Imperia Online International
December 06, 2021, 14:39:41 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Империјална продавница  (Read 440 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: February 23, 2016, 09:38:51 AM »

Ваши Височества!

Кралскиот Трговски Еснаф официјално го објавува отворањето на Империјалната продавница! Во неа се предлагаат различни стоки што ќе му бидат повеќе од полезни на секој Владетел што се стреми кон успех:
• Зголемувачи за искуство;
• Зголемувачи на силата на војската за време на битка;
• Талони за Играта на среќа;
• Екзклузивни понуди за Империјалниот трговец;
• Подароци за фестивали;

Сите предмети што се продаваат во продавницата, исто така може да бидат добиени како подароци од храмот или како плен за успешно спроведени битки против варварски станови и независни градови.

Следните предмети моментално не се достапни во продавницата и може да се паднат само како подароци и плен:

• Намалувачи на време за економски и воени градби;
• Намалувачи на време за економски и воени истражувања;

Ве повикуваме да ја посетите локалната Империјална продавница и да купите што ви душа сака! Олеснете си го животот со квалитетни производи!

Важно: Империјалната продавница нема да е достапна за мобилните апликации.

Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!