Imperia Online International
July 28, 2021, 01:55:53 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Промена, поврзана со населението  (Read 804 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: June 10, 2016, 15:03:57 PM »

Ваши Височества.

- При расформирање на војска, населението потребно за регрутирање, нема да се враќа назад.
- Ќе има можност да се испраќа до 25 000 население, наместо 1 000, при припојување на терен.Империја Онлајн е игра што се базира на воена тактика и управување на ресурси. Секој еден ресурс во играта е важен за развојот на империјата. Од доста време, населението коешто исто така е доста важен ресурс, не е во состојбата во којашто би сакале да биде - неговиот ефект како ресурс е доста намален, бидејќи здобивањето со него веќе е премногу лесно.
Основната причина за ова е расформирањето на војски со цел да се добие население - дејство што ја видоизменува економијата на играта на негативен начин. Поради оваа причина решивме да ја преземеме оваа мерка, којашто иако може да им изгледа драстична на голем дел од играчите, неопходна е за балансирањето на играта. Од своја страна, обезбедувањето на повеќе население при припојување на нов терен ќе доведе до доста побрз развој на новозаземените провинции.

Промената ќе влезе во сила во 2 етапи:

Етапа 1 - световите коишто ќе се рестартираат помеѓу 23.06 и 05.07 ќе ја започнат новата ера со новото правило
Етапа 2 - на 05.07 промената влегува во сила во сите преостанати светови, независно во која етапа на развојот на ерата се наоѓаат
« Last Edit: June 10, 2016, 15:04:47 PM by Angela » Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!