Imperia Online International
September 18, 2021, 19:02:41 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: [ВИДЕО] Битката во Империја Онлајн!  (Read 671 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: August 29, 2014, 12:35:29 PM »

Поздрави, моќни Генерали!

Многумина од вас веќе поминале низ својата огнена крштевка на бојните полиња на Империја Онлајн и се запознале со славата од победата или понижувањето од загубата. Затоа ви го претставуваме нашето видео во два дела „Битките во Империја Онлајн” во кое подробно се разгледуваат сите бојни механики, вклучувајќи ги и бојните линии, рунди и интеракција помеѓу единиците, што ќе ви обезбеди темелно познавање на сите тактики и правила на војната, коишто можат да ја решат вашата судбина во Империја Онлајн.

Придружете ни се додека ја подигнуваме завесата над еден од најдеталните борбени системи во жанрот.


                                       Во нашето прво видео, „Состав на војската“ ќе се запознаете со различните видови војски и со начинот според којшто се распоредуваат на бојното поле.

                                                                                                                        Во нашето второ видео, „Битката“ ќе се запознаете со начинот според којшто се судираат единиците, како и со карактеристиките на Битката на поле и Опсадата на тврдина.


                                                                                                                                                                   Информацијата е моќ: вооружете се со знаење и победата ќе биде ваша!
Кликнете на или за превод на македонски.
Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!