Imperia Online International
April 26, 2024, 06:15:26 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Бран 21  (Read 2064 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: June 26, 2013, 11:34:57 AM »

robusta
Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
_Master_
Reporter
*

Karma: +12/-5
Offline Offline

Posts: 31


Fighting for peace is like screwing for virginity


« Reply #1 on: June 26, 2013, 12:13:54 PM »

Како што најавив и вчера вечерта.... вториот дел од лидерот на Македонската репрезентација....


За разлика од репрезентативното учество, долги години газиш и палиш низ останатите светови, честитки за последниот свет во кој имаше учество, со твојот тим остваривте импресивни 23 војни и забележавте исто толку победи, без ниеден пораз редко кој играчи имаат постигнато таков успех, дали таквиот начин на игра од Indijanci, имаш во план да го префрлиш и во репрезентацијата ?

conevski1: Па бевме изреволтирани од еден друг свет каде што играме, и во тој момент некој мораше да плати. Се рестартираше тактичкиот свет влеговме сите таму и направивме тоа што направивме, не дознаа сите кој сме, што сме и зашто сме дојдени таму. За да го оствариш тоа треба да е екипата уиграна како што сме ние во Indijanci. За светското дали тоа ќе го пренесам па незнам, разговарав со играчите кој што ги познавам тие се согласуваат меѓутоа остануваат уште 10 играчи во националниот тим кој што незнаеме како играат и незнаме дали они ќе се согласат на таков стил на игра. Сепак најбитна е комуникацијата меѓусебна со сите членови, лидерот е само координатор не смее да биде и наредник.

Пред да ми одговориш на следното прашање. дали по крајот на интервјуто ќе може да ме запознаеш со плавана девојка, онаа со тиркизнана маица, ја пратам цело време се врти наваму ?

conevski1: Amanda come here to meet with my dear friend from Skopje. Еве ја доаѓа, пријателка ми е Аманда од Бразил е.
- Додека вие си правите муабет и се запознавате јас идам да се разладам малку у вода кај останатите пријателки......

.....по некој половина час

conevski1:Уффф, еве ме повторно. Си за уште еден коктел па да продолжиме со прашањата ?

Да, да дефинитивно !! Но овој пат ја частам.

conevski1: Не се грижи за плаќањето, тука сум редовен и нема да ти дозволат да платиш  на моја сметка си само уживај.

Да продолжиме понатаму, за тимот што ќе го предводиш на самото првенство, какво е твоето мислење за останатите играчи ? Дали си задоволен од тимот што моментално го имаш на располагање ?

conevski1: Од останатите играчи за почеток сум задоволен, од некој повеќе од некој помалку. Некој како да осетиа дека ќе влезат во националниот тим и се предадоа, па нижат порази тоа само не ми се допаѓа меѓутоа да оставиме и да видиме како ќе се покажат на светското првенство.

Очекувањата, пласманот на нашиот тим, што може Македонската јавност да очекува од Вас ?

conevski1: Па очекувањата мои се реални. Единствено што се договоривме е да влеземе во топ 10 репрезентации и покрај тоа што немаме 50к дијаманти во сојузната ризница од претходното светско. Тоа е единствената наша цел, која искрено сакам и верувам дека ќе ја постигнеме. Јас и моите другари што моментално се на првите 5-6 позиции сме против старата народна поговорка ' битно е да се учествува ' малку можеби се преценуваме, меѓутоа само со такви високи критериму кон кој се стремиме можеме и да постигнеме нешто. Да битно е да се учествува, меѓутоа уште побитно е да се направи нешто повеќе и подобро од предходното. Тоа е нашата девиза.

Под кое мото ќе ја водиш твојата екипа ?

conevski1: Расцепи па владеј !

Ахахахахахахаха едно интимно прашање, вака меѓу девојкиве, се расфрлаш со парички и за виртуелни дијаманти, или само вакви од swarovski ?

conevski1: Па пази ја сум повеќе за нешто опипливо, нешто реално. Меѓутоа и сам знаеш дека дијамантите се и повеќе од потребни за светското. Ќе потрошам и тамо некој дијамант меѓутоа не превише, ти кажав повеќе сум за опипливи реални работи.

Ја сум за уште еден Alexander ? А ти ?
За оние кој не знаеа, Alexander е коктел, името го добива по најголемиот војсководец, за нас Македонците Александар Македонски, се надевам на светсково ти како носител на неговото име ќе ги повториш и неговите успеси.

conevski1: Може може, на плажа на шанк тоа и се прави само  а после неколку коктела и цел свет ќе биде наш.

