Imperia Online Poland  
Maj 06, 2024, 12:34:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Świat 85 - Widziany oczyma Bojownika  (Przeczytany 1839 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Bojownik
Porucznik
***

Karma: +53/-34
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116



Zobacz profil
« : Grudzień 15, 2010, 01:50:24 »

Po dłuższej przerwie postanowiłem wrócić do gry. Zdecydowałem się na świat 85 (v.5). Po pierwszym zalogowaniu odniosłem mieszane wrażenia. Z jednej strony ładniejszy interfejs, ale... Właśnie pozostaje ale.. Odniosłem nieodparte wrażenie, że dużo wcześniej gdzieś to już widziałem... Interfejs bardzo podobny do konkurencyjnych pozycji... No ale nie ma co narzekać. Bynajmniej wygląda ładniej niż poprzednio. Najważniejsze, że nie miałem problemów z odnalezieniem się w grze. Instrukcję musiałem jednak przeczytać ponieważ w grze pojawiło się kilka istotnych zmian. Nie będę ich tu jednak opisywał, gdyż instrukcja wszystko ujmuje. Jest napisana zrozumiale. Wystarczy tylko raz ją przeczytać, aby załapać o co chodzi w grze... Kolejnym miłym zaskoczeniem dla mnie była duża ilość polskich graczy.
Ogólnie w wersji v5 wiele rzeczy poprawiono, ale niektóre zmiany nie wyszły na dobre...
Dla mnie największym minusem jest wprowadzenie mapy, a rezygnacja z poprzedniej listy wyszukiwania. Początkowo trudność sprawiało mi wyszukiwanie graczy w okolicy. Właśnie tutaj brakowało mi tradycyjnej listy z poprzednich wersji.

Po przeczytaniu instrukcji zdecydowałem się na wybór Nomadów.

Po osiągnięciu magicznej liczby 50 pkt postanowiłem założyć sojusz. Z sentymentu nadałem mu nazwę Centuria. Wkrótce doączyli do sojuszu tacy gracze jak: Zabsko65, Smoczek, AP__ i Gosc.
Jaki będzie sojusz?... Na razie za wcześnie na snucie planów... Czas pokaże...
Jak na razie ogólnie jest bardzo spokojnie... Wyjątkowo spokojnie... Ale to może być cisza przed burzą...

17.12.2010r
Do sojuszu dołączyli kolejni gracze:Deragremeth, Pyross, Cieniumr, Kuik i Wymiatacz.

22.12.2010r
Do sojuszu dołączają: Krojcnik i Sorso.

23.12.2010r
Kolejne wzmocnienie sojuszu: OrmBywaly i Fizart

Z Sorso (poskramiaczem uniwsytetów) i z OrmBywaly(zatwardziałym taktykiem) miałem już okazję wcześniej grać na innych światach. Nie chcę na razie wywierać na nich presji, ale mam nadzieję, że wprowadzą trochę świeżości i rozruszają sojusz Smiley
Do kompletu brakuje nam jedynie Scorpio_20 (mistrza ciętej riposty), którego mianowanie na dyplomatę równałoby się od razu z wieloma darmowymi wojnami Smiley

No i stało się... Dzisiejszej nocy tj. 24.12.2010r zbierając surowce na kolejny poziom administracji zostałem zaatakowany przez gracza metal4e z sojuszu BULGARIA. Niestety na moje szczęście zaliczył on odbitkę od murów mojej twierdzy Smiley Stosunek strat:
Bojownik 174 pkt - metal4e - 748 pkt

28.12.2010
Fizart obrywa od vedatkah
Fizart 566 pkt - vedatkah 89 pkt
Krojcnik atakuje vedatkah. Do zwycięstwa zabrakło mu jednej rundy, ale pomimo tego rozbija armię vedatkah
Krojcnik 512 pkt - vedatkah 1058 pkt
Zbsko65 poprawia po Krojcniku
Zabsko65 117 pkt - vedatkah 339 pkt
Kuik zalicza fenomenalną obronę
paterfamilias 807 pkt - Kuik 82 pkt

