Imperia Online Poland  
Maj 18, 2024, 04:57:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co jest do cholery?!  (Przeczytany 8958 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mcmate
Ex-IO Team Member
*

Karma: +255/-148
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1594



Zobacz profil
« : Sierpień 02, 2012, 19:08:49 »

Prowadzimy a w zasadzie prowadziliśmy wojnę na r95 z CMF i wygrywaliśmy, trafiliśmy ich parę razy przewaga ok 1800 na plusie i co? patrze a wojna z automatu przegrana, jak? toż jest nas niecałe 42% na urlopach a by przegrać agresor musi mieć 50% na urlopach co do  *Censored*?
Tu jest link z walkami pokazujący naszą przewagę trafiliśmy 2 osoby, jednej niszcząc wojsko niemal do zera, reszta to mało istotne walki same plądry tu link: http://pokazywarka.pl/evepaw/

 ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2012, 06:58:13 wysłane przez snakepozna » Zapisane

CHRIS
Sierżant
**

Karma: +7/-1
Offline Offline

Wiadomości: 51


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Sierpień 02, 2012, 22:06:15 »

no ciekawy jestem kto i jaka odpowiedz bedzie na to pytanko czy znowu jakies kombinacje sie robia , tylko zeby nas nie odeslali do innego dzialu ehheeheh
Zapisane
Tamasaki
Global Moderator
*

Karma: +828/-278
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5046



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Sierpień 03, 2012, 00:54:19 »

no ciekawy jestem kto i jaka odpowiedz bedzie na to pytanko czy znowu jakies kombinacje sie robia , tylko zeby nas nie odeslali do innego dzialu ehheeheh

 *hihi*
Dziękujemy za adekwatny komentarz Smiley
Mc, zdarzają się niekontrolowane przypadki "wpadniecia" na bariere, np. kiedy jest 42% na urlopie, a ktoś z aktywnych oberwie, zrobi się ponad 50% na urlopie, druga osoba wróci z urlopu i dalej jest podobny procent do poprzedniego ale wyjście było.
Zgłosze, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Zapisane

TEQUILA
Major
*****

Karma: +171/-51
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 930



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Sierpień 03, 2012, 01:40:02 »

 Grin Grin Grin skąd ja to znam..... Wink
Zapisane

mcmate
Ex-IO Team Member
*

Karma: +255/-148
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1594



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Sierpień 03, 2012, 08:43:40 »

*hihi*
Dziękujemy za adekwatny komentarz Smiley
Mc, zdarzają się niekontrolowane przypadki "wpadniecia" na bariere, np. kiedy jest 42% na urlopie, a ktoś z aktywnych oberwie, zrobi się ponad 50% na urlopie, druga osoba wróci z urlopu i dalej jest podobny procent do poprzedniego ale wyjście było.
Zgłosze, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Siedziałem liczyłem, odniosłem się do poradnika ani razu nie było 50% nawet 45%! kombinowałem pod górkę chcąc znaleźć jakieś wytłumaczenie nie znalazłem takie wzoru który dałby nam 50%
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2012, 09:08:18 wysłane przez mcmate » Zapisane

Tamasaki
Global Moderator
*

Karma: +828/-278
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5046



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Sierpień 03, 2012, 11:42:49 »

Mc, było tak jak napisałem. Dostałem odpowiedź od admina, mimo wszystko przekroczyliście 50% kiedy Darson opuścił sojusz. Dwa wydarzenia zbiegły się w jednym czasie i niestety wojna się zakończyła.
Zapisane

mcmate
Ex-IO Team Member
*

Karma: +255/-148
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1594



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Sierpień 03, 2012, 11:47:27 »

Mc, było tak jak napisałem. Dostałem odpowiedź od admina, mimo wszystko przekroczyliście 50% kiedy Darson opuścił sojusz. Dwa wydarzenia zbiegły się w jednym czasie i niestety wojna się zakończyła.
Na słowo im nie wierzę, podobna sytuacja miała miejsce w zeszłej erze z worms tyle że tam były większe jaja, niech mi pokażą, obliczą że było 50%.
Zapisane

Tamasaki
Global Moderator
*

Karma: +828/-278
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5046



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Sierpień 03, 2012, 12:12:40 »

Takim sposobem to my za daleko nie zajdziemy, nawet jak pokażą konkretne obliczenia wątpie, aby to coś dało. Wojny nikt nie przywróci, kosztów nikt nie pokryje.
Poprosiłem o to, ale czy udostępnią to inna sprawa.
Zapisane

TEQUILA
Major
*****

Karma: +171/-51
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 930



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Sierpień 03, 2012, 12:24:58 »

