Imperia Online Poland  
Czerwiec 06, 2024, 19:05:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Modki  (Przeczytany 5602 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tamasaki
Global Moderator
*

Karma: +828/-278
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5046



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Listopad 12, 2010, 02:29:01 »

A ja wam teraz wszystkim wam powiem cos ciekawego.
Jakby postawic polskie forum obok bulgarskiego to zobaczylibysmy niebo i ziemie. Dzis z ciekawosci (choc moj bulgarski jest slaby Embarrassed) przeczytalem kilka watkow na forum bulgarskim i tam userzy z modami i reszta ekipy IO zyja w zgodzie wspolne zarty i posmiejki i atmosfera jest naprawde super. Podoba mi sie tez ich styl pisania w formie opowisci co robi Otto cos takiego jak nasza Akasha  *heart*
Moze w koncu userzy przemysla sprawe razem z ekipa IO zeby jeden pod drugim dolow nie kopal bo jeden pyskuje modowi, a inny mod zamyka watki/kasuje posty--> to jest tylko przyklad nie nawiazujacy do nikogo z administracji ani graczy!

Jak ktos jest ciekawy co pisza o was bulgarzy to niech sobie przeczyta badz napisze ale najlepszy tekst jaki mnie rozbawil to wypowiedz jednego z graczy: "Szalency w walce z moderatorami"  *hahaha* Moje male zyczenie na swieta-> zeby na polskim forum byla taka sama atmosfera jak na forum bulgarskim  Lips Sealed

Heh, nikt nie powiedział, że tak nie może być też u nas. Ale popatrz na jakie ustępstwa już idziemy. Co robimy na codzień, a jaka część tej pracy jest komentowana i to zwykle negatywnie, przez userów którzy jakby tylko chcieli nas oczernić przed innymi? Czy robimy źle pomagając, pisząc porady i odpowiadając na pytania ? Nie, każdy z Was zapewne uważa, że taka jest naturalna kolej rzeczy - jest Modkiem więc musi odpowiadać. A tu zonk.. wcale nie musimy, ale robimy to.
Mamy prawo do usuwania, banowania, zmieniania treści, przesuwania itp. i wykorzystujemy to. Jest regulamin do którego mamy się stosować, tak my jak i Wy. Często przymykamy oko na wybryki - wiemy, że każdego mogą czasami opanować nadmierne emocje i na nic wtedy nie zdadzą się rady "ochłoń". Ale gdy dostajemy chamską odpowiedź, na prośbę o zaprzestanie (prośbę! a od razu moglibyśmy dać bana) to nie ma zlituj. I tutaj wkracza grono userów, którzy lubią komentować decyzję Moderatora publicznie nie patrząc na to, że ścieżka jest ustalona inaczej - trzeba się zgłosić z zażaleniem/prośbą wyjaśnienia do danego Modka lub TL (Ulva). Regulamin jest dla ludzi. Gdybyśmy wszyscy byli botami nie byłoby regulaminu bo wszyscy działali by wg schematów, a każda "usterka" byłaby usuwana.

Tak więc, widzisz że jak najbardziej atmosfera może być taka sama jak na forum bułgarskim. Ale kto tu jest winny? My, którzy muszą egzekwować regulamin (a też jesteśmy ludźmi i nie powiem, błędy zapewne także się nam zdarzają) i przez podjęte decyzje o ostrzeżeniu/banie się nam publicznie "obrywa", czy chciałoby się powiedzieć "nie my" którym wolno praktycznie wszystko co leży w granicach dobrego smaku (a wyjścia poza ten "dobry smak" są opisane w regulaminie i netykiecie), a którzy nie stosując się do jego wytycznych obwiniają za wszystko moderatorów ?

Sprawa następna emocje. Padają tezy, że Moderator musi wyzbyć się emocji, aby być dobrym Moderatorem. Wróóóć..... Dlaczego? Dlaczego mamy przypominać roboty? Jesteśmy ludzmi, i nawet ranga nie ma prawa tego ograniczać. Dlatego prosze się nie dziwić, że Modek jakieś uczucia też ma i jeżeli ktoś zachowuje się nie fair w stosunku do niego to może się odwdzięczyć (ale oczywiście tu znowu wkracza ta grupka osób, lubujących się w krytykowaniu).

