Imperia Online Poland  
Marzec 28, 2024, 10:34:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem nie problem rzecz o budowaniu i nie tylko  (Przeczytany 2497 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
padawan
Szeregowiec
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Wiadomości: 10


Zobacz profil
« : Styczeń 13, 2008, 00:42:26 »

Witam
Jestem nowy na tym forum i jeśli jest to nie właściwe miejsce dla mego posta to proszę moderalicję o przeniesienie. Piszę o tym tutaj bo szczerze nie znalazłem lepszego miejsca

Pierwotnie chciałem zgłosić błąd w grze - ale teraz nie jestem pewien czy nie jest to celowe działanie samej gry (przeglądanie reklam)
Otóż, przechodząc do sedna, przez prawie 1h próbowałem rozgryź dlaczego spełniając oczywiście wszystkie warunki  nie mogłem wybudować budowli (konkretnie uniwersytetu).
Problem rozwiązał sie sam przez powtórne logowanie.

Sądzę, że warto by o tym wspomnieć w FAQ dla takich nowicjuszy jak ja - oszczędzi się im troszkę czasu i nerwów
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2008, 13:26:32 wysłane przez padawan » Zapisane
narta
Major
*****

Karma: +328/-473
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1381


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Styczeń 13, 2008, 09:04:03 »

uniwersytet nie jest budowlą lecz badaniem więc musisz go WYNALEŻĆ w dziale badania prawe menu>zbuduj>badania jeśli to twój problem prosze bardzo
Zapisane

padawan
Szeregowiec
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Wiadomości: 10


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Styczeń 13, 2008, 13:24:41 »

Oj oczywiście Uniwersytet jest badaniem i co do tego nie ma wątpliwości.

Pragnę jednak zwrócić że problem jest ogólny - z potrzebą powtórnego logowania - bo powtarza się przy budowlach, badaniach, jak i wynajmie żołdaków. Spełnia sie wszystkie kryteria a funkcja nie jest dostępna (odpowiednio budowania, rozpoczęcia badania czy wynajmu; pojawia się dopiero po powtórnym zalogowaniu).

I przyznaję, że merytorycznym moim błędem było użycie niefortunnego tu słowa budowli tyczącego się uniwersytetu. Na przyszłość zwrócę większą uwagę aby takich błędów nie czynić.

Nie miej jednak zachęcam przedmówcę do wnikliwego czytania posta i wyciągania wniosków z całości a nie czepiania się słówek
Moim problem nie było to, iż nie mogłem odkryć uniwersytetu w menu budowli tylko brak możliwości rozpoczęcia   działania przy spełnianiu kryteriów.

Przepraszam że się powtarzam ale widać, nie którzy tego potrzebują, aby zrozumieć Wink
Zapisane
zenek
Porucznik
***

Karma: +40/-11
Offline Offline

Wiadomości: 140


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Styczeń 13, 2008, 13:54:24 »

Jak zauważyłem Narta ma problemy z czytaniem pytan/zrozumieniem. Może ktoś Ci odpowie, ja nie wiem, może faktycznie masz tak że coś budujesz i zbudujesz, a potem bez odświerzenia strony nie wskakuje Ci że to zbudowałeś i  może trzeba odświerzyć, bądż powtórnie zalogować. Ale to tylko moje przypuszczenia.
Zapisane
narta
Major
*****

Karma: +328/-473
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1381


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Styczeń 13, 2008, 14:19:15 »

Jak zauważyłem Narta ma problemy z czytaniem pytan/zrozumieniem. Może ktoś Ci odpowie, ja nie wiem, może faktycznie masz tak że coś budujesz i zbudujesz, a potem bez odświerzenia strony nie wskakuje Ci że to zbudowałeś i  może trzeba odświerzyć, bądż powtórnie zalogować. Ale to tylko moje przypuszczenia.
raz mi sie to zdażyło więc prosze nie mówić o problemie co do 2 części wszystko u mnie działa bez zarzutu (być może  dlatego że mam zlikwidowane bannery)
Pragnę jednak zwrócić że problem jest ogólny - z potrzebą powtórnego logowania - bo powtarza się przy budowlach, badaniach, jak i wynajmie żołdaków. Spełnia sie wszystkie kryteria a funkcja nie jest dostępna (odpowiednio budowania, rozpoczęcia badania czy wynajmu; pojawia się dopiero po powtórnym zalogowaniu).

