Imperia Online International
October 22, 2019, 05:04:38 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Сојузни промени  (Read 569 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: December 17, 2015, 18:29:13 PM »

Драги играчи!

Со постојаните обиди да Ве направиме среќни, објавуваме дека е време за сојузни промени!

Во сојузите ќе биде направена основна реорганизација:

- Сите сојузи веќе ќе имаат фиксен максимален број членови - 50;
- Сојузната администрација веќе не влијае на бројот на членовите. Сега таа дава % бонус на сојузните донации;
- Секој сојуз може да избира помеѓу 2 статуси - отворен и затворен. Во отворените сојузи може слободно да влегува секој играч од светот. Во затворените сојузи се кандидира како досега и членови се примаат после одобрување;
- Сите досега формирани сојузи автоматски ќе бидат со статус "затворен". Сојузите, формирани после промената, автоматски ќе бидат со статус "отворен";
- Секој играч што ќе влезе во отворен сојуз, на почеток ќе биде со статус "Нов", со којшто ќе има ограничен пристап до сојузинте менија и инфомрација. Лидерот на сојузот може да го унапреди до полноправен член, кога ќе реши дека е потребно;
- Формирањето на нов сојуз веќе чини 10 000 злато. Ако во светот нема отворени сојузи за нови играчи, цената ќе биде 0 злато;
- Сите сојузни истражувања веќе почнуваат од 1-во ниво при формирање на нов сојуз;

Важно: Сојузните промени нема да бидат воведени во мобилните апликации.
Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!