Imperia Online International
July 28, 2021, 02:38:27 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Лигите доаѓаат!  (Read 782 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: January 24, 2016, 17:25:53 PM »

Почитувани играчи!

Воведен е нов систем за рангирање во сите светови на Империја Онлајн. Рангирањето е разделено на категории што ги покажуваат различните аспекти на Вашиот развој:

• Економија

• Воено дело

• Истражувања

• Градби

• Империјален опсег

• Големи луѓе

Овие категории се поставени во различни Лиги, од горе на долу:

• Платинска

• Златна

• Сребрена

• Бронзена

• Железна

• Дрвена

Време е да докажете дека заслужувате да присуствувате во Лигата!

Важно: Новиот систем за рангирање нема да е активен преку мобилните апликации.

Повеќе информација е достапна на http://www95.imperiaonline.org/imperia/game_v6/game/help/?section=glossary&letter=%D0%A0#term_390
Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!