Imperia Online International
January 17, 2022, 11:38:14 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Почнуваат празници и веселби!  (Read 790 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: October 29, 2016, 09:42:40 AM »

Ве поздравуваме, храбри воини!

Нова година и Божиќ наближуваат, но пред нив е Ноќта на вештерките!
Време е за духови, призраци и издлабени тикви што светат во темнината!
Маскирајте се во страшни костуми и подгответе се за Мрачната жетва - специјален едноседмичен настан!

Таа ќе Ве предизвика да нападнете што е возможно повеќе независни градови и варварски кампови. Ќе започне во понеделник во 15:00 часот, време по сервер. Секој успешен напад ви носи бонбони!  На крајот од настанот, играчите кои собрале доволно бонбони, ќе добијат специјален подарок - ковчег!

Празнувањето на Ноќта на вештерките ќе продолжи точно една седмица и ќе започне во понеделник, 31.10.2016!
Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!