29.12.2010
Do do sojuszu dołączył: ChristAgony
I od razu zabłysnął zwycięską obroną:
Shopas 1105 pkt - ChristAgony 1050 pkt

Wypadałoby się też pochwalić, że nasz sojusz znajduje się obecnie na drugim miejscu w rankingu sojuszy.
Tutaj muszę podziękować naszym graczom bo to ich zasługa Smiley
Nie będę umieszczał informacji o wszystkich walkach sojuszu, jedynie tylko o tych ciekawszych, bo byłoby tego stanowczo za dużo...

Co do samej v5 gry, muszę przyznać szczerze, że z biegiem czasu zaczynam się do niej przekonywać i przyzwyczajać... Nie wyobrażam sobie teraz powrotu na v4... Gra się przyjemniej no i oczywiście ciekawiej. Stanowczo v5 jest bardziej rozbudowana. Tutaj trzeba rozważniej podejmować decyzję. Trzeba myśleć długoplanowo... Źle podjęte decyzje co do rozwoju, mogą się później odbić czkawką. Jedynie co brakuje mi z v4 to darmowe 2 h produkcje surowców... O tym Bułgarzy nie pomyśleli... A raczej pomyśleli i umyślnie z nich zrezygnowali dla większej komercjalizacji gry...

31.12.2010r
Chciałbym wszystkim graczom IO, życzyć wszystkiego najlepszego, sukcesów w grze oraz w życiu prywatnym w nadchodzącym 2011roku Smiley

01.01.2011r
Noworoczne wypady zakończone sukcesem Smiley
Bojownik 244 pkt - Just_be 2861 pkt
Pyrros 1888 pkt - Yardali 6061 pkt

05.01.2011r
No i stało się... Jakimś cudem udało mi się wdrapać na pozycję top 1 Smiley
Do sojuszu dołączyli: Huragan-PL, Napoleon76 oraz Szyszak82.
Sojusz opuszcza Zabsko65, który niespodziewanie przestał grać Sad

06.01.2011r
Spadek na 2 pozycję w generalnym rankingu Sad
Do sojuszu dołącza Huhacz

08.01.2011r
Powrót na pozycję top 1 Smiley i awans sojuszu na pozycję top 1 Smiley
Wypowiedzieliśmy wojnę sojuszowi JurassicPark. Wojna rusza od godziny 08:00. To będzie test dla naszego sojuszu... Mam nadzieję, że będzie udany...
Sojusz Khans wykorzystał okazję i wypowiedział nam wojnę.

09.01.2011r
Po nieudanej obronie sojusz opuszcza Deragremeth.
Odnośnie wojny z JurassicPark po nieudanym starcie, straty odrobił dwoma atakami Pyross. Uratował tym honor sojuszu dając nam prowadzenie w wojnie... Co do Khans to słaby sojusz i na razie nie zawracamy sobie nimi głowy...

19.01.2011r
Trochę się działo i mam zaległości w opisie Smiley
Zaraz po tym jak rozpoczęliśmy wojny z JurassicPark i Khans, kolejną wojnę wypowiedział nam sojusz Persian_s.
Wojnę z Persian_s i JurassicPark wygraliśmy bez większych problemów, natomiast z Khans przegraliśmy minimalnie. Zresztą dochody będą mieli minimalne po punkty zdobywali praktycznie tylko na plądrowaniu...
Najważniejsze bitwy wojen:

JurassicPark
Zwycięski atak Pyrossa na Metal4e
Zwycięski atak Pyrossa na HKPA
Mój zwycięski atak na AIDS i poprawka Pyrossa
Mój zwycięski atak na Metal4e
Było wiele innych bitew, ale wypisałem tylko te największe.

Khans
Tutaj nie ma co opisywać... Ogólnie same plądrowania...

