Imperia Online International
October 26, 2021, 19:10:16 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Воени трофеи!  (Read 896 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: November 05, 2015, 18:19:00 PM »

Империјалното Воено Министерство одобри наредба со која официјално се дозволуваат Воените трофеи!

Сите Императори и Императорки веќе ќе имаат шанса да освојат предмет, преку некое од следниве дејства:

- Напади по независни градови;
- Напади по Варварски кампови;
- Отворање на подароци од Храмот;

Предметите што можат да бидат добиени се:

- Талон од Играта на среќа;
- Бесплатна еднократна употреба на Империјалниот трговец;
- Бесплатенмал фестивал со моментален ефект;
- Бесплатен голем фестивал со моментален ефект;

Сите предмети ќе бидат зачувани во новото подмени во Инвентарот.

Уживајте во Воените трофеи!


Важно известување:
1. Нема да можете да освојувате и да употребувате предмети во Светот на Светското првенство.
2. Системот за Воени трофеи моментално е активен само за веб верзијата на Империја Онлајн.
Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!