"Szaleńcy w walce z moderatorami"  Grin Grin Po części prawda, jeżeli Moderator nakłada kare, to ma ona poparcie w regulaminie Tongue Ale czy naprawdę warto robić sobie kłopoty ? Nie lepiej napisać o kilka słów mniej w poście, ale nie dostać kary ? I wtedy też wszystko mogłoby się układać tak jak na forum bułgarskim, my mielibyśmy dużo więcej entuzjazmu i może nawet robilibyśmy takie opowiastki jak Otton (o ile pamiętam to takie krótkie opowieści były podczas kolejych fal na Nomad Invasion - o to chodzi ?  ;D). Ale w społeczności, która najchętniej by nas zlinczowała, mało która inicjatywa nam się udaje  *pardon*

Eh, alem się rozpisał...
Zapisane

lens35
Ograniczeni w prawach Forum
*

Karma: +98/-159
Offline Offline

Wiadomości: 614


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Listopad 12, 2010, 13:49:50 »

a moze trzeba zadac kazdy sobie takie pytanie czy chcemy takich moderatorow jakich mamy?pytanie do uzytkownikow a nie moderatorow
Zapisane
woltan21
Szeregowiec
*

Karma: +5/-4
Offline Offline

Wiadomości: 41


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Listopad 12, 2010, 13:55:42 »

pytanie czy chcemy takich moderatorow jakich mamy

odpowiedź jest tak , bo rzadko znajdziesz wyrozumiałych moderatorów którzy w miarę przystępny sposób dbają o forum , a nie jest to łatwa praca , przy złej woli użytkowników którzy tylko komentować potrafią co im nie pasuje , ale nawet nie próbowali spojrzeć na sprawę z ich punktu widzenia 
Zapisane
Star Blade
Generał
*******

Karma: +552/-99
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2728


Master of Disaster :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Listopad 12, 2010, 14:09:49 »

a moze trzeba zadac kazdy sobie takie pytanie czy chcemy takich moderatorow jakich mamy?pytanie do uzytkownikow a nie moderatorow

Pytanie takie nie wnosi nic do dyskusji a tylko może poirytować Moderatorów. A później dziwicie się, że Moderatorzy nie są wyrozumiali.

Generalnie aby dobrze ocenić sytuację jak słusznie zauważył woltan trzeba spojrzeć z obu stron. Większość z Was widzi jedną stronę. Ja mam ten luksus, że widzę obie. Od dawna nie moderuje forum bo od tego są moderatorzy a ja się bardziej zajmuję takimi rzeczami jak wygląd itp. i może dlatego umiem spojrzeć z boku jak to wygląda.

Z mojego punktu widzenia nie ma tutaj złej woli Moderatorów. Generalnie odnoszę wrażenie że ze strony użytkowników też (choć niektórzy mogliby powstrzymać się od co bardziej nieprzyjemnych komentarzy). Natomiast niestety brak jest woli spojrzenia z szerszej perspektywy a co za tym idzie brak chęci spojrzenia na sprawę nie tylko z naszej strony. No i może Modom by sie przydały płatne wakacje  Grin aby odpoczęli trochę od userów i dystansu nabrali co do niektórych wypowiedzi... Wink Bo czasami mam wrażenie, że większość osób traktuje forum jako swoją formę ekspiacji a to nie jest zdrowe podejście.

Dla mnie forum to sposób na miłe spędzenie wolnego czasu (generalnie pomiędzy atakami Grin). Ale od czasu do czasu nawet ja sobie robię przerwy (jak np. tego lata ponad 2 miesiące mnie nie było, czego pewnie nikt nie zauważył... ale się "wypaliłem" internetowo i potrzebowałem przerwy *dance* ). Dlatego jak się ma luźne podejście to wtedy zaczynamy zdrowo podchodzić do tego co się dzieje wokół nas.

