Smiley  (zostawmy ten problem  ludziom którzy maja prawo lub są   urażeni ) nikt z nas nie wie czy administracja nie przewidziała podobnych życzeń na święta islamskie buddyjskie hinduskie itd...      Smiley   
 
ps nie jestem pewny jak w Bułgarii wypadają święta ale chyba są 2 tyg po naszych  w św trzech króli wiec nie liczył bym na 25 grudnia , a tak na marginesie top2 kolega z Turcji nie narzeka i prezentów przytulił już 6   Undecided Cry
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2010, 02:27:36 wysłane przez Forest » Zapisane
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Grudzień 12, 2010, 08:37:25 »

A ja tak z innej beczki Tongue

Ferroru - a tam - komercjalizacja XXI wieku. Grin Pamiętaj, że jak się chce coś udowodnić to zawsze się znajdzie powód. Wink *HI* I nie oczekuj aby ludzie kierowali się podstawowymi prawami logiki - że jeśli A jest lepsze od B a B jest lepsze od C to A jest lepsze od C. Niestety często C jest lepsze od A... Grin

Co to za wyścig z prezentami? Grin Kto dostanie bardziej różowe prezenty ten wygrywa? *freak* Wink Grin  A najzabawniejsze jest to ze mogę Imperianom podarować konnych łuczników *freak*

A tak to muszę powiedzieć świetna inicjatywa - choć nie oszukujmy się - sposób na wyciągnięcie kasy od graczy... Lips Sealed Widać właścicielom zabrakło kasy na prezenty to musieli coś wymyśleć Wink Grin No ale większość osób i tak kupi komuś prezenty, co nie? *HI*
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
Konrad
Generał
*******

Karma: +563/-82
Offline Offline

Wiadomości: 2945



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Grudzień 12, 2010, 08:49:48 »



  ...A najzabawniejsze jest to ze mogę Imperianom podarować konnych łuczników *freak*...



Otwierasz paczkę w Boże Narodzenie, a tu wyskakuje zdziczała banda nomadów.
A na sylwestra będą chlać z elitarnymi łukami. Później admini stwierdzą że to bug i zawrócą łuczników konnych do siczy.  *hihi*
Zapisane

owsiakus
Agent Specjalnej Troski
Ex-IO Team Member
*

Karma: +240/-63
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1198



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Grudzień 12, 2010, 09:46:14 »

Gorzej jak ci ktoś konia trojańskiego wyśle i ci nomadzi nie będą tacy przyjaźni. Zacznijmy trening specjalnych jednostek - obsługa konia trojańskiego. Zapakujemy ich i poslemy naszym najlepszym "przyjaciołom" a 24go wielkie kabooom :-)
Zapisane

Nie mam dostepu do polskiej klawiatury i przegladarek z zainstalowanym slownikiem. Prosze wziasc to pod uwage zanim wyglosicie uwagi o poprawnej polszczyznie!!!
Arwena
Gość
« Odpowiedz #23 : Grudzień 12, 2010, 10:29:58 »

Moim zdaniem Ferrou ma rację. Jeśli szefowie IO postanowili, że w jednej kwestii nie będą się kierować religią, tak samo powinni robić też w innych. Pamiętam że rok temu dawali jakieś bonusy na święta - ale na święta chrześcijańskie. Jeśli już postanowili, że religia nie będzie wyznacznikiem, to niech tak postępują w każdej sprawie, dziedzinie czy co tam jeszcze mamy.

