Imperia Online International
December 06, 2021, 12:56:26 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Седмичен настан  (Read 507 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: June 10, 2015, 17:39:18 PM »

Пуштена е нова функција во форма на седмичен настан - битка со Мрачната тврдина. Таа се појавува за 24 часа на одредено место на мапата и сите играчи можат да ја напаѓаат. Битката со неа е врз основа на нормалната опсада на тврдина, со исклучок на тоа што играчите нема да губат никакви војници во неа и нема да има никакво ограничување во однос на бројот единици што можат да ја нападнат тврдината. Патувањето до Мрачната тврдина е фиксно - по 1 час и во двете насоки за светови со брзина x2/ 30 минути за светови со брзина x4/ 12 минути за мега блиц свет, со тоа што има можност за моментално пристигнување за 30 дијаманта. Откако ќе истечат 24-те часа, се формира рангирање според нанесените штети. Рангираните на првите 100 места добиваат дополнителни награди. Специјална награда му се доделува на играчот што ќе го нанесе финалниот удар на тврдината, само во случај да биде разрушена. Награди во форма на злато за сојузната ризница им се даваат и на сојузите, рангирани на првите 20 места, според нанесените штети од нивните членови.

Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!