Imperia Online International
October 23, 2021, 03:53:58 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Отстранување на индекс beta2  (Read 539 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: January 31, 2014, 11:48:11 AM »

Ги известуваме сите играчи дека беше отстранет индексот Beta2 до името и бројот на световите во верзија 6 "Големите Луѓе". На пример, ако играте во свет Beta2 v6 160, при најава во играта на картичката со името на светот ќе пишува само v6 160, наместо Beta2 v6 160. Промената е визуелна и не влијае на брзината и механиката на светот каде што играте.
Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!