Chyba, że te prezenty zostaną i będziecie mogli się nimi obdarowywać przez cały rok. No, wtedy IO wyglądałoby jak jakieś Gadu-Gadu, albo inny portal społecznościowy, a nie jak gra strategiczna, która nie jest kołem gospodyń wiejskich *crazy*

W takim razie proponuję wprowadzenie wirtualnego opłatka - każdy za 10 kredytów będzie mógł podzielić się opłatkiem z ulubionym - bądź nie - graczem, albo nową grę, dzięki której gracze będą mogli dostać 2 godzinne wydobycie - ubieranie choinki! Kto ubierze ładniej, szybciej i wygrywa, kto pobije więcej bombek, przegrywa.
 *WALL*
Zapisane
Ulvhedin
Ex-IO Team Member
*

Karma: +320/-73
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1447


http://www.youtube.com/watch?v=3Yxr1lFrCGQ&feature


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Grudzień 12, 2010, 10:42:25 »

Znowu robicie problem którego tak naprawdę nie ma  Smiley  Świeta Bożego Narodzenia obchodzą  ateiści , ludzie innej wiary , nie wszyscy na pewno ale jest ich sporo , nie twierdzę że dzielą się opłatkiem , ale na pewno zasiadają do kolacji ,spotykają się z rodziną ,  czy obdarowują się prezentami . Zupełnie nie rozumiem jak kogoś może obrazić wręczając mu prezent   *hihi*
Zapisane
Arwena
Gość
« Odpowiedz #25 : Grudzień 12, 2010, 10:48:14 »

Ulv, mnie to nie obraża. Pomysł ciekawy - ale na czas świąt (mam nadzieję że to nie będzie jakaś nowa opcja, która się zadomowi i zostanie na cały rok - to gra, nie nasza-klasa). A jeśli na czas świąt i wtedy to wprowadzają, to już coś znaczy. Jeśli interesują ich święta - mogą przecież wprowadzić na kilka dni więcej wstrzymanie ataków i utrzymania wojska.
Jeśli tego nie robią, a robią coś innego, co bardzo wspomoże ich budżet... Mój wniosek, dawniej przez graczy wymieniany miliony razy - kierują się nie naszym dobrem, ale kasą, kasą, kasą.
Zapisane
szczypior
Major
*****

Karma: +61/-19
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1051



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Grudzień 12, 2010, 11:24:29 »

to wedlug waszego toku myslenia rownie dobrze swieta nie powinny byc dniem wolnym od pracy tylko kto je obchodzi powinien brac urlop a kto nie, pracuje jak zwykly dzien Tongue Grin. zalozylem ten watek bo chce kupe prezentow Grin a nie dyskusji na tematy teologiczne *pardon*
Zapisane

Arwena
Gość
« Odpowiedz #27 : Grudzień 12, 2010, 11:31:10 »

"Matko Bosko Częstochosko..."

Uważam ten pomysł za dość ciekawy. Pomysł dobry, przydatny na święta. Wprowadzony w okresie świątecznym, świąt które obchodzą chrześcijanie.
Nie mamy wstrzymania ataków, choć dawniej były one wprowadzane. Dzisiaj ich nie wprowadzają, tłumacząc się tym, że nie wszyscy grający w IO są chrześcijanami. Dobrze, rozumiem to. Dlaczego jednak dają w tym czasie bonusy (pisząc, o zgrozo - że to prezent od właścicieli dla graczy na święta!), wprowadzają możliwość podarowania komuś prezentu?
Wstrzymanie ataków nie, bo nie wszyscy są chrześcijanami. Ale bonusy i prezenty tak, bo to przecież takie miłe każdemu się spodoba, każdy lubi dostać i dać prezent - ale że za zasłoną świąt, to kogo to interesuje? Ważne, żeby się opłaciło.

Mi się to podoba, te wszystkie świąteczne propozycje. Tylko jeśli robią A, to niech robią i B. Jeśli dają prezenty, niech pozwolą w spokoju zjeść karpia i podzielić się opłatkiem, bez latania do komputera.


@Ach, i żeby nie było - piszę to wszystko jako gracz.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2010, 12:13:08 wysłane przez Arwena » Zapisane
MarDeb
Kapitan
****

Karma: +93/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 360



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #28 : Grudzień 12, 2010, 12:33:16 »

To, że ktoś obchodzi Święta nie czyni go chrześciajaninem. Tak samo jak rolnik przesiadujący w kurniku nie jest z tego powodu kurą. Turcy nie chcieli świętowania (zawieszania walk),  to nie.