Persian_s
Moja zwycięska obrona przed puiupuiu
Przegrana obrona cieniumra przeciwko un_roman
Zwycięska obrona cieniumra przeciwko un_roman
Jak poprzednio wypisałem tylko te najważniejsze bitwy.

Po zakończeniu wojny sojusz JurassicPark rozpadł się, co w sumie było naszą przyczyną...
Po tych wszystkich zmaganiach wojennych spadłem w ogólnym rankingu na 5 pozycję, a sojusz na 3, ale z dochodami wojennymi jakie otrzymaliśmy, szybko odrobimy straty Smiley

Kolejna wojna z sojuszem KU4ETATA
Ogólnie przez całą wojnę prowadziliśmy punktowo. Nasza przewaga na zmianę zwiększała się, lub zmniejszała...
Osobiście przez prawie cały okres wojny nie brałem w niej udziału. Szkoliłem jedynie wojsko, którego nie mobilizowałem.
W ostatni dzień sojusz KU4ETATA drastycznie odrobił straty doprowadzając niemal do wyrównania wyniku wojny. Wtedy postanowiłem wprowadzić mój plan do którego sumiennie przygotowywałem się...
Wysłałem całe wojsko (poza wyszkolonymi i niezmobilizowanymi jednostkami) na oblężenie do najbardziej oddalonego ode mnie gracza z wrogiego sojuszu. Długo nie musiałem czekać aby zobaczyć nadchodzące na plądrowanie armie składające się z ciężkich i elitarnych konnicy.
Zwierzyna połknęła przynętę Smiley. Teraz tylko wystarczyło szybko zmobilizować wyszkolone wojska i w odpowiednim czasie umieścić w plądrowanej prowincji. Na zwierzynę wybrałem sobie lidera wrogiego sojuszu, gdyż to właśnie on był największą zmorą naszych graczy, odpuszczając sobie dwa inne plądrowania. Moja obrona składała się głównie z ciężkich włóczników, do tego łuczników katafraktów, katafraktów, trebuszetów i elitarnych łuczników. Jego z ciężkiej konnicy, łuczników katafraktów i katafraktów. Zasadzka okazała się bardzo skuteczna i zwycięska, ze stosunkiem strat 16 000 pkt z mojej strony i 55 000 pkt ze strony wroga. No i oczywiście zyskałem kolejny medal Smiley
Wojna zakończyła się kolejnym zwycięstwem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2011, 08:46:42 wysłane przez Bojownik » Zapisane

Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych, a zapominać o swoich.
— Cyceron
Lana
Ex-IO Team Member
*

Karma: +266/-303
Offline Offline

Wiadomości: 2141


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Grudzień 15, 2010, 01:54:40 »

Witam z powrotem!! bardzo się ciesze że wróciłeś do gry  *rose*

Szkoda tylko że nie świat 82  Undecided


Powodzenia.
oczywiście wybrałeś Nomadów?
Zapisane


PL1E3--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP2 net worth
PL6E1--> TOP1 mil; TOP1 honor; TOP6 net worth;9 medals

NA EMERYTURZE Smiley
Bojownik
Porucznik
***

Karma: +53/-34
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Grudzień 15, 2010, 02:00:36 »

Witaj. Akurat 85 ruszył więc stąd ten wybór. Co do wyboru nacji, to oczywiście padło na Nomadów Smiley
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2010, 02:12:08 wysłane przez Bojownik » Zapisane

Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych, a zapominać o swoich.
— Cyceron
_OrmBywaly
Porucznik
***

Karma: +28/-18
Offline Offline

Wiadomości: 181


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Grudzień 15, 2010, 06:01:32 »

Witaj  Wodzu----dwa dni    temu   zalogowałem  się  na  81----ale   zaraz  naprawię  swój   bład
Zapisane
Bojownik
Porucznik
***

Karma: +53/-34
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Grudzień 15, 2010, 08:19:15 »

Witaj Orm Smiley
Zapisane

Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych, a zapominać o swoich.
— Cyceron
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!