Нешто да споделиш со останатите играчи ? Совет некаков ?

conevski1: Па совет генерално за оние што почнуваат да играат, активност и само активност. Доколку нешто не знаат нека прашаат слободно внатре во сојузот, прашај играч опцијата или на МК форум. Секогаш ќе се најде некој кој ќе одговори, сепак сите сме почнале од почетокот и сме прашувале, доколку почнуваш и мислиш дека се знаеш во тој случај брзо ќе се откажеш од играта. А за светското што следи ќе се советуваме и комуницираме откако ќе знаеме кој ќе игра, али и тамо е активноста најбитна. И да не заборавам симулирајте ги битките пред да ги испратите, и следете го противникот барем еден ден да знаете како он игра што има од војска итн. Поздрав и се гледаме за недела дена на светското првенство.

Се извинувам драги читатели, поради не можноста да го доведам самото интервју до крај, ама покрај такви девојки тешко кој би можел и да го започне, а Цоне колку и да сакаше да ми помогне тие не го оставаа, а мене авионот за неполни два часа ми полетува за Софија.

Цоне тебе те оставам во добро друштво. да се одмориш до самиот почеток на светсково, разбрав дека и твојте пријателчиња од првите позиции ќе те посетат викендов, берете памет и требате свежи на Македонија. Не претерувајте со алкохол и со уште една друга работа.

И да ве запознаам со предводникот на Македонија, се надевам дека ќе биде толку успешен и со самата селекција - - - http://prntscr.com/1bw0yu

Почитувани тоа беше се од мене, ВИЕ останете со репортерскиот тим, на ред е една дама и најголемиот фан на Македонската селекција.
Logged

Tips to reduce weight: First turn your head to the right, and then turn it to the left. Repeat the exercise every time you are offered something to eat *PUNISH*
Seducer-
Reporter
*

Karma: +10/-14
Offline Offline

Posts: 107


« Reply #2 on: June 26, 2013, 15:28:49 PM »

Добар ден драги читатели

Денешниот предизвик за нашите борци се нарекува robusta, тоа е момчето со женско име *hahaha* . Иако неговото корисничко име изгледа помалку феминистичко, сепак доаѓа со војска која лесно можи да направи да си ги голтнам претходните зборови. Вие не бидете како мене, немојте да се шегувате на сметка на robusta. Не е убаво да се смееш на туѓата несреќа, а можи и батката е среќен со тоа корисничко име.
Кој да знае  *hahaha* .
Шегите на страна, robusta доаѓа со појачана елитна војска, и тоа во големи количини. Според моите претпоставки огромен број од играчите нема да можат да се одбранат на сите три напади а можеби ниту на еден.
Денешниот предизвикувач ке биде доста успешен, и сето тоа зависи од нашите воини.
Дали ке се борат до крај или се задоволни со само тоа што се квалификуваа, останува времето да покаже.

До следната наша средба

 *rose*Вашиот драг Seducer- *rose*
Logged
Zverce
Trusted Member
*

Karma: +16/-3
Offline Offline

Posts: 46


« Reply #3 on: June 26, 2013, 18:09:02 PM »

Добар ден Македонци!

Се наближува крајот на овие квалификации и се помалку наши учесници се без ниеден пораз,
само 5 играчи се отпорни на 20-те бранови кои поминаа а имаме само уште 5 пред самиот крај.
Во утрешниот ден се очекува 21-от напад предводен од robusta кој на своите воини
им дал наредба да ни ги сруши тврдините и по едно ниво од сите градби во провинциите.
Дали ќе успеат непобедливите до крај да останат без пораз?
Мислам дека така ќе биде до самиот крај и ќе имаме нов рекорд во Македонските квалификации!
Напред момци во нови одбрани,не очекува светското првенство на Империја Онлајн...
 

Zverce
Logged
nofaceoff
Reporter
*

Karma: +2/-1
Offline Offline

Posts: 7


« Reply #4 on: June 26, 2013, 20:10:38 PM »

Бран 21

Се е по план барем за некои играчи мислам ТоП 10 ,а голема битка се бие во долниот дел каде играчите од 10 до 20 то место.
Една грешка во одбраната или пак не рационално планирање на ресурсите или изградбите ќе биде фатален бран за некои од нив!
Според мене дефинитивно овој е бранот кој ќе одлучи кој ќе биде до некаде сигурен во топ 15 мислам за оние до 10 то место, но сепак има време за измени понатаму во кои јас неверувам дека ке ja сменат многу моменталната ситуација на табелата.
Сепак нападот доаѓа а на натпреварувачите останува да го дочекаaт.......