Religijnym wymiarem sprawy było zawieszenie walk na okres Świąt aby móc skupić się na Świętach. Praktyka ta stosowana na wielu europejskich (realnych) wojnach. A Imperia to tylko gra. Jeśli fakt, że ktoś może zmłucić wasze armie podczas gry Wy dzielicie się opłatkiem zatruwa Wasze życie, to znaczy, że obchodznie tych Świąt i samo chrześciajaństwo nie jest priorytetem. A tym samym po co w ogóle taki argument wyciągać w dyskusji?

A co do prezentów. Mikołaj, prezenty na Wigilię i tego typu rzeczy w Bibllii nie występują. Nie są więc częścią doznań religijnych dla chrześcijan. Są dodatkiem kulturowym. I tym samym nie ma dychotomii.

Patrząc na uczucia religijne. Weżcie pod uwagę takie przykłady:
Turcy/muzułmanie/beduini grający w naszą grę wpadają na pomysł aby w czasie Ramadanu farmy nie działały w ciągu dnia (w tym okresie post trwa od wschodu do zachodu słońca). Pewnie byłoby im miło. A nam by wieśniacy umierali z głodu i padała ekonomia. Buntowalibyście się? A gdyby na koniec Ramadanu w ramach wielkiej z tego radości IO przyznałoby wszystkim graczom po 10 diamentów, nie wzielibyście ich jako przejawu islamskiej religijności?

Lub

Ze względu na Hadżdż zostają zawieszone ataki, bo wierni muszą iść na pielgrzymkę do Mekki i tam kilka dni spędzić na modliwach i w skupieniu. Podobało by się Wam? Podnieślibyście larum? W tym czasie w Polsce nie ma ważnych świąt.

Lub

Ortodoksyjni Żydzi zgłaszają postulat zawieszenia gry w każdy Szabas. Od piątku wieczora do soboty wieczór nie byłoby możliwośći logowania. Armie nie potrzebowałyby utrzymania. Dla nas paranoja ale dla nich coś bardzo ważnego. Uznalibycie to za przekręt?
Zapisane

Arwena
Gość
« Odpowiedz #29 : Grudzień 12, 2010, 12:44:13 »

 *SCRATCH*

Polacy, jako naród od zawsze wiedzieli, że muszą w to wierzyć, w chrześcijaństwo. Wierzą, ale nie wiedzą w co - mało kto naprawdę zna tę religię, jej dogmaty, a to co robi na święta i w niedziele - jest tradycją. Tradycją, która bardzo wrosła w nasze społeczeństwo i ma chyba już największą siłę - co da się zauważyć co roku, kiedy nadchodzą święta bożonarodzeniowe, czy wielkanocne.
Mamy wszystkich zmarłych - idziemy na groby, modlimy się, wracamy do domu. Mamy wigilię - dzielimy się opłatkiem, śpiewamy kolędy i dajemy prezenty. Robimy to po prostu automatycznie, tak jak automatycznie gracz IO, człowiek w realu, myśli o grze będąc w pracy. To siła oddziaływania tej gry.
Jak słusznie zauważyłeś to tylko gra. Ale gra cholernie wciągająca, której wielu ludzi poświęca dnie, tygodnie i miesiące swojego życia. To chyba już nowa tradycja w życiu niektórych ludzi - a jeśli dwie tradycje się ścierają, chyba wiadome jest, która będzie tą ważniejszą i której trzeba zapewnić spokojne jej obchodzenie?
Teraz jesteśmy jak roboty. Przygotowujemy się do świąt, ale jesteśmy graczami - nie możesz pisać, że obchodzenie świąt i chrześcijaństwo nie jest dla niektórych priorytetem, jeśli w czasie kolędowania myśli o grze - czasem robimy to co inni, czasem robimy, bo musimy, bo tak jest. A że ta gra ma wielki wpływ na ludzi... nie możesz przez nią oceniać poziomu religijności, czy wiary tychże ludzi.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!