Imperia Online International
August 10, 2022, 04:11:57 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Победници на Светско првенство 2015  (Read 845 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: November 23, 2015, 17:19:04 PM »

Хрватска е новиот неоспорен Светски шампион на Империја Онлајн за 2015 г.! Ова е втората титула за репрезентацијата од Балканот, што на сите им докажа дека е најдобрата помеѓу најдобрите! Романија ги освои сребрените медали, а Полска ја зеде бронзата. Бугарија, Бразил, Шпанија и Грузија, заедно со нивните сојузници, го дадоа најдоброто од себе си за да ја предизвикаат Хрватска во втората седмица на турнирот и се бореа до последната минута за да направат пресврт, за коешто заслужуваат огромна почит. 51 пати замоци што беа во собственост на држави, беа покорени од противнички тимови, со тоа што 20 од овие напади се случија во последните 2 дена од турнирот! На крајот хрватите излегоа победници, чувајќи ги главните сојузни поседи неповредени, што им дозволи да генерираат огромни количества поени влијание и порано да го затворат Светското. Поздрави за победниците и за сите учесници во годинешната Битка над сите битки!
Ќе бидете запомнети!

https://www.youtube.com/watch?v=L2Gc_J3A5X8
Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!