Imperia Online International
May 19, 2022, 14:57:16 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Промена во часовникот на сервер  (Read 485 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: March 25, 2016, 12:04:46 PM »

Летно сметање на времето

На 27-ти март (недела) во 3:00 часот наутро (време по сервер), Европа преминува кон летно сметање на времето. Часовникот на сервер ќе се помести за еден час напред (наместо 3ч ќе покажува 4ч.). Поради ова, нападите и издржувањето на војската ќе бидат запрени на 26.03 во 15:00 часот, време по сервер.

• сите напади испратени пред запирањето ќе бидат вратени;
• сите сојузни војни и премиум членства ќе бидат продолжени со точното време на периодот без напади;
• нема да се зема издржување на војската иако ќе се покажува во статистиката.

Нападите ќе бидат повторно активни на 27.03 во 15:00 часот, време по сервер.

ВНИМАНИЕ: Ви препорачуваме да се најавите во профилот пред да бидат пуштени нападите за да не се пресмета одеднаш издржувањето на војската за времето додека не сте биле онлајн во играта!
« Last Edit: March 25, 2016, 12:07:37 PM by Angela » Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!