Imperia Online International
April 19, 2024, 18:14:57 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Momci, zoshto dve aliansi vo realm 25  (Read 4267 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Saint_Ivo
Private
*

Karma: +0/-3
Offline Offline

Posts: 1


« on: January 26, 2008, 13:57:06 PM »

Momci, dajte da se organizirame. Gledam deka sme dosta prisutni vo realm 25. Daj kazete koj ste, sho ste.
- poadrav od Romanija, inache od Bitola (ova chisto onaka, da ne ve iznenadi romaskoto zname)
- iskustvo so imperia. 2 meseci na romanskiot realm (ke mi bidat potrebni soveti...ali za ova vo drug topic)


Ustvari, sho me interesira najpoke:
- kako to da ste se podelile vo dve aliansi? (igor i MaFiJoZo, kazete sho e rabotata)

Pozdrav do site
Logged
igor
Private
*

Karma: +0/-4
Offline Offline

Posts: 1


« Reply #1 on: January 26, 2008, 23:43:02 PM »

zdravo na site
da ve pozdravam kako prvo
kako vtoro povicite da se obedinime mi se svigaat i gi podrzuvam
kako treto ona sto sekogas ne mi se dopagalo kaj nas makedoncite a toa e da si ja vadime dusata sami megu sebe
primame postojano napadi od strana na alijansata macedonija i toa od LuBu i od mafijozo i da bidam iskren mnogu ni go oteznuvaat razvitokot
namesto da se pomagame tie postojano atakuvaat kon nas
se nadevam deka ke si go dobijat svoeto i ve povikuvam site da im vozvratite
nie sekako ke mora da se pozanimavame so niv
za site koi se vistinski makedonci (osven navedenite olosi) alijansata e otvorena za zaclenuvanje i za sorabotka
i za clenovite na macedonija koi se custvuvaat makedonci povik otkacete gi pederistata
SMRT ILI SLOBODA ZA MAKEDONIJA
Logged
Saint_Ivo
Private
*

Karma: +0/-3
Offline Offline

Posts: 1


« Reply #2 on: January 27, 2008, 03:07:50 AM »

Igor brat, daj molim te da ne pochnuvame vaka na leva noga. Razbiram deka e neuba rabotata sho vikash, ali sepak nema potreba da se vregjame. Na kraj krajeva ova e samo igra.
Daj i MaFiJoZo i LuBu neka kazat sho e rabotata.
Logged
LuBu
Guest
« Reply #3 on: January 28, 2008, 12:24:26 PM »

Dali sakas da platis ?Tvoite igraci ke trpat,trpat,trpat ako objavam vojna od koj najzgrozena e marija i ke trpi sekoj den!Ako ne go sakas toa i da nema buntovi vo tvojot tim ke treba da se izvinis do 1.2.2008 !Na ovoj tolpik i na mojot!!Ako ne go sakas toa i da nema buntovi vo tvojot tim ke treba da se izvinis do 1.2.2008 !Na ovoj tolpik i na mojot So poraka se izvinuvam pred makedonija!
« Last Edit: January 28, 2008, 12:26:06 PM by LuBu » Logged
LuBu
Guest
« Reply #4 on: January 28, 2008, 12:28:49 PM »

Ako objavime vojna ke te pokoram i ke ja stavam ovdeka! isto ko da sum te ponizil pred cela makedonija! *Angry*

Veke sum korpalar i ne se zezam toa treba da znaci nesto deka imam vo sebe 3000 vojnici!!


Ti ni ja rasipa aliansata?? You will pay for thit whit your live!!!!

Ocekuvaj ako ne se pridruzite do 1.2.2008 ke ima vojna bidejki mnogu se kurcis !!!! marija ne e kriva sto trpi tuku ti si toj i ke te utepam ako ne se izvinis pred site od makedonija i vo tvojot i vo mojot savez!!!
« Last Edit: January 28, 2008, 13:27:46 PM by LuBu » Logged
Saint_Ivo
Private
*

Karma: +0/-3
Offline Offline

Posts: 1


« Reply #5 on: January 29, 2008, 12:26:28 PM »

DE BRE mazishta bre...ochite ke si gi izvadite  *Smiley*  Moram da priznam....presreken sum....koga gledam kakvi silni deca Makedonija rodila. Barem silni na moabet. Pa to ni bilo odsekogash jaka strana neli.

Se mislev...da navlegvame, koj pochna, sho reche, koj reche....ne gledam deka ke postignime neshto. Celta beshe da se obedinime. Ubo e sho, i pokraj teshkite zborovi, gledam deka zelba za obedinuvanje IMA!!!

