Imperia Online International
January 26, 2022, 13:19:29 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Нова функција: Дневни мисии  (Read 464 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: August 26, 2015, 15:50:29 PM »

Пуштена е нова функција во форма на Дневни мисии, таа е достапна за сите играчи кои имаат повеќе од 500 нето економски поени. Функцијата им дава на играчите различни мисии кои се во согласност со индивидуалниот развој на секој профил, подредени по тежина. Играчите треба да ги исполнат овие мисии во рамките на еден ден и за секоја успешно завршена мисија ќе добијат одреден број поени. Во согласнот со акумулираните поени, играчите добиваат различни награди како ресурси и право на вртење на Тркалото на среќа. Нови мисии се генерираат секој ден на полноќ (време по сервер) додека напредокот за претходниот ден се губи. Исто така се губат сите награди кои не се земени до тој момент. На крајот од секоја недела се пресметуваат сите поени што играчот успеал да ги акумулира за тој период и според достигнатата вредност добива награда во вид на ковчег кој содржи ресурси.

Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!