се најдобро  од вашиот   nofaceoff
« Last Edit: June 26, 2013, 20:15:09 PM by Zsigmund » Logged
cukcukovski
Reporter
*

Karma: +3/-3
Offline Offline

Posts: 13


« Reply #5 on: June 26, 2013, 20:51:51 PM »

Добро вечер воини,

Номадите повторно доаѓаат со напад на тврдини , а во нашите провинции и не останаа работници за ништење.
Овој напад го предводи robusta , доаѓа со зголемен број на армија за да го поправи претходниот бран и да нанесе прв пораз на нашата драга петорка.
За жал прекрасната back1 нареди два пораза но тоа нема да смени ништо во нејзината цел и понатаму да ги покорува нападите на номадите, кои што како се ближи крајот на квалификациите, така се се посилни и посилни!
Топ 10 навидум нема промени но ако погледнеме на моменталнато рангирање ке видиме за прв пат на прво место се наоѓа друг натпреварувач.

1   Ivo5   519 745   199 %
2   conevski1   518 069   200 %

Само напред драги воини, покажете од што сте направени! До крајот кој е во можност нека се брани! Да покажеме од што сме направени и дека нема место за шала со оваа екипа!

  поздрав од
           devils_may_cry

« Last Edit: June 26, 2013, 21:29:22 PM by Zsigmund » Logged
trenat
Reporter
*

Karma: +6/-5
Offline Offline

Posts: 40


« Reply #6 on: June 26, 2013, 21:38:44 PM »

Добра вечер!!!
По игра на случајот и топ5 не се веќе без ниеден пораз,но за тоа потоа.Сега Робуста доаѓа со уште позасилена војска кон тврдините на нашите империјани.Дури 8865 катафракти идат накај мене во 1,2 и 4,засилени со се пропратно или вкупно 55219 армија x3!!!
А даали моиве очи добро видоа ???ИВО5 го превзеде водството,барем на кратко или....Ќе видиме.
             
1   
 
Ivo5   519 745   199 %
2   
 
conevski1   518 069   200 %
3   
 
back1   424 249   198 %
4   
 
El_Moro   409 318   196 %
5   
 
trenaT   406 393   197 %
6   
 
veda05   280 281   195 %
7   
 
Seducer-   266 836   194 %
8   
 
balkannomad   213 653   192 %
9   
 
boko96   135 707   191 %
10   
 
Devils_May_Cry   113 182   190 %
Дали тој го чуваше најдоброто за на крај?Може ли кладилниците да добијат многу пари,а нашите обложувачи со кратки ракави??
Останете вклучени и ќе видите.

Тренат
Logged
Madzoism
Global Moderator
*

Karma: +78/-21
Offline Offline

Posts: 644



« Reply #7 on: June 26, 2013, 22:55:07 PM »

 Добро вечер.
 Еве ме повторно почитувани читатели ќе бидам краток и јасен. сахо успеа да однесе 31479 победа и забележа само 857 порази. Елитната војска си го заслужува својот предзнак и едноставно е многу тешко да се запре, особено номадскиот заштитен знак, Катафрактите кои се просто непобедливи. Но доволно за претходниот напад следниот е уште потежок многу појак од оној на сахо, robusta доаѓа со 5 000 тешки стрелци, 10 000 тешки мечувалци, 8 000 елитни стрелци, 4 500 катафракти, 160 тарана, 120 катапулти, 150 требучети и 100 балисти. Овие напади ќе ги изнамачат нашите врвни играчи сигурен сум дека поголемиот дел од нив ќе се одлучат да бранат само еден или два напади, ако некој успее да ги одбрани 3-те напади ево уште сега му честитам, секако дека во тие не ги сметам првите 10 на ранг листата. Заклучно со робуста остануваат уште 5 напади до крајот на квалификациите, па почитувани играчи стиснете заби времето истекува сега е да се биде или не сега е времето да го покажете своето знаење, да извлечете некој кец од ракавот, поправен нема да има, барем не до следната година.
Ви посакувам успех благородни воини.......

b_mad
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!