Zato momci, aj da zaborajme sho se desi dosega, da ja zakopame sekirata i da vidime sho ponatamu. SITE ZAEDNO VO EDNA ALIANCA.

Gore-dolu sum siguren deka ni Igor ne bi se prikljuchil vo alianca kreirana od Lubu, a bogami ni obratno. Zato predlagam Marija (chupeto sho dovolbno trpeshe zaradi raspraviite) da oformi alianca, da i daj ime....po moznost makedonsko (moj predlog bi bil "A bre Makedonche" ili "Uber Makedonishe"), a site nie ostanatite da se prikjuchime.

Mislam deka e dojdeno vreme, koga treba da si zgaznime na egoto i da go napravime vistinskiot izbor. Znachi, iskrena moja molba e da zaboravime na dosegashnite raspravii, za edno pogolemo zaednichko dobro.

i za na kraj, jas, kako pretstavnik na Makedoncite od dijasporata, imam edno mnogu vazno prashanje....KAJ SE PARITE OD ZNAMETO?!?............ se zezam *Smiley*  (ova onaka za da razvedrime malce)
Bidete mi pozdraveni,
Ivo
Logged
LuBu
Guest
« Reply #6 on: January 29, 2008, 14:56:43 PM »

Nema da vlezam vo aliansa so nego dodeka ne go napravi toa sto go rekov gi igram i LuBu i Wellington!!

 !!!!!!Smrt za predavnicite kako igor!!!!!!
Logged
Saint_Ivo
Private
*

Karma: +0/-3
Offline Offline

Posts: 1


« Reply #7 on: February 01, 2008, 11:27:48 AM »

Reshiv da se prikljucham na alijansata Makedonija. Posle se shto se kaza ovde, moram da priznam deka imashe momenti koga se mislev da odam vo nekoja internacionalna alijansa. Ama pusto srce ne dava :-)
ZA MAKEDONIJA!!!  *bear*

p.s. ushte se nadevam deka eden den ke bideme site zaedno vo edna alijansa.
Logged
LuBu
Guest
« Reply #8 on: February 01, 2008, 21:14:46 PM »

Pederisteto igor uste go nema!! Ke ja nema i negovata aliansa vo vtornik! Spremi se za borpa Pederiste

WAR AGAIS MAKEDONIJA!!!!!Ne go ispolni vetuvanjeto!
« Last Edit: February 02, 2008, 01:17:05 AM by LuBu » Logged
LuBu
Guest
« Reply #9 on: February 02, 2008, 23:26:05 PM »

Ova e aliansata makedonija za 7 dena !!!!!! *sos* *sos* *sos* *sos* *cry* *cry* a igor pa!!!!! ova!!!! *freak* *freak* *freak* *freak* *freak* *freak* *freak* *freak* *freak* *freak* *freak* *freak* *freak* *freak*
« Last Edit: February 03, 2008, 19:23:59 PM by LuBu » Logged
DACI
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 1


« Reply #10 on: February 10, 2008, 14:43:23 PM »

aj bas ke vidime za toa!!!koj posleden se smee najslatko se smee.
i od ovaa vojna ne trpi samo marija tuku site nie poso izgubivme dosta vojska a mozevme mn da napreduvame zaedno i da im objavevme vojna na grcite namesto da se tepame megu sebe!!!!!
GLORY FOR MACEDONIA!!!!!!!!
Logged
AFRO samurai
Guest
« Reply #11 on: January 28, 2009, 15:40:30 PM »

brat pametno vikas nego kazete kako da ulegnu u nekoju alijansu i ako ima nekoja ponudite, ovakoj dosadna bidnue igra
Logged
KoSaC
Forum Staff
*

Karma: +504/-362
Offline Offline

Posts: 2624



« Reply #12 on: January 28, 2009, 16:16:39 PM »

brat pametno vikas nego kazete kako da ulegnu u nekoju alijansu i ako ima nekoja ponudite, ovakoj dosadna bidnue igra
ti si jedini na ovom forumu  *freak*
Logged


Everyone needs to believe in something.
I believe I'll have another beer. *bear*
vukodlav
Guest
« Reply #13 on: February 06, 2013, 17:07:23 PM »

http://prntscr.com/rrjdv  http://prntscr.com/rrjfk  eve  kako se raboti ova .   im objavivme vojna na bugarite  a grcite  pobrzaa da im pomognat  pa  naebaa i oni .  dobro organiziran sojuz  125 real  . vaka treba a ne samo da se raspravame megu sebe


 poz na site
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!