Imperia Online International
October 26, 2021, 19:34:12 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Воведување на големи нови модули!  (Read 1011 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: November 03, 2015, 18:43:37 PM »

Почитувани императори и императорки,

Два големи модули беа успешно воведени во играта.

1. Платеници

Пристигна писмо во канцеларијата на Императорскиот Висок Совет со печат од новоформираниот Платенички еснаф. Затоа советот ќе направи изјава!

Нека се знае дека многу мажи и жени со благородно потекло избрале да не бидат лојални кон одредена царска фамилија и да предлагаат услуги во замена за цврста валута!

Платеничкиот еснаф веќе ги прати во вашите таверни, каде што можете да се пазарите за договор со нив, да ги избирате нивните таленти, имиња, вештини и многу друго!

Испратете ги слугите во локалната таверна и обезбедете си нови членови за Императорскиот двор!

2. Наследство

Секој голем император сака да остави наследство зад себе си. За да заземе место во историјата.

Информативната агенција на Империја Онлајн објавува дека сите играчи веќе ќе имаат можност да се борат за своето наследство, со тоа што ќе зголемуваат нивоа на своите Глобални профили. Овие нивоа никогаш нема да исчезнат и никогаш нема да се намалуваат! Тие ќе се однесуваат на сите Светови каде што игра играчот!

Секој играч ќе освојува искуство за својот профил по неколку начини:

- Зголемување на нето економски поени;

- Зголемување на воени поени;

- Уништување на противнички шпиони;

Исто така, за да го стимулира раѓањето во сите Светови, Императорското Министерство за Здравство објавува дека за секое новородено благородничко бебе ќе се дава 20% бонус на искуството за профилот во тек на 6 часа во соодветниот Свет!

После достигнување на одредено ниво на профилот, ќе се добиваат различни бонуси и награди во играта, некои од нив вклучуваат:

- Побрза изградба на градби и побрзо истражување на истражувања;

- Побрза обука на воени единици;

- Без Советник при почеток на нова Ера;

- Достап до Светови со специјални правила;

P.P. По повод новиот модул, Империја Онлајн ќе го подеси системот да пресмета кој од профилите во моментот колку искуство заслужува и ќе му го даде соодветното ниво и награди! Сите профили што се со искуство под 10-то ниво автоматски ќе бидат наградени со профил ниво 10!

Важно: Модулот за Платеници нема да биде достапен во Светот на Светското првенство. Играчите ќе добиваат искуство на профилот во Светот на Сетското првенство, но бонусите нема да се применуваат за време на турнирот!

Сила и чест, благородни воини!
« Last Edit: November 03, 2015, 18:46:57 PM by Angela » Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« Reply #1 on: November 04, 2015, 18:03:51 PM »

Појаснување за мобилните апликации

Двата нови модули што беа воведени во ИО - Платениците и нивоата на Глобалниот профил, засега нема да бидат достапни преку мобилните апликации.
Играта преку мобилни апликации нема да генерира искуство за Глобалниот профил.
Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!