Co wcale nie oznacza, że wszystko olewam. Wczoraj miałem b. nieprzyjemnego buga i przez niego Commoner mi ociekł z armia - a miałem go przez 30 sekund na widelcu i strasznie zły bylem. Ale nie ma co się stresować na zapas Smiley

Tak więc Panie i Panowie - brakuje wielu z Was w mojej opinii po prostu wyluzowania. Szczerze wierzę, że możemy na forum mieć nie gorszą atmosferę niż Bułgarzy - ale to musi być praca z obu stron - nie tylko z jednej. I rozpamiętywanie krzywd z przeszłości - słusznych i niesłusznych - nic nie da w tym kierunku... *HI*
Zapisane


R4E2-> top1 mil; top3 net worth; 5 medals;
R5E3-> top35 mil; top4 net worth; 3 medals;
R4E3-> top4 mil; top4 net worth; 2 medals;
lens35
Ograniczeni w prawach Forum
*

Karma: +98/-159
Offline Offline

Wiadomości: 614


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Listopad 12, 2010, 14:39:53 »

zgadzam sie star z Toba to jest miejsce tez na jakas rozrywke niestety ostatnio namietnie blokowane.ostatnio wszyscy uzytkownicy zle pisza wszystkich obrazaja w szczegolnosci moderatorow.to forum gry militarnej czy moze farmerow.sa emocje jeden potrafi je powstrzymac inny nie nawet moderatorzy tego nie potrafia co niektorzy Grin nie wiem jak mnie ktos obrazi w czyms na forum to mu odpowiem i tyle ironicznie czy przesmiewczo ale w koncu nie jestesmy w jakims kolku rozancowym.nie robcie z forum miejsca tylko dla grzecznych dzieci bo sa tez niegrzeczne Wink
Zapisane
I_LoVe_u
Major
*****

Karma: +275/-101
Offline Offline

Wiadomości: 845



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Listopad 12, 2010, 15:29:31 »

Tami...... *HI* *kissgirl* *rose*
"Szaleńcy w walce z moderatorami"  dokladnie bulgara chodzilo o wojne na 82 swiecie  *hahaha* ale to co napisales rowniez do tego mozna porownac Smiley No i na bulgarskim worum IO TEAM jest bardzo aktywny jak i u nas ale wszyscy zyja w zgodzie no chyba ze cos zle z tego bulgarskiego rozumiem Grin

Wazery chce dostac po klapsie od kazdego z RMS  *hahaha* *hahaha* *hahaha*

Lens.....  Lips Sealed
Zapisane

Rycerz Zakonu Wielkiego RuShUu

"Kobiety", konserwy, balety bez przerwy xD
jabi
Kapitan
****

Karma: +70/-43
Offline Offline

Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Listopad 12, 2010, 15:57:36 »

A może zamknijmy forum na np. tydzień i co niektórzy zobaczą czy potrzebne im forum czy nie.Dla mnie osobiscie wolałbym nie, bo dużo spraw można sie z niego dowiedzieć i traktuje forum jako kompendium wiedzy i mhm. czasami rozrywki jak nie mam co robic.
Zapisane
Petya__
Ex-IO Team Member
*

Karma: +317/-57
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1124


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Listopad 12, 2010, 16:26:46 »

Myślałam dzisiaj że bez sensu się wypowiadać w tym wątku, bo pewnie już wszyscy mamy dość tych kłótni, które się toczyły w ciągu kilku dni, ale niestety niektórzy na tym forum wykorzystali tej sytuacji i ponownie zaczęli obrażać administrację polskiego forum IO...

Prawie 3 lata temu powstał polskie forum IO po to żeby Polakom, którzy się bawią w IO było przyjemnie, po to by mogli sobie porozmawiać z innymi Polakami w własnym języku, po to by powstało małe społeczeństwo polskie w bułgarskiej grze IO. Dwa lata temu pojawił się też CM. Było dużo Polaków na polskim forum, oni potrzebowali pomocy, mieli pytania i zatrudnili CM-a, który miał się zajmować forum. CM był (i jest) odpowiedzialny za forum, na którym powinien być spokój. Dlaczego? Dlatego że IO jest strategią. To nie ani farmville, ani cafe world i t.d. Wszyscy wy dobrze wiecie, że to dość trudna gra, nie wszyscy wszystko rozumieją i właśnie do tego jest forum. Wejść, coś zgłosić, zadać pytanie, porozmawiać z innymi fanami IO, podzielić się swojej wiedzy, poznać nowych ludzi. Otóż do tego jest forum. Dlatego tu pracujemy ja (z strony bułgarskiej) i moderatorzy (z strony polskiej), żebyśmy wam przynosili przygodę i żeby wam tu było dobrze.