I przyznaję, że merytorycznym moim błędem było użycie niefortunnego tu słowa budowli tyczącego się uniwersytetu. Na przyszłość zwrócę większą uwagę aby takich błędów nie czynić.

Nie miej jednak zachęcam przedmówcę do wnikliwego czytania posta i wyciągania wniosków z całości a nie czepiania się słówek
Moim problem nie było to, iż nie mogłem odkryć uniwersytetu w menu budowli tylko brak możliwości rozpoczęcia   działania przy spełnianiu kryteriów.

Przepraszam że się powtarzam ale widać, nie którzy tego potrzebują, aby zrozumieć Wink
post był sformułowany tak że niw wiesz czemu nie pokazuje ci sie uniwersytet mimo iż spełniasz wymagania a co do nie pokazywania sie to dziwne bo nie mam i nie miałem żadnego problemu tego typu
przeprosiny przyjmuje ;D
i prosze żebyś nie rzucał takich "oskarżeń" bo po prostu nie wypada i po prostu to było więcej niż niegrzeczne
a od ciebie żerżneli inni (patrz post zenka) ja naprawde umię czytać i nie muszę się przed NIKIM tłumaczyć jak zrozumiałem tekst co jak sam przyznałeś miał kilka błędów merytoryczny i proszę zastanów sie co piszesz bo naprawde inni nie wiedzą co ci naprawde chodzi po głowie
Zapisane

padawan
Szeregowiec
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Wiadomości: 10


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Styczeń 13, 2008, 14:23:19 »

Sprawa jest na tyle już posunięta, że wiem co robić aby pójść na przód.
Rodzi sie jednak pytanie, tylko ja tak mam?

Kto spotkał się z czymś podobnym?
No bo jeśli to jest standard to dobrze o tym wspomnieć w FAQ
jeśli tak jest tylko u mnie to muszę szukać przyczyny ...  w przeglądarce
Mam nadzieje że narta mi wybaczy mój nieco sarkastyczny post - czasem troszku mnie ponosi - bez urazy  *beer*

Pozdrawiam
Zapisane
padawan
Szeregowiec
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Wiadomości: 10


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeń 13, 2008, 15:11:11 »


i prosze żebyś nie rzucał takich "oskarżeń" bo po prostu nie wypada i po prostu to było więcej niż niegrzeczne
a od ciebie żerżneli inni (patrz post zenka) ja naprawde umię czytać i nie muszę się przed NIKIM tłumaczyć jak zrozumiałem tekst co jak sam przyznałeś miał kilka błędów merytoryczny i proszę zastanów sie co piszesz bo naprawde inni nie wiedzą co ci naprawde chodzi po głowie

Wyjaśniając:

Narta nie wiem skąd wyciągnąłeś wnioski, iż oskarżam Cię o nieumiejętność czytania? Ani tak nie napisałem ani to nie było moim zamiarem - zapewniam.
Doceniam twoją chęć niesienia mi pomocy i podjęcia tematu za którą dziękuję.

Proszę Cię jednak:
1. Jak jesteś rzetelny to do końca (piszesz zence raz mi sie zdarzyło po czym u mnie w poście "mnożysz" ilość merytorycznych błędów (z 1 na "kilka"- ładne słowo ale mało konkretne))
2. Nie obarczaj mnie za posty innych (każdy ma prawo do wypowiedzi, a my nie mamy wpływu na to jak zostaniemy zrozumiani czy odebrani)
3. Jeśli widzisz, że coś jest nie jasnego w moim poście, a chcesz mi pomóc, to można zadać pytanie konkretyzujące (sprowadzające na właściwy kierunek temat).