Procent ludzi na urlopach liczy się od momentu aktywacji wojny(no chyba że się znowu coś zmieniło) więc powywalaj od siebie konta nieaktywne ,które może kiedyś wrócą ale tylko może i wtedy wypowiadaj wojny bez stresu....W WORMS  było podobnie-ale system się nie myli...  Tongue administracja na bank nie przywróci wam wojny ani wyniku więc wypowiadaj wojnę jeszcze raz ale z jak największą liczbą aktywnych graczy i do boju  >Grin
Zapisane

mcmate
Ex-IO Team Member
*

Karma: +255/-148
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1594



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Sierpień 03, 2012, 12:57:04 »

W instrukcji jest:
Cytuj
Uwaga:Procenty bieżącej nieaktywności (urlopy/protekcje w czasie wojny) stosują się do punktów ekonomicznych sojuszu, jakie są w chwili wypowiedzenia wojny, a nie do punktów ekonomicznych całego sojuszu grających bądź będących na urlopach.

Przykład: Jeżeli suma punktów ekonomicznych agresora/obrońcy wynosi 10 000 000 i 50% włączy urlop i/albo Protekcję świąteczną przed wypowiedzeniem wojny, odnotowane punkty ekonomiczne sojuszu będą wynosiły 5 000 000. Jeżeli po rozpoczęciu wojny, 2 500 001 / 3 750 001 włączą urlop i/lub Świąteczną protekcję, wtedy agresor/obrońca przegrywa.

Będę używał zaokrąglonych liczb by było bardziej widoczne:

I tu pojawia się problem erhu załączył urlop przed aktywną wojną, ale po wypowiedzeniu więc gdzie zostanie zaliczony?  *pardon* Dobra liczymy na dwa sposoby:

1.Erhu zaliczony jako urlopowicz podczas aktywnej wojny.

2200000 - pkt sojuszu przed wojną.
430000 - pkt graczy będących na urlopach przed wypowiedzeniem wojny (razem z Darsonem, który potem został wywalony).
1770000 - pkt graczy aktywnych podczas aktywnej wojny.
Jak rozumiem jeżeli połowa z tych 1770000 pójdzie na urlop to przegramy, a zatem:
885000 - połowa pkt aktywnych graczy podczas aktywnej wojny.
591000 - pkt graczy którzy załączyli urlop po wypowiedzeniu tj. erhu 454k pkt, qwerty 70k pkt, dodałem też Darsona którego wywaliłem by wam pokazać.

Jak widzicie 591000 nie równa się 885000 prawie 300k różnicy zatem skąd przegrana? *pardon*
Nawet gdyby bawić się z pkt Darsona czyli np że przy wyrzuceniu darsona pkt eko się zmieniają a urlopy pozostają, to tak nie da 50% rozumiem gdyby darson miał 300k pkt ale ma ok 66k.

2. Erhu zaliczony do tych sprzed wypowiedzenia:

2200000 - pkt sojuszu przed wojną.
884000 - pkt graczy będących na urlopach przed wypowiedzeniem wojny (razem z er-hu i Darsonem, który potem został wywalony).
1316000 - pkt graczy podczas aktywnej wojny.
Jak rozumiem jeżeli połowa z tych 1316000 pójdzie na urlop to przegramy, a zatem:
658000 - połowa pkt aktywnych graczy podczas aktywnej wojny.
136000 - qwerty i wywalony Darson ( podczas aktywnej wojny)

W obu przypadkach nie ma 50%!

Kombinujemy dalej!

Cytuj
Jeżeli punkty ekonomiczne w chwili wypowiedzenia wojny wynoszą 5 000 000 i 1 000 000 punktów są poza sojuszem z powodu eksmisji lub rezygnacji, wartość bieżącej aktywności zmniejszy się do 4 000 000. Wojna automatycznie się kończy przegraną dla agresora, gdy podczas wojny 2 000 001 włączy urlop i/albo Protekcję świąteczną, natomiast dla obrońcy ta wartość wynosi 3 000 001.

Czyli jeszcze raz liczymy:

1.Jeżeli erhu zaliczony do tych aktywnych podczas wojny:

1770000 - pkt graczy aktywnych przy wypowiedzeniu.
1704000 - pkt po wydaleniu Darsona.
852000 - połowa pkt po wywaleniu Darsona czyli tyle może iść na urlop.
524000 - er-hu + qwerty.
Czyli dalej nie 50%.

2.Jeżeli er-hu zaliczony do tych sprzed wojny:

1316000 - pkt graczy aktywnych podczas wypowiedzenia wojny.
1250000 - pkt po wywaleniu Darsona (podczas aktywnej wojny).
625000 - połowa pkt aktywnych graczy podczas aktywnej wojny.
136000 - qwerty i wywalony Darson ( podczas aktywnej wojny)

Również nie 50%.