Po co ja wam to piszę? Wyobraźcie sobie, że jesteście nowym użytkownikiem jakieś gry, która bardzo wam się spodobała. Wchodzicie i widzicie jak gracze kłócą się z administracją. Szukasz fajnych tematów w Dyskusjach i patrzysz - panuje chaos. Cobyście pomyśleli - forum jest do d... i tyle.
Dlatego tu proszę was, abyście zachowali tu spokój. Bardzo mi się podobają dyskusje graczy, ich twórczość, nawet ich ... pasja wobec gry. Dlatego tu nie pozwolę żebyście dalej zachowali tak nieuczciwie. Może wam to bawi "pożartujmy z władzą", ale innym forumowiczom to się nie podoba i mają dość waszych kłótni.

Dobrze że napisaliście jak jest na bułgarskim forum. Tak, teraz tam panuje harmonia, wszyscy normalnie rozmawiają, bo jakiś czas temu usunięto z forum okolo 30 osób, zamykano forum, zbanowano każdego i t.d. Teraz już każdy bułgar na bułgarskim forum wie, że może dyskutować i się bawić, ale nie prowokować i obrażać.

Jeszcze raz proszę was - bądźcie uczciwi, bo nie chcę ani banować ludzi, ani zamykać działy Dyskusji.

Petya
Zapisane
Forest
Gość
« Odpowiedz #38 : Listopad 13, 2010, 00:30:49 »

Sorki szefowo troszkę mnie poniosło ale dzięki temu przynajmniej powstała dyskusja co można poprawić a co jest ok  Wink
Zapisane
owsiakus
Agent Specjalnej Troski
Ex-IO Team Member
*

Karma: +240/-63
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1198



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Listopad 15, 2010, 16:07:38 »

Niewiele można dodać do wypowiedzi Petya może tylko małe wyjaśnienie do wypowiedzi
nie robcie z forum miejsca tylko dla grzecznych dzieci bo sa tez niegrzeczne Wink

Tak się składa, że do forum dostęp mają również dzieci, kto wie czy kiedyś mój syn tu nie zajrzy. Odpowiedzcie sobie więc na pytanie czy chcieli byście by Wasze dziecko zaczęło grę w IO i weszło na forum i zastało ..... i uczyło się, jak należy "kulturalnie" dyskutować w miłej atmosferze.
Zostawiam to pod Waszą rozwagę.
Zapisane

Nie mam dostepu do polskiej klawiatury i przegladarek z zainstalowanym slownikiem. Prosze wziasc to pod uwage zanim wyglosicie uwagi o poprawnej polszczyznie!!!
Rad0666
Sierżant
**

Karma: +20/-61
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 85



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Styczeń 17, 2011, 00:38:28 »

zgadzam sie star z Toba to jest miejsce tez na jakas rozrywke niestety ostatnio namietnie blokowane.ostatnio wszyscy uzytkownicy zle pisza wszystkich obrazaja w szczegolnosci moderatorow.to forum gry militarnej czy moze farmerow.sa emocje jeden potrafi je powstrzymac inny nie nawet moderatorzy tego nie potrafia co niektorzy Grin nie wiem jak mnie ktos obrazi w czyms na forum to mu odpowiem i tyle ironicznie czy przesmiewczo ale w koncu nie jestesmy w jakims kolku rozancowym.nie robcie z forum miejsca tylko dla grzecznych dzieci bo sa tez niegrzeczne Wink
Plus dla Ciebie , wulgaryzmy i tak w razie wypadku są cenzurowane aczkolwiek nie zauważam ich zbyt często. A lekka wymiana zdań pomiędzy wrogimi sojuszami nikomu jeszcze nie zaszkodziła . Troche ostatnio niektórzy przesadzają z tymi ostrzeżeniami i zamykaniem wątków Jakby na siłe chcieli uspokoić sytuacje , a tak nie zawsze sie da.Na przykład nie każdy jest miły i grzeczny i nie każdy może naprzykład patrzeć na brudy jakie dana osoba robi w grze , a potem przedstawia całkiem inną wersje na forum.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 00:44:12 wysłane przez Rad0666 » Zapisane
sirlouis
Kapitan
****

Karma: +177/-132
Offline Offline

Wiadomości: 352



Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Styczeń 17, 2011, 01:50:19 »

Myślałam dzisiaj że bez sensu się wypowiadać w tym wątku, bo pewnie już wszyscy mamy dość tych kłótni, które się toczyły w ciągu kilku dni, ale niestety niektórzy na tym forum wykorzystali tej sytuacji i ponownie zaczęli obrażać administrację polskiego forum IO...

