Imperia Online International
June 04, 2024, 10:02:48 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Помош  (Read 3591 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Seducer-
Reporter
*

Karma: +10/-14
Offline Offline

Posts: 107


« on: July 21, 2013, 13:28:32 PM »

Сакам да пријавам апликација која ја користат играчите од Сојузот _MeMento_ .

http://mobile.brothersoft.com/imperia-onli​ne-monitor-956430.html

Вејке не се игра, се уклучуваат на апликацијава преку мобилен и кога ги напаѓаме ги известува на мобилен.
Па цели 3 месеци дење ноќе ги напаѓам и никако да им ја фатам војската. Мене жал ми е што за ова дознав дури вчера. Кажете дали е ова против правилата за игра или не. Веќе 80 % од играчите на свет 23 се откажаа заради Мементо, останавме два солидни сојузи само WhySoSerious i _Memento_ . Јас искрено мислев дека се добри играчи и дека се многу активни, меѓутоа ти си играле со апликацијава. Ако е оваа апликација дозволена јас и уште 30 други играчи што трошат многу дијаманти ке си ги ставиме акаунтите на одмор и појке нема да играме. Јас ке дремам по цел ден на компјутер а некој ке си ужива и ако го напаѓа некој ке му свирни телефонот и ке си ја премести војската... Ве молам да ме известите во најкус можен рок, за да знам што да им кажам на момците.
Logged
tock.a
Trusted Member
*

Karma: +45/-13
Offline Offline

Posts: 142


« Reply #1 on: July 21, 2013, 19:20:30 PM »

Јас не сум запознат со ова, на линкот што го имаш погоре постирано не отвара ништо. Биди подетален доколку можеш со линкот што сакаше да покажеш. Ќе го пријавам ова во секој случај и ќе добиеш одговор од надлежните.
Logged

Once you learn to quit, it becomes a habit.
Seducer-
Reporter
*

Karma: +10/-14
Offline Offline

Posts: 107


« Reply #2 on: July 21, 2013, 21:57:04 PM »

neznam kako ne ti otvara...

http://mobile.brothersoft.com/imperia-onli​ne-monitor-956430.html

ne klikaj na linkot kopiraj go celoto na internet adresata
Logged
Martina
Forum Staff
*

Karma: +184/-12
Offline Offline

Posts: 234


IO


WWW
« Reply #3 on: July 22, 2013, 15:18:51 PM »

Поздрав, ово је апликација за ајфон на којој је наш тим радио пре званичне верзије исте. Не обавештава вас о нападима осим ако нисте пријављени на игру.  *rose*
Logged


Martina
Serbian Community Manager

Serbian Forum
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!