Imperia Online International
October 16, 2019, 08:14:44 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Промена во Господари на светот  (Read 564 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: December 12, 2015, 12:03:23 PM »

Од 07.01.2016 г. ќе биде направена значајна промена во модулот за Господари на светот. Крајот на светот веќе нема да се одредува од достигнување и задржување над 60% влијание. Светот ќе завршува со фиксен краен датум. Победник ќе биде сојузот што има највисок процент влијание на тој краен датум или највисока нето вредност на сојузот ако никој нема влијание. Медали за Господари на светот ќе добиваат само сојузите што победиле преку влијание.

Свет со ера во којашто натреварот Господари на светот започнал пред 07.01.2016 г. ќе заврши според досегашните правила. За сите преостанати светови ќе бидат посочени конкретни крајни датуми за крај според новите правила.
Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!