Prawie 3 lata temu powstał polskie forum IO po to żeby Polakom, którzy się bawią w IO było przyjemnie, po to by mogli sobie porozmawiać z innymi Polakami w własnym języku, po to by powstało małe społeczeństwo polskie w bułgarskiej grze IO. Dwa lata temu pojawił się też CM. Było dużo Polaków na polskim forum, oni potrzebowali pomocy, mieli pytania i zatrudnili CM-a, który miał się zajmować forum. CM był (i jest) odpowiedzialny za forum, na którym powinien być spokój. Dlaczego? Dlatego że IO jest strategią. To nie ani farmville, ani cafe world i t.d. Wszyscy wy dobrze wiecie, że to dość trudna gra, nie wszyscy wszystko rozumieją i właśnie do tego jest forum. Wejść, coś zgłosić, zadać pytanie, porozmawiać z innymi fanami IO, podzielić się swojej wiedzy, poznać nowych ludzi. Otóż do tego jest forum. Dlatego tu pracujemy ja (z strony bułgarskiej) i moderatorzy (z strony polskiej), żebyśmy wam przynosili przygodę i żeby wam tu było dobrze.

Po co ja wam to piszę? Wyobraźcie sobie, że jesteście nowym użytkownikiem jakieś gry, która bardzo wam się spodobała. Wchodzicie i widzicie jak gracze kłócą się z administracją. Szukasz fajnych tematów w Dyskusjach i patrzysz - panuje chaos. Cobyście pomyśleli - forum jest do d... i tyle.
Dlatego tu proszę was, abyście zachowali tu spokój. Bardzo mi się podobają dyskusje graczy, ich twórczość, nawet ich ... pasja wobec gry. Dlatego tu nie pozwolę żebyście dalej zachowali tak nieuczciwie. Może wam to bawi "pożartujmy z władzą", ale innym forumowiczom to się nie podoba i mają dość waszych kłótni.

Dobrze że napisaliście jak jest na bułgarskim forum. Tak, teraz tam panuje harmonia, wszyscy normalnie rozmawiają, bo jakiś czas temu usunięto z forum okolo 30 osób, zamykano forum, zbanowano każdego i t.d. Teraz już każdy bułgar na bułgarskim forum wie, że może dyskutować i się bawić, ale nie prowokować i obrażać.

Jeszcze raz proszę was - bądźcie uczciwi, bo nie chcę ani banować ludzi, ani zamykać działy Dyskusji.

Petya

Mądrze piszesz, ale szkoda, że kiedy kilka osób wywołuje kłótnie na forum, to zamykany jest cały wątek. Jest tyle różnych kar, a karze się innych graczy, którzy chcą coś napisać i nie mogą. Owszem, ci prowokatorzy także są karani, ale jeśli ktoś permanentnie narusza regulamin forum, stale obraża innych, to jest dla takiej osoby stosowna kara - nie trzeba zamykać wątku. Pozdrawiam wszystkich i miłego wieczoru życzę.

Każdy kto zagląda na forum wie, że awantury toczą wciąż te same osoby. Osoby te dostają bany na 24, 48, a nawet na 168 godzin, po czym znów obrażają graczy, wywołują kłótnie, ogólnie psują atmosferę. I znów dostają bany. I tak w kółko. Jeżeli na bułgarskim form potrafiono sobie z takimi osobami poradzić usuwając ich z forum na stałe, to koledzy z Bułgarii pokazali, że jednak można. Proszę mi wierzyć, że po usunięciu pewnych osób z forum, na miejsce jednego "zadymiarza" pojawi się 10 normalnych forumowiczów. Wystarczy tylko chcieć zrobić porządek. Nikt za takimi forumowiczami, co tylko się kłócą i obrażają, tęsknić nie będzie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 14:32:29 wysłane przez sirlouis » Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!