Fajnie, że przyjąłeś przeprosiny - niestety w tamtym poście nie były kierowane do Ciebie.

Oczywiście, ponieważ widzę że zostałem źle zrozumiany i być może poczułeś się urażony, co nie było moim zamiarem za co w tym miejscu Cię PRZEPRASZAM. 
Zapisane
narta
Major
*****

Karma: +328/-473
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1381


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Styczeń 13, 2008, 15:26:07 »

Wyjaśniając:
Narta nie wiem skąd wyciągnąłeś wnioski, iż oskarżam Cię o nieumiejętność czytania? Ani tak nie napisałem ani to nie było moim zamiarem - zapewniam.
dlatego słowo oskarżam było w cudzysłowiu
Proszę Cię jednak:
1. Jak jesteś rzetelny to do końca (piszesz zence raz mi sie zdarzyło po czym u mnie w poście "mnożysz" ilość merytorycznych błędów (z 1 na "kilka"- ładne słowo ale mało konkretne))
bo było tam kilka a ty sie przyznałeś tylko do jednego co nie znaczy że więcej tam nie było
2. Nie obarczaj mnie za posty innych (każdy ma prawo do wypowiedzi, a my nie mamy wpływu na to jak zostaniemy zrozumiani czy odebrani)
"...ludzie są odpowiedzialni nie tylko za słowa lecz także za emocje które u innych ludzi wywołują..."-Jan Paweł 2
to chyba tłumaczy wszystko
3. Jeśli widzisz, że coś jest nie jasnego w moim poście, a chcesz mi pomóc, to można zadać pytanie konkretyzujące (sprowadzające na właściwy kierunek temat).
myślałem że wiesz o co pytasz
pzdr Paweł
PS co do przeprosin
Fajnie, że przyjąłeś przeprosiny - niestety w tamtym poście nie były kierowane do Ciebie.
przeprosiny były DO WSZYSTKICH bez jednoznacznego skierowania na osoby ale nie jestem przyglupem dlatego dałem ;D przy przeprosinach
pzdr Paweł
Zapisane

padawan
Szeregowiec
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Wiadomości: 10


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Styczeń 14, 2008, 00:30:51 »

Oj Narta, Narta

Widzę, że nie ma sensu nakręcania tej spirali ....
Do tematu to nic nie wnosi ....
Oczywiście możemy kontynuować tą "dyskusje" ale to chyba w i innym miejscu. Albo na Pw albo w wolnej dyskusji. Ja jestem gotowy i bardzo chętny do rozmowy na temat słowa, odpowiedzialności, emocji, uczuciach wywoływanych przez słowa itp.

Kończę kolejną prośbą do Ciebie kolego: cytując dobrze jest zaznaczyć nie tylko kto to powiedział, ale gdzie (która Encyklika, lub dokument aby nie okazało się, że słowa wyrwane są z kontekstu).

Druga rzecz. Chętnie ciągle sie uczę i chciałbym poznać "te kilka merytorycznych" błędów z mojego pierwszego postu. Będzie to dla mnie cenna lekcja. Pozdrawiam CIĘ Pawle
Zapisane
ziomek92
Porucznik
***

Karma: +35/-37
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Styczeń 20, 2008, 21:23:43 »

nie chece mi sie cytowac ale powiem ze z narty humanista nie jest
Zapisane
narta
Major
*****

Karma: +328/-473
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1381


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Styczeń 20, 2008, 21:31:52 »

humanistą owszem nie jestem ale mature z polskiego i tak mósiałem zdać ;D
Zapisane

Fletcher
Porucznik
***

Karma: +18/-20
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Styczeń 21, 2008, 21:45:14 »

humanistą owszem nie jestem ale mature z polskiego i tak mósiałem zdać ;D
to Ci się trafiło jak ślepej kurze ziarno  *YAHOO*
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!