Pkt sojuszu już bez Darsona:

Darson:

Cały sojusz:

Ranking już bez Darona:

Walki:

er-hu:



Jak widać trochę pkt na wojnie potraciliśmy trochę nabiliśmy więc różnicy wielkiej w danych nie będzie. Gdzieś pomyliłem się w obliczeniach? Nie zrozumiałem poradnika? czy uległ on zmianie i nikogo nie poinformowano?
Ja widać po pierwszym screenie wojna była wypowiedziana po północy czasu bułgarskiego, a aktywna po godzinie 8 czasu również bułgarskiego.
Urlop trwa 48 h jak widać po ostatnim zdjęciu erhu włączył urlop o 03:26:15 zatem po wypowiedzeniu, lecz jeszcze przed aktywacją wojny. Powiedzcie mi czy popełniłem gdzieś błąd? Sprawdźcie.
Dla zrozumienia na konto Darsona zostało przekazane innej osobie, z którą nie mam kontaktu od dłużeszgo czasu stąd jego wydalenie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2012, 13:29:10 wysłane przez mcmate » Zapisane

Tamasaki
Global Moderator
*

Karma: +828/-278
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5046



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Sierpień 03, 2012, 14:55:21 »

Mc, wszelkie uwagi możesz przekazać na support@imperialsupport.org. Ja już otrzymałem odpowiedź, którą mimo Twoich kalkulacji podtrzymują.

Cytuj
Well.. they are pretending for a bug so let them prove it by showing that they were below 50%. The guy sent me a sort of "calculation" but it was wrong, he obviously didn't know the way vacation mode is counted during a war.
Zapisane

mcmate
Ex-IO Team Member
*

Karma: +255/-148
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1594



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Sierpień 03, 2012, 14:59:12 »

Mc, wszelkie uwagi możesz przekazać na support@imperialsupport.org. Ja już otrzymałem odpowiedź, którą mimo Twoich kalkulacji podtrzymują.
Cytuj
Well.. they are pretending for a bug so let them prove it by showing that they were below 50%. The guy sent me a sort of "calculation" but it was wrong, he obviously didn't know the way vacation mode is counted during a war.
A będę. Nie muszę wiedzieć jak to działa dokładnie, nie jestem zarządcą gry, lecz widzę co jest napisane i jak wytłumaczone i tym się kieruje. Powiedz Tomek, czy coś pokręciłem w powyższych obliczeniach?
Zapisane

Tamasaki
Global Moderator
*

Karma: +828/-278
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5046



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Sierpień 03, 2012, 15:01:39 »

Szczerze - nie wiem.. v4 nie jest moją domeną, na v5 liczy się wszystkie osoby będące na urlopach obojętnie czy w trakcie wojny został on odpalony czy nie, ale przegrać z automatu dzięki wyjściu poza próg można tylko wtedy kiedy ostatni decydujący urlop zostanie wzięty podczas jej trwania. Tutaj jak czytam te cytaty jest inaczej.
Zapisane

mcmate
Ex-IO Team Member
*

Karma: +255/-148
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1594



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Sierpień 03, 2012, 15:07:44 »

Szczerze - nie wiem.. v4 nie jest moją domeną, na v5 liczy się wszystkie osoby będące na urlopach obojętnie czy w trakcie wojny został on odpalony czy nie, ale przegrać z automatu dzięki wyjściu poza próg można tylko wtedy kiedy ostatni decydujący urlop zostanie wzięty podczas jej trwania. Tutaj jak czytam te cytaty jest inaczej.
A widzisz, ja jako gracz kieruje się tym co jest napisane w poradniku w grze. Bo czym mam się kierować pogłoskami, domysłami, doświadczeniami z innych gier? Nie, lecz tym co jest napisane w oficjalnym poradniku. Ja łatwo nie odpuszczę, zbyt wiele rzeczy przez 4-5 lat mojej zabawy z IO odpuściłem, za stary jestem by mnie pognali jak szczyla. Piszą, że się mylę, to niech mi to udowodnią. Pokażą mi czarno na białym gdzie się pomyliłem. Jak wymyślą jakiś wzór nie wiadomo skąd o którym nikt nie słyszał dalej będę walczył o sprawiedliwość. Jak powiedziałem tego im nie daruje. Mieliśmy zbyt dobry początek na tej wojnie by teraz odpuścić.
Zapisane

Longin
Szeregowiec
*

Karma: +36/-13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 22



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Sierpień 03, 2012, 15:11:25 »

rzecz oczywista, sprawa nieczysta  >Grin   Gubię się też w kalkulacjach i jakoś mi nie wychodzi że było 50%. Musiec wraże siły się sprzysięgły i jakoweś kuriozum nam zaserwowały. No nic "wszystko płynie" jak to mawiał Pantarei. Nową wojnę trzeba uskutecznic i srogi ............... łomot spuścic  Cool
Zapisane

Czołem Waszmościom!
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!