Imperia Online International
September 28, 2021, 03:49:37 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Преместување на империјата  (Read 746 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: March 24, 2016, 14:03:46 PM »

Ваши Височества!

Империјалното Министерство на инфраструктурата би сакало да објави дека од денес на сите Владетели ќе им биде дозволено да ги преместуваат своите империи! Опцијата е достапна во таб Империја во мени Подесувања. За да ја искористите, Вашата империја треба да одговара на следните услови:

• Не треба да има други поседи освен престолнината:
• Не треба да има активни мисии од било каков вид;
• Империјата не треба да е под напад;
• Новата локација се одредува на случаен принцип, не може да се избира од играчот;
• Ново преместување на империјата е возможно после една седмица од последното;

Уживајте во новата функција!

Важно: Преместувањето на империјата нема да е активно за мобилните апликации.
Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!