Imperia Online International
December 04, 2022, 03:39:58 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Крај на Светското Првенство!  (Read 2407 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
tock.a
Trusted Member
*

Karma: +45/-13
Offline Offline

Posts: 142


« on: August 01, 2013, 20:31:59 PM »

Дојде и да не речам очекуваниот и посакуваниот крај и на ова издание на Светското Првенство. Македонија е нашиот шампион, преставниците наши херои. Македонците рамо до рамо со силните репрезентации, со таа разлика што првите 10 пред се имаа добар почеток од 50 000 дијаманти и добра куповна моќ на истите. Нашите херои покажаа дека не е се до дијамантите, туку дека се е до уиграноста на екипата и многуте непреспани ноќи што самото натпреварување го бара за успех. Ќе ви покажам со неколку слики дека сложноста и екипа од 6 луѓе ја презентираше Македонија пред цел свет онака како и доликува. Секој тим од првата страна на ранг листата имаше по 15 играчи за разлика од нашите само 6, водечките профили во МК тимот. 5 неактивни профили, и 4 профили кампањско играње. Сите ветуваа на квалификациите, меѓутоа од ветувања до реализација има голема разлика. Сите играат низ други светови на ИО, меѓутоа само најдобрите 6 го изиграа ова елитно натпреварување како треба. Не споменувам имиња ќе се пронајдат сами оние што ветуваа а ништо не направија.
Македонија со голем подем од претходното Светско до ова, Македонија заврши 13 по економски поени, но 7 по воени поени. Двете позиции што ги заземаа се огромен успех за нашите преставници, за гордоста на Македонија во оваа игра.
Неможам да не ја споменам back1 - посветена, пожртвувана и најзаслужна за позицијата на која се наоѓаме моментално на ранг листата која сите земји од светот ја погледнаа. Да имаа Македонците уште 2-3 back1 ќе беа сигурно меѓу првите 5. Честитки за најдобрата девојка back1, која несебично ги развиваше сите неактивни профили во МК тимот и ги чуваше и активните нормално во смени меѓутоа сепак најтешката задача во сојузот ја имаше нашата воинка back1.  *rose*
Голема благодарност до нашиот CM, Ангела без твојата несебична подршка и помош Македонија немаше да биде ова што покажа дека е.  *rose*
Лидерот conevski1 - http://prntscr.com/1irv4p
Првиот официр Ivo5 - http://prntscr.com/1irvf6
Нашиот научник trenaT - http://prntscr.com/1irvly
Командир back1 - http://prntscr.com/1irum9
Командир El_Moro - http://prntscr.com/1iruu0
Архитектот Devils_May_Cry - не успеав да најдам слика од неговите постигнувања
Неможам да не ги споменам veda05, nofaceoff, LS7LFC, а останатите па не би ги споменал. Светското првенство заврши, шампиони се Хрватска на првата позиција, втората позиција припаѓа на Полска, а трети се Италија. Честитки на победниците и сите учесници.
А наши ШАМПИОНИ се Македонија - http://prntscr.com/1irvrf  *bravo*  *bravo*  *bravo*
« Last Edit: August 01, 2013, 20:33:28 PM by tock.a » Logged

Once you learn to quit, it becomes a habit.
Zsigmund
Trusted Member
*

Karma: +20/-13
Offline Offline

Posts: 114


« Reply #1 on: August 01, 2013, 22:39:46 PM »

Би се обратил како дополна или продолжение на она што погоре мојот колега го напиша... Вистински и реално Ви ја долови и доближи сликата, односно сагатa на Македонскиот тим кој постигна голем успех на веќе завршеното Светско Првенство во Империја Онлајн во 2013 година. Ја пофали извонредната back1, која покажа сила, моќ и знаење на кое што завидуваа многу големи играчи кои ја познаваат оваа игра. Безпотребно е да зборувам за нашата хероина, кога сликите кои се погоре поставени се одлика на нејзиниот ангажман околу МК тимот... *rose*
Патот до успехот го пробија и изодеа водечките 6 профили, со помош на уште 4 играчи кои беа рамо до рамо со нив и го дадоа својот максимум во вкупниот финален резултат. Тоа што нашите играчи ги кочеше во можниот поголем успех, беа квази репрезентативци (вкупно 5), кои не заслужуваат воопшто да ги споменувам.
 
Најважното е тоа што покрај имињата на нашите играчи кои вистински ја претставуваа Македонија на Светското првенство, се впишани бројки кои се за почит и кои се ивојувани во конкуренција на најдобрите од ИО. Тие бројки ќе бидат тешко достижни, но се надевам дека еден ден ќе ги красат профилите на нашите наредни претставници!
Logged

Дај да ти го поминам главниот!
_Master_
Reporter
*

Karma: +12/-5
Offline Offline

Posts: 31


Fighting for peace is like screwing for virginity


« Reply #2 on: August 02, 2013, 10:03:56 AM »


И да заврши и овогодинешното Светско првенство во Империја Онлајн. Едно браво, па уште едно браво, па и едно големо БРАВО за дел од Македонската селекција. Мојте шефови погоре се убаво ви напишале и нацртале, само 6 луѓе го изиграа светсково...ама тоа е тоа. Здравје до година повторно, па можеби следната овие 6 луѓе ќе го играат светското и со дупли акаунти  *hihi*. А сега еден голем аплауз дека на бината ќе искочат conevski1, ivo5, back1, el_moro, trenat и devils_may_cry па поздравете ги на начин на кој им доликува.

Знаете кој ден е денес така 2 Август ? 2 Август 1903 - 2 Август 2013, запаметете дека Македонија на најголемиот националистички празник го забележа и својот најдобар пласман во ИО. Е сега ставете го вашиот показалец (не е битно кој дали лев или десен) на главата, и размислете на секунда "Што ќе направеа овие дечки доколку имаа 50 000 дијаманти ?"

И сите Вие го знаете одговорот на ова прашање. Сигурен пласман во ТОП 10 или би можел и комотно да кажам ако не и во ТОП 5. Ама ајде здравје, на следното првенство направите добро дело, ако ги забележите овие дечки повторно да играат, одвојте едно иљадарче купете едно пакетче од 500 дијаманти и донирајте.

Со Ваша помош како 16-ти играч, Македонија секогаш може подобро. Ми беше задоволство што другарувавме изминатиов период, се читаме, гледаме, слушаме, пееме до следното Светско Првенство во ИО.

Сега одам да прославам со гореспоменатите дечки.......  *drunk*
Logged

Tips to reduce weight: First turn your head to the right, and then turn it to the left. Repeat the exercise every time you are offered something to eat *PUNISH*
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!