Imperia Online International
April 25, 2024, 20:50:23 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: СП - седмица 3  (Read 1488 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Zsigmund
Trusted Member
*

Karma: +20/-13
Offline Offline

Posts: 114


« on: July 17, 2013, 09:26:35 AM »

Поминаа 2 седмици. Половина од Светското Првенство е зад нас. Почнува седмица бр. 3
« Last Edit: July 17, 2013, 09:28:43 AM by Zsigmund » Logged

Дај да ти го поминам главниот!
_Master_
Reporter
*

Karma: +12/-5
Offline Offline

Posts: 31


Fighting for peace is like screwing for virginity


« Reply #1 on: July 22, 2013, 18:30:36 PM »

Епа ајдеееееееееееееееееее добар ден Македонијо и од мене....

Некој 20-на дена да знаете што се правев, кај се бев и што се не видов на светсково од 4 Јули па до сега, ама тоа е тоа. И секогаш, и во секој момент ги бодрев нашите натпреварувачи тоа да не го заборавите.

Знаете што, сигурен сум дека знаете. Македонија и светско, замислете Македонија на светско ?? Ви влага у глава некако тоа ? Еј верував дека можеме нешто, до душа ја и уште верувам но таму да нема 3-4 луѓе Македонија ќе биде на последната страна од ранг листата.....а не на првата.

Ехххх мили мој Македонци па не бива да се чаламите и курчите по другите светови, искрено мене ме боли таквото и за свет 5, 15, 55, 105 и 505, гајле ми е кој сте и што сте направиле таму, сега ама баш ништо не ми значат вашите медаљи, значки и слични сра*а. Кога се пријавивте да го играте светсково, т.е. квалификациите ги игравте и се пласиравте и што после тоа ?! Лична сатисвакција сега ви е, дел сте од една нација на која не можете да и пружите ништо ? Ало бе, па сите ги читавте интервјуата на поголем дел од играчите, најдобрите го кажаа својот пласман на што целат ТОП 10 и точка. Епа вие да бевте една третина од еден Иво, Цоне, Љупчо, Маре сеа и ќе бевме у ТОП 10, ама за жал не сте, т.е. сте ама за други светови, а за својата земја пре би ги шитнале вашите. Зар не ?


btw времето не може да ви биде оправдување, ако го сметате тоа како оправдување.  За кој ... се пријавувате ?

Војнииииииии боље да не коментирам.


Не би сакал ова да го напишам дека никој не е подобар од нас, а не па некој да земам за пример, ама погледнете ги Србите што се направија на светсково потепаа се што мрда по мапа, не дека тие се богови и подобри играчи од нас, туку дека тие не знаат да си го заебат својот, играат како еден.....ама ајде друг пат за ова.....   

Тоа е се од мене, немојте да се пронаоѓате, ништо лично против никого, едноставно инспириран од вистински причи од различни светови и далечни времиња.   
Logged

Tips to reduce weight: First turn your head to the right, and then turn it to the left. Repeat the exercise every time you are offered something to eat *PUNISH*
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!